Reklama

Po Internecie poniosła się sensacja, że PiS chce zabić Fundację WOŚP, bo nie będzie wsparcia policji i wojska dla najbardziej szlachetnej organizacji. Gdyby to przełożyć na normalność, ludzie normalni, by się pogubili i spytali wprost. Wojsko i policja niezbędne do kwesty? Niestety ciągle żyjemy warunkach paranoi, czyli ludowej demokracji i takie „Społem”, jak WOŚP, rzeczywiście bez służb mundurowych, kasy samorządów i TVP nie istnieje. Uboju rytualnego na „świętej krowie” dokonał poseł PiS Stanisław Pięta, to ten sam, któremu pokojowo nastawieni lewicowi sympatycy życzyli, żeby „zdechł na raka”. Pięta powiedział tylko tyle, że każdy funkcjonariusz publiczny, który weźmie udział w hecy WOŚP powinien złożyć raport i ustąpić ze stanowiska. Słowa kompletnie niepotrzebne, nieprecyzyjne i dokładnie o takie prezenty codziennie modli się Jerzy O. Wyjaśnienie, że Pięcie chodziło o zaangażowanie środków publicznych i funkcjonariuszy na służbie, nie ma najmniejszego sensu. W amoku ideologicznym nic się nie przebije do opinii publicznej, co więcej przebiło się całkowicie coś innego. Po mediach już lecą komunikaty alarmujące, że to nie pojedynczy poseł wyraził swoją prywatną opinię, ale cały PiS wraz z rządem zajął oficjalne stanowisko – będą represje za wsparcie WOŚP. Jeszcze 5 lat temu Jerzy O. takiej okazji by nie przepuścił, obleciał by wszystkie media i krzyczał, że PiS chce dzieci w szpitalach pozabijać. A dziś co zrobi? Dziś ze strachu nie kiwnie palcem. Kto ma odrobinę zaufania do mojej wiedzy i przyjętej strategii względem Jerzego O., ten skorzysta z gotowych rozwiązań. Zalecam! Ciszej nad tą trumną i tym nieboszczykiem!

„Jurek” nie będzie pisał żadnych listów otwartych i uprawiał prowokacji w mediach, bo wtedy natychmiast wylazłyby wszystkie jego sądowe sprawy oraz postępowania prowadzone w prokuraturze. Ponadto sam Jerzy O. powiedział wyraźnie ministrowi Macierewiczowi z MON: „dość kurwa”, a dla innej działaczki PiS zorganizował konkurs pod tytułem Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos. Jak rozumiem te deklaracje się nie zmieniły i Jerzy O. nadal nie chce mięć nic wspólnego z „katolickim ciemnogrodem” zamachującym się na demokrację. Jeśli chodzi o radę dla rządu to komunikat powinien być jasny. WOŚP jest jedną z 80 tysięcy organizacji pozarządowych i jak sama nazwa wskazuje takie organizacje działają poza kompetencjami rządu. Trudno sobie też wyobrazić, aby przeprowadzenie zbiórki publicznej z udziałem dzieci niosło za sobą takie niebezpieczeństwa, aby impreza wymagała zabezpieczenia wojska, straży pożarnej, policji i służb ochrony pogranicza. Nigdy żadna organizacja pozarządowa z taką prośbą się do władz RP nie zwróciła i to po stronie organizatora spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników całej akcji. Koniec. Rada dla PiS. Panie i Panowie trzymajcie się jak najdalej od WOŚP i ani słowa o WOŚP nie wypowiadajcie, milczenie polityków jest dla fundacji bronią masowego rażenia.

Reklama

Co innego „społecznicy” z KOD, oni niech się o Jerzego O. biją i to właśnie, ku mojej radości, robią. Mateusz Kijowski, szef Komitetu Obrony Demokracji Ludowej wszedł w ostry publiczny spór ze swoim delegatem na Mazowsze Andrzejem Miszkiem. Nawiasem mówiąc chyba nikt nie sprawdził jaka to ciekawa postać ten Miszk, najkrócej mówiąc to wyklęty diakon (świecki ksiądz) i do niedawna prawicowy radykał, należący do Solidarności Walczącej. Ważniejsze jest jednak coś innego, mianowicie przyczyna konfliktu między panami z KOD i aby lepiej zrozumieć o co poszło podam cytaty.

