Nienawistne milczenie Agaty Dudy

Prześlij dalej:

Pierwsza Dama, jak w każdym narodzie wzbudza naturalne i zazwyczaj skrajne emocje. Pierwsze oceny, bez względu na stopień inteligencji i wrażliwości oceniającego, zawsze odnoszą się do cech zewnętrznych. Ładna, czy nie ładna, powabna, czy ociężała, szykowna, czy pospolita. Chciałbym też zająć jakieś stanowisko, ale jak nigdy boję się, że dostanę w mordę od wszystkich. Trudno. Przystojną mamy Pierwszą Damę, inteligentną, szykowną i postawną, ale mnie te wszystkie cechy niespecjalnie imponują, bo mam zupełnie inne kryteria kobiecości. Kobieta moich marzeń przede wszystkim musi być ulepiona z tej samej gliny. Nie będę się męczył przy homarze z boginią, gdy sam wciskam schabowego, jak każda rumiana dziewucha z jędrnym cycem. Innymi słowy, przy całym szacunku i klasy samej w sobie, nie wyobrażam sobie wspólnego życia na dobre i na złe, z Agatą Dudą – kobietą arystokratką. Naturalnie przytulam się do zupełnie innego typu kobiet, który nazywa się „równa babka” albo „baba z jajami”. Przy takiej to sobie można pożyć i dać żyć. Z powyższych przyczyn pozostaję całkowicie obojętny na fascynacje prawej strony, która rozpływa się nad doborem garsonek, stylem, aparycją i reprezentatywnością Pierwszej Damy. Jednocześnie cieszę się, że akurat tak się złożyło, bo to jest, za przeproszeniem, argument polityczny, gdy Pierwsza Dama prezentuje się na światowych salonach jak ryba w wodzie. Nie ma żadnego wstydu, same żurnalowe zdjęcia i dlatego pojąć nie potrafię skąd te lamenty z lewej strony. Przez całe lata słyszałem, że my Polacy tacy zaściankowi, nie potrafimy się ubrać, śmierdzi nam spod pach i obżeramy się kiszoną kapustą. W końcu doczekaliśmy się Pierwszej Damy na obraz i podobieństwo księżnej Yorku, a członkinie i członkowie honorowego komitetu Anny Komorowskiej i Bronisława Bigosa zamiast zachwytów puszczają parę uszami.

Drogi „Salonie” wszystko można powiedzieć o Agacie Dudzie, ale nie to, że ma cokolwiek wspólnego z Ann Komorowską, która niesłusznie jest poniewierana i za wygląd i za sposób bycia. Annę Komorowską nie dyskwalifikuje uroda, tusza, garsonki, ale związek z mężem i polityczna proweniencja. Komorowska była więcej niż piękną kobietą, polecam fotografie z czasów studenckich, potem urodziła piątkę dzieci, które trzeba było przewijać, karmić, chodzić na wywiadówki i za to się płaci organizmem. Komorowska to typ „baby z jajami”, jeśli chodzi o zwykłe życie, nie polityczne analizy. Paradoksalnie znacznie lepiej czułbym się w towarzystwie Anny Komorowskiej przy browarze, niż w towarzystwie Agaty Dudy przy stuletnim winie. A pisze te wszystkie słowa, żeby zrozumieć ile trzeba mieć w sobie prymitywizmu, nienawiści i głupoty, aby szukać kija, którym się okłada Bogu ducha winną kobietę? Przy całej politycznej awersji do Anny Komorowskiej, do głowy mi nie przychodzi, by widzieć w niej zaprzeczenie kobiecości. Przeciwnie, w Komorowskiej jest sama kobiecość i to taka, którą uwielbiam, taki mam gust. Byłem święcie przekonany, że choćby ze względu na rzeczony gust, a raczej snobizm, wszystkie bywalczynie i bywalcy salonów będą w takim samym stopniu zauroczeni stylem Agaty Dudy. Nic z tego, Agata Duda jest emanacją marzeń „salonu”, modelową postacią i pewnie dlatego tak jej nienawidzą baby, które przypominają zwykle Pauliny, Doroty, Karoliny. Zwykła babska zawiść byłaby doskonałym wyjaśnieniem masowej nagonki, z udziałem Welmann, Olejnik, Korwin-Piotrowskiej i innej Młynarskiej, ale tutaj jest coś więcej.

