Prześlij dalej:

Człowiek, który od 26 lat żyje z tego, co dzieci nazbierają do skarbonek, 14 października 2014 roku wyrzucił do kamery swoje frustracje. Na videoblogu www.kreciola.tv obrzucił mnie wyzwiskami: „nierób” „mur” (żul), „chory z nienawiści człowiek”, a także zarzucił ukrywanie dochodów. W taki sposób Jerzy Owsiak „wytłumaczył” Polakom dlaczego odmówił dostarczenia sądowi dokumentacji finansowej Fundacji WOŚP i „Złotego Melona”. 7 marca 2017 roku za te brednie w procesie karnym prawomocnie został uznany winnym znieważenia i zniesławienia Piotra Wielguckiego. 10 października 2018 roku w drugim procesie, tym razem cywilnym, Sąd Okręgowy w Warszawie, na mocy wyroku wydanego przez sędzię Joannę Szekowską – Krym, nakazał Jerzemu Owsiakowi przeprosić Piotra Wielguckiego, za naruszenie czci i dobrego imienia.

Jerzy Owsiak w terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się orzeczenia, musi na okres 3 dni na stronie głównej www.kreciola.tv zamieścić nagranie video, na którym ma grzecznie wyrecytować:

Przepraszam Pana Piotra Wielguckiego, posługującego się pseudonimem „Matka Kurka”, za nieprawdziwe sfomułowania dotyczące ukrywania przez niego dochodów, a także nieuzasadnione oceny określające go "nierobem" oraz "murem" (człowiekiem z marginesu społecznego), naruszające jego dobra osobiste w postaci czci i dobrego imienia w filmie opublikowanym w dniu 14 października 2014 r. na stronie www.kreciola.tv. Jerzy Owsiak.

„Zaledwie” po czterech latach cała Polska mogłaby się dowiedzieć, kto ukrywa dochody i jak się z dochodów rozlicza. Niestety dowiedzą się tylko nieliczni z portalu www.kontrowersj..., bo media jakoś nie są zainteresowane tym, że Owsiak dysponujący setkami milionów złotych zebranymi od Polaków, to wielokrotnie skompromitowany kłamca. Piotr Wielgucki dwukrotnie przed sądem udowodnił, że swoich dochodów nie ukrywa i dwukrotnie przed sądem wykazał, że Jerzy Owsiak ukrywa rozliczenia fundacji WOŚP i przelewa miliony z puszek dzieci na swoje konto, konto firmy żony oraz firm powiązanych rodzinnie. Piotr Wielgucki wygrał procesy ponieważ dostarczył do sądu pełną dokumentację finansową, umowy, składki ubezpieczenia, pełnomocnictwa. Na każde kłamstwo Owsiaka sąd miał w odpowiedzi konkretny dokument. Prezes zarządu Fundacji WOŚP i „Złotego Melona” do sądu nie dostarczył nic poza swoim wygłupami, a gdy się miał obowiązkowo w Sądzie Okręgowym w Warszawie stawić i wytłumaczyć, to stchórzył i uciekł.

Czas na sakramentalne słowa. W normalnym kraju Jerzy Owsiak, po wyrokach sądów byłby nikim. W normalnym kraju społeczeństwo wiedziałoby o tych wyrokach, a także o trzech kolejnych toczących się procesach cywilnych, w których Owsiak jest pozwany za naruszenie dóbr osobistych i o dwóch procesach karnych, gdzie jest oskarzony za znieważenie. Niestety w "mediach" i „sądownictwie” naszego kraju normalnie nie jest. Owsiak dzięki medialnym kreacjom i sądowym komediom jest niewinnym zbawcą narodu. "Nie przegrał żadnego procesu", co więcej jest ofiarą „hejtera”, który "przegrywa wszystkie procesy". Przy tym Owsiak na przegranych procesach zarabia.

Strony

Źródło foto: 
60047 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

8 (liczba komentarzy)

 1. No, niby nic, a jednak cieszy. A na poważnie, to gratuluję - głównie uporu.

 2. W normalnym kraju przedsięwzięcie WOŚP i działalność gospodarcza w stylu przedsiębiorstw okołoWOŚP-owych nie są możliwe. W normalnym kraju złodziejska "prywatyzacja kamienic" nie jest możliwa. *)

  *) zestawienie przykładów nienormalności kraju całkowicie przypadkowe.

 3. Celebryci w Polsce dobrze mają. Nie niepokoją ich urzędy skarbowe ani inne kontrole. Nie to, co zwykły obywatel. W księstwie duńskim fundacja prowadzona według tak nieprzejrzystych zasad miałaby kontrolę SKATa ( ichnia skarbówka ) co kilka miesięcy. A tu spokój. Nie wiem czemu ci celebryci tak plują na polskie władze. W takiej dyktaturze tylko żyć i nie umierać.

 4. Bo nie ma czego kontrolować - przepisy są tak zrobione że każdy kto chce może wyprowadzić dowolną  kwotę.

 5. Niestety, ale żyjemy w kraju niesuwerennym i dlatego przeżartym patologiami, z których najważniejszą jest wymiar sprawiedliwości z sądownictwem na czele.

  Celebryci są jak te święte krowy, gdyż należą do fundamentów patologicznego kraju a próba ruszenia fundamentów objawia się potężnymi wstrząsami czego właśnie doświadczamy obecnie.

 6. a to skunks z tego owsika!

 7. Owsiak, to wiadomo, PObolszewickie, zlodziejskie scierwo jest!

  A kim sa ci, ktorzy go wspieraja, albo ci ktorzy go nie scigaja, nie oskarzja i nie wsadzaja do wiezienia za oszustwa!

  Kim oni sa???

 8. Nie oglądałem debaty. Nie oglądałem też ostatnich WOŚP-ów. Obraz ryja Owsiaka jest nie do wytrzymania i oglądania. Podobnie jak morda Hanny-Gronkiewicz Trzaskowskiego.

 9. Strony