1. Jerzy O. ze swojego FB:

Tradycyjnie zrobiliśmy opłatkową Wigilię, czyli cała Fundacja, która spotka się przy rozdawaniu wzajemnych prezentów, które wcześniej losujemy i prezentów dla dzieci, których z roku na rok więcej. To one są najbardziej fantastycznym momentem naszego spotkania, bo ich radość i rozgardiasz, który robią, jest super. Planowaliśmy spotkanie na 15:00, ale wiele osób przyszło „z marszu”, więc przesunęliśmy naszą wieczerzę.

2. Szef KOD Mateusz Kijowski ze swojego FB:

Z przykrością muszę stwierdzić, że Andrzej Miszk działa na szkodę KOD. Mimo wielokrotnych apeli o powściągnięcie języka, o powstrzymanie się od publikowania szkodliwych dla KOD apeli i stanowisk, nie jest w stanie podporządkować się dobru KODu

Dzisiaj przeholował. Opublikował stanowisko w sprawie, w której prowadzimy delikatne rozmowy, jak się zachować, żeby nie zaszkodzić naszemu partnerowi. Poprosiłem go o zdjęcie postu dla dobra partnera, którego obaj szanujemy oraz dla dobra KOD. Nie posłuchał. Nie mogę tolerować takiego zachowania. Andrzej Miszk nie jest już kordynatiorem KOD Mazowsze.

3. O jakiego partnera i jaki post skruszono kopię, napisał sam Andrzej Miszk.

Setki ludzi pyta mnie, czy KOD pomoże WOŚP i Jerzemu Owsiakowi, w sytuacji, gdy państwo wywiera naciski na swoich funkcjonariuszy mundurowych i cywilnych oraz media publiczne, aby nie pomagali WOŚP pod groźbą zwolnienia z pracy.

W wypowiedziach szefów „społecznych” organizacji widać charakterystyczną asekurację, obaj nie mają odwagi otwarcie przyznać się do wzajemnej sympatii, wspólnych wartości i tej samej ideologii. Potrzeba większych dowodów na to, że kierownik WOŚP truchleje przed każdą publiczną deklaracją i politycznym zaangażowaniem? Mało tego, chętnie się założę o to, że Jerzy O. pierwszy zażądał głowy niedyskretnego nieboraka, który chciał otwartości. Miszk złamał tajne porozumienie i wyleciał z KOD, żeby było śmieszniej poleciał za współpracę z WOŚP. Z całą pewnością „dyrygent orkiestry” narzuca tę konspirę. Dlaczego? Bo on ma do policzenia kasę z puszek, nie wartości i idee. Pieniądze nie śmierdzą i chyba lepiej mieć w puszce kasę od zwolenników PiS i i KOD niż połowę tej kasy? Wystarczy uważnie się przyjrzeć i przeanalizować zachowania „Jurka”, wówczas wszystko stanie się jasne. Po dawnym guru został cień, zero siły przebicia. Kto to kiedyś widział, aby oficjalnie poparcie „orkiestry” było stygmatem? Dla Jerzego O. wejście w konflikt polityczny jest zabójstwem z wielu powodów, które opisałem wyżej. Do strachu „Jurka”, żeby się nie wydało, co tam w „Złotym Melonie” i rodzinnych firmach piszczy, dochodzi lęk przed kontrolami, które go czekają. Daję pełną gwarancję, że Jerzy O. i WOŚP nie będą podskakiwać, ani PiS, ani rządowi, nie będą drzeć szat i domagać się armii wojska. Natomiast chętnie skorzystają, z takich prezentów jak ten od posła Pięty. Nie ma zatem najmniejszego powodu, żeby PiS i rząd angażowali się w jakikolwiek konflikt i polemikę z WOŚP, przeciwnie – sprzedać ich KOD, niech się wzajemnie siebie wstydzą, bo i jest czego i wzajemnie wycinają, bo jest kogo.

