Musi powstać coś nowego, ale jakoś nie powstaje...

Prześlij dalej:

Wysypki dostaję na widok tak zwanych „kliklanych” tytułów, czyli bzdur nie mających nic wspólnego z treścią, dlatego w pierwszym zdaniu wyjaśniam, że chodzi o nową UW, PO, czy tam inny AWS. Z taką posuchą nie mięliśmy do czynienia od czasu Okrągłego Stołu. Kto to widział, żeby polityk albo nawet i „Misiek”, po opuszczeniu partii nie miał dokąd iść. Śmieje się cały Internet, że jedyną drogą ewakuacji dla Kamińskiego jest PSL, no i ten żart oddaje skalę niemocy. Nie ma się z czego śmiać, bo dokładnie tak jest. Jeśli ktokolwiek miałby przygarnąć „Miśka”, to tylko PSL. Nowoczesna.pl nie weźmie go za nic, no chyba, że mają jeszcze jakiś ukryty „potencjał intelektualny” poza tym, który widać. O PiS nie ma co wspominać, podobnie Kukiz. Oczywiście dla jednego Kamińskiego nikt nowej partii, czy tym bardziej poważnej siły politycznej budował nie będzie, ale tu nie o niego chodzi, tu o dziesiątki, setki i tysiące toczy się gra. Nie ma takiej siły, żeby za chwilę z PO nie wylecieli pozostali przeciwnicy Grzegorz Schetyny, zresztą oni już przyjęli strategię na męczennika-demokratę. Wszyscy sobie żartują, to nie chciałem odstawać i napisałem gdzieś, że PO bez Niesiołowskiego nie ma sensu. Nieskromnie powiem, że ubawiłem się własnym dowcipem, co jak najgorzej o mnie świadczy, jednak co innego mogę zrobić? Niesiołowski biega po mediach i krzyczy, że jego szef partyjny to zamordysta, który nie ma żadnych zasług poza czystkami łamiącymi demokratyczny ustrój PO. Bądźmy poważni i uznajmy, że mamy do czynienia z wyrokiem politycznym. Nikt po takich słowach nie ma prawa w żadnej partii się ostać chyba, że jest to kontrolowana akcja, ale to stanowczo wykluczam. Stefan Jadotrysły poszedł na wojnę z Grzegorzem Szablozębnym, bo nie miał wyjścia, jego los jest przesądzony, to rzutem na taśmę chce wyjść na bohatera. Cel z pewnością osiągnie, będzie bohaterem mediów i jednocześnie pociągnie za sobą kolejnych.

Wszystko świetnie, ale co dalej? Nadal nie wiadomo, co z nimi i pozostałymi będzie. Wyjść to żadna sztuka, gorzej wejść! Gdzie Panie, gdzie? Nie ma żadnej formacji w tej chwili, która przygarnęłaby takie tuzy polityki, co więcej jedyny rezerwuar w ciągu pół roku, dzięki zasługom Ryśka Petru skompromitował się na poziomie PO, której to zajęło 8 lat. Od tego momentu można przyjąć dwie wersje wydarzeń. Pierwsza jest bardzo optymistyczna i zawiera się w krótkim stwierdzeniu, że nie będzie w Polsce żadnej poważnej formacji reprezentującej interesy podżyrowane w 1989 roku. Jestem gorącym zwolennikiem tej wersji, ale jako realista poważnie biorę pod uwagę inny wariant. Musi się urodzić coś nowego i w ramach kompromisu żywię nadzieję, że takie do końca poważne nie będzie. PO przetrwało na politycznym rynku 15 lat! Tak, tak, czas szybko leci. Oznacza to, że legendarna nieboszczka UW i potem UD przeżyła o kilka lat krócej. Wykasowanie PO to nie taka lekka robota i dziurę będzie się długo zasypywać. Gdy UW zaliczyła zgon, PO miała natychmiast zająć jej miejsce i to ze zwiększonym udziałem w strukturach władzy. Zakończyło się podwójną kompromitacją w wyborach 2000 roku i powtórką w 2005 roku. Widać wyraźnie ile to się trzeba nakłamać, aby skonstruować alternatywę.

