Prześlij dalej:

Eksplorowanie i eksploatowanie kazusu Banasia przestało mnie bawić i interesować, szczególnie po wczorajszych reakcjach części elektoratu PiS, zwyczajnie nie chce mi się z Wami gadać, jak mawiał klasyk. Rzecz jest prosta, TVN zrobił „materiał” w swoim stylu, gra świateł, zmienione głosy, zasłonięte twarze, dobrana muzyka grozy i to widzi każdy roztropny człowiek. Natomiast nie zmienia to faktu, że sprawami Banasia w końcu zajęły się służby, które dotąd spały i doszukały się nie tylko biznesów z gangsterami, ale parę innych kwiatków odnaleziono i utajniono. Był już jeden taki, co chciał bronić jak niepodległości wszystkich z PiS, wróć, wszystkich z PO i nazywał się Sławek Neumann. Dla mnie sprawa jest zamknięta, po decyzji Mariusza Kamińskiego, człowieka bez skazy i kompromisu.

Koniec Bansia i jednocześnie początek nowego wątku, chociaż wałkowanego od wielu lat. Podniósł się wczoraj jeden wielki lament, cytując innego klasyka: „było słychać wycie”, że TVN rozdaje dymisje w rządzie i poza rządem, słowem PiS robi to, co mu TVN każe. Uporządkujmy to wycie, zaczynając od podstaw polityki i propagandy, zwłaszcza, że wyją głównie ci, do których od czterech lat nie docierają najprostsze fakty. Wbrew bzdurom, jakie powtarza się powszechnie, TVN nie jest żadnym fenomenem, Trump chętnie by się zamienił z Kaczyńskim i całym PiS, oddając ich pod „opiekę” CNN, by zabawić się z amatorami TVN-u. Niestety taki TVN na telewizję Kurskiego wystarczy i to po stokroć. Pisałem, prosiłem, błagałem, darłem gębę! Krew w piach, nic nie dociera i ciągle te same głupkowate „argumenty”, że jest taki TVN to musi być taka TVP.

Wielokrotnie zadawałem to pytanie publicznie, ale nadarzyła się doskonała okazja, żeby jeszcze raz zapytać. Proszę mi wskazać JEDNĄ, jedną jedyną akcję TVP Kurskiego, która doprowadziła do dymisji polityka PO lub zniszczyła politykowi PO karierę. Nikt takiego przypadku nie znajdzie, za to po drugiej stronie TVN ma całą listę, od Misiewicza, przez Kuchcińskiego, aż po najbardziej „świeżego” Banasia. O co w takim razie te pretensje do TVN, że jest 100 razy bardziej skuteczny od Kurskiego? Prawie każdy byłby 100 razy bardziej skuteczny od Kurskiego, który z publicznej telewizji zrobił tragifarsę i prywatne imperium, gdzie buduje swoją karierę.

I dotyczy to wszystkich płaszczyzn, w propagandzie, co niby jest specjalnością Kurskiego, ogrywa go jak chce byle Radomir Wit, o Mrozowskim i Sobieniowskim szkoda wspominać. Z polskiej kultury Kurski zrobił „disco polo” pomieszane z tęczową „Eurowizją”. Gdy „ciemny lud” podniecał się kiczem zorganizowanym w Gliwicach, Węgrzy pokazali środkowy palec „Eurowizji”, ale do tego trzeba mieć jaja, a nie działać na zasadzie – nasze badziewie, to patriotyczne. Miały być filmy na poziomie hollywoodzkim, nowi ludzie w TVP i misyjne programy. Czym się skończyło? „Koroną królów” i reanimacją „Sondy” z PRL-u, a Szpakowski pamiętający Gomułkę nadal jest gwiazdą numer jeden wśród komentatorów sportowych.

Strony

Źródło foto: 
27194 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

18 (liczba komentarzy)

 1. Myli się nasz Gospodarz - TVN to coś więcej, niż telewizja. To sprawne i niezwykle skuteczne narzędzie kontroli umysłów Polaków, dysponujące znacznie lepszym wywiadem niż służby Kamińskiego. Kurski zarządza tylko zwykłą telewizją, która ma umilać czas Polakom i robi to w miarę dobrze.