Reklama

50 KOMENTARZE

 1. Otwórzcie oczy Ci, którzy jesteście zaślepieni.
  Jeszcze będziemy dziękować temu niepozornemu Jarosławowi bo jeszcze kilka lat i bylibyśmy niewolnikami-my uczciwi.

  Roman Potocki Znalezione w sieci:

  Polską rządzi GTW – Grupa Trzymająca Władzę (WSI, Rosji, prokuratorzy i sędziowie). Sieć jest trzymana za mordę groźbą samobójstw, wszyscy są podsłuchiwani. GTW steruje mediami. Powołała PO.

  W 2005 PIS zamieszał bo wpadli na trop GTW. Blidę skasowano przy aresztowaniu bo dużo wiedziała i wsypałaby. Koalicję PIS rozbito. PrzejętoPKW i odtąd wybory są fałszowane. Jak Lech Kaczyński wzmacniał siły zbrojne i blokował rząd PO, to go skasowano. Powołano Bronka figuranta bo mają haki. Przez 8 lat był raj. Z inwestycji i prywatyzacji brano 10-20%. Wymiana PKW namieszała a KKW patrzyła na ręce. Podstawili tylko 15% głosów i nie utrzymano Bronka. Ich sondaże dawały 60% PIS, 6% PO, 1% PSL i 25% Kukiza. Było źle i zmieniono ustawę o TS o odwołanie Prezydenta i podstawiono 5 sędziów w TK. Pokazywano sondaże że PIS i PO mają podobne wyniki by uwiarygodnić końcowe. Petru to twór GTW i ich kasa – żaden kredyt Petru. Palikota wsunięto do SLD by pociągnął ich na dno (Palikot to twór GTW). Kukizowi wciśnięto na listy kretów by skłócili środowisko. Powołano 200 osób do pisania na forach źle o PIS i Kukizie a dobrze o PO i Petru. Nie dało się podstawić dość kart i PIS dostał władzę. Odjęto Kukizowi a dodano PSL by nie zmieniono konstytucji. GTW poszła na ośmieszanie Dudy i PIS, że oszukali wyborców, że wzrosną podatki i ceny. Ma być akcja że PIS chce wojny domowej i grozi wojną z Rosją, Niemcami i UE, że PIS to faszyzm, totalitaryzm, zacofany katolicyzm i wstyd na całą Europę. Lis ma słać krytyki do gazet w Niemczech i USA i pisać że „zachodnie media krytykują PIS”. GTW wie że PIS jest w posiadaniu informacji o nich i nie dopuści by Ziobro przejął prokuraturę. Śmierć Kulczyka upozorowano by nie świadczył bo idzie o giga przekręty z udziałem pierwszych osób. Odstąpiono od TS dla Ziobro i Kaczyńskiego bo była obawa że je ujawnią. Ułaskawienie Kamińskiego przeszkodziło, bo ten dużo wie. Kopacz miała wyjazdowe posiedzenia by montować podsłuchy w regałach, biurkach i pod tynkiem na sufitach (ponad 100). Komórki i email PIS i Kukiza na podsłuchu. Duda ma podsłuch wszędzie – była wrzawa jak pojechał w nocy do prezesa bo tam nie mają. GTW powołał KOD do zamieszek. Jest plan skasowania Dudy i rozwiązania Sejmu, postawienia Dudy, Kaczyńskiego, Ziobry, Macierewicza i Kamińskiego przed TS i rozwiązania PIS. Jest ustawa zakazująca demonstracji.
  Dlatego PIS powinien wymienić PKW, zrobić nowy program i powołać nowy tryb wyborów bez nieważności głosów i wymienić skład TS i TK. Musi pilnie przejąć TVP. Tym uratują siebie i Polskę. GTW nie podda się i nie zatrzyma przed zamachami bo ma do stracenia giga finanse. Wyprowadzą ludzi na ulice i będą prowokacje z niszczeniem mienia przez przebranych „kiboli”. … CZY WSI – GRUPA TRZYMAJĄCA WŁADZĘ – POSUNIE SIĘ DO PRZEMOCY I WINĄ OBARCZYĆ PIS….

