Prześlij dalej:

Jedynie od święta wchodzę w standardowe polemiki pomiędzy redaktorami, zresztą i to nie do końca jest prawdą, bo redaktorem się nie poczuwam. Mamy takie święto! Rafał Ziemkiewicz, znany nowoczesny endek, pseudonim RAZ, opublikował manifest. Nawiasem mówiąc Ziemkiewicz prawie zawsze publikuje manifesty, najczęściej w formie felietonów, czasami powieści lub innej literatury fantastycznej. Generalnie mało mnie obchodzi tego rodzaju produkcja, każdy ma prawo zarabiać na życie jak mu pasuje, ale tym razem chodzi o coś więcej niż płodność Ziemkiewicza. Gdzie pojawia się jasna deklaracja polityczna, za którą stoją konkretne partie polityczne, tam kończy się publicystyka i zaczyna polityka właśnie.

Od wielu miesięcy krążą plotki, że teoretyk Ziemkiewicz chciałaby się pobawić w praktyczną politykę i wystartować w wyborach. Ile prawdy zawiera ta plotka to nie wiem, jednak działania, było nie było, publicysty, od dawna przypominają nieudolną, ale mimo wszystko politykę. Napisał był Ziemkiewicz manifest i jak na poważnego polityka przystało opublikował na „fejsie”. Debiutanci mają to do siebie, że bardzo się starają i często w gorliwości zżera ich trema albo emfaza przechodząca w farsę i tak się chyba w tym przypadku stało. Ziemkiewicz ruszył standardowo, zamierza podjąć walkę z systemem i partyjnictwem od… złożenia hołdu wodzowi – Pawłowi Kukizowi. Jakoś trzeba politykę wejść i chociaż generalnie wypadałoby rozjechać Kaczyńskiego, bez którego nic się w polskiej polityce odbyć nie może, to przyznacie Państwo, że i tak jest zabawnie:

O Pawle Kukizie możecie sobie wypisywać co chcecie: ma swoje wady, jak każdy człowiek, i popełnia błędy, jak każdy, kto cokolwiek robi – ale jestem pewien, że gdyby ktoś z jego klubu przyszedł z propozycją: mamy tu publiczną kasę na zbożny cel (dajmy na to, promocję dobrego imienia Polski za granicą), weźmy z tego paręnaście baniek na taką kampanię, która co prawda ze zbożnym celem nic wspólnego nie ma, ale poprawi nam notowania, a przy okazji (mrugnięcie) zarobimy, to Paweł we właściwej sobie stylistyce wyjaśniłby takiemu osobnikowi, przez kogo i w jakich okolicznościach został poczęty, a potem kazałby mu spierdalać.

Paweł Kukiz, obecnie poddawany terapii odwykowej („przesadził z energetykami”), z cała pewnością odnotował laudację, zwłaszcza, że obaj politycy na „fejsie” się polubili i… piszą w tej samej redakcji. Gorzej z Kaczyńskim, ten Internetu nie umie i dopóki mu Brudziński nie wydrukuje manifestu Ziemkiewicza, to nie będzie wiedział, że Jego strategiczne „nic na prawo od PiS” właśnie się zdezaktualizowało. Bardziej na prawo od PiS stanął Kukiz, a obok niego Ziemkiewicz. Skąd ta życiowa decyzja nagle spadła na pana Rafała? Nie musimy zgadywać, wszystko nam świeżo upieczony polityk osobiście wyjaśnia. Po pierwsze Ziemkiewicz mówi „HEJT STOP!”. Może i by jeszcze wytrzymał w swoim fachu, ale nie zniósł hejtu i będzie z tym robił polityczny porządek:

Tu jest odpowiedź na często zadawane przez pisowskich hejterów pytanie, dlaczego zamiast maszerować w rytm podawany przez „Sieci” i „Gazetę Polską” ośmielam się coraz głośniej wątpić w „Dobrą Zmianę”, jawnie wspierać środowiska na prawo od PiS, w tym Kukiza zwłaszcza, a medialnemu zapleczu PiS wytykać praktyki i mentalność żywcem przejęte od michnikowszczyzny.

