Prześlij dalej:

Liczmy wyłącznie na siebie, na „zwykłych” Polaków, bo na „profesorów” nie ma co liczyć! Człowieka można zabić nie tylko gazetą, ale sałatką. Profesor Krystynę Pawłowicz próbowano właśnie w taki sposób zamordować. Metod na zabijanie jest bez liku, Kaczyńskiego zabijano wzrostem, Macierewicza oszołomem, Jana Pawła II pedofilią. Mnie również próbowano zabić tysiącem słów, od nieroba po wariata, ale nadal żyję, podobnie jak przeżyli wszyscy wymienieni przeze mnie, z którymi nie śmiem się porównywać. Przeżyłem dlatego, że nie dałem się zabić, a im bardziej byłem zabijany, tym bardziej chciało mi się żyć. Prawdą jest, że człowieka da się zabić byle czym, jednak warto dodać jakiego człowieka. Pogubionego, zahukanego, przerażonego, słowem słabego!

Każdy z nas pierwszą socjalizację przechodzi w szkole, wtedy się okazuje, że jesteśmy za grubi, za chudzi, za mądrzy, za głupi, źle ubrani albo nosimy okulary. Szkoła nie ma dla dzieci litości, zwłaszcza ta dzisiejsza i jeśli nie potrafisz przejść tej przeszkody niczego w życiu nie osiągniesz. Ważne jest to, że porażka w szkole wcale nie oznacza tragedii w dorosłym życiu, wręcz przeciwnie, bardzo często wyśmiewane grubasy i okularniki zostają kimś, a wyśmiewający nikim. Zacząłem od irytującego poziomu dydaktyki, ale to preludium większość „zwykłych” Polaków może z powodzeniem pominąć, tak jak pedantycznie domagam się czytania całości tekstu przed komentowaniem treści i formy, tak teraz „zwykli” Polacy spokojnie mogą przejść do następnego akapitu. Preludium było dla „profesorów”.

Polska przechodzi w tej chwili przez klasyczną szkołę życia, wyszła z domu, gdzie i tak nie było do końca miło, bo w domu patologii nie brakuje i musi się zmierzyć z rówieśnikami, ale przede wszystkim ze starszymi kolegami. No i jak Polsce idzie? Fantastycznie! Od wielu miesięcy Polska radzi sobie doskonale, nie siedzi w kącie, nie płacze i nie czeka kiedy przyjdzie mama. Polska idzie przez szkołę życia jak burza, ale… ciotki, wujkowie i ckliwe mamusie nie są zainteresowani postępami w nauce, tylko tym, co „ludzie powiedzą”. Dzień w dzień jakiś kompletnie nieporadny życiowo profesor snuje czarne wizje, jaka to Polskę czeka katastrofa i dodaje „wizerunkową”, jakby to była największa katastrofa. Obojętnie w jakie słowa ubierzemy te prymitywne obawy, zawsze na końcu zostanie jeden drobnomieszczański lęk – ludzie nas na języki wezmą. Słuchając profesorów mam wrażenie, że żaden z nich nie przeczytał nic prócz „Moralności Pani Dulskiej”, gdzie się dowiedział, że prostytutka po cichu przyjmująca klientów jest bardziej moralna od nieszczęśliwie zakochanej samobójczyni, która wywołała skandal.

Wypisz wymaluj, wszystkie diagnozy i obawy profesorów: Cenckiewicza, Nowaka, Musiała i wielu innych. Jak jeden krzyczą, że świat nas zje, ponieważ nie dajemy z siebie zrobić cichej prostytutki. Pomijając strach, o pomstę do nieba wołają zaniedbania edukacyjne profesorów, zwłaszcza na zajęciach z logiki grali w „statki”. Otóż ich „logika” to sylogizm. Z jednej strony mówią, że my tu w Polsce nie zdajemy sobie sprawy, jaki fałszywy przekaz na Zachodzie poszedł, jeśli chodzi o polską odpowiedzialność za holokaust. Z drugiej Nam „wyjaśniają”, że przypisywanie Polsce odpowiedzialności z holokaust OD LAT jest w USA i Izraelu powszechnie obowiązującą wykładnią. Co zatem stwierdzają? Mniej więcej tyle, że stracimy coś, czego dawno już nie mieliśmy. Profesorowie panicznie się boją, że otwarcie „ludzie wzięli nas na języki”, chociaż za plecami robią to od lat.

Strony

Źródło foto: 
23846 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

25 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  a'propos

  wkleję to co zwykle podpisuję w tego typu dyskusjach;poniekąd spełniają się proroctwa około-apokaliptyczne odnoszące się do żydów...