   • a’propos
    @—>jancio
    @—> wojo
    w ubieglym tygodniu PK w tvp1 "polityka przy kawie" powiedzial ze nie jest pewien czy kadencja tego sejmu nie zostanie wygaszona do czerwca TEGO roku…??????ZNAMIENNE??psipadek??(parafrazujac znany skecz kabaretowy sprzed lat…???)…
    dla mnie sprawdzianem kim jest sam PK i jego ugrupowanie bedzie glosowanie w/s odebrania immunitetu doktorowej1metrodszpadla…ZA??PRZECIW??WSTRZYMAJĄ SIE OD GŁOSU???
    albo …..w przypadku jakowegos kryzysu..jak zaglosuja za gabinetem PBSz…dadzą votum zaufania??czy moze dadz a votum separatum???chyba ze podobnie jak PO i ZSL wyjda na czas glosowania z sali obrad…
    czas PO-każe!!!

  • Wojo, trafna analiza ale….
   Posłuchaj, może i masz rację, pewnie ten cały proces odbijania Polski z rąk ruskich skończy się na ulicy. Ale to my teraz mamy słuchawki a oni już tylko mikrofony. I to jakby nie patrzeć jest dosyć istotne. Przez 15 lat dokonał się tak gigantyczny skok w technologiach podsłuchu że ten kto ma słuchawki ten ma władzę. Pewnie, Sąd Najwyższy może się skusić i ogłosić nieważność wyborów ale to Antoni ma wojsko a wojsko to patriotyczna formacja więc pójdzie za Polską jak w dym. Kibole natrzaskają po pyskach kodojebcom i mimo wielkiej zawieruchy w Europie, dla świętego spokoju żaden obcy żołnierz tu nie wejdzie. Dlaczego? Dlatego , że NATO nie było zainteresowane do tej pory instalowaniem czegokolwiek co mozna nazwać wysoką technologią bo na drugi dzień jej plany byłyby w Moskwie. Teraz już nie ma takiej opcji a w sytuacji gdy będą mieli do wyboru Antoniego lub WSI postawią na tego pierwszego. I Kaczyński o tym wie i z tej wiedzy korzysta idąc częściowo po bandzie. Wie o tym również Jerzy O. jako jeden z " tamtych" i siedzi z podtulonym ogonem trzęsąc dupą i to całkiem słusznie bo może się okazać że z zarobioną w tym roku kasą po prostu zniknie….i Matka Kurka zamieni się wtedy w Matkę Gończą a wtedy Jerzemu nie zazdroszczę tak jak i dziś jestem daleki od tego typu reakcji:).

 2. Otwórzcie oczy Ci, którzy jesteście zaślepieni.
  Jeszcze będziemy dziękować temu niepozornemu Jarosławowi bo jeszcze kilka lat i bylibyśmy niewolnikami-my uczciwi.

  Roman Potocki Znalezione w sieci:

  Polską rządzi GTW – Grupa Trzymająca Władzę (WSI, Rosji, prokuratorzy i sędziowie). Sieć jest trzymana za mordę groźbą samobójstw, wszyscy są podsłuchiwani. GTW steruje mediami. Powołała PO.

