Panowie: Kochan, Brudziński, Karnowscy, nie kompromitujcie siebie i nie wciągajcie w kompromitację Kaczora!

Prześlij dalej:

Daleki jestem od sypania piachu w tryby i wsadzania kija w szprychy, ale ta dewaluacja „publicystki” opartej na jednym sensacyjnym haśle „esbecja za tym stoi”, to jest coś równie szkodliwego, jak sama „stojąca esbecja”. Lubię zaglądać na portal wpolityce.pl, z reguły trzyma poziom, jest tam kilku autorów, których cenię i w ogóle nie zamierzam się czepiać, do Karnowskich i Kochana również. Niestety jest pewien problem, z którego każdy publicysta i PR-owiec stojący nie tam, gdzie stało ZOMO, musi sobie zdawać sprawę. Póki mamy taką, a nie inną rzeczywistość, każdy błąd, każde nieostrożne stąpnięcie może zaważyć na oddaleniu głównego celu lub skończyć się pogrzebaniem szans. Od kilku dni w sieci zrobiło się głośno o książce, którą napisał Jarosław Kaczyński, ale nie ten Jarosław Kaczyński. Książka ma równie mocne nazwisko, jak i tytuł: „Zabijajcie polityków”. Głupiemu nie trzeba tłumaczyć, że zbitka słów „Jarosław Kaczyński” i „Zabijajcie polityków” jest wybitnie sugestywna i sugeruje te najgorsze z przypisywanych Kaczyńskiemu obłędów. Jednak od publicystów, dziennikarzy, reporterów, starych wyg, wypada oczekiwać znacznie więcej niż prostych, emocjonalnych skojarzeń, czy też podrzucania sensacyjnych nagłówków. Wpolityce.pl popełniło artykuł: http://wpolityc..., pod którym podpisał się cały zespół, co z jednej strony jest przygnębiające, z drugiej zastępuje wstyd indywidualny wstydem zbiorowym. Artykuł chwycił i za nim poszły kolejne, w formie wywiadów z Kochanem i Brudzińskim, co przełamało mój próg tolerancji dla emocjonalnych przerysowań.

Fajnie, lekko i przyjemnie jest sobie palnąć „szafą Lesiaka”, „esbecką robotą” i „strachem układu”, gdy się kieruje takie słowa do ściśle określonego odbiorcy zawsze uzyska się odpowiedni efekt publicystyczny i finansowy. Szkoda tylko, że te wszystkie zyski wiążą się z jednym kosztem – kompromitacją. Pół biedy, jeśli kompromitacja dotyczy konkretnego autora, gorzej gdy kompromituje się redakcja, ale najgorzej się dzieje po kompromitacji całej grupy społecznej. Warto się pięć razy zastanowić, co najmniej cztery razy sprawdzić, zanim się napisze o esbecji, bo esbecja to nie żarty i grzechem lenistwa oraz pychy jest ośmieszanie problemu. Autor książki „Zabijajcie polityków”, ani nie jest żadnym tajemniczym Jarosławem Kaczyńskim, ani też nie debiutuje z „sensacyjnymi” pomysłami. Nie wiem czy esbecja „wyczyściła Internet”, czy też nie wyczyściła, w każdym razie wszystkie dane potrzebne do identyfikacji Jarosława Kaczyńskiego właściwie są dostępne na stronie http://zabijajc... Identyfikujące dane znajdziemy też w paru innych zakładkach na tej samej stronie, reszta jest w google, tylko trzeba się wysilić, potem zajrzeć dalej niż na trzy pierwsze strony i nie ma potrzeby pisać bzdur, że służby specjalne wyczyściły sieć, że za publikacją stoją Bóg wie jakie potęgi finansowe i polityczne. Sam Jarosław Kaczyński, nie wiedzieć czemu, uznany za wybitnego autora kampanii marketingowej, popełnił błąd, który zawsze popełniają domorośli władcy dusz. Miał do dyspozycji ciekawy materiał wyjściowy, znane nazwisko, dobry tytuł i połączenie tych dwóch elementów wpływające na sensacyjny odbiór, na tym trzeba było poprzestać.

Strony

10079 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

7 (liczba komentarzy)

 1. bo zawsze chciałem, żeby kaczorowi ludzie czytali Twój blog.
  W wielu wypadkach byłby to niezły kubeł zimnej wody na ich rozpalone łby.
  Kochan jakąś tam robotę zrobił,  z pisowskim PR jest trochę lepiej.
  Ale nadal uważam, że analizy PIS dotyczące bieżących problemów wymagają pogłębienia.
  Posłowie i działacze występujący w mediach powinni mieć wiedzę przygotowaną przez fachowców. Jeżeli nawet występują w kabaretowych programach u stokrotki, czy w kawie na ławie, nie powinni pleść trzy po trzy. Ich banały  nie są przekonywujące i w końcu się ludziom przejedzą.

  Ps Ja doradzałbym też pogonić Hofmana i Kaczmarka.

 2. w każde wybory dojeżdżałem do swojej Komisji Wyborczej, bo mieszkam w innym miejscu i nie było chory, kochanka, zawsze docierałem do urny, zaznaczałem kogo trzeba i czułem się spełniony.
  Kiedy powstało "Uważam Rze", jako zdeklarowany pisior, co to w każde wybory... kupowałem numer i czytałem od dechy do dechy.
  Kiedy "Uważam Rze" przejęły wraże siły, jako zdeklarowany pisior przestałem kupować tę szmatę i wszędzie gdzie mogłem robiłem jej koło pióra.
  Kiedy powstały "w Sieci" jako zdeklarowany pisior zaczałem kupować i czytać, ale już nie od dechy do dechy, bo przynudzali.
  Kiedy powstało "Do rzeczy" jako zdeklarowany pisior z bólem serca zacząłem kupować i ten tygodnik.
  Od czytania mądrzejszy się nie stałem, ale stwierdziłem z bólem serca, że na moim patriotyczno idiotycznym odruchu ktoś kręci niezłe lody.
  Odsprzedam tanio roczniki: "Uważam Rze", "w Sieci", "Sieci" i "Do rzeczy". Już nie kupuję. Są płytcy, monotematyczni i samopowtarzalni.

 3. Te tygodniki nie są złe. Niektóre artykuły są bardzo dobre. Oczywiście to jest moje zdanie.

 4. drukować matkę Kurkę i Toyaha... ale pani Łapicka czy pan Kukiz nie kręcą mnie.

 5. avatar

  Toyah i wielbiciele...

  http://youtu.be...

 6. W środku petycja do Kopacz w sprawie ekspansji pedalstwa.
  Wymagane dane osobowe i automatyczna zgoda na ich przetwarzanie- czyli sprzedaż i nowe góry spamu na poczcie. Brak zgody wyślij osobnym listem...
  Nie wyślę więc żadnego.

 7. Widziałem tytuł i starczyło.
  Składam to na karb eufori po wczorajszym sukcesie, Po tylu chudych latach może odbić nawet rozsądnym.
  Chyba nic się nie stało.

 8. Strony