Prześlij dalej:

Dogorywa właśnie kolejna rewolucja społeczna, tym razem w wydaniu kawiorowych komunistów od Zandberga. Na ewentualne kontrargumenty, że przecież Bukiel i smarkaci stażyści w kitlach zapowiedzieli głodówkę ogólnopolską, odpowiadam jednym słowem – Bukiel. Proszę sobie dać spokój, cóż innego mogą mówić, gdy wszystko jest jasne i wiadomo, że dalej cyrku ciągnąć się nie da. Rewolucja ma swoje prawa, jeśli w pierwszych chwilach nie porwie tłumów, to każda następna godzina kruszy szeregi. Na nieszczęście dla rewolucjonistów i na szczęście dla Polaków, forma protestu, czyli głodówka, też przyspieszyła proces degradacji, bo ile można głodować, aby się nie narazić na śmieszność.

Nie moje małpy i nie mój cyrk, dlatego z pewnym dystansem i rozbawieniem mogę się przyglądać gorączkowo zwoływanym panelom eksperckim, które w znanych polskojęzycznych redakcjach i gabinetach politycznych zadają sobie jedno pytanie: „Dlaczego znowu dupa?”. Samo pytanie uspokaja i można się spokojnie położyć spać albo zająć się swoimi sprawami. Jeśli przez dwa lata nie zrozumieli: „Dlaczego dupa?”, to nie zrozumieją przez 100 następnych lat, a rzecz jest wyjątkowo prosta. Cóż z tego, że Zandberg wprowadził oczywiste poprawki, zabronił wjazdu zgranym politykom i wystawił na szpicy samych młodych. Cóż z tego, że na sztandarach pojawił się jeden z bardziej nośnych tematów społecznych, który dotyczy praktycznie każdego Polaka, w końcu wcześniej czy później trzeba się do przychodni z anginą wybrać.

Nic z tego, absolutnie nic, ponieważ wszystkie korekty i nośne tematy jak zwykle zostały ukierunkowane w najgorszy możliwy sposób. Owszem Polaka aż trzęsie, gdy sobie pomyśli o służbie zdrowia, gdzie mamy bidę z nędzą i jeszcze ciąg upokorzeń, ale który przytomny Polak odpowie, że receptą na to jest 9000 zł pensji dla smarkatych doktorów? Choćby chłopcy i dziewczęta od Zandberga kciuków od „Ajfonów” nie odrywali, to nie przekonają nikogo, że występują w imieniu i obronie pacjentów. Ba! Efekt społeczny jest dokładnie odwrotny, ludzie się po prostu wkurzyli słysząc, że 2700 zł i podwyżka o kolejne 1200 zł to są grosze. O takich groszach przeciętny pacjent, którym zazwyczaj jest emerytka albo zagoniona matka z dzieckiem na ręku, może sobie pomarzyć. Pewne jest również i to, że i za 50 tysięcy pacjent nie byłby lepiej leczony i kolejki by nie zniknęły. No to do kogo ta mowa?

Jak zwykle ci sami gadają do tych samych. Rewolucję wszczęła elita, jaka by nie była, to jednak elita. Obok rewolucjonistów, jeśli nawet nie wprost, to w innych formach aktywności, stanęli ci sami, znudzeni kawiorem i szampanem, którzy na zmianie władzy stracili prawie wszystkie wpływy. I tak to się gotuje w starym kociołku, a diabeł szczapy podkłada. Żadnych nowych wniosków całe zgnuśniałe towarzystwo nie wyciągnie, choćby im to podać na srebrnej tacy. Jest oczywiste, że władzę można wysadzić czy to na ulicy, czy przy urnie, gdy władza narazi się większości, nie elitom, które w dodatku są klikami nie elitami. Problem polega na tym, że Polacy są zadowoleni ze zmiany władzy i jeszcze takich cudów i jak „dobra zmiana” w Polsce nie widzieli. Kluczowe jest to, że nowa polityka przełożyła się na podniesioną jakość życia milionów Polaków. Po co zadowoleni mieliby rzucać kamieniami i butelkami z benzyną w kierunku władzy, żeby do władzy wrócili najgorsi złodzieje?