  W 2005 PIS zamieszał bo wpadli na trop GTW. Blidę skasowano przy aresztowaniu bo dużo wiedziała i wsypałaby. Koalicję PIS rozbito. PrzejętoPKW i odtąd wybory są fałszowane. Jak Lech Kaczyński wzmacniał siły zbrojne i blokował rząd PO, to go skasowano. Powołano Bronka figuranta bo mają haki. Przez 8 lat był raj. Z inwestycji i prywatyzacji brano 10-20%. Wymiana PKW namieszała a KKW patrzyła na ręce. Podstawili tylko 15% głosów i nie utrzymano Bronka. Ich sondaże dawały 60% PIS, 6% PO, 1% PSL i 25% Kukiza. Było źle i zmieniono ustawę o TS o odwołanie Prezydenta i podstawiono 5 sędziów w TK. Pokazywano sondaże że PIS i PO mają podobne wyniki by uwiarygodnić końcowe. Petru to twór GTW i ich kasa – żaden kredyt Petru. Palikota wsunięto do SLD by pociągnął ich na dno (Palikot to twór GTW). Kukizowi wciśnięto na listy kretów by skłócili środowisko. Powołano 200 osób do pisania na forach źle o PIS i Kukizie a dobrze o PO i Petru. Nie dało się podstawić dość kart i PIS dostał władzę. Odjęto Kukizowi a dodano PSL by nie zmieniono konstytucji. GTW poszła na ośmieszanie Dudy i PIS, że oszukali wyborców, że wzrosną podatki i ceny. Ma być akcja że PIS chce wojny domowej i grozi wojną z Rosją, Niemcami i UE, że PIS to faszyzm, totalitaryzm, zacofany katolicyzm i wstyd na całą Europę. Lis ma słać krytyki do gazet w Niemczech i USA i pisać że „zachodnie media krytykują PIS”. GTW wie że PIS jest w posiadaniu informacji o nich i nie dopuści by Ziobro przejął prokuraturę. Śmierć Kulczyka upozorowano by nie świadczył bo idzie o giga przekręty z udziałem pierwszych osób. Odstąpiono od TS dla Ziobro i Kaczyńskiego bo była obawa że je ujawnią. Ułaskawienie Kamińskiego przeszkodziło, bo ten dużo wie. Kopacz miała wyjazdowe posiedzenia by montować podsłuchy w regałach, biurkach i pod tynkiem na sufitach (ponad 100). Komórki i email PIS i Kukiza na podsłuchu. Duda ma podsłuch wszędzie – była wrzawa jak pojechał w nocy do prezesa bo tam nie mają. GTW powołał KOD do zamieszek. Jest plan skasowania Dudy i rozwiązania Sejmu, postawienia Dudy, Kaczyńskiego, Ziobry, Macierewicza i Kamińskiego przed TS i rozwiązania PIS. Jest ustawa zakazująca demonstracji.
  Dlatego PIS powinien wymienić PKW, zrobić nowy program i powołać nowy tryb wyborów bez nieważności głosów i wymienić skład TS i TK. Musi pilnie przejąć TVP. Tym uratują siebie i Polskę. GTW nie podda się i nie zatrzyma przed zamachami bo ma do stracenia giga finanse. Wyprowadzą ludzi na ulice i będą prowokacje z niszczeniem mienia przez przebranych „kiboli”. … CZY WSI – GRUPA TRZYMAJĄCA WŁADZĘ – POSUNIE SIĘ DO PRZEMOCY I WINĄ OBARCZYĆ PIS….

   • a’propos
    @—>jancio
    @—> wojo
    w ubieglym tygodniu PK w tvp1 "polityka przy kawie" powiedzial ze nie jest pewien czy kadencja tego sejmu nie zostanie wygaszona do czerwca TEGO roku…??????ZNAMIENNE??psipadek??(parafrazujac znany skecz kabaretowy sprzed lat…???)…
    dla mnie sprawdzianem kim jest sam PK i jego ugrupowanie bedzie glosowanie w/s odebrania immunitetu doktorowej1metrodszpadla…ZA??PRZECIW??WSTRZYMAJĄ SIE OD GŁOSU???
    albo …..w przypadku jakowegos kryzysu..jak zaglosuja za gabinetem PBSz…dadzą votum zaufania??czy moze dadz a votum separatum???chyba ze podobnie jak PO i ZSL wyjda na czas glosowania z sali obrad…
    czas PO-każe!!!