  ,mam nadzieję że zbliża się czas całkowitego rozpadu tego sztucznego nowotworu jakim jest Izrael...jako kraj..jako wspólnota narodu;wspólnota tożsamościowo-narodowościowo-etniczna..

  dla nas..Polaków..celem nadrzędnym winno być wyrufowanie ich w jak najwiekszym stopniu z narzucania narracji o wnesionym bogactwie kulturowym wynikającym z ponad osiemset letniej obecności wśród nas na ziemiach polskich..

  niszczenie życia społeczno-politycznego..wprowadzanie na siłę obcych kulturowo wzorów mentalnościowych...tradycji...świeckich i nie tylko..wiinno być wymazane..

  do podręcznków winien być wpisany ich wkład w upadek w czasie WWII...i pózniej..to co robili w ubeckich katowniach z wyklętymi..to co robili w czasach komuny..t'zw.."okrągłego stołu"...jako masoni..sataniści..skrajni lewacy..etc...etc...

  kiedy loża B'nai Brith zostanie zdelegalizowana?wszak pozwolę sobie przypomnieć że to PLK ją wskrzesił...

  takie mam przemyślenia w tym momencie...

  i na koniec..

  (reflekcje nowo nawróconego katolika-neofity.."lefebrysty"....sparafrazuję..choć postaram się przytoczyć dość wiernie słowa PP JPII.. 

  "żydzi są naszymi starszymi braćmi w wierze...i to pochodzi z naszego wnętrza;;istoty..

  jak to jest mozliwe w świetle słów zawartych w Talmudzie..??m.in.. coś takiego...

  "żydowi wolno zabić goja"...

  "żyd może uratować życie i zdrowie goja wyłącznie w przypadku jesli to przyniesie korzyść całej wspólnocie.." 

  i dziesiątki innych "kwiatków"..

 2. avatar

  Może warto zastanowić się nad konsekwencjami Pańskiego pomysłu? Izrael, sztuczny twór tureckich Chazarów na ziemiach semickich Palestyńczyków to chichot historii. Jednak co się stanie, jak cała ta zbieranina, w tym takie litwaczki jak Aznari zaczną stamtąd uciekać? Przecież nie pojadą do byłych sowietów tylko tu, gdzie michniki różnej maści grzeją im miejsca.

 3. Słuszna uwaga, o tym od lat myślę czy aby Izraelici nie szykują sobie posłania w Polin. Pewnie szykują , zero uchodźców, woda, lasy, ich kamienice... Wszystko jest uzależnione od tego czy Kaczyński jest ułożony z nimi w sprawie ich przyjęcia, w tym zwrotem mienia na ich warunkach czy też nie. Michalkiewicz ma rację czy też swoją retoryką wyłącznie liczy na zarobek z odczytów i sprzedaży książek? A co sądzicie o roli Brauna? Może być Żydem ubranym w szaty patrioty jak twierdzi Daniels czy raczej trzeba go traktować jako sprzymierzeńca narodu polskiego? Mam wątpliwości bo słynny ring z Szewachem Weissem mógł być ustawką służb. Myślicie że Weiss poszedł by do takiego programu nie wiedząc kim jest Braun? W ambasadzie mają Mossadu na pęczki stąd mam wątpliwości co do Pana Grzesia.

 4. " ... jest głupcem lub jeszcze gorzej, profesorem."

  Kto jest kim (czym), a  kto ma rację? To trudne pytanie. Jeśli zrozumiemy jaki jest Cel, to znajdziemy odpowiedź ... Żydzi są tylko częścią Planu ...

 5. avatar

  a'propos szanowni 

  @sa

  @wiktormi

  @septimus

  gdzie będzie główna kwatera nowego "jeruzalem"??

  proszę sobie wyguglać dom sekty żydowskiej Chabad Lubawicz w Dniepropietrowsku..

  (to najwyższy budynek użyteczności publicznej tego typu organizacji żydowskiej na świecie...)

 6. avatar

  Czy pozostanie nam już tylko nasza wielowiekowa tradycja "kosy na sztorc?

  Czy też możemy jeszcze  liczyć na przepowiednie z Biblii, Tory i Koranu o bliskim końcu "szarańczy"?

 7. "Wyją, jęczą, ostrzegają i będą coraz głośniej płakać !
  Tak się zachowują wszyscy ludzie, którzy są bezsilni wobec prawdy o sobie.
  Polska w tej bitwie nie ma nic do stracenia, od wieków przyprawiają nam gębę
  i w ogóle nie powinniśmy się martwić, co nas mówią kłamcy.
  Z kolei kłamcy mogą stracić wszystko, bo prawda ich nie wyzwoli, prawda ich zabije."
  ----
  Panie Piotrze, ubiera Pan w mądre słowa to co zwykły, prosty człowiek myśli.
  Serdeczne Dzięki za podtrzymywanie na Duchu "wątpiących"

 8. ..."kłamcy mogą stracić wszystko, bo prawda ich nie wyzwoli, prawda ich zabije."

  To zdanie najbardziej mnie uderzyło!

  Chyba napiszę list z podziękowaniem do Pani Azari! Gdyby nie jej wystąpienie, mielibyśmy niewielkie szanse na zdobycie tak ogromnej wiedzy - w tak krótkim czasie. Coś w rodzaju intensywnego kursu. Jestem szczególnie wdzięczna za to, że dzięki tej burzy odkryłam postać Izaaka Kacnelsona i jego twórczość.

  Zastanawia mnie czym będzie się zajmował "Międzyresortowy Zespół do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na tle Różnic Narodowościowych Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość".