Strony

33709 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

27 (liczba komentarzy)

 1. "Salon" vel "system władzy" jest wściekły z innego powodu.
  Otóż Agata Duda prezentując się w towarzystwie koronowanych głów jak równa z równym wzbudza wściekłość dlatego, że po tamtej stronie nie ma adekwatnej przeciwniczki.
  Mówiąc wprost Agata Duda załatwia swojemu mężowi co najmniej 3-5 % głosów w wyborach za 5 lat.
  I to jest główny problem "salonu".
  Mało kto zwrócił na to uwagę, ale również Jolka załatwiła swojemu mężowi też około 3-5 % i Oluś "drobna pijaczyna" Kwaśniewski wygrał drugą kadencję w cuglach.
  Dlatego jest hejt na Agatę Dudę.
  Wystarczy sobie przypomnieć ile kobiet, w czasach gdy Kwaśniewscy byli pierwszą parą w Polsce, ubierało się, stylizowało na Kwaśniewską. Takie same okulary, te same fryzury, takie same lub podobne garsonki - to było widać wszędzie na ulicach.
  Obecny hejt ma temu przeciwdziałać.

  Dopisek 1.
  Jeszcze drobiazg.
  Przez cały czas trwania prezydentury Kwaśniewskiego media pokazywały ich jako rodzinę będącą ostoją spokoju, zrównoważenia, taktu i osoby dystynmgowane.
  Teraz odwrotnie - pojawiają się ewidentne próby wzbudzenia niesnasek pomiędzy parą prezydencką - ewidentnie o podłożu erotycznym.

 2. Tradycyjna dla tradycyjnych. Dwie rodziny w jednej.

  Kurka, gratuluję że Prezydent Europy Cię ocenzurował i zakneblował usta.

 3. Swietna analiza , Andrzej.A - "kupuje" bez zadnych korekt !

 4. Jarosław Kaczyński już tyle razy nienawistnie milczał.
  A przecież mógłby coś powiedzieć...

  :)

  To pewnie z tej frustracji ciskają owsianką.

 5. zakonnicy która michnika się nie boi i pokazała uczniom czym jest duma cywilizacji - zabijanie dzieci?

 6. osób wybitnych. Agata Duda doskonale rozumie tę grę, w którą chcą ją wciągnąć dworskie gnidy. Jej milczenie można odczytać jako: walcie się. Oczywiście jest to wyłącznie moja nadinterpretacja, takich słów u Pani Prezydeentowej nie znajdziemy i próżno ich szukać. Ale przekaz jest jasny: Karolina zrób sobie lewatywę, to ci zejdzie ciśnienie.

 7. tekst jest wspaniały,tak właśnie myślę i czuję.Rozumiem również.

 8. ...Cokolwiek by nie powiedziała, i tak byłoby źle.

  Przecież tylko o to chodzi, żeby powiedziała COKOLWIEK.

  i właśnie to MK wypunktował!

 9. Twarz wskazuje wrażliwość i serce.
  Ktoś kto nie widzi oczu nie widzi człowieka. Wszystko inne jest radosnym dopełnieniem przynależnym szacunkowi do osoby partnera. Cóż zrobić, że nieskomplikowana większość woli równie nieskomplikowane dopełnienie z mniejszym zasobem sklepienia. Jakoś tak się w narodzie składa, że intelekt nie szczególnie jest ceniony, liczy się to cuś co sprawia, że siedmioklasowi prym wiodą. Tak wiodą jak ostatnie osiem lat. Prezydent Kaczyński również wzięcia nie miał u tzw. przebojowych, zbyt naukowo gadał mało okazały w klacie i karku, nie to co Bronuś. Propaganda dość szybko wychwyciła kompleksy przebojowych nieuków i zaczęła im schlebiać umacniając w przekonaniu iż są trendy, że bycie chamem do zaleta światowca. I ów trynd dominuje, chamy górą, inteligencja się wstydzi, krępuje cokolwiek powiedzieć, milczy znacząco. Jak się okazuje dla chamów nie dość znacząco im trzeba łopatą i przerywnikiem wzmacniającym imperatyw. Nie wszyscy potrafią i pierwsza dama do nich należy. Pytanie otwarte kto kogo ma naśladować chamy kulturę, czy kultura chamów ??? Na koniec, o damach dżentelmeni nie dyskutują tak jak forsie, o gustach i toalecie pań. Jeżeli już to zawsze z szarmą i przedwojenną atencją. Miejmy nadzieję, że dorobimy się w końcu elit i głos gminu będzie głosem tęsknym za wielkim światem.

 10. "Propaganda dość szybko wychwyciła kompleksy przebojowych nieuków i zaczęła im schlebiać umacniając w przekonaniu iż są trendy, że bycie chamem do zaleta światowca. I ów trynd dominuje, chamy górą, inteligencja się wstydzi, krępuje cokolwiek powiedzieć, milczy znacząco. Jak się okazuje dla chamów nie dość znacząco im trzeba łopatą i przerywnikiem wzmacniającym imperatyw"

  ------------------------------------------

  Stara prawda,
  do chama mówi się przyhamuj,
  a do pana opanuj.

  pzdr

 11. Strony