Nauka wyłożona na UKSW zmasakrowała „pogaństwo smoleńskie”, szamana Laska i pozostałych komisarzy

Prześlij dalej:

Pod artykułem wklejam film z konferencji naukowej, ale nim przejdę do zachwytów chciałbym wstępnie poukładać tę bardzo długą dyskusję naukowców. Porządkujące uwagi proszę traktować jako subiektywne odczucie i niekoniecznie trzeba się nimi sugerować, natomiast naukowe generalne wnioski już nie podlegają dyskusji – żadnej. Cztery godziny relacji musi siłą rzeczy męczyć, dla mnie najbardziej męczący jest początek. Nie twierdzę, że przygotowania do lotu, zabezpieczenie lotu i sama organizacja nie stanowiły problemu, stanowiły i to bardzo duży problem, ale niczego nowego się nie dowiedziałem i sama prelekcja jest naprawdę nużąca. Odrobinę przeszkadzały mi aspiracje prowadzącego, profesora Jacka Rońda, dało się zauważyć ciągotki „szołmeńskie” i parcie na „samca-alfa”, ale uwagi merytoryczne łagodzą ambicje profesora, trafiał celnie, wiele razy. Jeśli można postawić zarzut polityczności, to na pewno argumentów dostarczył profesor Nowaczyk, jego ocena była wyjątkowo łagodna, spokojna i trafna, ale moim zdaniem trzeba było sobie politykę darować i trzymać się tylko akademickiego wykładu. Chyba ze dwa razy profesor Binienda pozwolił sobie na wyważone złośliwości wobec pogaństwa, szamanów i komisarzy smoleńskich, ale w tym przypadku czepiam się na siłę i dla porządku, bo chyba się nie dało uniknąć tych zasłużonych uwag. Dla bardzo znudzonych tematem i dla bardzo wymagających, prawdziwa konferencja naukowa zaczyna się od wystąpienia doktora Grzegorza Szuladzińskiego (godz. 1.35 ). Dalej jest już tylko genialniej, wyłączając ostatnie fragmenty wystąpienia profesora Nowaczyka, całość się ogląda jak legendarną „Sondę” Kamińskiego i Kurka.

Strony

16940 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

21 (liczba komentarzy)

 1. Gazetę.pl, Tok fm, Onet, Interię, wp.pl, rp.pl Gazeta Wyborcza i tylko na tej ostatniej jeszcze na dole można doczytać jak eksperci Macierewicza liczyli wybuchy.  I tyle. Marnie się u nas w kraju przedzierają opinie naukowców.
  Wp. pl podaje o tym, ze u niektórych ofiar katastrofy stwierdzono rozedmę płuc spowodowaną krótktrwałym silnym działaniem ognia.

 2. avatar

  zespołu Macierewicza, ale nikt z oficlalnych komisji się nie pojawił. Jedynie zacytowano popierdywania Laska czy Benedicta czy kogoś tam, że naukę trzeba oddzielić od polityki a ten zespół parlamentarny jest złożony z polityków. Typowa logika talmudyczna, że kierunek widzenia zależy od punktu siedzenia.

 3. Wczoraj na onecie wieczorem była podana tylko i wyłącznie wersja naukowców, którzy całkowicie podważyli milleranodinę - bez żadnych dopisków redaktorów onet/ITI. Na interii też była wersja naukowców bez żadnej próby ich ośmieszania! Na stronie internetowej RMF także! Jedną z ostatnich linii obrony Laska są tvn24, tvp info, polsat news i wieczorne wiadomości tych 3 telewizji, natomiast same strony internetowe zaczynają lawirować w drugą stronę.

 4. bez bębnienia o tym taka debata nie przebije się do świadomości ludzi. Za dużo złego było  w przekazie na temat przyczyn na początku, po katastrofie. Teraz te przebłyski rzetelności to za mało. One giną, bo temat smoleńska się przegrzał.

 5. chcą się pozbyć AM nawet kołkiem osikowym, ale dopiero wtedy jak to będzie realne. Tak wiem że myślenie życzeniowe, ale ma pewne przesłanki. Podobne jak swego czasy pisałem, że RAZ publicznie lejący na H, od ich strony  jest świetnym alibi dla H i DT.

