Reklama

Bardzo mi przykro, ale tradycji musi stać się zadość. Zacznę od tego, że Jerzy Owsiak znów bezczelnie i bezkarnie kłamie, ale tym razem jego kłamstwa stanowią śmiertelne zagrożenie dla życia i zdrowia setek tysięcy młodych ludzi. Od ponad tygodnia trwa przepychanka między Owsiakiem i ministrem Błaszczakiem. „Jurek” w swoim stylu dokonuje piramidalnych manipulacji na temat „pozytywnej” i „takiej samej, jak przed rokiem” opinii Policji. Wszystkie kłamstwa wyprodukował nagrywając kolejne odcinki autorskich filmików i udzielając wywiadów dla zaprzyjaźnionych mediów. Znając tego człowieka i jego metody byłem pewien, że z rzeczywistością nie ma to nic wspólnego i nie pomyliłem się. Policja nie wydała ani pozytywnej, ani takiej samej opinii, jak przed rokiem, Policja nie zostawiła na Owsiaku i jego imprezie suchej nitki.

Wystąpiłem do KMP Gorzów Wielkopolski z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej bezpieczeństwa imprezy masowej „Przystanek Woodstock”. Zamiast błaznować w mediach Owsiak najzwyczajniej w świecie mógł i powinien opublikować opinię Policji, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Oczywiście tego nie zrobił, bo to jest druzgoczący wyrok, dlatego „Jurek” opowiedział następną bajeczkę o „Najpiękniejszym festiwalu świata” i dla jej uwiarygodnienia zacytował ten fragment opinii:

Reklama

Organizator, na co wskazano powyżej, zidentyfikował, podobnie jak i Policja, szereg zagrożeń. Pominął jednak zagrożenie atakiem terrorystycznym. Niemniej podjął działania mające na celu wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń związanych z możliwością wniesienia na teren Festiwalu i imprez masowych materiałów niebezpiecznych, w tym pirotechnicznych. Organizator podjął decyzję o ogrodzeniu terenu wszystkich imprez masowych. Na bramach wejściowych na teren imprez masowych zostanie przeprowadzona kontrola osób oraz bagażu. Działania takie, mające na celu poprawienie stanu bezpieczeństwa, należy ocenić pozytywnie.

Dziś odebrałem pełną treść dokumentu sporządzonego Przez Policję i pismo Komendanta Policji Miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim stwierdzające, że dokument ten jest informacją publiczną. Publikuję całość pod linkiem na dole strony, żeby nie być posadzonym o manipulacje w stylu Owsiaka, ale wiem też, że ludziom nie chce się czytać urzędowych akapitów, dlatego wklejam najważniejsze fragmenty.

I. Przewidywane przez Policję zagrożenia:
– zamach o charakterze terrorystycznym;
– panika wywołana fałszywym alarmem lub faktycznie zaistniałym zamachem lub innym zagrożeniem dla życia lub zdrowia;
– zakłócenia porządku publicznego;
– przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, w tym: bójki i pobicia, uszkodzenia ciała;
– przestępstwa przeciwko mieniu, w tym: kradzieże, przestępstwa rozbójnicze;
– przestępstwa narkotykowe – handel, udostępnianie, posiadanie;
– naruszenia przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania
alkoholizmowi;

– przestępstwa na tle seksualnym.

II. Kalkulacja wielkości sił i środków potrzebnych do realizacji zabezpieczenia imprez – wielkość sił i środków organizatora należy dostosować do rodzaju imprezy masowej określonej w zezwoleniu (decyzji) Burmistrza Miasta Kostrzyn n/Odrą. Z uwagi na przewidywane zagrożenia, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo uczestników imprez masowych organizowanych w ramach Festiwalu Woodstock, do jego zabezpieczenia Policja planuje zaangażować nie mniej niż 1570 policjantów.

III. Zastrzeżenia do stanu technicznego terenu imprezy masowej – teren Festiwalu Woodstock i planowanych imprez masowych – to obszar przylegający bezpośrednio do sprawdzonego wcześniej, pod względem minerskim terenu (teren byłego poligonu). Teren, który nie został sprawdzony pod kątem pirotechnicznym należy wydzielić i oznaczyć w celu niedopuszczenia do przebywania tam uczestników imprez.

Na podstawie przedstawionej dokumentacji, przeprowadzonej lustracji, a przede wszystkim na podstawie dokonanej analizy ryzyka, z uwagi na przewidywane zagrożenia, w szczególności z uwagi na zagrożenie terrorystyczne oraz możliwość wystąpienia ataków paniki spowodowanej rzeczywistym, jak i fałszywym alarmem – imprezy masowe przed Dużą Sceną ( teren udostępniony dla 30 tys. widzów) oraz Małą Sceną (teren udostępniony dla 10 tys. widzów), opiniuje jako imprezy masowe zdefiniowane w art. 3 pkt., 5 ustawy.