  • Wojo, trafna analiza ale….
   Posłuchaj, może i masz rację, pewnie ten cały proces odbijania Polski z rąk ruskich skończy się na ulicy. Ale to my teraz mamy słuchawki a oni już tylko mikrofony. I to jakby nie patrzeć jest dosyć istotne. Przez 15 lat dokonał się tak gigantyczny skok w technologiach podsłuchu że ten kto ma słuchawki ten ma władzę. Pewnie, Sąd Najwyższy może się skusić i ogłosić nieważność wyborów ale to Antoni ma wojsko a wojsko to patriotyczna formacja więc pójdzie za Polską jak w dym. Kibole natrzaskają po pyskach kodojebcom i mimo wielkiej zawieruchy w Europie, dla świętego spokoju żaden obcy żołnierz tu nie wejdzie. Dlaczego? Dlatego , że NATO nie było zainteresowane do tej pory instalowaniem czegokolwiek co mozna nazwać wysoką technologią bo na drugi dzień jej plany byłyby w Moskwie. Teraz już nie ma takiej opcji a w sytuacji gdy będą mieli do wyboru Antoniego lub WSI postawią na tego pierwszego. I Kaczyński o tym wie i z tej wiedzy korzysta idąc częściowo po bandzie. Wie o tym również Jerzy O. jako jeden z " tamtych" i siedzi z podtulonym ogonem trzęsąc dupą i to całkiem słusznie bo może się okazać że z zarobioną w tym roku kasą po prostu zniknie….i Matka Kurka zamieni się wtedy w Matkę Gończą a wtedy Jerzemu nie zazdroszczę tak jak i dziś jestem daleki od tego typu reakcji:).


 3. ja czekam czy bedzie swiatełko do nieba…to jest dla mnie miernik zaangazowania sie władzuni w dzialalnosc..ale to nie ten sam poziom juz chyba..
  a'propos..
  PO-dwładni "bufetowej" PO-dobno nie chca odpowiadac na majle i telefony od ludzi odpowiedzialnych za erygowanie projektu "Łuku Tryumfalnego"…skad taka cisza jak na pogrzebie organisty..naprawde umarł ktos?????


 4. ja czekam czy bedzie swiatełko do nieba…to jest dla mnie miernik zaangazowania sie władzuni w dzialalnosc..ale to nie ten sam poziom juz chyba..
  a'propos..
  PO-dwładni "bufetowej" PO-dobno nie chca odpowiadac na majle i telefony od ludzi odpowiedzialnych za erygowanie projektu "Łuku Tryumfalnego"…skad taka cisza jak na pogrzebie organisty..naprawde umarł ktos?????

  • cos czuje, ze ta “Orkiestra” bedzie przelomowa…….
   taka klapa  na lata…..

   i zakonczy sie era filantropa w czerwonych spodniach…

   wierze w sprawiedliwosc..

   po tym co ostatnio stalo sie w sprawie W. Sumlinskiego, Piotrze,  jest zielone swiatlo dla sprawiedliwosci…
   na koncu  triumf wszystkich ktorzy wierza w sprawiedliwosc, szanuja Twoja walke!
   Pamietam jak bylo naprawde trudno..

   Bo jesli nie teraz to kiedy…….

  • cos czuje, ze ta “Orkiestra” bedzie przelomowa…….
   taka klapa  na lata…..

   i zakonczy sie era filantropa w czerwonych spodniach…

   wierze w sprawiedliwosc..

   po tym co ostatnio stalo sie w sprawie W. Sumlinskiego, Piotrze,  jest zielone swiatlo dla sprawiedliwosci…
   na koncu  triumf wszystkich ktorzy wierza w sprawiedliwosc, szanuja Twoja walke!
   Pamietam jak bylo naprawde trudno..

   Bo jesli nie teraz to kiedy…….

