Ogłaszam wyrok z dnia 8 marca 2016 roku w sprawie Jerzy O. vs Matka Kurka

Prześlij dalej:

Pewnie to się wyda dziwne, że nie zapowiadałem dzisiejszej rozprawy przed Sądem Rejonowym w Złotoryi, ale nie widziałem takiej potrzeby, wiedziałem, że będzie to spektakl bez znaczenia. Spraw naprodukowało się wiele, dlatego przypomnę, o którą chodzi. Złożyłem prywatny akt oskarżenia przeciw Jerzemu O., który pomówił i znieważył mnie, twierdząc, że zostałem wielokrotnie skazany za zniesławienie i znieważenie, że jestem bezrobotnym nierobem, menelem i sutenerem wyprowadzającym własną Żonę na ulicę. Ponadto Jerzy O., twierdził, że nie płacę składek społecznych i podatków, w związku z tym nie mam prawa pytać dlaczego miliony złotych z WOŚP i Złotego Melona zostały przelane do prywatnych firm należących do rodziny O. Ta sprawa ciągnie się prawie rok, na początku Sad Rejonowy w Złotoryi uznał winę Jerzego O., ale stwierdził, że są to czyny o niskiej szkodliwości społecznej. W uzasadnieniu sędzia Agnieszka Krótka napisała, że wprawdzie zostałem znieważony i zniesławiony przez Jerzego O., jednak proces z nim mógłby mi tylko zaszkodzić, bo pan Jurek jest znanym i lubianym, w przeciwieństwie do szarego misia Piotra Wielguckiego. Nie koloryzuję, takie było uzasadnienie: Sąd umarza postępowanie, bo Jerzy Owsiak jest bardziej znany niż Matka Kurka! Złożyłem zażalenie na kuriozum i o dziwo Sąd Okręgowy w Legnicy przyznał mi rację, dzięki czemu sprawa trafiła ponownie do Sadu Rejonowego w Złotoryi, konkretnie do sędziego Jacaka Kielara. Ta ostatnia informacja jest niezwykle istotna, ponieważ sędzia Jacek Kielar wcześniej umorzył inne postępowanie przeciw Jerzemu O. uznając, że słowa: „pierdol się”, „będziesz miał w dupę”, „wariat ze Złotoryi” i porównania mojej działalności do zbrodni Auschwitz, zbrodni katyńskiej oraz stalinowskiej mieszczą się w granicach debaty publicznej. Przypomnę, że ten sam sąd za sformułowanie: „król żebraków” uznał Piotra Wielguckiego za przestępcę.

Strony

38364 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

20 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Wygrasz w końcu... Zniknie Kielar, znikną inni emu podobni i zniknie Jerzy O. 

 2. III RP, z góry na dół...

 3. Kropla drąży skałę - http://www.tinypic.pl/hs0awf2zy59z 

 4. Tak właśnie będzie. To tylko kwestia czasu  - i wytrwałości.
  Nie śmiem zapytać, co z osławionymi przeprosinami...

  Coś mi się tekst rozjeżdżał...
  Próbowłam wkeić tekst. Coś z formatowaniem (mimo że przez tutejszy edytor).

  Państwo prawa

 5. Obawiam sie , ze ta "kwestia czasu" to jakies jedno pokolenie . Szybsze zmiany mozliwe bylyby tylko w przypadku uzycia ognia i miecza , a na to chyba nikt sie nie zdecyduje . Reasumujac , rehabilitacji MK doczekaja jego dzieci , ale dobre i to , moze w ramach zadoscuczynienia rodacy postawia  Mu kiedys pomnik , albo bedzie mial ulice swojego imienia ??!

 6. Mój Ojciec został skazany w 1946, a rehabilitacja nastąpiła po upływie prawie 50 lat.

  Teczka IPN.

  Według rachuby biblijnej - to 2 pokolenia. (Pokolenie = 25 lat).
  Mam nadzieję, że jednak w tym przypadku nastąpi turbo przyspieszenie.

 7. Gratuluje Pani wspanialego OJCA ! Jednak ten przyklad tylko mnie utwierdza w przekonaniu , ze naprawa RP to zadanie dla armii mocarzy i do tego na dlugie lata .  Tak , turbo przyspieszenie jest mozliwe , ale musi zostac spelniony jeden podstawowy warunek , ktory sie nazywa DEKOMUNIZACJA  trzeciej i czwartej wladzy ! W innym przypadku , zmiany beda przypominac wedrowke slimaka dookola swiata - niestety !