Strony

18851 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

14 (liczba komentarzy)

 1. A Kaczyński był na bardzo ważnej uroczyści organizowanej przez starszych braci, walnął ważną deklarację dla Premiera Izraela a do kamery wykrzyczał do MSZ Niemiec "nu zajac, pagadi". Tak trzymać. Panie Prezesie, a co TVP dla Polaków na Białorusi?

  Zagadka: szeregowa kanclerz jednego za państw UE ręcznie steruje Adrianem Juncker i Adrianem Tuskiem, mimo że nie jest zwierzchnikiem KE ani prezydentury Europy. Pojawiła się kandydatka na nowego szefa KE, pierwsza informacja jaka o niej wyszła, to że szeregowa kanclerz ją dobrze zna. Kiedy Red. Michnik pojedzie do Brukseli z transparentami "obrona demokracji"? Bo Junker i Tusk specjalnie się nie kryją że jeżdżą po instrukcje na Nowogrodzką do Berlina.

 2. starsi bracia nas porzebują, stąd te zmiany. Inaczej bylibyśmy nadal POł-kolonią. Nic za darmo. Kaczyński  dokładnie wie co jest grane. My dowiemy sie jak już się zacznie. Pytanie: kiedy i gdzie?

 3. Pamiętasz co mówił Piłsudski? Na początku być u boku tych najsilniejszych, ale unikać dużej konfrontacji. Dopiero pod koniec wojny brać całą pulę....

 4. Pan redaktor Ziemkiewicz po prostu chce zostać europosłem a później pobierać do końca życia EURo i tyle w temacie.

 5. Euro od lewaków? Ło matko... 

 6. RAZ atakuje PiS w swoich felietonach już od ładnych kilku lat, praktycznie nieprzerwanie od 2010 kiedy to bardzo zaangażował się do spółki z redaktorem Warzechą (a jakże) w promowanie PJN Kluzik-Rostkowskiej (to ta co w ciągu roku w jednej czerwonej garsonce obleciała trzy partie ;) wieszcząc jej wielki sukces jako takiego "PiS-u z ludzką twarzą" Wtedy to definitywnie zszargał sobie opinię dziennikarza znającego się na polityce. Potem dołożył do tego fraternizowanie się z politykami na grillu u Giertycha m.in Rysiem Kaliszem i Kaziem Marcinkiewiczem. Czym bliżej czasów współczesnych tym gorzej. Od co najmniej pół roku czytając jakiś jego tekst, niezależnie o czym spokojnie można skończyć w 2/3 bo potem jest już tylko jechanie po PiS-e plus do tego coraz bardziej postępująca mania wielkości - cytowanie samego siebie, w co trzecim zdaniu. Ot taki postępujący "łysiakizm" przypominający zadęciem Waldemara Łysiaka z jego schyłkowych czasów w "gapolu". Z Ziemkiewiczem jest ten problem że siedzi on bardzo wygodnie okrakiem pomiędzy dziennikarzeniem, a politykowaniem, kiedy mu wygodniej to udaje bezstronnego publicystę, ale czym jest starszy tym częściej wraca do swojego wielkiego marzenia z początku lat 90-ych o zostaniu politykiem. Wtedy stawiał na Korwina i UPR, teraz stawia na Kukiza, z jakim skutkiem, pożyjemy, zobaczymy.

 7. Jestem pewien, że jeśli RAZ będzie chciał przyklepać do Kukiza, to chętnie go przyjmą. Przyjmą, ponieważ mają wspólny cel, a Ziemkiewicz potwierdza tylko, że do ZOMO mu bliżej. Zresztą nigdy nie było inaczej.

 8. Oj, toż pan Rafał był onegdaj rzecznikiem UPR (jedna z partyjek Korwina), więc tak całkiem dziewicą to nie jest.

 9. A on nie jest przypadkiem dobrym znajomym pani Moniki Jaruzelskiej ? Zawsze mnie zaskakują takie "przypadki" :)

 10. Ziemkiewicz, jak twiedzi, nie lubi PO ani Nowoczesnej. Ale PiSu to on, podobnie jak Kukiz, po prostu nienawidzi do szpiku kości.  Robi sie z niego coraz bardziej rozhisteryzowany błazen.

 11. Strony