  A tu prawdziwy HIT - zażądalismu od USA zmiany umowy o unikaniu podwojnego opodatkowania po to, żeby USA mogły skubać naszych. http://biznes.interia.pl/podatki/news/mf-nowa-umowa-podatkowa-z-usa-bedzie-korzystniejsza-dla,1890733 ple ple ple USA zmieniły umowe na swoją niekorzyść, wielki sukces polskiego rządu który rzucił Obame na kolana bla bla

 6. WP podaje informacje dot. rozedmy płuc za GP(C) - nie pierwszy raz. Ma też na swoim koncie np. artykuł   Lepper, Petelicki, Muś... "Ich bliscy nie wierzą w samobójstwa" http://wiadomos...

  Dlaczego to robi? - pewnie chodzi o ilość wejść, komentarzy, czyli tego, na czym portal zarabia i buduje swoją pozycję w rankingach poprzez statystyki. Im trudniej będzie na rynku reklamy, tym więcej może być tam  informacji uznawanych za sensacyjne.

  Dlatego, że tak marnie przedzierają się informacje nt. prawdziwych ustaleń dot. "katastrofy" smoleńskiej, jestem bardzo pesymistycznie nastawiony do wniosków z ostatniego akapitu skądinąd doskonałego tekstu (wyjaśnia m.in. milczenie Zachodu) pt.: "Trzeźwiący wdech zimnej smoleńskiej mgły. Warto Towarzysze?" - http://naszeblo...

  PS: wg moich obliczeń, "Anatomię upadku" obejrzało na YT 221710. Dodajmy ze 100 tys. z DVD GP,  1,2 mln w TV Plus - ludzie mieli podane "na tacy" i tak mało z nich to obejrzało.

 7. Coś by z tego było gdyby zebrali zgrabnie najlepsze kawałki i puścili po dzienniku w państwowej telewizji, bo w tej internetowej formie dotarcia umacnia tylko przekonanych, nic więcej.
  Jak by poszło po "Dzienniku", to ludność rzygająca Smoleńskiem poczekała by jeszcze trochę przy telewizorze, czekając co Tusk na to?
  Jeśli Tusk na to nic, to znaczy sie -  problem nie istnieje, takie tam tylko gadanie....

 8. 1.Sloty, w miejscu rzekomego uderzenia w brzozę jest równo ucięte skrzydło bez wgniecenia
  2.Film paralotniarza i wszystko co z niego wynika - odległości między drzewami i co równie ważne: wysokości kolejnych drzew na torze lotu (jaki maksymalnie jest kąt wznoszenia tupolewa przy prędkosci ok. 270?, pytam, bo zastanawiam się czy Protasiuk wykazał się umiejętnosciami refleksu nieznanymi dotąd ludziom, ale najpierw muszę wiedzieć czy mógł dać radę podnieść o 20 metrów samolot na dystansie 25 metrów...)
  3.Nity, ślady po wyrwanych nitach (czy element zbadany przez prof. Obrębskiego to nie jest to co jedna kobieta przywiozła ze Smoleńska niedługo po tragedii przemycając to pod jakąś kurtką? - Ewa Stankiewicz?)
  4.Nity w ciałach (brawo mecenas Hambura)
  5.Dobrze zachowany statecznik (jeśli walnęliby całością na "plecy" to jak do jasnej cholery tak dobrze mógł zachować się ten element?), pomijam już przenoszenie przez ruskich tego statecznika
  6.Nagie, totalnie rozczłonkowane ciała
  7.Wszystko "wywiane" z wnętrza kadłuba, np. fotele przestały istnieć

 9. Ale wybuch raczej nie w kabinie, bo ślady tego byłyby zbyt ewidentne. Coś pieprzneło w samej konstrukcji.

 10. W której części kadłuba podłożono niech wypowiedzą się fachowcy. Natomiast czego boją się Laski i Millery to nie jest to co mają w szufladach, tylko jak przytomnie pół roku temu zauważył Jacek Swiat - czego nie mają. Niczego nie mają, nie mają dowodów, swoich badań i ekspertyz i niezrealizowanych 80 procent wniosków o pomoc od ruskich. Na swoje nieszczęście ruskim nie udało się ukryć skrzynki TAWS. Sprawa jest rozwojowa, a Berczyński obszar tematu jeszcze poszerzył wprowadzając temat prawa lotniczego.

