Na życzenie PO Prezesem Trybunału Konstytucyjnego został Jarosław Kaczyński

Prześlij dalej:

Chyba wszyscy mają wiadomy odruch na dźwięk, obraz i choćby symbol związany z Trybunałem Konstytucyjnym, ale to wcale nie musiało tak różowo wyglądać i warto zrobić techniczne podsumowanie. W czerwcu Rzepliński z Komorowskim wpadli na pomysł by napisać ustawę, która zapewni polityczne przejęcie Trybunału Konstytucyjnego. PO w osobie posła Kropiwnickiego, którego recenzentem pracy doktorskiej był rzeczony Rzepliński, podjęła właściwe prace. W październiku PO łamiąc prawo, tuż przed końcem kadencji sejmu, wybrała 5 politycznych wyrobników w togach i to był wielki błąd. Bez najmniejszego problemu konstytucyjnego i kontrowersji PO mogła opanować TK i całkowicie odpuścić sobie niekonstytucyjną ustawę, napisaną przez szefa i wiceszefów trybunału. Wystarczyło wybrać 3 sędziów, jak Pan Bóg przekazał i dziś nawet Jarosław Kaczyński niewiele mógłby przez najbliższy rok zrobić. Przy prawidłowym wyborze sędziów na przyjęcie przysięgi od sędziów PO byłby też skazany Andrzej Duda, a odmowa rzeczywiście stanowiłaby delikt konstytucyjny. Istniał wprawdzie cudowny środek, aby i tę trójkę uznać za niebyłą, ale niestety PiS i Prezydent Andrzej Duda przespali temat. Gdyby pierwsze posiedzenie sejmu zostało zwołane w pierwszym możliwym terminie, czyli na przykład 5 listopada, to wszyscy sędziowie wyznaczeni przez PO byliby wybrani przed upływam kadencji poprzedniego sejmu, a zatem ze złamaniem prawa. Sejm zebrał się w późniejszym czasie i w efekcie zrobiło się takie zamieszanie, jakie obserwujemy dziś. Paradoks polega na tym, że to nikt inny tylko PO dała Kaczyńskiemu wszystkie argumenty do przeprowadzenia kontrofensywy.

Na szybko przygotowany zamach PO na trybunał nie pozostawiał wątpliwości, ta akcja była tak czytelna, że nie wymagała dodatkowych wyjaśnień. Zresztą sami posłowie PO mówili otwarcie, że PiS sobie za wiele nie porządzi, ponieważ TK jest „zaprzyjaźniony” z Platformą. PiS się zorientował w czym rzecz i Andrzej Duda prosił uprzejmie, żeby Kopacz z Komorowskim, Rzeplińskim i kolegami nie popełniali czynów niemoralnych. Nie pomogło i tak bezprawnie wybrano 5 sędziów, co dawało PO, bodaj 14 sędziów na 15 możliwych. Chytry traci dwa razy, jednak PO była tak chytra, że straciła wszystko. Wybór 5 sędziów był skutkiem zgniłego kompromisu na linii PO-PSL. Jak zawsze „chłopi” chcieli swoje ugrać i ugrali, dostali jednego sędziego i to była ta kropla, która przelała czarę. Prezes PiS poszedł z ostrą kontrą i w tej chwili, po przegłosowaniu nowej ustawy, bez vacatio legis, co uniemożliwi rozpatrzenie zaskarżenia ustawy, TK jest de facto wydmuszką, nic nie znaczącym gremium starszych panów. Tylko i wyłącznie PO zawdzięczamy uziemienie trybunału. Owszem i bez prezentu od PO, PiS mógłby powtórzyć manewr z nową ustawą i uzyskałby podobny efekt, ale znacznie mniej pewny i najmniej pół roku później, gdy kończą się kadencje kolejnych sędziów.

