Pan prezes Owsiak odegrał nędzny melodramat, a my pytajmy w trybie ustawy: „Gdzie kasa Misiu od piekła i letniej smoły?”

Prześlij dalej:

Pan prezes Owsiak zaplątał się we własne nogi i zaczyna drobić w miejscu. Po wielu namowach dziennikarze II obiegu wreszcie wzięli się za robotę i analizują tylko i wyłącznie kasę przepływającą przez WOŚP. Efekt jest natychmiastowy i spektakularny, pan prezes dostał na głowę, wskoczył na stół i zaczął krzyczeć coś takiego, że on jest drugi po „Solidarności”, a może nawet i pierwszy, bo „Solidarność” już zniszczono. Klasyczna bezczelność peerelowskiego wentyla, ale bardzo proszę się na to nie nabierać. Owsiak wie co robi, jego ostatnią nadzieją jest desperacja. Schodził na każde dno, żeby piersią zasłonić „Złotego Melona”, teraz schował się za umierającym dzieckiem, żeby nie pokazywać szczegółowych rozliczeń fundacji i pozostałych "Złotych Mrówek". Ten cały "skandal" jest dętą reżyserią odwracającą uwagę od porażki tegorocznej zbiórki i przede wszystkim ma zaszczuć emocjonalnie krytyków. Dno i dwie grube warstwy mułu. Jak łatwo się domyślić, teraz będzie umierające dziecko robiło za maczugę na krytyków i zadających niewygodne pytania: „Łukasz umiera, a ty prawicowy bydlaku szukasz spisków?”. Taka kalka "moralna" ruszyła i nie w tle, ale na pierwszym planie są „prawicowe portale”, potem załamanie nerwowe Jurka, które prawdopodobnie wywoła odruchy serca na bis i dobije rekord zbiórką extra. Coś mi się dziwnie wydaje, że takie inicjatywy zaraz zostaną odpalone na „fejsie” i przypadkowo na tę stronę trafi GW z TVN. Kto frajer i daje się łapać na szczeniackie, topornie reżyserowane fochy zdziecinniałego cwaniaka, niech się w ten wenezuelski melodramat wpisuje. A ja bez litości i konsekwentnie pytam: „Gdzie jest kasa Misiu od piekła i letniej smoły?”. Gdzie jest kasa panie prezes WOŚP i "Złotego Melona"? Pytam i pytał będę do końca świata i jeden dzień dłużej, tak jak zapytała i zgodnie z prawdą napisała Fronda, że WOŚP w roku 2012 wydał zaledwie 54% na sprzęt. Pan prezes, jak widać na poniższym filmiku, jest niedysponowany, dlatego od rzecznika WOŚP usłyszeliśmy, że to wynik cykli rozliczeń, które na stronie WOŚP nazywają się roczne i są sygnowane kolejnymi latami: 2008, 2009, do 2012, ale tak naprawdę są cyklami półtorarocznymi. Widać wyraźnie, że chłopaki z gatunku literackiego zwanego komedią przeszły płynnie do tragifarsy, czego wynikiem jest kolejna desperacja w obronie księgowych kreacji, jakich zwyczajnie obronić się nie da.

Strony

51865 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

41 (liczba komentarzy)

 1. BRAWO MK BRAWO. Coraz więcej ludzi jest za Tobą. Ale droga jeszcze ciężka i wyboista dla Ciebie. Podziwiam takich ludzi jak Ty. 

  Poza tym nie widziałem tak żenującego spektaklu........odleciał po prostu. 

  Pozwolę sobie zamieścić tutaj link do filmu, niech Rodacy się edukują i uświadamiają. 
  http://www.yout...

 2. małego kamienia.

 3. .

 4. Temat WOŚP bije rekordy. Każdy chce wiedzieć gdzie rzeczywiście idą pieniądze. 

 5. Misiu, kwity a nie teatr.

 6. Po pierwsze i najwazniejsze to J.Owsiak jest osobą szkoloną. To widać w dzisiejszym zachowaniu. Ktos mu powiedział, że padnie takie pytanie.
  Również sławetna wypowiedź "pytanie z dupy wzięte" jest grepsem uprzednio przygotowanym. Owsiak nie jest takim bystrzachą, żeby coś takiego wygenerować a'vista.

  Ale arytmetyka elementarna kładzie sprawę - to widać słychać i czuć.
  Możemy robić zakłady kiedy WOŚP ogłosi upadłość  - wtedy się zacznie.

 7. Dobre pytanie. Ja myślę, ze na koncie jakiejś "mrówki z dupy" czy coś w tym stylu... Tyle co w tym roku i w takim kontekście nie napisano o Owsiaku przez ostatnie 10 lat. Widać, że na krytykę jest mało odporny. Scena na stole warta Oskara.

 8. stwierdziła niedawno podczas rozmowy w małym gronie, że WOŚP to efektywna pomoc służbie zdrowia. No to jej policzyłem: 2500 x 0,05% (tyle efektywnie, czyli po potrąceniu kosztów ma się zbiórka Owsiaka w stosunku do nakładów z budżetu na służbę zdrowia) = 1,25 zł i zapytałem, czy taka podwyżka płacy byłaby dla niej efektywna? I skończyło się gadanie o efektywnej pomocy.

 9. avatar

  Proszę o przesłanie zapytania o poniższej treści na adres wosp@wosp.org.pl to ważne.

  Na mocy ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. 2010 nr 234 poz 1536) oraz ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2010 nr 234 poz 1536) proszę o udostępnienie:

  1) Kopii decyzji Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Finansów zezwalających WOŚP na rozliczenia w cyklu półtorarocznym. Informację w postaci elektronicznej (np. plik PDF lub obraz JPG.) proszę przesłać na adres poczty elektronicznej, z którego wysłano zapytanie.

  2) Kopii umów cywilno-prawnych zawartych pomiędzy fundacją WOŚP i spółką „Złoty Melon”. Informację w postaci w postaci elektronicznej (np. plik PDF lub obraz JPG.). proszę przesłać na adres poczty elektronicznej, z którego wysłano zapytanie.

  3) Szczegółowych rozliczeń w postaci rejestru elektronicznego (plik PDF lub jakikolwiek popularny format: txt, doc, docx, xls, csv) wszystkich operacji finansowych, które miały miejsce pomiędzy fundacją WOŚP i spółką „Złoty Melon” w latach 2004 – 2013. Informację proszę przesłać na adres poczty elektronicznej, z którego wysłano zapytanie.

 10. Skoro, jak widzę, można wysłać zapytanie o treści umów oraz transakcje finansowe zawarte pomiędzy tymi dwiema firmami, to czy nie lepiej od razu zażądać dokumentów dotyczących WSZYSTKICH operacji/faktur ze wszystkimi kontrahentami z tego okresu? Przecież przepływy owsiak -> melon niekoniecznie muszą być bezpośrednie, ale realizowane za pośrednictwem firm trzecich. A ewentualne płatności/umowy na kwoty niewspółmierne do wartości wykonanej usługi też byłyby ciekawą lekturą.

 11. Strony