Nowy przedmiot dla sześciolatków, czyli 300 000 tekturowych misiów Owsiaka

Prześlij dalej:

Na obrazku widzimy walizę o właściwościach ergonomicznych Wołgi albo i Kamaza. Producent APTEKI pierwszej pomocy nie przewidział kółeczek i składanej rączki, która pozwoliłaby użytkownikowi ciągnąć kufer, przynajmniej w miejscach o gładkich powierzchniach. Nie ma się jednak czym przejmować, bo reklamowany przez Jerzego Owsiaka produkt nie będzie sprzedawany, tylko „rozdawany”. 1 czerwca 2015 roku prezes „Złotego Melona” zapowiedział przekazanie 300 000 takich waliz… dzieciom ze szkół podstawowych, dokładnie maluchom z klas 1-3. Wspaniały i olbrzymi gest prawda? Można powiedzieć, że wielkością dorównuje połowie wzrostu przeciętnego siedmiolatka. A to dopiero początek! W neseserze znajdują się „ratujące życie” wyroby z foli i celofanu: gumowe rękawiczki, folia termiczna, kawałek gazy i woda utleniona, o czym pięknie opowiada pan prezes (od 10 minuty). Tak oto powstał klasyczny dla Owsiaka produkt marketingowy i bat emocjonalny. Nie dość, że dzieci dostaną pudło z gadżetami, to jeszcze w ten sposób uratują życie pasażerowi miejskiego autobusu, starszej pani w „Biedronce”, tudzież mamie tracącej przytomność przy zmywaniu naczyń. Wypromowanie takiej APTEKI wymaga kampanii reklamowej w proporcjonalnych rozmiarach. Przez kilka miesięcy prezes Owsiak jeździł ze swoją świtą po dworcach kolejowych i w czasie lekcji, instruktorzy „Pokojowego Patrolu” wraz z młodzieżą szkolną, uczyli oczkujących na pociąg pasażerów sztucznego oddychania. „Pierwsza pomoc – dziecinne proste” pod takim hasłem przebiegała tajemnicza akcja i bezinteresowny wkład prezesa Owsiaka oraz Fundacji WOŚP w edukację narodu. Przyglądałem się temu wszystkiemu z wrodzonym „fochem” i podejrzeniem, że w całej tej kampanii społecznej brakuje „gwiazdki” i tekstu spisanego drobnym drukiem. Nic nie poradzę, ale za każdym razem gdy widzę prezesa Owsiaka w otoczeniu dzieci i wzruszających haseł, czuję na kilometr złoty interes, wymuszony emocjonalnym szantażem.

Strony

39774 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

19 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  ... bo każdy przedszkolak dostanie (oczywiście "za darmo") dwumetrowy ponton i kotwicę. Z praktycznym uchwytem na butelkę.

  Zgroza, co ta milicyjna kukła robi, żeby wyłudzić kolejne miliony...

 2. Czyli: "wyroby z foli i celofanu: gumowe rękawiczki, folia termiczna, kawałek gazy i woda utleniona" nie kwalifikuje się do przekazania dzieciakom z klas 1-3.
  Nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien na to pozwolić.

 3. avatar

  po klapie prezes owsiak ktory nie ma juz wstepu do gabinetow ministerialnych nad czym boleje juz drugi miesiac....przepiekny cytat pozwolilem sobie wkleic urywek.ksztuszac sie ze spazmatycznego smiechu...trudno wyrobic...    :-)))))
  panie piotrze...on chce teraz uchodzic za pomyslowego dobromira..

  zdjuntko z lezaczkiem cudowne...wiecej takich kwiatkow..prosze...

 4. avatar

  Czesc z apteczka wygladala jakby sprzedawal gosciu zwykle grajacy w trzy karty.
  Naprawde niezle sie trzeba naprodukowac ...

 5. "Juras" przechodzi samego siebie :))) Pani Minister Oświaty, niech się Pani nie wzbrania przed obligatoryjnym wprowadzeniem owsiaków do szkoły!