Gdyby PO wprowadziło 3 i PiS 2 sędziów, mielibyśmy następujący skład: 12 z PO i 3 z PiS (jeden był wcześniej). Zatem od lojalności jednego sędziego zależałby wymagany 13 osobowy skład TK. Teraz proporcje są 5 do 10, co powoduje, że nawet 2 może być nielojalnych wobec Kaczyńskiego, a i tak 3 pozostałych uziemi trybunał, wyłączając się z konkretnej sprawy. Absolutnie się zgadzam z opiniami, że panem i władcą Trybunału Konstytucyjnego jest od teraz Jarosław Kaczyński i dlatego potrzebował, aż trzech ludzi związanych z komisją Macierewicza, żeby mieć pewność kogo do boju posyła. Martwiłbym się ogromnie z takiego obrotu sprawy, gdybym był umoczonym sędzią, zależnym od korporacji lub banków płatnym akwizytorem, czy dotowanym ze środków publicznych celebrytą. Nie martwię się, ponieważ jestem zwykłym, przeciętnym Polakiem, w którego interesie Kaczyński ośmieszył i zablokował trybunał. Pewnie, że nie chodzi o 500 zł dla dzieci, ta ustawa raczej by przeszła, chodzi o coś znacznie poważniejszego, mianowicie opcję zerową w wymiarze sprawiedliwości, stąd ten cały kwik i jazgot. Panie Prezesie Trybunału Konstytucyjnego Jarosławie Kaczyński, gratuluję brawurowego kontrataku i życzę dalszych owocnych porządków w stajniach peerelowskich Augiaszy.

47882 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

50 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  niech sie  ten cyrk wreszcie skonczy!!!!!..ale..czy sie skonczy??

 2. Panie Piotrze,
   
  jestem tutaj codziennym gościem i codziennie czekam na Pana nowe wpisy.
  Wiele dzięki Panu zrozumiałam. Pańskie teksty są zawsze celne, doskonale umotywowane i widać ogrom pracy, jaki wkłada Pan w realizowanie swojej misji.
  Załozyłam konto specjalnie, aby móc dodać dzisiaj swój komentarz - własciwie nie do samego tekstu, tylko do komentarzy, które pojawiają się na tej stronie. Taki komentarz do komentarzy. Ponieważ codziennie je przeglądam - przychodzi mi do głowy następujące spostrzeżenie.
  Ja naprawdę dziwię się, że PIS wygrał. A to ze względu na morale panujące wśród jego gorących zwolenników, jakich jak rozumiem jest tu jest wielu.
  Czytając te wszystkie "kiedy wreszcie", "och, znowu to samo" i inne w tym stylu, przychodzi mi na myśl wilk z bajki o trzech świnkach. "Jak chuchnę, i dmuchnę, i domek wam zdmuchnę...". Pomyśleć, że nasi dziadkowie walczyli na wojnie, w powstaniu, w partyzantce, przeżyli okupację. 
  Ludzie, trochę wiary, trochę zimnej krwi, trochę wytrwałości! Nowy rząd potrzebuje wsparcia moralnego, a nie ciągłego popiskiwania w stylu "ojejku, co teraz będzie", "a co my zrobimy, jak oni zrobią to, czy tamto".
  Panie Piotrze, Pan już o tym pisał wielokrotnie, ale to nie skutuje...

 3. Czekali wszyscy cierpliwie 8lat (25nawet) i nie ma się co dziwić Bo teraz jest  jak w dowcipie gdy wódz indian walił tomahawkierm w czajnik z gwizdkiem krzycząc ZAJE...AĆ PUKI MAŁE.Wcześniej  potrąciła go LOKOMOTYWA !!!Część komentatorów (ja czasem też) uważa ,że trzeba te KODy TK ,TW ,zaje... żeby nie wyrastały dalej.

 4. jak ktoś pięknie zauważył, dwóch sędziów PO to było drobne nieporozumienie, dajcie już spokój. Trzech sędziów PiS to faszyzm, złamanie konstytucji pucz hitlerowski. Cała Europa i wszyscy prawnicy, których wcześniej nie było jak PO brała sobie cała państwo ...

  Patrzyłem jak to się toczyło i wydaje mi się, że Kaczyński na początku chciał tylko przypilnować dwóch sędziów dla siebie, po sprawiedliwości. Ale środowisko Michnika chciało mu przy TK zrobić staligrad i odwrócić losy wojny i gonić faszystów aż do Berlina. Kaczyński nie mógł się wycofać i musiać podjąc walkę o wszystko, inaczej mógł przegrać wszystko. Nawet domyślam się kto ze środowisko Michnika wymyślił żeby rzucić wszystkie posiadane resztki sił prosto pod rozpędzone Tygrysy Kaczyńskiego....

