Oświadczenie Piotra Wielguckiego w sprawie transparentności WOŚP i Jerzego Owsiaka

Prześlij dalej:

W związku z kolejną tanią propagandową sztuczką Jerzego Owsiaka, który wszem wobec oświadcza, że nie ma nic do ukrycia, pragnę złożyć własne oświadczenie. Będąc w pełni władz umysłowych i fizycznych oraz trzeźwym, jak niemowlę, publicznie i uroczyście przyrzekam, że natychmiast przeproszę WOŚP oraz Jerzego Owsiaka, jeśli „transparentna” fundacja i jej prezes dobrowolnie w ciągu tygodnia zrealizują WSZYSTKIE prawomocne zarządzenia Sądu Rejonowego w Złotoryi, który nakazał dostarczyć Sądowi kopie ksiąg rachunkowych. Ponadto przyrzekam na wszelkie świętości i swój marny żywot, że po zrealizowaniu zarządzeń Sądu wycofam wszystkie apelacje i zawiadomienia do prokuratury, przyznam się do winy, zamieszczę przeprosiny na kontrowersje.net, w GW, Onet.pl, Niezalezna.pl, a na końcu wezmę kredyt i wpłacę na rzecz WOŚP 10 000 złotych, o ile w księgach nie znajdę milionów przelanych na konta prywatne i prywatnych firm Owsiaków. Proszę niniejszej deklaracji nie traktować, jako żartu, czy prowokacji, w przeciwieństwie do pana prezesa i fundacji piszę zupełnie poważnie i jestem gotów sporządzić odpowiedni cyrograf notarialny. Czekam panie prezesie Owsiak na pańską decyzję, czasu ma pan bardzo mało i wcale nie wykluczam, że ma pan w księgach rachunkowych 100% wydatków na chore dzieci i starców, tym bardziej jest się czym chwalić i tym łatwiej pozbyć się „hejterów”.

Pozdrawiam serdecznie, pański najwierniejszy i najbaczniejszy obserwator wszelkich poczynań.

Piotr Wielgucki (Matka Kurka)

59629 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

40 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  " zrealizują prawomocnezarządzenia Sadu Rejonowego w Złotoryi"  

   imo należy podać czas, np 2 dni, ponieważ prędzej czy póżniej J.O. będzie prawnie zmuszony  dostarczyć to, co należy. 

 2. ..i żyje tak , powiedzmy , od 23 lat !
  Nie potrafi przegrywać a liczenie i myślenie  zostawił sobie podobnym? Tak wychodzi.
  To musi się zdrowo i solidnie RYPNĄĆ bez względu na POnocników. Nie ma zmiłuj i taryfy ulgowej w czasie i naszej przestrzeni, która już bulgocze a jakie będą efekty w niedzielę ? Niech będą, wóz albo przewóz, ale się zadzieje !

  Tu wypowiedż StMa o poziomie kwiatu ,hihi,dziennikarstwa..
  https://www.you...

 3. avatar

  Słusznie, bo te kwity sam będę Owsiakowi wyrywał, a znając jego mentalność, jeszcze będzie chciał na tym zarobić. Dopisałem odpowiednią formułę, żeby znów jakiś Murzyn z gumową maską konia nie wyskoczył. W każdym razie układ jest jasny, Owsiak dobrowolnie realziuje zarządzenia i przekazuje do Sądu księgi, w ciągu tygodnia, a ja odszczekuję i przepraszam.

 4. Myale ze jemu nie dwa dni,ale nawet tydzien kktóry mu zapropoował MK nie wystarczy. Jesli nie on to jego doradcy w tym niestety  panowie lekarze wiedzą co w trawie piszczy

 5. Szadowo-Młyn robi wrażenie. "Jurek" ma czego bronić.

  Szadowo-Młyn

  Cała galeria: http://szadowomlyn.pl/galeria/6

 6. a może i przyzwoitości :-) Wdeptał Pan w ziemię człowieka a teraz jeszcze po nim skacze. Zburzył pan wielki sen Owsiaka o swojej nietykalności i bezkarności. Jeżeli już w szkle kontaktowym w TVN Tomasz Sianecki krytykuje Owsiaka za jego zachowanie na konferencji WOŚP to widocznie coś się zmieniło. Parasolka chyba się zamyka. I dobrze, a Pana "Dawidowa proca" okazała się skuteczna. To Pan był głównym inspiratorem pytań Michała Rachonia, a właściwie wyrok, jaki Pan uzyskał. Nie wstyd Panu teraz, że zepsuł Pan tak doniosłe wydarzenie, jakim jest wielka konferencja wielkiej orkiestry? :-) I jeszcze teraz to oświadczenie :-)

 7. bazuja na trikach wszyskich kultow
  tutaj ma Pan jedno ze swiezszych opisow bylego czlonka scientologii i opisane sa dokladnie te triki (niestety po angielsku ale u nas literatura w temacie jest bardzo uboga )
  https://www.you...