W uzasadnieniu opinii czytamy to, co w tej chwili jest przedmiotem śledztwa prokuratorskiego, z mojego zawiadomienia. Policja pisze wprost, że Owsiak organizuje imprezę na terenach byłego poligonu i w otoczeniu terenów, które nawet nie zostały sprawdzone pod kątem “minerskim”. Ponadto od lat zaniża liczbę uczestników, a co za tym idzie nie zabezpiecza odpowiedniej liczby służb ochronny i informacji. Innymi słowy Owsiak kłamstwami i manipulacjami oszczędza na bezpieczeństwie dzieci i młodzieży, co znalazło odzwierciedlenie w uzasadnieniu opinii:.

Przewidywana (wskazana) przez organizatora liczba uczestników poszczególnych imprez masowych, w szczególności imprezy masowej przed Dużą Sceną jest zdecydowanie zaniżona. Organizator z roku na rok podaje coraz niższą liczbę uczestników (w 2015 roku – 60.000, w 2016 roku – 50.000). Tymczasem doświadczenie lat poprzednich wskazuje, że uczestnicy koncertów odbywających się na ,,Dużej Scenie” zajmowali nie tylko teren wskazany w załączonej do wniosku dokumentacji (jako teren udostępniony dla imprezy masowej), lecz teren zdecydowanie większy. Stąd też liczba uczestników odbywającej się w tym miejscu imprezy masowej była zdecydowanie wyższa niż wskazywał na to organizator, w dokumentacji załączonej do swojego wniosku.

Opinia Policji o „Przystanku Woodstock” w oczach normalnego, uczciwego człowieka jest dosłownym „tańcem na polu minowym”, bez jakiekolwiek ochrony, w najlepszym razie z papierową ochroną. Gdyby coś takiego dostał odpowiedzialny organizator, nie przespałby jednej nocy. Owsiak przeczytał zastrzeżenia Policji jak komentarz na Facebooku i od tygodnia robi sobie medialny kabaret. Mało tego, pomimo wskazanych zagrożeń organizator prowokuje następne i do zaproszonych „uchodźców” przebywających na teranie Niemiec, dołożył zaproszenie dla ONR, organizacji znanej z “miłości” do uchodźców. Policja w swojej opinii zwróciła uwagę na wszystkie zagrożenia, jakie „oszołom” Matka Kurka opisywał od lat. Pole minowe, brak ochrony, zaniżanie liczby uczestników, wóda, narkotyki, gwałty, w tym zbiorowe, pełna partyzantka.

Wszystko to jest sponsorowane milionami złotych z puszek dzieci w ramach realizacji celu statutowego WOŚP:

działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Policja w końcu rzetelnie podsumowała tę hucpę, która w 2014 roku skończyła się śmiercią co najmniej dwóch uczestników, ale zapomniała o jednym. Największym zagrożeniem dla imprezy masowej „Przystanek Woodstock” jest sam niewiarygodny, nieodpowiedzialny i bezkarny prowokator Jerzy Owsiak, któremu nie można powierzyć życia i zdrowia żółwia błotnego, a co dopiero setek tysięcy dzieci i młodzieży.

Pełna treść opinii Policji dotyczącej bezpieczeństwa imprezy masowej „Przystanek Woodstock” na 2017 rok

Reklama

22 KOMENTARZE

 1. Niech Owsiak nie kozaczy.

  Niech Owsiak nie kozaczy. Widziałem jak Policja (za czasów PO) nie pozwoliła na start w pełni przygotowanego maratonu. Wystarczyła opinia przed rozpoczęciem maratonu, że zagraża bezpieczeństwu uczestników. I tylko tyle.

 2. Niech Owsiak nie kozaczy.

  Niech Owsiak nie kozaczy. Widziałem jak Policja (za czasów PO) nie pozwoliła na start w pełni przygotowanego maratonu. Wystarczyła opinia przed rozpoczęciem maratonu, że zagraża bezpieczeństwu uczestników. I tylko tyle.

 3. Skoro jest ta impreza tak

  Skoro jest ta impreza tak niebezpieczna, to dlaczego on moze mimo tych "raportów"? nadal kontynuowac organizowanie tej imprezy, dlaczego nie wydano zakazu organizowania łudstoku do momentu potwierdzenia przez policje spelnienia wymogow bezpieczenstwa przez owsika ?? po tym artykule stwierdzam, ze wyzej wymieniony jurek moze robic co mu sie podoba i policja/prokuratura/politycy moga mu naskoczyc, i albo jurek lamie prawo albo nie, jesli nie, to jest to nagonka, jesli tak to gdzie sa odpowiednie sluzby?? …………. nie moge tego pojac

   

  PS. jak sie mozna wylogowac z konta???