 5. Nowy rząd nie tylko potrzebuje wsparcia moralnego ale niemal  takiego towarzystwa Jehowego - przekonywania , dyskutowania ale bez zacietrzewienia i epitetów , fakty misu fakty

 6. Jedziemy po bandzie i to bez trzymanki. Ale gra idzie o wszystko , o nasze dzieci , o przyszłe pokolenia o Polskę Katolicką i o prawdę z przeszłości. Niech Bóg ma ich w swojej opiece a w razie potrzeby staniemy ramię w ramię a kółko ochrony odchodów nogami się nakryje. Budka gadał coś dzisiaj o tym że Trybunał nie będzie miał innego wyjścia jak zabezpieczyć postępowanie przez zakaz publikacji ustawy do czasu jej rozpoznania. I to jeszcze w Wigilię ! Oj, będzie się działo. Ale, Alleluja i do przodu Mości Panowie !

 7. Komentarz i grafika znalezione w sieci: ---- cytuję ----

  Oto swego rodzaju paradoks Ludzie nie wyszli na ulicę gdy POPSL zmieniał wiek emerytalny zmuszając ludzi do pracy prawie do śmierci. Ludzie nie protestowali gdy POPSL ukradło ich oszczędności z OFE. Ludzie nie protestowali gdy POPSL zamiatało dziesiątki afer pod dywan nie rozliczone 42 afery w tym skok na kredyty we frankach na które banki nie miały pokrycia. Ludzie nie protestowali gdy na taśmach słyszeli jak politycy PO sprzedają ojczyznę rozdzierając jej strzępki między siebie. Ludzie nie protestowali gdy w ciągu 8 lat rządów PO wymieniła ponad 10 sędziów w TK zapewniając sobie ciągłość władzy... Ludzie nie protestowali gdy wychodziły związki mediów z władzą patrz kontrakty i rządowe zamówienia za grube miliony dla Agory Ludzie nie protestowali gdy w myśl prawa PO często wyrzucano ludzi z domów ich siedzib lub mieszkań na bruk. Ludzie nie protestowali gdy z powodu biedy odbierano dzieci rodzicom i oddawano do adopcji... Ludzie nie protestowali gdy projekty publiczne trafiały w sejmie zdominowanym przez PO do kosza...

  Za to dziś słyszymy ludzi którzy mówią Cytat - JA PROTESTUJE bo w tvn24 mówili że jest źle i że Kaczyński robi zamach stanu!!!

  albo ze Nowoczesna płaci 40 zł za udział w ... Przykład film nadany właśnie w kłamliwej TVN który nie wycieli przez nieuwagę

  Dziś za to w jednym szeregu z komunistami ramie w ramię z panią Kazimierą Sztuką panem Petru panem Giertychem całą SLD PSL PO protestowali ludzie którym władza albo wyprała do cna rozumy i zdrowe poczucie uczciwości i rozsądku albo ci którzy tej że władzy coś zawdzięczają Nasuwa się pytanie co ? Kolejki w służbie zdrowia umowy śmieciowe pracę do 70 lat !!! A może to TK i jego PRLowscy sędziowie byli i są tak ważni!!!

  No to ten zamach stanu wyglądał tak że PO w czerwcu po przegranej Komorowskiego powołało dodatkowo 5 swoich do TK zapewniając sobie 14 z 15 swoich w trybunale przy udziale pana przewodniczącego oraz 3 innych sędziów TK PO pisała ustawę Wówczas jedynie PIS protestował Trybunał milczał tak jak i reszta społeczeństwa. Ale w imię komunistycznej konstytucji jest to norma że pluralizm to tak aby nasze było zawsze na wierzchu... Cel tego był prosty doprowadzić do wcześniejszych wyborów przy wsparciu opłacanych z zewnątrz mediów i wpływów którym wolna i niepodległa Polska nie leży w ich planach... Nawet jeśli by uznać że PIS wprowadził 5 swoich sędziów do TK to i tak PO ma i będzie w myśl prawa jakie sami stworzyli większość w TK na lata całe No ale o tym w TVN24 ani w wyborczej nie mówią...