 8. avatar

  Ciekawi mnie, jak jest sformułowane "powołanie sztabu".
  Czy zebrane pieniądze można przekazać bezpośrednio na rzecz np. miejscowego szpitala?

 9. avatar

  Gdybyście Państwo zechcieli pokazać "umowę" na zorganizowanie sztabu, gdyby się STACH zechciał wypowiedzieć... Czy zebrane kwoty muszą iść do centrali WOSP?

  Samorządy pieniądze na zbiórkę wykładają, to przyjęcie pieniędzy ze zbiórki na lokalne potrzeby byłoby lokalnie korzystne. I wszystko za sprawą lokalnej działalności.

 10. 1. Nie ma możliwość przekazania środków bezpośrednio do szpitala, ponieważ sztaby zobowiązują się do przekazania całości na jedno konkretne konto WOŚP.
  2. Nie ma czegoś takiego, jak umowa. Nazywa się to "wniosek o zgodę na utworzenie sztabu", w którym wymienia się m.in. osobę odpowiedzialną za jego funkcjonowanie (szef sztabu) oraz komisję przeliczającą pieniądze.
  3. Po otrzymaniu wniosku, WOŚP wyraża (lub nie) zgodę na utworzenie sztabu. Wyznacza osobę (wskazaną we wniosku) odpowiedzialną za rozliczenie się z fundacją. W piśmie z WOŚP (zgoda) znajduje się również taki zapis:
  Wszystkie zebrane w trakcie zbiórki pieniądze zostaną przekazane na jedyne konto Fundacji WOŚP...... (tutaj nr konta).

  I to tyle... ciężko mi z tym wszystkim. Jutro finał, znowu zaangażowanych jest w naszym sztabie wiele osób... a ja muszę robić coś na wzór "dobrej miny do złej gry". Mógłbym powiedzieć, że "ja tu tylko sprzątam"...
  W tym roku po raz pierwszy nasi sponsorzy zaczęli zadawać pytania, komentować to całe zamieszanie...
  Niestety, problem w tym, że media docierające do największej grupy odbiorców nie mówią za wiele o nieprzejrzystości działań "u góry".
  O tym, że to nasz ostatni finał wie tylko kilka osób... jak to my mówimy - "finał finałów". Graliśmy razem wiele lat, ale miarka się przebrała... to wygląda teraz jak niewolnicy (sztaby, wolontariusze) budujący piramidę dla faraona i jego małżonki...
  Najbardziej mnie boli to, że w okolicznych szpitalach jest masa sprzętu WOŚP. Bo jest! Koleżanki i koledzy, którym niedawno urodziły się dzieci, potwierdzają, że sprzęt jest i jest wykorzystywany...
  Ale jak się spojrzy na wypłaty p. dyrektor ds. medycznych... noż cholera jasna... na jej jedną wypłatę przeznacza się prawie tyle, co my jesteśmy w stanie zebrać w sztabie podczas finału, w działalność którego jest zaangażowanych około 60-70 osób..
  My mamy z tego satysfakcję i poczucie zrobienia czegoś megadobrego, a oni mają z tego niezłą kasę i plują na wszystkich, którzy chcieliby poznać szczegóły.
  Dlatego jutro kończy się w naszym sztabie wieloletnia historia grania z WOŚP...

 11. avatar

  Wypłaty to są "waciki". Owsiakowie rocznie przetaczają niewyobrażalną kasę do swoich firm i jeszcze większą na beztroskie życie. :Przecież to małżeństwo niemal w całości żyje na koszt fundacji: paliwo, opłaty, wycieczki, zabawy, to wszystko idzie w "koszty". Sprzęt? Mam całą serię informacji, jaki to jest sprzęt, jak jest kupowany i... jeszcze się wstrzymam, ale już mogę powiedzieć, że nic za darmo.

 12. i przedstawic opinii publicznej. Czekam na ten moment.
  Dosc zerowania na naiwnosci ludzkiej ktora oddaje pieniadze na "potrzebujace dzieci" a tuczy tak naprawde cala klike pasozytow. .

 13. ....czyli owsików ,a nie tylko Owsiaków,Jest ich tam więcej, bo swój ciągnie do swojego.

