Ostatnia faza gnicia „fryzjerów” z PO – żeby wygrać muszą kantować na rympał,

Prześlij dalej:

Pora uporządkować i przywrócić odwieczny rzeczy porządek. Przez ostatni tydzień byliśmy świadkami klasyki manipulacji i inżynierii społecznej. Macherzy, którzy urządzili ten Neo-PRL nie wysilali się, ale poszli na sprawdzoną łatwiznę. Na początek puszczony wab – wygraliście, a my uznajemy waszą wygraną z godnością, nie kwestionujemy wyników. Teoretyczni zwycięzcy unieśli ręce w górę, jednak nie dali się załapać w pierwszą pułapkę i zapowiedzieli kwestionowanie wyników wyborów. Jeszcze tego samego dnia zaczyna się „bałagan” i już wyznaczono winnego, to łatwy cel – „leśne dziadki” z PKW. Skojarzenia nasuwają się same, taki sam peerelowski geriatryk, jak PZPN, nikt poza Komorowskim nie ma odwagi bronić dziadków, bo i też trudno się do takich działań zmotywować. Gdy uwaga jest skupiona na PKW, zaczynają spływać pierwsze niepokojące wyniki i tu pełne zaskoczenie, nie PO robi szwindle, ale PSL i tak miało być. Po PKW wszyscy walą w PSL, rzecz jasna z wyjątkiem samego PSL i PO. Tydzień mieszania ludziom w głowach, dawkowanie i oswajanie z winnikami od województwa do województwa. Co ciekawe, kolejność podawania wyników nie jest przypadkowa, idziemy ze wschodu na zachód. Dlaczego? To dość proste, bo łatwiej Polakom wcisnąć kit, że „skrzydło wschodnie” głosowało na chłopów. I nie jest przypadkiem, że na przykład w Wielkopolsce, gdzie PSL wygrało, ogłoszono wyniki jako jedne z ostatnich. Swoją drogą szybciej uznam wybory za genialne i uczciwie przeprowadzone, niż to, że w Wielkopolsce panuje największy bałagan w Polsce. Po drodze wypowiedziały się wszystkie znaczące nazwiska i wybiły ze łba „rozsądnym Polakom” durne pomysły oparte na „podpalaniu Polski” i „anarchizowaniu poprzez terroryzowanie”. Mimo wszystko w drugą pułapkę, czyli wyprowadzenie ludzi na ulicę pod szyldem PiS „wygrani” też się nie dali wciągnąć.

Całkiem przypadkiem z piątku na sobotę, gdy większość narodu siedzi w barach albo myje okna, odkurza samochody, czy też spędza wolny czas w galeriach handlowych, dopchano resztę wyników i oto – tramtaradam – wszystko na swoim miejscu. PO wygrywa w większości województw, PiS wiecznie drugie i tak naprawdę, gdyby nie przegięcie z PSL, to właściwie sprawy by nie było. Sęk w tym, że tej akcji nie dało się przeprowadzić inaczej i tak dochodzimy do pierwszej optymistycznej konkluzji. W ferworze walki i zalewu negatywnych emocji nikt albo prawie nikt nie zauważył arcyważnej rzeczy – ONI MUSZĄ KANTOWAĆ, ŻEBY WYGRAĆ WYBORY. Co w tym takiego nadzwyczajnego? No proszę nie żartować z podobnymi pytaniami. Przez jakieś 5 lat władza jedyna i ukochana nie musiała kreować wyników wyborów, nie twierdzę, że tego nie robiła, ale głównie bazowała na ogłupianiu narodu, który z własnej woli na ten margines społeczny głosował. Wybory do PE pokazały, że bez większych kantów się nie obejdzie i tak też się stało. Władza poszła nie żadną białoruską, tylko ruską ścieżką. Przekręt wyborczy miał być duży i miał być widoczny, tak jak to się dzieje w Rosji Radzieckiej, która tym sposobem sprawdza ile jeszcze może z ludzi wycisnąć. Władza Neo-PRL powiedziała wprost – każdy może sobie kupić mundur i przebrać się za zielonego ludzika, proszę nie siać propagandy, że to my, to nie my, to naród głupi. Co najgorsze macherzy mają już za sobą albo też przed sobą, to zależy. Od czego? Od narodu. I to dobry moment, aby sobie coś wyjaśnić.

Strony

47137 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

68 (liczba komentarzy)

 1. avatar  ja czekam na powyborcza konfe nowej komisji..

 2. To musisz poczekać, aż zwolnią G. Brauna - zasiadanie za stołem prezydialnym ma już przećwiczone, a ogłoszenie przez niego, że "wybory" zostały sfałszowane byłoby zgodne ze stanem prawnym i faktycznym.

  PS skład PKW podał się do dymisji, ale ma działać do końca II turów ych "wyborów".

 3. Brakuje mi refleksji n/t ilustracji do dzisiejszego artykułu.
  Sam zapomniałem to skomentować, choc miałem taki zamiar: >>NISZCZARKA DO GŁOSÓW<<.