  Czy aby przypominanie o niektórych wydarzeniach z przeszłości i o pewnych aspektach relacji z przedstawicielami innych nacji i wyznań nie będzie "przestępstwem insirowanym nienawiścią na tle różnic..."?

  Budzi to moją podejrzliwość, bo - wypisz wymaluj - przypomina mi prężną działalność "Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych". Dla przypomnienia - zawdzięczamy mu blokowanie prawicowych treści na FB. I nie tylko.

  Czy to musi mieć taką koszmarną nazwę? Tego się nie da w ogóle powtórzyć ani spamiętać. Nie do powtórzenia jest skrót od tego językowego potworka: PPFIUTPINRNERWB - że nie wspomnę o takim drobiazgu, że w tym skrócie zawiera się "fiut" "pin" i "nerw". 

  Ja bym to nazwała prościej, krócej i zgrabniej: Międzyresortowy Zespół Zwalczania Myślozbrodni - skrót: MZZM.

 9. Bardzo piękny felieton, takie przemyślenia są równie potrzebne, jak analizy politycznej codzienności.

 10. avatar

  Ja bym zapytał:

  "dlaczego w katowniach NKWD i UB torturowaliście i mordowaliście polskich patriotów?"

  Może ktoś nam odpowie.

 11. avatar

  Chyba Pan nie zrozumiał Autora, przecież cały tekst jest m.in. o tym!

 12. avatar

  Bardzo dobrze zrozumiałem. Idąc dalej pomyślałem, że najlepiej zadawać proste pytania, które niejako przy okazji obrazują sytuację czyli prawdę. Nie, że wy to zrobiliście, ale DLACZEGO to zrobiliście.

  To nie negacja artykułu, ale potwierdzenie i ciąg dalszy.

 13. avatar

  Dziękuję Przezacnemu Gospodarzowi, w prostych słowach wyraził to co od dawna chodzi mi po głowie i uporządkował to. Wyjątkowo udany tekst, choć generalnie teksty MK zawsze trafiają w sedno.

 14. Przecież getta w polskich miastach pod okupacją Niemców zakładali i urządzali sami Żydzi. Żydzi w nich zarządzali, organizowali życie w nich swoim rodakom, mieli własną policję, a nawet więzienia dla Żydów.

  Na zdjęciu do artykułu Haim Mordechaj Rumkowski, szef judenratu w łódzkim gettcie, składa meldunek Himmlerowi z wykonanych z naddatkiem kontyngentów do komór gazowych swojego narodu, które to kontyngenty wykonywał z nawiązką, dzięki swojej dzielnej policji żydowskiej.

  Rumkowski pan życia i śmierci w swoim gettcie, pedofil, żył w gettcie w luksusie i dobrobycie, wożony po gettcie dorożką.

   

 15. avatar

  Hej

  Bardzo celnie.super komentarz.

  widz?

 16. "Komentarze" to Ty, ja i Inni na tym forum dodajemy do tego, co napisał Autor.

  Nie kliknąłeś "odpowiedz" pod moim komentarzem, ale napisałeś, cyt.: "Bardzo celnie.super komentarz" ... Nie wiem więc do kogo kierujesz swój komentarz: do Autora wpisu, czy do mnie ?

 17. Witam Gospodarza,

  Brawo... Tak Trzymać. "Alleluja i do przodu..."

  pozdrawiam, szperacz

 18. Przyznam, że jestem rozczarowany listem prof. Nowaka. Zamiast pisać z kolegą historykiem w pocie czoła swój list, mógł się przecież dopisać się do żałosnego listu celebrytów u Jasia Hartmana, na jedno by wyszło. Zastanawiam się teraz, czy kupienie przeze mnie trzech tomów "Dziejów Polski" było dobrą inwestycją.

 19. Brawo, jeden z lepszych felietonów ostatnio. Polska po prostu z wynajmowanej sali gimnastycznej wyszła na prawdziwy ring a tu wiadomo - ciosy lecą na poważnie bo każdy punktuje dla siebie. Piz**sie zostały w narożnikach i szlochają. Cóż, pozostaje tylko odnotować ich postawę, gardę trzymać wysoko i systematycznie bić tam gdzie jest jest szansa na osłabienie przeciwnika.

 20. Jeśli to jest prawidłowa ocena M, a nie chciejstwo, to zapowiada się kompletny upadek "Przedsiębiorstwa Holokaust". A jak będzie? Będzie jak Bóg postanowił, a róbmy swoje :)

 21. avatar

  Nie umiem Twittera. Tam chciałam napisać, ale mi nie wyszło... Temat Bergman. Zasłyszane od Amerykanki: E, tam, to tylko jakiś tam Żyd z Nowego Jorku...

  I wszystko na ten temat.

 22. avatar

 23. avatar

 24. Należy podziękować tym, którzy wymyślili polsko-żydowską wojnę o ustawę IPN. Tak dużej dawki wiedzy o udziale Żydów w holokauście, w tak krótkim czasie, nigdy świat by nie otrzymał

 25. avatar

 26. Strony