  Najgorsze jest to że ludzie którzy bronią tej tzw. demokracji i konstytucji którą pisali komuniści gdzie człowiek Polak i obywatel jest mniej warty niż śmieć jest to że ludzie nie znają historii własnej ojczyzny!!! Media opłacane przez zachodnich magnatów robią wam wodę z mózgów tak samo jak kiedyś ruska propaganda... Zmienili się panowie którym się służy A Polska miała być wolna!!! Czy jest? Każdy kto jest obywatelem i chciał załatwić choćby jakąś sprawę wie że To państwo władzy i biurokracji państwo układów i pleców państwo przekupnych sędziów i łapówek i wy to nazywacie demokracją i państwem prawa?

  W Magdalence komuchy razem z Wałęsą i innymi przepijali razem z mordercami narodu nad grobami pomordowanych później zasiadali z nimi wraz w jednym rządzie a dla was to jest demokracja? Ludzie w grobach się przewracają ale ci którzy naprawdę walczyli o wolną i niepodległą Polskę !!!!
  Rozpaczacie nad tym że PIS powołał 5 sędziów w miejsce gdzie Mafia POPSLSLD powołała razem 14 sędziów TK To jest pluralizm w wykonaniu PO Obecnie TK ma ponad 10 sędziów z wybory PO w ciągu 8 lat złodziejskich rządów 42 afery nie rozliczone i zamiecione pod dywan nie wzruszały was obrońców demokracji!!! Handlowanie po knajpach Polską i tworzenie układów które można było wysłuchać na taśmach to was nie ruszyło!!!! Co dziennie dzieją się rzeczy za które każda władza przez 25 lat powinna się wstydzić!!! Ludzie są pozbawiani mieszkań wywalani na bruk jak śmieci Dzieci po śmierci matki żyją w ruderze a pani Kopacz udziela schronienia tysiącom islamistów To jest ta wasza demokracja i sprawiedliwość dla tych co blisko koryta dla tych którzy nauczyli się pływać w tym szambie!!!

  W referendum konstytucyjnym za obecną konstytucją głosowało 52,71% głosów. Frekwencja w referendum wyniosła 42,86%. Niektórzy piszą tu i uważają że to naród wybrał konstytucję To naprawdę łatwo obliczyć ilu Polaków wybrało obecny ustrój państwa i łatwo stwierdzić jak została zmanipulowana opinia społeczna w tej kwestii !!! Założono więc bezpiecznik aby nikt w referendum nie mógł dokonać zmiany konstytucji poza tym dziś referendum aby było wiążące musi być 50 procentowa frekwencja Ta w której połowa poparła Komunistyczną konstytucję miała zaledwie 42,86% TO SĄ FAKTY !!! o Których w TVN nie mówią ani nie piszą w wyborczej PO też nie trąbi o tym na demonstracji ani pan Petru Bo prawda zawsze była w Polsce nie wygodna!!!

  ---- koniec cytatu ----

   
  Zdjęcie użytkownika PodziemnaTV.

 8. całkowita prawda bo :

  • nie mamy demokracji a medio krację

  Nie bez kozery największe oglądalności mają jacyś rolicy szukajacy żony i inne tego typu produkcje . Co można sądzić o takich ludziach emocjonujących się takimi programami? Sęk w tym że władza obecna nie ma za dobrej osłony medialnej a nasze społeczeństwo jest społeczeństwem aspirującym i bardzo łatwo identyfikuje się z tymi do których aspiruje - bogatych lub popularnych bądz niby inteligentnych . Takia postawa wyłacza myślenie o wyborach - czy to jest dobre dla mnie ? co o tym rzeczywiście myślę . Jeśli mam od 20 lat ( nie ja ) plakat na scianie z Olbrychskim to co on powie wyłacza mi myślenie o sprawie i przejmuję jego sądy . Na tym to polega i to jest tragedia. Dlatego tak jak pisałem w odpowiedzi do Pani Anny - trzeba cierpliwie przekonywac i być na każdej manifestacji pro- rządowej  i na każdej manifestacji anty-rzadowej  etc etc

 9. Brawo!!!!!!!! Piekny komentarz!!!!!!!!! Dokladnie o to wlasnie chodzi!!!!!!!!! Podpisuje sie obiema rekami!!!!!

 10. Chodzi mi o komentarz do "dla malo inteligentnych"

 11. A za tydzień PiS przegłosuje na przykład, że połowę dochodów masz oddawać na Radio Maryja ;).
  I nikt Cię już misiu nie obroni.