 14. O godzinie 8:00 w programie TVP2 niby prezes będzie prężył muskuły i opowiadał jak
  to jest "prześladowany" i "hejtowany".  Warto, aby dziennikarze dowiedzieli się o w/w
  oświadczeniu i dbając o rzetelność dziennikarską, mieli okazję się do niego odnieść,
  a może i nawiązać w trakcie ustawionego wywiadu. Obywatele mają prawo poznać
  zdanie drugiej strony, tym bardziej, że łożą na utrzymanie telewizji publicznej i mają
  prawo do rzetelnej informacji ....  ! ! !

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Kontakty:

  Telefon:  22 50 70 254

  Jeżeli macie pytania, wątpliwości, uwagi, pomysły, którymi chcecie się z nami podzielić czekamy na Wasze maile pod adresem pytanie@tvp.pl

  Możecie też nas znaleźć na facebook.com/pytanienasniadanie.

  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Mega wydarzeniem byłby telefon do studia i rzeczowa rozmowa zwaśnionych stron. :)

  No, ale tak to chyba tylko w ERZE ! :)

 15. avatar

  ogladalem..ogladalem..
  co prawda tylko jedna zajawke..okolo 10.10.. zaproszono x.jana kaczkowskiego..panią rezyser "m jak ..." i pania aktoreczke julie kaminska..wszyscy mowili w jednym tonie..
  bylo to mierne..mizerne..na nic wiecej juz tvp nie stac...co ciekawe jednostronne..bo nie bylo slowa o wielguckim ...tylko o kontrowersjach wokól....

 16. nagrywamy :)

  Odnośnie organizacji eventów WOŚP przez samorządy widzę, że wielu burmistrzów sprytnie obeszło temat, i rozpoczęło organizację np. imprez rekreacyjno-artystycznych (zbieżność terminu oczywiście nieprzypadkowa, ponadto jak żyję nie widziałem u mnie w okolicy imprezy pod auspicją samorządu w środku zimy organizowanej od tak - dla mieszkańców).

  PS. Zaczyna się od kolejnej darmowej reklamy WOŚP i peanów. Z wypowiedzi widzimy że nie należy się skupiać na samym Owsiaku, tylko non stop powtarzać o tym co jest skutecznie pomijane w mediach, księgi księgi i jeszcze raz księgi.

 17. zaskakujący art. onetu, w zasadzie tylko fakty, a pod nimi sonda :)
  http://biznes.o...

 18. Matka, lepiej złóż oficjalne oświadczenie że nie zamierzasz popełnić samobójstwa itp.

  Oj banda filantropów o kilka dobrych baniek mniej naliczy w tym finale...

  Mogą na Cb nasłać jakiegoś seryjnego, widzisz że juz niewygodnych zaczynaja pacyfikować, a Ty jesteś wariatem - więc może seryjny samobójca się w okolicy kręcić.

 19. Rzecznik Praw Dziecka: Zmuszanie dzieci do żebrania jest formą przemocy.... 
  http://www.ryne...

 20. poranne znalezisko na onecie:

  http://biznes.o...

  tendencyjne jak zawsze i niskich lotów jak wszystko na tym portalu.

 21. Bo w sondzie na tej stronie :

  "Czy wesprzesz w tym roku Wielką Orkiestrę Świąteczej Pomocy?"

  68 % na NIE, 32 % na TAK

  (rano było jeszcze fajniej - 75/25)

  ...a w komentarzach - masakra Jurasa & Co, dużo cytatów z MK.

  To samo na stronie

  http://biznes.o...

  "Plony" nawet na Onecie...

 22. http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,17233582,Kocha__szalonych_Polakow___walczy_z__hejterami___Owsiak_.html

   Wiktoria Beczek

   (tokfm) : Pan się specjalnie nie bronił podczas tego procesu, fundacja nie pokazała pełnej dokumentacji.

  - Jerzy Owsiak : Proszę pamiętać, że w ciągu 23 lat fundacja dokonała zakupu sprzętu na 592 mln zł. Mamy swój regulamin i mówimy wyraźnie - cena sprzętu jest tajemnicą. Dlaczego? Ponieważ często firmy z różnych pobudek bardzo obniżają cenę - chcą wejść na rynek, oferują supersprzęt i wiedzą, że nasze zakupy są bardzo dobrze odbierane w biznesie medycznym. Kiedy zażądano od nas przedstawienia wszystkich dokumentów z dziesięciu lat, nie zgodziliśmy się. Powiedzieliśmy, że jeśli sąd wyznaczy zawodowego audytora, to je przedstawimy, ale na pewno nie damy tych dokumentów człowiekowi, który zaraz będzie je publikował. Tam są tajemnice handlowe i nikt na świecie nie zgodziłby się na ich ujawnienie. Świadomie zrezygnowaliśmy z okazania tych dokumentów. No i wyrok był tego konsekwencją.