 8. Powodzenia panie Piotrze.

 9. avatar

  jesli tak wyglada orzecznictwo w sprawie ewidentnego przewału..to jak wsadzic do pierdla cała wierchuszke PO??????
  młynarski spiewał.."róbmy swoje"...................
  p.s.
  po namysle...przeciez tu chodzi o czerwone DYNASTIE...a jesli chodzi o owsiaka to tez chodzi o spółkę CARPATIA..i o WSI....

 10. avatar

  jak na mój gust to albo ten człowiek jest rasistą i nie cierpi MK albo nie jest Jeszcze niezawisły (czyli jest sterowany z góry).Tak niezależny wymiar sprawiedliwości nie powinien pracować.To lekceważenie przeciętnego Kowalskiego albo nawet i "kopanie leżącego"

 11. Po godzinie pełnomocnik Kowalewski stwierdził, że kontrowersje.net to rezerwuar kloaczny, gdzie przychodzą ludzie, aby się w kloace nurzać.   Jak dla mnie , lepsze to niz  salony , PO ktorych przechadza sie pelnomocnik kowalewski .

 12. A dla mnie to jest obelga zastanawiam się co z tym zrobić- na razie.

 13. ogłupienie przedłuża  istnienie Bolków, Jurków i innych zaprzańców .Bolek idzie powoli na dno  ,tam gdzie jego środowisko.Drugi, może i ma satysfakcję ,że wygrywa bo płynie w głównym nurcie .Problem w tym,że powoli  dochodzi do jego uszu szum wodospadu ,który czeka sobie....
  Matko Kurka trzymam kciuki  i życzę WYTRWAŁOŚCI.

 14. Kotrowersje.net czuję się pomówiony przez palanta podającego się za pełnomocnika syna milicjanta.
  Może jakiś pozew zbiorowy? Zróbmy coś w końcu. 

 15. Oczyszczenie stajni Temidy to najważniejsze zadanie dla PiS-owego Heraklesa. Ważniejsze od obniżenia wieku emerytalnego. No chyba że chodzi o obniżenie wieku emerytalnego Kielarowi, Tulei, czy Łączewskiemu.

 16. avatar

  orban tak zrobił..i ma 2ga..a moze i 3cią kadencje w zasiegu...i co wazniejsze ma "swiety" spokój!!!

 17. "Cierpliwi zostaną wynagrodzeni" co po mojemu byłoby: cierpliwi w końcu wygrywają i oby tak się stało.

 18. sorry koment nie na temat, ale ogladam tvp info i te pajace zapraszaja bylego rzecznika policji (tego od dlugu u zbigniewa s.) ... ludzie to ma byc zmiana? szok, co za pajac z rego kurskiego!

 19. kolejny debilizm u Kury, na tvp info experci stoja na dworze, nad Wisla w Wawie, we trzech i komentuja dlaczego kajetan p." cos stam cos tam"
  ludzie po co to 3 ludzi w plenerze (to nie remont Nowaka za "banke"), nie ma miejsca w studio?

 20. tego tematu. Ale tylko dlatego, że czuje się w nim bezradny i zawsze doprowadza go ten temat do wk@rwu. Niemniej chciałby pozostawić ślad po sobie, że tu był i czytał. Gizbern nie ma pojęcia czy słowa typu- ''będzie dobrze'', ''damy radę'' w jakiś sposób pomagają lub co gorsza wpieniają Gospodyna, dlatego woli milczeć w przekonaniu, że Gospodyn wie co robi. Może z innej beczki- gdyby Gizbern mieszkał w Polsce mógłby iść pod sąd i wrzeszczeć. Tak nie jest. Gizbern patrzy na sprawę Gospodyna zza oceanu i robi co może by tzw. Polonii temat nakreślić. Niestety nie udaje się, czego dowodem była fucking rekordowa zbiórka na rzecz Owsiaka wśród Polonii podczas WOSP 2016. A dlaczego? Bo Ci co głosowali na PIS i Dudę uznają Cię Gospodynie za lewaka, który zwalcza ikony i symbole. Ikony i symbole! IKONY I SYMBOLE! Taka nasza Polska mentalność. Dla Polaków liczą się IKONY i SYMBOLE. One muszą i zawsze wygrywają z prawdą. I niech to będzie też komentarz do najnowszego Twego felietonu.

 21. Strony