Strony

20081 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

16 (liczba komentarzy)

 1. Co ciekawsze myślę czasami  podobnie jak Kaczyński, bo pisałem że problem z Prezydentem Dudą i Gowinem jestprosty - nie mają swoich ról politycznych. Mówisz masz, Kaczyński zamiast problemu z PAD i Gowinem, ma urodzaj. Obaj dostali swoje role obok Ziobry i Macierewicza, pokażą ile są warci dla dobrej zmiany.

  Merkel planowała sąd nad Polską na posiedzeniu rady europejskiej, dyrygowanie przez kaszubskiego separatystę który nie nauczył się dobrze mówić po polsku. Ale tu problem, bo dzięki temu Polska na posiedzeniu może urosnąć do rangi równorzędnego partnera Merkel. Pytanie czy Premier Szydło sobie poradzi?

  Dobrze byłoby, gdyby Prezydent lub Premier przekazali ciepłe życzenia nowemu kanclerzowi Austrii, Austria zawsze była dla nas ważnym sąsiadem i wiele nas łączyło.

 2. Niech przyjada do Ameryki , zobaczymy co potrafia . Obstawiam , ze ZADEN z tych  "lekarzy" nie zdiagnozuje prawidlowo pospolitej dolegliwosci , a tacy zwykle zasilaja szeregi sanitariuszy  lub po cichu  z podkulonym ogonem wracaja do Polski , rozpowiadajac na prawo i lewo , ze byli na praktyce w USA , aby w ten sposob podniesc sobie prestiz !

 3. Na misji charytatywnej w USA, gdzie jedli kawior bo masło było za drogie.

  Brawo minister Macierewicz - tak się robi skuteczną politykę zagraniczną. Polska artyleria dla wojska węgierskiego. 

  A czemu nie bojowe wozy piechoty i karabinki Grot? Albo Kryle? Słowacja od dłuższego czasu próbuje powiązaç się militarnie z Polską. Czemu nie słowacka armia, czeska armia, rumuńska, chorwacka łotewska, czy niektóre jednostki ukraińskie? 

 4. Lukas.

  That's right!  Marne szanse!;))

 5. Z autopsji. Szycie rany ok 3 cm na nodze w SOR w nowym szpitalu za miliardy. Dwóch rezydentów i lekarz z dość ciemną karnacją. Lekarz raz spojrzał na ranę i usiadłł do kompa. Dwójka rezydentów męczyła się nad preparowaniem rany co chwilę pytając co dalej lekarza przy kompie. Uff, wreszcie sukces udało się. Lekarz nawet nie spojrzał czy ok. I tak to kurna działa. Kiedyś czeladnik zaczynał od sprzątania a tera od głodowania.

 6. właśnie ogłoszono, że strajk głodowy rotacyjny Porozumienia Zawodów Medycznych obejmie cały kraj

   

  podpowiadam po konsultacji z zaprzyjaźnionym dietetykiem, że rotacja co 3-4 godziny jest bardzo skuteczną metodą takiego strajku...

  rozumiem że PZM dla większej skuteczności ogólnopolskiego protestu  (chodzi o zwiększenie liczby uczestników strajku rotacyjnego) wynajęły toalety przenośne typu TOY TOY i oprócz kanapek z kawiorem zapewniaja dostateczną ilość papieru toaletowego   ;)

 7. Tylko kraj?

 8. W filmie" Wyjście awaryjne " Bożena Dykiel jako wójt powtarzała często hasło...podłość ludzka nie zna granic ... To samo powtarza teraz opozycja jak ODKRYŁA ,że PIS realizuje krok po kroku obietnice wyborcze .Najlepsze ,że jeszcze parę ustaw przed nami .Na początek ustawa o nowej ordynacji wyborczej ,która rozsadzi samorządowe kliki PO i PSL.
  BEDZIE SIĘ DZIAŁO !!

 9. dobrze rozgrywany (długi serial) konflikt medialny pomiędzy PAD a Macierewiczem Gowinem, Ziobro a w tle zawsze Kaczyński, nie dopuszcza do głosu i vizji durnej totalnej opozycji i najgorszego sortu.

  Marginalizuje ją, i o to chodzi

 10. Póki co, to mogę podać najgorszemu sortowi na tacy receptę przegranej - jeszcze wincyj ciamajdanów, jeszcze wincyj puczyków, jeszcze wincyj próśb o emigrantów, jeszcze wincyj próś o interwencje brukselskie. Szerokiej drogi (a nawet autostrady) ku przepaści lemingi.

 11. Strony