 6. Blogerka Elig w relacji ze spotkania z Marcinem Wolskim napisała:

  "Jedna z pań spytała, czy dziennikarze prasy lokalnej mogą należeć do SDP. Wolski odpowiedział, iż zależy to od tego, co tam robią. Jeśli zajmują się tylko referowaniem myśli burmistrza lub wojewody, to trudno to uważać za dziennikarstwo. Jeśli jednak piszą artykuły i reportaże, to czemu nie? Ja wspomniałam o blogerach i blogosferze. Wolski powiedzial, że sa tam Kataryny i katarynki. A Matka Kurka? - spytałam. Marcin Wolski stwierdził, iż ten bloger zdziałał więcej niż kilka tygodników."

  Tutaj cały tekst:

  http://naszeblo...

 7. A zwłaszcza z jakiegoś Franka.

 8. -

 9. Jest tu jakiś lekarz farmaceuta?
  Czy można dać dziecku do zabawy wodę utlenioną?
  Z tego o wiem to apteczka nie powinna zawierać leków, a tylko środki opatrunkowe i artykuły sanitarne.

 10. Bedzie owa wode utleniona dodawac sobie do pitego alkoholu, jak to robiono w pewnej mordowni. Efektem, rachunki klientow owego przybytku rosly astronomicznie.

 11. oprócz tego, że zapraszają się wzajemnie na swoje  imprezy za nie swoje pieniądze?
  Obydwaj mają problemy z rzeczami do siedzenia.

 12. Prezes myślał, myślał i wymyślił. A wymyślił w jaki sposób z nasiąkniętej, przesiąkniętej skorupki za młodu wyhodować dożywotniego klienta frajera WOŚP. Skąd taki mój wniosek? Bo ten opisany Jurasowy zestaw dydaktyczny świetnie się wpisuje w dziecięce zabawy w lekarza, no i dzieci zamiast strugać z patyka i gumki medyczne instrumenty dostają od prezesa gotowca w walizie. Dodatkowo, jak to opisałeś, pójdą wałki na kasie publicznej i tak świat Jurasa się kręci i mam nadzieję, że w końcu się przekręci.

 13. Owo zmolestowane przez Jurasa kuratorium powinno czym prędzej "dać się przekonać", rozdać dzieciakom ten papirzano-dekturowy paździerz, po czym nakazać dyrektorom zorganizowanie stosownych lekcji w czasie, gdy prognoza pogody przewiduje stany zbliżone do tych z ostatnich dni. Niechże te dzieciaki tysiącami docierają do szkół wyposażone w celulozowe błotko zawieszone na (drewnianiym? plastikowym?) kijaszku.
  Fejs, demoty czy yt szybko zapełniłyby się obrazami żałośnie przemoczonego, pomarszczonego i zdeformowanego - jeszcze przed pierwszym użyciem - badziewia.
  Jak widać Juras sam chce sobie wbijać papierowe gwoździe do wizerunkowej trumny. Skoro już jako społeczeństwo, ładując do puchy, za to zapłaciliśmy, to trzeba mu pozwolić na tego rodzaju samobój.

 14. Jak Boga kocham debil. Po prostu debil. Po tym filmie, jak nie potrafi złożyć leżaka, nie wierzę, że on sam wymyśla, co tu dużo mówić, dość cwane myki na wydojenie kasy.

 15. .

 16. Tylko czy to dotrze do ciemniaków?

 17. jak oni tak używają apteczki i innych gadżetów do ratowania życia to lepiej wiać jak najdalej z miejsca zdarzenia

 18. Dziękuję za ten odnośnik do walki z leżakiem. To wystrczy za wszystkie komentarze etc. Dawno się tak nie uśmiałem.

 19. A kojarzycie tego artystę malarza o imieniu Mariusz Trynkiewicz, tego który opyla swoje gnioty, na aukcjach WOŚP. 

 20. Strony