Prześlij dalej:

W sprawie nieszczęśnika, który przesiedział 18 lat w więzieniu ludziom wciśnięto bajkę o „pomyłce sądowej”, a była to klasyczna patologia i lokalny układ, czytelny na pierwszy rzut oka. Jest niedziela, prawie wszyscy mają wszystko pozamykane i tylko mnie przyszło robić, jak zwykle. Robić będę, ale na pół gwizdka, bo kolejne zadania dla mediów i przede wszystkich odpowiednich organów spada na pasjonatów z Internetu. Przywołam tylko podstawowe informacje, dalej niech robią inni. Wczoraj olśniony przeczuciem i intuicją przejrzałem kilkanaście stron internetowych, które opisują rzeczywistość, a nie medialne imaginacje. Na wszystkich znajdowałem to, czego nie słyszeliśmy w żadnej telewizji, chociaż większość przejrzanych przeze mnie materiałów pochodzi sprzed wielu lat.

O tym, że Tomasz Komenda jest ofiarą, nie zabójcą mówiło się od wielu lat, co więcej niemal od samego początku miejscowi wskazywali właściwych morderców. Jedna z mieszkanek Miłoszyc Anna Ł. twierdziła, ze widziała z zamordowaną dziewczynę z Michałem Ł., synem lokalnego biznesmena. Firmą lokalnego barona łatwo odnaleźć razem ze wspólnikiem, to PPHU Ł&K S.C. Łabentowicz & Kołodziejczyk. Na samym początku śledztwa do odbycia stosunku płciowego ze zgwałconą dziewczyną i pozostawienia jej innym mężczyznom przyznał się Krzysztof K., któremu nie postawiono żadnych zarzutów, bo dwa razy wycofał swoje zaznania, prawdopodobnie pod presją policji i prokuratury. Później słowa świadka Anny Ł. potwierdził ochroniarz z dyskoteki „Alcatraz”, skąd mordercy wyprowadzili swoją ofiarę. Oboje i Anna Ł. i ochroniarz zostali zastraszeni przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu i swoje zeznania wycofali.

Sprawa została zawieszona na ponad 2 lata, pomimo licznych dowodów, w tym takich, które jednoznacznie stwierdzały, że sprawców musiał być co najmniej trzech. W końcu na jakichś imieninach jakaś tajemnicza pani opisała policjantowi portret rzekomego sprawcy, a ten policjant zrobił z tego notatkę służbową i portrety pamięciowe poszły w Polskę, między innymi do słynnego programu 997. Po tym programie zgłosiła się kobieta z Wrocławia i twierdziła, że poszukiwaną osobą jest właśnie Tomasz Komenda, tak zaczęło się jego piekło. Komenda miał nie tylko żelazne, ale żelbetowe alibi, chłopak spędził sylwestra we Wrocławiu, co potwierdziło 12 świadków, ale ich zeznania, jak poprzednie niewygodne, zostały pominięte. Z kolei biciem i nękaniem policja zmusiła do przyznawania się Tomasza Komendę. Wątek Komendy został włączony do śledztwa pod koniec 1999 roku, aresztowanie nastąpiło w kwietniu 2000 roku, to informacja dla wszystkich hien, które przypisują Lechowi Kaczyńskiemu presję w tej sprawie. Lech Kaczyński został ministrem 12 czerwca 2000 r., gdy Komenda miał postawione zarzuty. Prokurator, który podpisał się pod nakazem aresztowania Komendy to Stanisław O. skazany za łapówki w innych sprawach, między innymi wziął w łapę za wypuszczenie wrocławskiego gangstera.

Strony

Źródło foto: 
36616 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Tu, na tym przykładzie widać "dobrą zmianę" jak na dłoni. Jeśli ktoś mi powie, że wszystko dopiero będzie, że cierpliwości, odpowiem, że PiS słabnie i nie będzie nic. Który już raz się zawiodłem?

 2. PiS rzeczywiście słabnie. Wystarczy porównać ton komentarzy na tym forum dwa lata temu i teraz.

 3. avatar

  Jednym wszystko kojarzy sią z ciupcianiem a innym z "tym brzydkim PISem".

 4. avatar

  PiS był od początku "moją partią". Dlaczego? - Bo uważałem, że ci ludzie myślą, tak, jak ja, że chcą doprowadzić Polskę do normalności. Żeby czarne było czarne, a białe - białe. Żeby złodziej był złodziejem, a autorytet autorytetem. Niestety to, co robią władze, rozmija się z moimi oczekiwaniami. Nie należy się więc dziwić w powątpiewanie w dobrą zmianę.

  Wiele spraw można by załatwić prawie bez wysiłku, bezkosztowo, bez ryzyka. Widzę, że nikomu na zmianach nie zależy, że to wszystko jest jedną wielką ściemą. Dokąd idziesz, PiS-ie?

   

 5. avatar

  Nie do końca rozumiem wewnętrzną współzależność w koalicji, Gowin jest mocno niepewny, nie jest to poziom Giertycha czy Leppera ale ma swoje odmienne, obce dla mnie założenia. Ziobro jak na razie zachowuje się bardzo przyzwoicie. Co do JaJakoPrezydenta, przestałem go lubić. Kolejny raz się potwierdza, że współmałżonek z innej, niekompatybilnej cywilizacji to poważne ostrzeżenie przy braniu pod uwagę kandydatury polityka.