 12. Póki co połowę swojej emerytury musiałem oddać na łatanie dziury budżetowej. Gdzie wtedy byłeś? Boisz się tego co nie istnieje, boisz się tego co mogłoby się stać, a nie zauważasz tego co się stało i jest rzeczywiste.

 13. że dotychczas ten trybunał bronił Ciebie i Twoich spraw misiu, to można Ci tylko litościwie współczuć

 14. To był prezent od Gajowego i platfusów. To jest konkretny argument i niewykorzystanie go byłoby grzechem, grzechem śmiertelnym. 500+ by przeszło, przeszło nawet cofnięcie wieku emerytalnego, ale już przy ustawie medialnej, połączeniu urzędów Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego zacząłby się kwik na całego. Nie minęły jeszcze dwa miesiące od powołania rządu, a przedpole jest praktycznie wyczyszczone. Kolejność nie jest przypadkowa, to był mus.
  Gdybym nie miał stuprocentowego zaufania do Kaczyńskiego, to miałbym wątpliwości, szereg wątpliwości. Ja wierzę, że Kaczor i Duda robią to dla nas i dla naszego Kraju. Ja im po prostu wierzę. Ja też nie mam żadnego prywatnego celu, nie widzę korzyści własnych, nie oczekuję od nowej władzy fruktów, ja chcę żeby Polska zmieniała się na lepsze, oczekuję że nasze interesy będą nadrzędne, że to wszystko odda Polskę w ręce Polaków. Że wyrwie Polskę z posiadania najgorszego sortu ludzi - Lizów, Wajdów, Rzeplińskich, Maternów, Kondratów, TW Bolków i Oskarów.

 15. avatar

 16. "... Panie Prezesie Trybunału Konstytucyjnego Jarosławie Kaczyński, gratuluję brawurowego kontrataku i życzę dalszych owocnych porządków w stajniach peerelowskich Augiaszy."

  Amen!

 17. Wesolych Swiat Narodzenia Jezusa Chrystusa i  Wspanialego Nowego Roku dla MK i Jego czytelnikow zyczy Janusz z Toronto. 

 18. Wiesz, ja czytam wiele o przebiegu tej prawniczej rozgrywki, ale prawie nic z tego nie rozumiem. Ktoś miał prawo, ktoś nie miał, termin taki, czy śmaki. To dla mnie jest zrozumiałe tak jak umowa kredytowa maczkiem na pięciu stronach czy regulamin sporządzania remanentu firmy. Znaczy się, intuicyjnie, i dodając te nieliczne elementy które jakoś łapię intelektem, dostrzegam, że TK trzeba zaorać za niecne sprawki. Na zasadzie ludowej: "za samą gębę, i za takiego ojca dać dożywocie".
  Okazuje się że kodowcy też nic nie wiedzą, ale w niczym im to nie przeszkadza. Z kłótni jaką z nimi przeprowadziłem wyszło, że im zwisa konstytucja i TK. Są po prostu wściekli, że wybory wygrała znienawidzona partia, i dostrzegli w TK jaskółkę nadziei na choćby częściowe ukręcenie łba pisowskiej hydrze, bo taką możliwość im wskazała telewizja.
  Oni są elitą umysłową i finansową brzydzącą się Polski, i ten cholerny, ciemny, katolicki plebs śmiał im wybrać nie tą władzę której chcieli. Stąd ich szaleństwo.

 19. w 2005 roku to był wypadek w pracy, taki kiks. Wtedy rząd był nie do obrony, Giertych kanalia i Lepper łapówkarz, Kaczor otoczony takim łachudrami, jak Kaczmarek nie miał szans. Potem był genialny plan likwidacji obu Braci, na szczęście w nieszczęściu Jarosław musiał zostać w Warszawie. Gdyby nie to, to nie byłoby dziś Matki Kurki, Kontrowersji, Chlora i innych. Normalnie pozamykaliby nas u czubków albo w kazamatach, jak to zrobili z autorem hasła: Donald matole. 
  Im się marzą przyspieszone wybory, mam nadzieję, że nie zdążą, a następne wybory zastaną ich w miejscu gdzie platfusy mają największe poparcie.

