Oświadczenie Piotra Wielguckiego w sprawie transparentności WOŚP i Jerzego Owsiaka

Prześlij dalej:

W związku z kolejną tanią propagandową sztuczką Jerzego Owsiaka, który wszem wobec oświadcza, że nie ma nic do ukrycia, pragnę złożyć własne oświadczenie. Będąc w pełni władz umysłowych i fizycznych oraz trzeźwym, jak niemowlę, publicznie i uroczyście przyrzekam, że natychmiast przeproszę WOŚP oraz Jerzego Owsiaka, jeśli „transparentna” fundacja i jej prezes dobrowolnie w ciągu tygodnia zrealizują WSZYSTKIE prawomocne zarządzenia Sądu Rejonowego w Złotoryi, który nakazał dostarczyć Sądowi kopie ksiąg rachunkowych. Ponadto przyrzekam na wszelkie świętości i swój marny żywot, że po zrealizowaniu zarządzeń Sądu wycofam wszystkie apelacje i zawiadomienia do prokuratury, przyznam się do winy, zamieszczę przeprosiny na kontrowersje.net, w GW, Onet.pl, Niezalezna.pl, a na końcu wezmę kredyt i wpłacę na rzecz WOŚP 10 000 złotych, o ile w księgach nie znajdę milionów przelanych na konta prywatne i prywatnych firm Owsiaków. Proszę niniejszej deklaracji nie traktować, jako żartu, czy prowokacji, w przeciwieństwie do pana prezesa i fundacji piszę zupełnie poważnie i jestem gotów sporządzić odpowiedni cyrograf notarialny. Czekam panie prezesie Owsiak na pańską decyzję, czasu ma pan bardzo mało i wcale nie wykluczam, że ma pan w księgach rachunkowych 100% wydatków na chore dzieci i starców, tym bardziej jest się czym chwalić i tym łatwiej pozbyć się „hejterów”.

Pozdrawiam serdecznie, pański najwierniejszy i najbaczniejszy obserwator wszelkich poczynań.

Piotr Wielgucki (Matka Kurka)

58902 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

40 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  " zrealizują prawomocnezarządzenia Sadu Rejonowego w Złotoryi"  

   imo należy podać czas, np 2 dni, ponieważ prędzej czy póżniej J.O. będzie prawnie zmuszony  dostarczyć to, co należy. 

 2. ..i żyje tak , powiedzmy , od 23 lat !
  Nie potrafi przegrywać a liczenie i myślenie  zostawił sobie podobnym? Tak wychodzi.
  To musi się zdrowo i solidnie RYPNĄĆ bez względu na POnocników. Nie ma zmiłuj i taryfy ulgowej w czasie i naszej przestrzeni, która już bulgocze a jakie będą efekty w niedzielę ? Niech będą, wóz albo przewóz, ale się zadzieje !

  Tu wypowiedż StMa o poziomie kwiatu ,hihi,dziennikarstwa..
  https://www.you...

 3. avatar

  Słusznie, bo te kwity sam będę Owsiakowi wyrywał, a znając jego mentalność, jeszcze będzie chciał na tym zarobić. Dopisałem odpowiednią formułę, żeby znów jakiś Murzyn z gumową maską konia nie wyskoczył. W każdym razie układ jest jasny, Owsiak dobrowolnie realziuje zarządzenia i przekazuje do Sądu księgi, w ciągu tygodnia, a ja odszczekuję i przepraszam.

 4. Myale ze jemu nie dwa dni,ale nawet tydzien kktóry mu zapropoował MK nie wystarczy. Jesli nie on to jego doradcy w tym niestety  panowie lekarze wiedzą co w trawie piszczy