  Otwieranie zbyt wielu frontów naraz jest samobójcze, klasyczny przykład Wilhelm II. Wcześniej po wojnie francusko-pruskiej Prusy chciały jeszcze raz najechać Francję bo Bismarck zauważył, że się za szybko odbudowuje i wkrótce może być zdolna dać rewanż ale wtedy car rosyjski zagroził uderzeniem z drugiej strony i Niemcy się wycofały. Nadto, jak słusznie zauważył nasz Gospodarz - MK nie mamy alternatywy, ci popaprańcy nazywający się jak na urągowisko „narodowcami” to śmiech na sali a ten Konarski to już wisienka na „narodowym torcie”. Żeby było jasne, szanuję Dmowskiego i Jego dokonania ale to co teraz publicznie głos zabiera (z nielicznymi wyjątkami potwierdzającymi regułę) jest tak żałosne, że na długo grzebie wszelkie szanse na stworzenie czegoś konstruktywnego na narodowym gruncie.

 6. "Otwieranie zbyt wielu frontów naraz jest samobójcze"

  Samobójcze to jest przede wszystkim prowadzenie wojny bez jakichkolwiek prób przecięcia linii zaopatrzenia wroga.

   

 7. Tęsknię do czasów, kiedy Matka kasował niemiłosierne durnoty (a nawet zwyczajne).  Teraz odnoszę wrażenie, że na portal spadł bezkarnie desant wiecznych pesymistów, wszyskowiedzących malkontentów i trolli Pastora IPP.
  Nawet ostatnio rzadko czytuję komentarze, które kiedyś na tym portalu były wspaniałym uzupełieniem doskonałych tekstów MK, inteligentne i dowcipne.
  Myślę więc, że wielu komentujących siedząc w ciepłych kapciach, samotnie przed klawiaturą możne wojować, a jakże, z Ruskimi, Jankesami, Mosadem, Szłapką, Myszką i Bóg wie jeszcze z kim, no krótko powiem: z całym światem.  Powodzenia życzę. 

 8. avatar

  Komuś tu się marzy cenzura. Dobrze jest rozsądzić, które wypowiedzi są "prawilne" a które "wraże", prawda, Panie Jerzyku?

  Tak się porobiło, że nawet sklepy internetowe wykasowują negatywne recenzje. Cała wartość tej strony polega na tym, że Gospodarz pisze bardzo odważnie ale też komentujący mogą wypowiadać się w dowolny sposób i mają gwarancję, że im Gospodarz nie zaknebluje ust. To walor, panie cenzorze.

 9. To, że "posadzenie" Tomasza Komendy odbyło się po to, żeby ratować synalka kogoś dobrze ustawionego, było dla mnie od początku jasne, jak tylko usłyszałem (dopiero teraz) o sprawie - takie "cuda sądowe" nie dzieją się bez powodu i od tak sobie, tylko na "zamówienie". Dotyczy to wielu innych, nawet tak odległych  zdarzeń, których na pierwszy rzut oka nie da się logicznie uzasadnić, jak np. sprowadzanie "uchodźców".

  Uważam, że w obecnym systemie prawnym nie da się tej sprawy sprawiedliwie rozliczyć. Tak, jak M.Kowalski z pastorem postuluje "Norymbergę dla komunistów i postkomunistów", tak winni skazania niewinnego człowieka, by chronić prawdziwych sprawców zbrodni powinni być sądzeni, a zwłaszcza czy raczej ukarani w jakimś ekstraordynaryjnym trybie, najlepiej rodem z średniowiecza. Tak, żeby następnym, którzy by choć przez chwilę pomyśleli, żeby coś podobnego zrobić, skóra cierpła na samą myśl o tym.

  PS: nasuwa się jeszcze jedno pytanie - dlaczego pan Tomasz w ogóle przeżył, nie załatwiono go w więzieniu, jak tych wszystkich zabójców Krzysztofa Olewnika.

 10. Dlatego min Ziobro wie co robi i chce postawić zarzuty. Nie za pomylenie numeru strony w aktach sprawy.

  @mmisiek. Oczywiście. Ale jak pisałem, PiS i Kaczyński chcą utrzymania obecnego statusu UE, żeby z tego korzystać ekonomicznie, a para Francja - Niemcy to szybki rozpad Unii, z powodu Francji. Ewentualnie druga rzecz jaka mi przychodzi do głowy, to np. szybkie przesunięcie dużych środków na budowę infrastruktury Polska - Litwa. Polska - Białoruś, Polska - Ukrainy i infrastruktury na terenie Trójmorza. Proszę, zwolnij mnie z obowiązku podawania przykładów, bo sam jestem zwolennikiem rozpadu. Ale jak rozumiesz, PiS ma inny pomysł.

  @Gryf - to nie moja nostalgia. Wrocław jest najsłabszym elementem układanki "Polska" i od niego rozpocznie się demontaż...

 11. Strony