 20. Wszystkie proeuropejskie partie postępowe podłożyły się Amerykanom potępiając pisowskie "wymachiwanie szabelką przeciw Rosji". Im akurat takie wymachiwanie pasuje, tylko szabelkę trzeba kupić u nich z 10 krotnym przebiciem. Pasuje machanie teraz, za rok może już nie pasować, bo to są ludzie chwiejni. Raz chcą swoich baz u nas, raz nie. Czasem Rosja im bywa potrzebna.
  W każdym razie "na czas obecny" żadnych Europejczyków tutaj do władzy nie pozwolą wpuścić.

 21. Miałam się już przed Swiętami nie udzielać, ale ostatnie dwa zdania zmuszają mnie do napisania  i to jest silniejsze ode mnie. To jak tym jelitom umysłowym i finansowym brzydzącym się Polską i resztą rodaków tak się obecna Polska nie podoba to niech z niej wyp.....ją, w końcu sama prezydentowa Komorowska zachwalała emigrację, więc niech w końcu to kwiczące towarzycho skorzysta z tej rady.

 22. chlor, a na cholerę ci wiedza co to jest delikt konstytucyjny, szczegółowe zasady procedowania czy interpretacja danego artykułu w kontekście przepisów X UE?.
  W skrócie sprawa obnażyła coś, co jest wiedzą tajemną i niebezpieczną dla Kowalskiego. Otóż większość społeczeństwa traktuje np. k.k. jako prawdę objawioną, biblię pochodzącą od Boga lub wymyśloną przez mędrców.
  Sama akcja Rzeplińskiego z zabezpieczeniem (uniemożliwieniem) działań Sejmu, wbrew wszelkim wcześniejszym orzeczeniom, wrecz łamiąc oficjalną linię orzecznictwa TK pokazała, że tak nie jest. Taki właśnie ciołek może swoim jednym podpisem decydować o losach Polski: a to jest przerażające.
  Jak dołozymy do tego załamanie podstawowych praw rzymskich na jakich opiera się filar naszego prawa (Sędzia nie może orzekać ani procedować we własnej sprawie) to mamy fakty niezwykle niewygodne dla całego wymiaru (nie)sprawiedliwości i prawników: siła i powaga prawa się rozwiewa jak mgła, okazuje się świstkiem w którym każdy dupek może zrobić co mu się żywnie podoba, wbrew "demokracji" i co najważniejsze, zrobi to całkowicie bezkarnie.
  Oczywiśce media akcent położyły na wrzaskach PO i Petru, ale mleko się rozlało (identycznie było po śmierci Lecha kiedy przestawiona wajcha zszokowała lemingów-wczoraj kartofel, dziś bohater???).To może przynieść ciekawe zmiany w mentalności i myśleniu ludzi.

  A co do dzisiejszej akcji PiS: łamali prawo w tej Ustawie na prawo i lewo. Samo usunięcie vacatio legis czyni ją nieważną. Akcja z wygaszaniem mandatów przez Sejm (jak ktoś jeszcze nie załapał to blokada Rzeplińskiego żeby nie wywalił 5 nowych sędziów z PiS) nie przetrwa konfrontacji z istniejącą Konstytucją i przepisami.
  Problem w tym, że to prawo i Konstytucja jest zła i to widać jak nigdy dotąd. Marszałek miał rację: naród jest ponad takim prawem, problem w tym że nie widzę możliwości jak to wyjaśnić społeczeństwu skoro nie łapie wagi większości omawianych działań już teraz, a tu potrzeba zrozumienia materi.
  Gdyby Kowalski rozumiał, iż właśnie to prawo powoduje że realizuje się i chroni interesy wąskiej grupy narzucając praktycznie siłą te rozwiązania reszcie, to poparłby to bez wachania. Ale będziemy tu mieć wojnę na całego z mediami mówiącymi dokładnie odwrotnie - kto ma powiedzieć na głos, że one żyją i funkcjonują oraz są jednym z największych beneficjentów tej patologi?
  Same mają sie oskarżyć?