 5. Szadowo-Młyn robi wrażenie. "Jurek" ma czego bronić.

  Szadowo-Młyn

  Cała galeria: http://szadowomlyn.pl/galeria/6

 6. a może i przyzwoitości :-) Wdeptał Pan w ziemię człowieka a teraz jeszcze po nim skacze. Zburzył pan wielki sen Owsiaka o swojej nietykalności i bezkarności. Jeżeli już w szkle kontaktowym w TVN Tomasz Sianecki krytykuje Owsiaka za jego zachowanie na konferencji WOŚP to widocznie coś się zmieniło. Parasolka chyba się zamyka. I dobrze, a Pana "Dawidowa proca" okazała się skuteczna. To Pan był głównym inspiratorem pytań Michała Rachonia, a właściwie wyrok, jaki Pan uzyskał. Nie wstyd Panu teraz, że zepsuł Pan tak doniosłe wydarzenie, jakim jest wielka konferencja wielkiej orkiestry? :-) I jeszcze teraz to oświadczenie :-)

 7. bazuja na trikach wszyskich kultow
  tutaj ma Pan jedno ze swiezszych opisow bylego czlonka scientologii i opisane sa dokladnie te triki (niestety po angielsku ale u nas literatura w temacie jest bardzo uboga )
  https://www.you...

 8. avatar

  Ciekawi mnie, jak jest sformułowane "powołanie sztabu".
  Czy zebrane pieniądze można przekazać bezpośrednio na rzecz np. miejscowego szpitala?

 9. avatar

  Gdybyście Państwo zechcieli pokazać "umowę" na zorganizowanie sztabu, gdyby się STACH zechciał wypowiedzieć... Czy zebrane kwoty muszą iść do centrali WOSP?

  Samorządy pieniądze na zbiórkę wykładają, to przyjęcie pieniędzy ze zbiórki na lokalne potrzeby byłoby lokalnie korzystne. I wszystko za sprawą lokalnej działalności.

 10. 1. Nie ma możliwość przekazania środków bezpośrednio do szpitala, ponieważ sztaby zobowiązują się do przekazania całości na jedno konkretne konto WOŚP.
  2. Nie ma czegoś takiego, jak umowa. Nazywa się to "wniosek o zgodę na utworzenie sztabu", w którym wymienia się m.in. osobę odpowiedzialną za jego funkcjonowanie (szef sztabu) oraz komisję przeliczającą pieniądze.
  3. Po otrzymaniu wniosku, WOŚP wyraża (lub nie) zgodę na utworzenie sztabu. Wyznacza osobę (wskazaną we wniosku) odpowiedzialną za rozliczenie się z fundacją. W piśmie z WOŚP (zgoda) znajduje się również taki zapis:
  Wszystkie zebrane w trakcie zbiórki pieniądze zostaną przekazane na jedyne konto Fundacji WOŚP...... (tutaj nr konta).

  I to tyle... ciężko mi z tym wszystkim. Jutro finał, znowu zaangażowanych jest w naszym sztabie wiele osób... a ja muszę robić coś na wzór "dobrej miny do złej gry". Mógłbym powiedzieć, że "ja tu tylko sprzątam"...
  W tym roku po raz pierwszy nasi sponsorzy zaczęli zadawać pytania, komentować to całe zamieszanie...
  Niestety, problem w tym, że media docierające do największej grupy odbiorców nie mówią za wiele o nieprzejrzystości działań "u góry".
  O tym, że to nasz ostatni finał wie tylko kilka osób... jak to my mówimy - "finał finałów". Graliśmy razem wiele lat, ale miarka się przebrała... to wygląda teraz jak niewolnicy (sztaby, wolontariusze) budujący piramidę dla faraona i jego małżonki...
  Najbardziej mnie boli to, że w okolicznych szpitalach jest masa sprzętu WOŚP. Bo jest! Koleżanki i koledzy, którym niedawno urodziły się dzieci, potwierdzają, że sprzęt jest i jest wykorzystywany...
  Ale jak się spojrzy na wypłaty p. dyrektor ds. medycznych... noż cholera jasna... na jej jedną wypłatę przeznacza się prawie tyle, co my jesteśmy w stanie zebrać w sztabie podczas finału, w działalność którego jest zaangażowanych około 60-70 osób..
  My mamy z tego satysfakcję i poczucie zrobienia czegoś megadobrego, a oni mają z tego niezłą kasę i plują na wszystkich, którzy chcieliby poznać szczegóły.
  Dlatego jutro kończy się w naszym sztabie wieloletnia historia grania z WOŚP...