 23. Czyli owsiak się przyznał ,że jednak nie dał dokumentacji. Taka otwarta transparentna organizacja a tak dużo tajemnic pod kołdrą.

 24. Być może to będzie ich linia obrony. Być może pojawią się również oświadczenia firm medycznych zabraniające Owsiakowi ujawniania informacji o przeprowadzonych transakcjach.

 25. czyli teraz każdy przedsiębiorca może się powołać na tajemnicę kontraktu kooperacyjnego i przed US nie ujawniać dochodów?

 26. w takiej organizacji jest dla sprytnego księgowego jak łyk świeżego powietrza, daje to możliwość przeprania czerwonych spodni wraz z znajdującym się w kieszeniach poczetem królów polskich.

  A gdy już spodnie wyschną wtedy do ich prasowania pociągnięty zostanie nie tylko autor, ale i niewybrednie komentujący.

 27. Przemoc, tajemnice i biznesy piętrzą się wokół działalności charytatywnej fundacji...

 28. Budżet Polski nie działa tak jak ma to miejsce w cywilizowanych krajach, tutaj wszystkie pieniądze trafiają do puli z której są wydzielane. W krajach cywilizowanych pieniądze z podatku drogowego i akcyzy za paliwo trafiają na drogi, pieniądze z ubezpieczeń medycznych, akcyz za alkohol i papierosy trafiają na szpitale. Sytuacja jaka panuje u nas w połączeni z orkiestrą iluzorycznej pomocy powoduje, że przy ustalaniu budżetu brany jest pod uwagę szacunkowy przychód generowany przez Owsiaka. Stan taki automatycznie zmienia status organizacji charytatywnej na formę dobrowolnego podatku, który to przechodzi przez prywatne ręcę, gdzie istnieje ryzyko defraudacji.

  Rozpatrując tego typu sytuacje należy brać pod uwagę konsekwencje jakie to za sobą pociąga, aby tego typu zbiórki miały sens istnienia należy najpierw naprawić formy zarządzania budżetem krajowym, na co ŻADNA z obecnie istniejących partii politycznych się nie zgodzi. Naprawienie sytuacji budżetowej poczyniło by wielkie szkody w prywatnych kieszeniach decydentów.

 29. Właściwie co i jak WOŚP rozlicza w zbiórce publicznej.

  Czy mozliwa jest w ogóle taka wersja 
  Final z 2011  rozlicza przedstawiając wydatki od stycznia 2011 do czerwca 2012
  Final 2012 rozlicza przedstawiajac wydatki od stycznia 2012 do czerwca 2013 

  w tej sytuacji wydatki styczen - czerwiec 2012 rozlicza dwa razy. może to miec znaczenie jeżeli chodzi o wydatki które nie są głównym tematem finału ale np programami zdrowotnymi 

  NA konferencji WOŚP ogłosiła zamkniecie 41 konkursu ofert - w kwocie 20 mln to nawet nie jest połowa z ok  48 mln, które ( po odliczeniu allegro i kosztów zgłosili do MAiC) Jakim cudem za 6 miesięcy WOŚP dobije do tej kwoty skoro nastepnny konkurs ofert dopiero w pazdzierniku 2015 ? 

  organizator zbiórki publicznej nie powinien dostac zgody na nastepna zbiórke jeżeli nie rozliczny poprzedniej, ale WOŚP obchodzi ten przepis ponieważ uzyskała zgode na rozliczenie w okresie 1,5 rocnym 

  Chyba nic mnie już nie zdziwi jeżeli chodzi o Jurka Owsiaka 

 30. KOLEJNA PRÓBA ZROBIENIA  LUDZIOM WODY Z MÓZGÓW    ! ! !

         Sąd był zainteresowany dokumentacją z przepływu kasy w trójkącie
  WOŚP - MELON - MRÓWKA , a nie zakupami sprzętu, choć to też ważne.
  Melon i Mrówka nie sprzedawały WOŚP sprzętu medycznego, to jest jasne.

  Tajemnicą to może zasłaniać swoją karierę, a nie wydatki publicznej kasy !

  Brak profesjonalizmu i znajomości tematu, czy tylko tuba propagandy i łapanie się brzytwy ?

 31. Strony