 2. Jeśli PIS kiedyś straci władzę, jaka telewizja i media będą po ich stronie? TVP natychmiast zostanie zagospodarowana przez nowe władze i co zostanie dla PIS? A jak na razie jeden Kurski tu, drugi Kurski tam, od początku jest to dla mnie dziwne. Pachnie zasadą, żeby mieć swoich po obu stronach barykady. Wygląda na to, że Kurski został podrzucony przez TVN, żeby pilnował właściwego poziomu TVP, czego rezultaty widzimy.

 3. Cały problem polega na czymś innym. Gdy zmieni się władza, to wywali z TVP tych wszystkich, co stali po stronie PiSu. W TVN mamy już chyba czwartego właściciela i od 20 lat tych samych ludzi. Dlatego w TVP bezpieczniej jest robić toporną rozrywkę, zamiast próbować być kadrowym opozycji - za to się przynajmniej nie wyleci z pracy.

 4. "w TVP bezpieczniej jest robić toporną rozrywkę, zamiast próbować być kadrowym opozycji - za to się przynajmniej nie wyleci z pracy."

  Wszyscy dostosowują się do szefa, jego zastępcy, jego najbliższe otoczenie, pismo nosem natychmiast wyczuwa cala reszta. W ten sposób powstaje telewizja prymitywna tworzona dla prymitywnej widowni. W ten sposób po zmianie władzy Jacek Kurski wraz z otoczeniem na pewno nie zginie nam z horyzontu. Wniosek - to wszystko tak samo z siebie w stronę prymitywizmu nie płynie. Ktoś o to dba od początku III RP. Prymitywizm jest zwyczajnie na świecie bezpieczny.

   

 5. rozrywka i polityka robiona przez TVP jest skierowana do tłuszczy, która stanowi znaczącą liczbę wyborców. I dzięki temu działaniu 8 mln wyborców poparło PiS w ostatnich wyborach.

 6. zmb!

  Inteligencie, intelektualisto! Wytlumacz mi, prosze, co znaczy slowo "tluszcza" ?

  A wiesz co? Obojetnie co to slowo oznacza;), to ja Ci powiem, ze jestem bardzo dumny z tego, ze naleze do tych ponad osiem milionow "tluszczy" :) !

  Pozdrawiam - zatluszczony Kaczysta.

 7. tłuszcza w rozumieniu - tłum, masa, rzesza, zbiorowisko, gawiedź, gromada, większa grupa ludzi

  ja i moja rodzina także popieramy PiS i nadal bedziemy popierać prezydenta Andrzeja Dudę - to nasz obowiązek

  również Cię pozdrawiam

   

 8. (:-))

 9. w punkt.

  Komentatorzy broniący "telewizji umilającej widzom czas" zapominają, że nie mówimy o filmach przyrodniczych, filmach o kupowaniu zabytkowych filiżanek czy o remontowaniu zabytkowych samochodów. W polityce chodzi o rasową telewizję informacyjną, z dobrą i żywą publicystyką, z mocnym newsem, z dużymi możliwościami kreowania publicystycznych gwiazd i autorytetów - czyli o porządną telewizję informacyjną. O taki Fox News w języku polskim, z wersją angielską na osobnym kanale, z mocnym portalem internetowym w językach polskim i angielskim.

  Jacek Kurski takiej telewizji nie stworzy, ponieważ jego zadaniem jest kreowanie i mnożenie prymitywnych i durnych do bólu "@japolonusow, czyli Januszy z Long Island. Obraz Polaka, to ma być wlaśnie taki sobie "Janusz", z kretyńską gębą i z mocną - jaką się chwali - piąchą.

   

 10. zasadnicze pytanie:  kto zamiast Kurskiego???

  ... i czy to jest zadanie dla jednego człowieka czy dla sztabu wysokokwalifikowanych fachowców z różnych branż???

  bertold kittel, który zwolnił z pracy Szeremietiewa i Banasia na pewno nie działał sam

 11. Strony