 5. Korekta do diakona Miszka
  W felietonie pan Piotr napisał: "Miszk, najkrócej mówiąc to wyklęty diakon (świecki ksiądz)". Brzmi to jak podwójna sprzeczność, więc poczytałam w Internecie i niniejszym wyjaśniam: Miszk jest diakonem – święcenia diakonatu otrzymał w zakonie jezuitów w Irlandii. Diakon to nie jest "świecki ksiądz", diakon to diakon, niższe święcenia, może sprawować wiele funkcji liturgicznych, ale nie odprawia mszy świętej, nie sprawuje sakramentu pokuty (spowiadanie) i in.

  Określenie "świecki ksiądz" stosuje się popularnie do księży diecezjalnych, aby ich odróżnić od księży-zakonników (franciszkanów, dominikanów etc. etc.).

  Miszk nie jest wyklętym diakonem. Został usunięty z zakonu jezuitów (jak sam twierdzi z powodu domagania się lustracji) i niedopuszczony do święceń kapłańskich, a więc nie został księdzem. Nie sprawuje jednak też funkcji diakona, ponieważ przez władze kościelne nie został włączony do żadnej diecezji ani zakonu.

  Tyle w kwestii diakona Miszka.

  Co mnie natomiast zaskoczyło w jego CV, to dramatyczne zwroty w jego życiu co kilka lat, związane zazwyczaj z totalnym skłóceniem się z dotychczasowym środowiskiem (abstrahuję od przyczyn tych konfliktów). Takich ludzi nam teraz w opozycji baaardzo potrzeba… 😉

 6. Korekta do diakona Miszka
  W felietonie pan Piotr napisał: "Miszk, najkrócej mówiąc to wyklęty diakon (świecki ksiądz)". Brzmi to jak podwójna sprzeczność, więc poczytałam w Internecie i niniejszym wyjaśniam: Miszk jest diakonem – święcenia diakonatu otrzymał w zakonie jezuitów w Irlandii. Diakon to nie jest "świecki ksiądz", diakon to diakon, niższe święcenia, może sprawować wiele funkcji liturgicznych, ale nie odprawia mszy świętej, nie sprawuje sakramentu pokuty (spowiadanie) i in.

  Określenie "świecki ksiądz" stosuje się popularnie do księży diecezjalnych, aby ich odróżnić od księży-zakonników (franciszkanów, dominikanów etc. etc.).

  Miszk nie jest wyklętym diakonem. Został usunięty z zakonu jezuitów (jak sam twierdzi z powodu domagania się lustracji) i niedopuszczony do święceń kapłańskich, a więc nie został księdzem. Nie sprawuje jednak też funkcji diakona, ponieważ przez władze kościelne nie został włączony do żadnej diecezji ani zakonu.

  Tyle w kwestii diakona Miszka.

  Co mnie natomiast zaskoczyło w jego CV, to dramatyczne zwroty w jego życiu co kilka lat, związane zazwyczaj z totalnym skłóceniem się z dotychczasowym środowiskiem (abstrahuję od przyczyn tych konfliktów). Takich ludzi nam teraz w opozycji baaardzo potrzeba… 😉

 7. MATEUSZ ..
  "UMYJ WŁOSY" Kijowski jest tak Nowoczesny ,że dupe urywa !Cała ta "elita" spłynie jak ścieki do morza .Fala kulminacyjna już minęła Warszawę .
  Jeszcze liczą na wyrok SN o ważności wyborów ,i na pewno będą grzać emocje .Ale to co było TO SE NE WRATI .Do  przygaszenia emocji trzeba TVP zawrócić w dobrym kierunku najpóźniej od 11 01 2916r

 8. MATEUSZ ..
  "UMYJ WŁOSY" Kijowski jest tak Nowoczesny ,że dupe urywa !Cała ta "elita" spłynie jak ścieki do morza .Fala kulminacyjna już minęła Warszawę .
  Jeszcze liczą na wyrok SN o ważności wyborów ,i na pewno będą grzać emocje .Ale to co było TO SE NE WRATI .Do  przygaszenia emocji trzeba TVP zawrócić w dobrym kierunku najpóźniej od 11 01 2916r