  Na dziś jest kilka scenariuszy, na początek PO i N polecą do Strasburga, a ten może nakazać zmiany ustrojowe cofnąć, jest to jednak długi proces.
  Natomiast TK może zrobić kilka rzeczy od ręki: od choćby procedować w starym porządku jak wspomniano, może 150 zaległych spraw rozpatrzyć w miesiąc i zabrać się za wszystko co uchwali PiS na bierząco, a może też stwierdzić to, co leży w narwanym charakterze Rzeplińskiego:

  "Trybunał Konstytucyjny nie cofnąłby się przed delegalizacją partii politycznej, której cele lub działalność byłyby nakierowane - poza wszelką wątpliwość – na obalenie metodami niedemokratycznymi ustroju Polski"
  wypowiedź Andrzeja Rzeplińskiego z 2012 roku

  Jasno, prosto i czysto, a co najważniejsze zgodnie z magdalenkowym prawem które to przewidziało. No i całkowicie "legalne" oraz...bezkarne dla Rzeplińskiego. Ewentualnie mamy jeszcze SN w odwodzie który czeka na rozpatrzenie skargi i ma wszystkie narzędzia do unieważnienia wyborów.

  Dla przecierających oczy: przypominam zamach stanu z 1992 roku i pałowanie i masakrowanie ludzi którzy wyszli protestować przeciw łamaniu...Konstytucji, sprawa praktycznie wymazana ze zbiorowej świadomości. To Rzepliński jest śmiertelnie niebezpieczny, bo to Kulczyk sądownictwa i reprezentuje najbardziej wrogie Polsce interesy.

  Szczerze mówiąc na takie scenariusze są dwie szanse by je zastopować:
  1. Rzeplińskiego odwiedzi ten sam seryjny który umożliwił PiS uczciwe wybory ( ja tam widzę gwiazdki na fladze).
  2. PiS puścił Ustawę dla zyskania czasu, opcja z Grabarczykiem wypali i z Kukizem wywalą TK z Konstytucji lub zmienią skład - i to będzie majstersztyk. Zwłaszcza, że Petru oficjalnie już podejrzewa (wie od mocodawców?) że jest taki scenariusz.
  Tak czy inaczej, czasu jest mało, a zwycięstwo niepewne.

   

 23. Czekam, aż Pan Jarosław powie...chociaż nie! wystarczy, że pomyśli "skacz!", a para-sędzia i para-profesor para-prawa w jednym zacznie podskakiwać i wrzeszczeć "precz z Kaczorem!" (Chciaż znając ich kulturę i ogładę będzie to raczej "precz z kaczorem!"). Zobaczycie, jeszcze chwila i tak będzie, o ile Pan Jarosław zechce tak pomyśleć. Z para-adwokatem Giertychem tak zrobił. Jak ja bym chciał mieć taką moc i w eteryczny sposób wtzwalać "spontaniczne" coming outy u durniów i idiotów...ech...jaka szkoda, że tak nie mogę...

 24. dzień dobry, cześć i czołem
  pytacie: skąd się wziąłem?
  jestem skaczący romek
  krzyczę precz z kaczorem!

 25. się tematowi świętego, bo gdzieś kwity i rozkazy zadaniowania powinny leżeć.
  Uświadomienie lemingów od "tej" strony może obudzić niektórych i wyrwie z tego
  Matrixa jaki im Juras z czerwoną bracią zgotował ...  Już ciekawe rzeczy płyną:

  "Zaczynał w domowych, resortowych klimatach, pod baczną opieką wysokiej rangi Oficera Polityczno-Wychowawczego. Następnie romans z WSI w spółce Carpatia, przygotowanie na młodzieżowym odcinku i ciach-mach pozycja w Radiu. Konkurencja dla spontanicznej Pomarańczowej Alternatywy i pacyfikowanie subkultur młodzieżowych,a wraz z Kubą Powiatowym zniszczenie niezależnych festiwali. Rozgłośnia Harcerska i kolejne, a gdy Chełstowski z Tereniew uznali, że trzeba do TV, to i pasmo się znalazło i różne świecidełka do zmonopolizowania rządu młodych dusz. Potem już tylko doszlifowywanie zacnego pomysłu "na chore dzieci nie dasz? " i karuzela nabrała obrotów - tak to się zaczęło. Ważniejsze chyba jest to, jak ta imprezka się zakończy. "

  Ale na tym polu marne szanse, trzeba dziada od strony finansowej ugryźć i rzucić okiem
  na familijne PIT-y i kwitki Mrówkowo-Melonowe.  Jak się znajdą słoiki, to gacie królowi opadną.