 4. Skoro jest ta impreza tak

  Skoro jest ta impreza tak niebezpieczna, to dlaczego on moze mimo tych "raportów"? nadal kontynuowac organizowanie tej imprezy, dlaczego nie wydano zakazu organizowania łudstoku do momentu potwierdzenia przez policje spelnienia wymogow bezpieczenstwa przez owsika ?? po tym artykule stwierdzam, ze wyzej wymieniony jurek moze robic co mu sie podoba i policja/prokuratura/politycy moga mu naskoczyc, i albo jurek lamie prawo albo nie, jesli nie, to jest to nagonka, jesli tak to gdzie sa odpowiednie sluzby?? …………. nie moge tego pojac

   

  PS. jak sie mozna wylogowac z konta???

 5. Temat jest trudny. Śmieć

  Temat jest trudny. Śmieć zagospodarowuje okreśoną społecznośc, której obojetne jest kto tym rzadzi. Eliminacja śmiecia na tym polu bedzie trudna bez wsparcia administracji. Apelowanie do rozsadku uczestników to wołanie na puszczy. Powstaje pytanie co mozna zaproponowac w zamian dla tych żółwików błotnych? Aktualnie nie widzę zadnej alternatywy. Pozostaje eliminacja organizatora srodkami prawnymi a takowe napewnoo istnieją. Tylko kto ma to zrobić, kiedy bagna to u nas dostatek. Matko, życze powodzenia w drążeniu tej skały.

 6. Temat jest trudny. Śmieć

  Temat jest trudny. Śmieć zagospodarowuje okreśoną społecznośc, której obojetne jest kto tym rzadzi. Eliminacja śmiecia na tym polu bedzie trudna bez wsparcia administracji. Apelowanie do rozsadku uczestników to wołanie na puszczy. Powstaje pytanie co mozna zaproponowac w zamian dla tych żółwików błotnych? Aktualnie nie widzę zadnej alternatywy. Pozostaje eliminacja organizatora srodkami prawnymi a takowe napewnoo istnieją. Tylko kto ma to zrobić, kiedy bagna to u nas dostatek. Matko, życze powodzenia w drążeniu tej skały.

 7. Owsiak jest całkowicie
  Owsiak jest całkowicie bezkarny i nietykalny jak Wujec, pan Kajetan “Ludożerca” i liczne grono im podobnych typków.
  Przypomina to dziwaczne przedwojenne procesy komunistów i ruskich szpiegów, którzy sądom “sanacyjnym” śmiali się w nos (patrz: Gabriel Maciejewski, coryllus.pl). Po prostu oni wiedzą że stoją za nimi siły znacznie poważniejsze niż jakiś polski rząd.

 8. Owsiak jest całkowicie
  Owsiak jest całkowicie bezkarny i nietykalny jak Wujec, pan Kajetan “Ludożerca” i liczne grono im podobnych typków.
  Przypomina to dziwaczne przedwojenne procesy komunistów i ruskich szpiegów, którzy sądom “sanacyjnym” śmiali się w nos (patrz: Gabriel Maciejewski, coryllus.pl). Po prostu oni wiedzą że stoją za nimi siły znacznie poważniejsze niż jakiś polski rząd.

 9. Nadal uważam, że jakikolwiek

  Nadal uważam, że jakikolwiek incydent, dający się podciągnąć pod brak zabezpieczenia ze strony Policji zaowocuje wrzaskiem niebywałym, że PAŃSTWO NIE ZDAŁO EGZAMINU, że MŁODZI LUDZIE, że POKÓJ NIE WOJNA i tak dalej.
  Albo zabronić zupełnie albo zapewnić wsparcie i ogłosić światu jacy jesteśmy światli i tolerancyjni i jak pięknie wspieramy najpiękniejsze idee.

 10. Nadal uważam, że jakikolwiek

  Nadal uważam, że jakikolwiek incydent, dający się podciągnąć pod brak zabezpieczenia ze strony Policji zaowocuje wrzaskiem niebywałym, że PAŃSTWO NIE ZDAŁO EGZAMINU, że MŁODZI LUDZIE, że POKÓJ NIE WOJNA i tak dalej.
  Albo zabronić zupełnie albo zapewnić wsparcie i ogłosić światu jacy jesteśmy światli i tolerancyjni i jak pięknie wspieramy najpiękniejsze idee.