 4. Władza dobrze wie jak zneutralizować masowy bunt społeczny w Polsce. Otóż musi utrzymywać stały, mniej więcej 30% poziom zadowolonych z materialnego status quo. Poza tym, wszelkie oddolne rewolucje, nawet jeśli się zdarzają, są w pewnym momencie kontrolowane przez posiadających do tego środki. A to już nie są Kowalscy i Nowaki.

 5. Jest teoria, że wystarczy kasta 10% uzbrojonych, którym się wiedzie jako tako, żeby trzymać za pysk resztę społeczeństwa - Korea Pn. jako przykład.

  Rewolucja musi mieć wsparcie zewnętrzne (i to nie tylko finasowe) - takowego brak, bo wszyscy wokół są zainteresowani rozdrapaniem Polski.

  http://www.youtube.com/watch?v=77ff6hEGs_U

 6. praktyka.
  NIE BYŁOBY SOLIDARNOŚCI BEZ BOLKA.

 7. Będzie coraz trudniej utrzymać te 30%.
  Poziom świadomości jednak zmienia się.
  Owszem, speców od kanalizowania buntu, to oni tam mają. Tego też się boję.

  Ale,  nie odbierajmy sobie nadziei, która nie z samej naiwności pochodzi. MK ma po prostu rację, też tak myślę, że nie da się zrobić rewolty tam gdzie nie ma pewnego stanu nastrojów. Można mając środki zorganizować przewrót, ale ich nie mamy więc z całą pewnością nie jest to możliwe. Tak, ludzie muszą się wkurwić. Może poziom wkurwienia będzie na tyle duży, że PiS dostanie tyle wyborczego paliwa, że nawet fałsz się nie powiedzie, a jeśli, to zaowocuje autentycznym wkurwieniem? Nie wiem, ale wiem, że gówno zrobimy bez paliwa złości lub/i świadomości. Walić w ten peowski syf trzeba i w swoim skromnym zakresie, tak czynię od dawna, bo trochę z ludźmi rozmawiam, trochę pisuję na forach i udaje mi się niekiedy komuś poszerzyć świadomość.

  A do Autora mam uwagę, że o ile się nie mylę, to mocno balansuje od rozpaczy do nadziei. Ale pewnie wielu z nas to dotyczy. Miłego wieczoru, mimo wszystko, wszystkim życzę :)

 8. avatar

  A moze w swietle wysychajacego zrodelka PO i PSL urzadzily swoisty wyscig w falszerstwach na 150% a tydzien balaganu trwal targ dot. Podzialu kasy? Poki co wojny o ostatni wiekszy $ nie widac, obie strony wydaja sie byc zadowolone ale jak przyjdzie do podzialu lupow, widzac zachlannosc tych ludzi metody ktorych uzywaja(nagrywaja sie nawzajem) kto wie? Narazie to caly ten cyrk za duzo szkod wizerunkowych przyniosl, spoleczenstwu zapalilo sie swiatelko i w interesie calego jest ukladu by to swiatelko szybko zgasic i zeby wszystko bylo po staremu. Wyniki beda dzis w nocy bo kto w niedziele bedzie protestowal:)

 9. WY to optymiści jesteście i chcę się tym od Was zarazić.
  Wkur.. ja jestem wkur.. i to strasznie mimo tego że żyje mi się ponad przeciętnie i ponad przeciętną mam pensję, dom ( co prawda na kredyt) auto i na wczasy też sobie mogę pozwolić.
  Ale kur.. co z tego jak z mojego kraju za który zginęło miliony zrobiono republikę bananową, jak mają mnie za murzyna i dymają z prawa i lewa. Jak Polskiego w Polsce nie zostało nic bądź prawie nic.
  Co z tego że wybuchnie, kiedy? za 5 czy za 10 lat? wtedy to już po tym wybuchu to nie będzie co zbierać i z czego odbudować. Wtedy to zielone ludziki albo jakieś czarne rozbiorą nas po kawałku.
  Ale słusznie Matka prawi, ośmieszać ile wlezie wyciągać ile się da.
  Od dziś będę trolem PISowym, tylko nie tak jak te Pełowe za kasę, ja będę takim moherowym darmowym.
  Niech jednego obudzę to mi może dobry Pan Bóg wynagrodzi:)
  Jeszcze Polska nie zginęła ...

 10. To II nocna zmiana w dziejach III RP. Ta II nocna zmiana trwa już tydzień, a przecież jej końca nie widać.
  Jak skończy się przyszłoroczna III nocna zmiana? Oby skończyła się razem z III RP i nie trwała za długo i nie kosztowała zbyt wiele...
  To co się stało i trwa nadal wymaga upływu jakiegoś okresu czasu, czasu jakiego potrzebują szeptane wieści, aby dotrzeć do największego elektoratu, jakim jest elektorat nieobecny i uświadomi temu elektoratowi, że dalsza nieobecność (podobnie jak oddawanie nieusprawiedliwionych, nieważnych głosów) zrobi mu nieodwracalne kuku.
  Chyba że zdarzy się jakiś międzyczas, który zaskoczy skrytego reżysera wydarzeń w Polsce i jakimś cudem go ukatrupi.
  Na razie "joby"  :D precyzyjnie zbierają "leśne dziadki", których jakoby już nie ma, a jeszcze są - po to żeby przyklepać OFICJALNE WYNIKI.

 11. Strony