 26. Cytuję fragment Twojego tekstu:  "Przy prawidłowym wyborze sędziów na przyjęcie przysięgi od sędziów PO byłby też skazany Andrzej Duda, a odmowa rzeczywiście stanowiłaby delikt konstytucyjny. Istniał wprawdzie cudowny środek, aby i tę trójkę uznać za niebyłą, ale niestety PiS i Prezydent Andrzej Duda przespali temat. Gdyby pierwsze posiedzenie sejmu zostało zwołane w pierwszym możliwym terminie, czyli na przykład 5 listopada, to wszyscy sędziowie wyznaczeni przez PO byliby wybrani przed upływam kadencji poprzedniego sejmu, a zatem ze złamaniem prawa. Sejm zebrał się w późniejszym czasie i w efekcie zrobiło się takie zamieszanie, jakie obserwujemy dziś."
  No właśnie, gdyby zwołał na przykład 5 listopada ? Nie zwołał, z różnych powodów, ale nie ZMIENIA TO FAKTU, że poprzedni Sejm wybierając 5 sędziów, gdy wybrany był już nowy Sejm,działał POZA RAMAMI CZASOWYMI SWOJEJ KADENCJI. Termin 5 listopada, a także kilka dni wcześniejszy BYŁ REALNY, A NIE WYIMAGINOWANY. To jest nie do obalenia ! To dowód wprost, że PO-PSL działali bezprawnie. Nikt nie wiedział do końca, kiedy zacznie się nowa kadencja, a całkowicie bezprawne było procedowanie po wyborach 25 października. Tyle i przepraszam za krzyczenie CapsLockiem. 

 27. napiętnować kolaborację Rzeplińskiego, Tuleji i Biernata z nierządem PO-PSL. Zaapelować do nich o zrzeczenie się zsiadania w TK, wobec drastycznego i ewidentnego naruszenia przez w/w niezawisłości i obiektywności sędziowskiej. Ogłosić w Uchwale, że Sejm VIII Kadencji nie uzna żadnego orzeczenia TK procedowanego w składzie, w którym zasiedliby; Rzepliński, Tuleja i Biernat.

 28. avatar

  "zaapelować"...???
  PAD w momencie odbierania nominacji próbował apelowac....
  teraz juz jest za pozno na kurtuazje...a atmosfera widac coraz bardziej gestnieje...
  ja jednego nie moge pojac..po co byl ten MYK z "przenosinami" TK do innego miasta?dzis chyba posel piotrowicz powiedzial ze byla to CELOWA zagrywka..PO CO TO KOMU????co to mialo znaczyc i co komu pokazac??to jest immanetna perwersja emocjonalna..a do tego strasznie INFANTYLNE!!!!

 29. nie znasz sposobów ucieczki przed wilkami?
  Rzuca im się z sań cokolwiek, np szmatę. Wlki to łapią, a my mamy oddech.
  Nie pamiętasz jak rządziło SLD? Zawsze najpierw zapowiedź, moc truchlała, a potem odpuszczenie, no i konkluzja - jednak ten SLD nie taki zły, bo "mog ubit' ", jak diada Dierżynski.

 30. PAD mówił, a tutaj będzie papier.
  TK nie ma żadnego prawa wpływać, ani zmieniać uchwał sejmowych. Taka swoista presja...
  Procedują 1-2 razy w tygodniu za 20 kzł/m-c, bo mają inne fuchy świetnie płatne. Coś w rodzaju jak lekarze; 5 etatów obskakują w 24h.
  No teraz to ich prawdziwie "sparaliżuje", bo nie wyrobią nawet 1,5 etatu.
  Przecież to Sejm organizuje poprzez ustawę TK. Art. 197 Konstytucji RP.
  Rzepliński ma działać zgodnie z ustawą i koniec kropka.
  Wiem, że teraz Rzepliński będzie orzekał we własnej sprawie, tj. czy nowa ustawa o TK jest zgodna z Konstytucją, tzn. ze starą ustawą.
  Nawet jakby wyłoniła się większość sejmowa i zmieniła konstytucję, to ten sam Rzepliński orzekałby, czy ta nowa uchwalona jest zgodna ze starą.

 31. Strony