Prześlij dalej:

Istnieją całe grupy eksperckie i pojedynczy mędrcy, którzy permanentnie zajmują się doradzaniem Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nie powiem, że jestem tutaj bierny, też sobie lubię doradzić i to parę razy dziennie, ale przychodzi taki moment, w którym trzeba dokonać małej refleksji. W momentach przełomowych, gdy decyzja to kwestia czynu, a nie wymieniania komentarzy na forach internetowych Kaczyński bije na głowę wszystkich doradców i dokonuje wyborów optymalnych. Oczywiście nie zawsze , bywało i tak, że z zupełnie niezrozumiałych względów Jarek pakował się w niepotrzebne kłopoty, jednak w kwestiach najważniejszych jest mistrzem i tyle.

Popisowym występem Kaczyński poukładał dziś wygłupy domorosłych polityków, którzy po utracie mecenasów z dawnych służb kompromitują się w bezsilności z każdym dniem coraz bardziej. Wielu krzyczało, ja też, że konieczne jest surowe ukaranie uczestników „Rewolucji 1000 kanapek”, a Jarek wyszedł do ludzi i przemówił głosem miłościwego ojca z politowaniem patrzącego na wybryki gówniarzy. Spokojnym, łagodnym tonem, co zauważył nawet Niesiołowski, Kaczyński oświadczył, że pomimo ewidentnego łamania prawa przez opozycję, można zacząć rozmawiać na poważnie. Jednak najważniejszy przekaz brzmiał zupełnie inaczej i był politycznym majstersztykiem. Prezes partii rządzącej wspaniałomyślnie zaproponował opozycji nie tylko nowe prawa, ale przywileje. Równie istotna jest ranga, która ma temu towarzyszyć, otóż Kaczyński proponuje powołanie instytucji opozycyjnej i ma nią być… lider opozycji.

Wspólna konferencja premiera, marszałków, szefa klubu i szefa PiS jeszcze się nie skończyła, a na korytarzach sejmowych zaczęły się wyścigi. Pierwsi na lidera zgłosili się posłowie Kukiza, potem Kopacz, Petru i Schetyna. Zachowanie tej ostatniej trójki jest dokładnie tym, co sobie założył Jarosław. Jeszcze wczoraj krzyczeli wspólna sprawa i zjednoczona opozycja, ale gdy tylko usłyszeli, że chodzi o lidera opozycji zaczęły się wyścigi szczurów. Żeby było zabawniej wszyscy wiedzą, łącznie z opozycją, jaki manewr wykonał Kaczyński i o co w nim chodzi, ale jednak wchodzą w tę pułapkę, wyciągnięci za uszy jak sztubacy. Powód nie jest skomplikowany. Ktoś lub coś takiego jak lider opozycji po prostu nie istnieje. Teraz PiS ma pełne pole popisu, każdego dnia można podpowiadać opozycji, że może Rzepliński, Tusk albo i najzabawniejszy Komorowski, by się nadawał. Słabość i rozsypka pokazana w pigułce.

Jedna konferencja załatwiła trzy najważniejsze sprawy. Polacy usłyszeli, że rząd w przeciwieństwie do opozycji nie upadł na głowę, nie wrzeszczy, nie biega po ulicach, nie skacze po fotelach, ale proponuje rozmowy i prawne działania. Opozycja została zaprzęgnięta do zawodów, w których ma się wyłonić lider, co rzecz jasna nie ma najmniejszych szans powodzenia i z założenia nastawione jest na przeciwny efekt. Wreszcie do rewolucjonistów i tak już zmęczonych, zdegustowanych i czujących, że robią z siebie coraz większych błaznów, doszedł nowy komunikat. Dla kogo my tu siedzimy, o co tu w ogóle chodzi? Kto niby ma nas reprezentować, jak to teraz będzie? Jak się dobrze temu wszystkiemu przyjrzeć to w zasadzie nie zobaczymy nic genialnego, prosty zabieg, taki z elementarza polityki. No właśnie, bardzo prosty, tylko jakoś od tygodnia nikt go nie zaproponował, a Kaczyński po prostu wykonał.

Strony

22744 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

42 (liczba komentarzy)

 1. Zdaje się, że u Brytoli liderem opozycji w parlamencie zostaje z automatu szef największej partii opozycyjnej.

 2. Czyli Schetyna. Ale on chce, woli się plątać w okolicach 10% koło Petru.

  A może Jarosław Kaczyński wesprze małą dziewczynkę z Syrii która potrzebuje operacji serca w Polsce? http://domwscho...

 3. avatar

  Kogo nie wybiorą, to będzie jakiś pajac. Reszcie nieprzekonanych Polaków TAK się oczy otworzą O.O Jeśli to ma być pierwszy z pierwszych...

 4. Jak to było z prawem OHMA ? ..gdy napięcie rośnie to OPÓR maleje.
  A jak brzmi prawo Kaczyńskiego?...gdy OPÓR rośnie to czekamy aż napięcie jebnie po BEZPIECZNIKACH...które robią za duży OPÓR
  Wszystko idzie w dobrym kierunku!! Heeej!

 5. avatar

  prawo Ohma wg Pietrzaka

  (opor jest wprost proporcjonalny do napiecia a odwrotnie proporcjpnalny do natezenia)

  Obywatele, mniej sie napinac, wiecej natezac, bedzie mniejszy opor.

 6. Opozycja jest zagubiona jak prawica w latach 90! Ludzie są zmęczeni całą walką polityczną tym bardziej przed świętami. Póki człowiek ma co jeść na ulice nie wyjdzie.

 7. Zachował się z najwyższą klasą, w takich momentach widzę że Lech Kaczyński wciąż jest z nami. 

  Dzieciaki z opozycji wpadają w histerię i wywołują awantury, a On wyciągnął do nich rękę i proponuje cywilizowane formy polityki. Mimo że od 12 lat szczytem stylu jest wojna totalna z PiSem.  Takiego rządu potrzebują Polacy.

  Jedna uwaga - moim zdaniem Sejm nie jest okupowany. Wystarczy na początek żeby marszałek Sejmu kupił 5 przenośnych mikrofonów dla każdego klubu jeden, i posłowie mogą blokować mikrofon do woli. Ale nie będzie potrzeby wykluczenia z obrad, bo wystarczy przełączyć guzik u marszałka. Prawda że proste? 

  Minister Ziobro, tak z całą pewnością jest załamany sondażem. 4 miejsce zaufania wśród polityków z tendencją delikatnie wznoszącą.

  W pełni zgadzam się z Kurką - mam nadzieję że trybunał konstytucyjny będzie bezpiecznikiem na pomysły polityków i zdecydowanie będzie ciął głupie pomysły. Z korzyścią dla PiS.

 8. Przesilenie, jednym słowem.

  Niedawno usłyszeliśmy,
  że mamy do czynienia
  z pewnym zjawiskiem
  zwanym
  MOMENTEM PRZESILENIA...

  Całość: http://fraszki-ulotki.info/2016/12/przesilenie.html

   

  Divide et impera...

  Pozostaje do ustalenia, kto będzie:

  - literem opozycji

  - dilerem opozycji

  - sterem opozycji

  - ankieterem opozycji

  - aukcjonerem opozycji

  - dekanterem opozycji

  - deKODerem opozycji

  - doktrynerem opozycji

  - fajterem opozycji

  - fryzjerem opozycji

  - spojlerem opozycji

  - szlagierem opozycji...

                                    ...i tak dalej...

 9. - frajerem opozycji...

 10. - szulerem opozycji

  - żonglerem opozycji...

 11. Strony