 9. Teren jest tak zaminowany,
  jak na wschodzie Ukrainy albo wkoło Guantanamo:-) Najlepszy przykład, to wojsko. Przecież w  USA czy innym normalnym państwie "bunt" pułkownika Duszy skończyłby się na wyprowadzeniu go za ucho wprost do wosjkowej kozy. Myślę, wydaje mi się, że gdzie się nowa władza nie ruszy, tam mina pułapka. Nowy rząd realną władzę sprawuje od połowy listopada, to zaledwie miesiąc, może ciut więcej. A tu pożar, gdzie się nie obejrzysz. Dlatego Owsiak musi zaczekać. O wielu rzeczach nie wiemy i nieprędko  się dowiemy. Może to i lepiej, bo większość dostałaby mdłości.

 10. Teren jest tak zaminowany,
  jak na wschodzie Ukrainy albo wkoło Guantanamo:-) Najlepszy przykład, to wojsko. Przecież w  USA czy innym normalnym państwie "bunt" pułkownika Duszy skończyłby się na wyprowadzeniu go za ucho wprost do wosjkowej kozy. Myślę, wydaje mi się, że gdzie się nowa władza nie ruszy, tam mina pułapka. Nowy rząd realną władzę sprawuje od połowy listopada, to zaledwie miesiąc, może ciut więcej. A tu pożar, gdzie się nie obejrzysz. Dlatego Owsiak musi zaczekać. O wielu rzeczach nie wiemy i nieprędko  się dowiemy. Może to i lepiej, bo większość dostałaby mdłości.

 11. Tak, od siebie..
  W liceum będąc popierałem ideę WOŚP…. Potem, już na studiach coś mi mocno nie pasowało. Nurtowało mnie pytanie: "dlaczego w państwie, gdzie istnieje publiczna słóżba zdrowia, jest takie zapotrzebowanie na "ściepę" coby sprzętu medycznego dokupić za miliony". Obywatel płaci składki, które teoretycznie zapewniają Mu bezpłatnąopiekę medyczną… a mimo tego Obywatel płaci jeszcze raz ? Swego czasu modne było w "warszafce" noszenie serduszek z logo "W0ŚP" na wierzchniej odzieży – im bardziej widoczne – tym lepiej… Ja w owym okresie serduszko przyklejałem do tylnej kieszenie dżinsów, a potem – wcale. 
  Po paru latach – dziwnym zbiegiem okoliczności – poznałem w Norwegii kuzyna wielkiego dyrygenta – Pana A. O. Nie wyrażał się zbyt pochlebnie o swoim kuzynie….
  Niedawno tarfiłem na stronę "kontrowersje.net" i moje wszelkie wątpliwości zostały potwierdzone:) 
  Serdeczne dzięki Matko Kurko.

 12. Tak, od siebie..
  W liceum będąc popierałem ideę WOŚP…. Potem, już na studiach coś mi mocno nie pasowało. Nurtowało mnie pytanie: "dlaczego w państwie, gdzie istnieje publiczna słóżba zdrowia, jest takie zapotrzebowanie na "ściepę" coby sprzętu medycznego dokupić za miliony". Obywatel płaci składki, które teoretycznie zapewniają Mu bezpłatnąopiekę medyczną… a mimo tego Obywatel płaci jeszcze raz ? Swego czasu modne było w "warszafce" noszenie serduszek z logo "W0ŚP" na wierzchniej odzieży – im bardziej widoczne – tym lepiej… Ja w owym okresie serduszko przyklejałem do tylnej kieszenie dżinsów, a potem – wcale. 
  Po paru latach – dziwnym zbiegiem okoliczności – poznałem w Norwegii kuzyna wielkiego dyrygenta – Pana A. O. Nie wyrażał się zbyt pochlebnie o swoim kuzynie….
  Niedawno tarfiłem na stronę "kontrowersje.net" i moje wszelkie wątpliwości zostały potwierdzone:) 
  Serdeczne dzięki Matko Kurko.