 11. avatar

  Panie Piotrze ten artykuł powinien wisieć na głównej stronie serwisu (zresztą nie tylko ten).
  Taka metoda dość dobrze pozycjonuje stronę w google. A co  może nawet ważniejsze to oprócz tego, że wiele osób się z tym zapozna to istnieje szansa, że śędziowie w pańskiej sprawie może nie będą aż tak rozgrzani. Bo co gdyby sprawa zrobiła się tak głośna jak z antykomorem i nagle ileś tam tysięcy osób trafiłoby na ten tekst. oj biada panie, biada.

  A co do zarabiania na stronie  bardzo polecam w wolnym czasie przeczytac : http://www.stev...

  Realia polskie może i inne, ale jak do tej pory to najlepszy tekst jaki znalazłem na ten temat.

 12. avatar

  Poganie  smoleńscy  zwracają  właśnie szczególną  uwagę  za  wspomnianego  przez  Ciebie  Berczyńskiego, zaśmiewając  się, że  gadał  coś  o  amerykańskim  prawie  i  co  ono  ma  wspólnego  z  Tutką. 

 13. avatar

  niebie musi się stosować do amerykańskiego prawa? :)

 14. avatar

  z  bardziej światłych  zarzutów ;)

 15. Świetny tekst, dziękuję w imieniu własnym i wszystkich jeszcze nie przekonanych. Z pewnością będzie ich z każdym dniem przybywało dzięki takim również felietonom. 
  Co do wybuchów, uważam osobiście że specjalne ładunki zostały założone w strategicznych obszarach konstrukcyjnych Tutki podczas remontu w Samarze. Odpalone zdalnie w korzystnym czasie i miejscu. Trotyl na Tutce nanieśli Rosjanie aby tylko zamieszać.

  Ps: ostatni komentarz na temat rrk proszę wybaczyć, sam nabałaganiłem ;)

  Pozdrawiam serdecznie

 16. Relacja na żywo z konferencji naukowców była w TV Trwam. Gdyby ludzie byli bardziej cierpliwi i nie mieli alergii na treści religijne dowiedzieliby się wielu ciekawych rzeczy z obśmiewanych mediów

 17. Jedno co mi szczególnie utkwiło w pamięci to stwierdzenie, że samoloty pasażerskie są tak konstruowane żeby do ich pilotowania nie było potrzeba jakiś szczególnych umiejętności/predyspozycji. W końcu to nie są statki kosmiczne. Znaczy to tylko tyle, że "argument" Laski-Millera o słabym wyszkoleniu pilotów mogą sobie włożyć w buty.
  Również podniesione argumenty, że przepisy amerykańskie nie są istotne, jest skierowany do idiotów. Żaden statek czy samolot jeżeli nie odpowiada odpowiednim przepisom nie wpłynie/wleci w przestrzeń większości krajów, będących członkami międzynarodowych organizacji.

 18. My tu gadu gadu a nasi kochani przywódcy już kombinują jak cudzymi rękoma utrzymać nas w ryzach http://sejmomet.... Ciekawe kto nas będzie pałował Niemcy czy Ruscy?

 19. Głównie chyba chodzi o zalegalizowanie działalności służb izraelskich, oraz jej spodziewane zwiększenie.

 20. Do wyjaśnienia katastrofy potrzebna jest informacja jak było przygotowane lotnisko w dnu 7 kwietnia 2010r. na przyjazd Donalda Tuska - 4 osoby w państwie, a jak było przygotowane na przyjazd Prezydenta Lech Kaczyńskiego - 1 osoby w państwie.
  Taka informacja jest podstawowa i na jej podstawie możemy ocenić,  jak służby odpwiedzialne za przygotowanie wizyty wykonały swoje obowiązki.
  To jest podstawa. Tej informacji niestety nie ma w obiegu publicznym.

 21. Strony