Strony

22230 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

21 (liczba komentarzy)

 1. W Polsce będzie jak w PARKU YELLOWSTON , gdy nie było wilków .Wszystke ssaki staciły instynkt samozachowawczy .Włdza ,jak się niczego nie boi , nie myśli logicznie.Brak normalnej opozycji ,nie do końca jest dobre.
  Teraz JK musi krótko trzymać stadko i czekać aż pojawią się stada głodnych WILKÓW .Ekosystem ,nie znosi próżni ,tak jak POLITYKA .

 2. Niech się boi wyborców.

 3. To raczej tak wygląda:

 4. avatar

  na naszym "ryneczku" politycznym partie "liberalno-demokratyczne" schodzą równią POchyłą w dół..to jest z 1nej str powód do radości..ale i na "prawicy" chrzescijańsko-demokratycznej zle sie dzieje w panstwie dunskim...USTAWY wółyńskiej nie bedzie chyba przed 100ną rocznicą rzezi kresowian...i obawiam sie chyba nie bezpodstawnie ze z górką pół miliona podpisów w/s całkowitej ochrony zycia poczętego zostanie "nie-zmielone"..tylko demokratycznie zapomniane-odsuniete w niebyt...pojade teraz całkowicie kontrowersyjnie ze nie widac tak naprawde zadnych wiekszych "antagonizmów" pomiedzy 1nymi a 2mi naszymi wybrańcami..ktoś jeszcze pamieta cyrki pajaca z biłgoraja z transprentami pod kaplicą sejmową?gdybym ja miał wtedy posłować..to taki pan z platikowym czymś..albo pan co sobie cycki sylikonowe wszył a jednak NICZEGO nie wyciął.."spadli" by z sejmowych schodów(GWARANTUJĘ!!!)...kultura osobista i parlamentarna swoją drogą..a ów teatr polityczny swoją drogą...po skonczonych setkach dla tvnu i tvpinfo razem sie do siebie smieją..i...zycie toczy sie dalej..a konca rozwiazywania prawdziwych problemów tych ekonomicznych..oraz tych stanowących o zdrowej moralnosci i zyciu publicznym NIE WIDAĆ...

 5. ma na celu stworzenie bardzo silnych fundamentów przyjaźni między Ukraińcami i Polakami, coś podobnego jak między Francją i Niemcami, rozumieją tylko że chodzi o jakieś przepraszanie czy jakoś tak. Zamiast stworzyć bardzo pozytywne relacje między Ukrainą a Polską, przebierają się za UPA żeby zrobić na złość Putinowi. Ale Putinowi dokładnie o to chodzi. Na razie nie widzę ze strony Ukraińskich polityków gestu ze strony Jarosława Kaczyńskiego.

 6. avatar

  a @--. knockout
  jesli chodzi o tego typu sprawy ..to mam swoją teorie spiskową.."wszelkie tego typu sprawy winny byc rozstrygane pomiedzy stronami DOPIERO PO UPŁYWIE 100 LAT (MINIMUM) OD DATY ZAKONCZENIA tych wydarzen..tak wiec ..nic nie bedzie..(to jeden z podpunkcików traktatu poczdamskiego..!!!)
  kiedy NAPRAWDĘ?zakonczyła sie WW I ? odp..3.10.2010..tego dnia niemcy wysłały francji i anglii OSTATNIĄ transzę odszkodowan za WW I..(kwota "śmiszna".bo...ledwie 70 mln Euro..ale zaplacili)..my za zadną wojne nie dostalismy od kogokolwiek jakiegokolwiek odszkodowania..tak to wygląda..niestety...

 7. sie do ostatecznej walki z PiS. A co dokładnie jest jesienią, że wtedy będzie ostateczne starcie z PiS?
  Ja też uważam dla Polski będzie lepiej, jak na stanowisku szefa Rady Europejskiej będzie Polak. I co zrobił Tusk? Chciał przekonać rząd Polski żeby go popierać, spotykając się ze skrajną opozycją i przekonując władze Polski, że będzie ich największym wrogiem po wybraniu na drugą kadencję. Jak to pogodzić?

  Katarzyna Gójska popełniła tekst, używając argumentacji pod którą podpisuję się od kilku dni, włączając mnie jednocześnie do elitarnej grupy przeciwników Lecha Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza. Czuję się zawstydzony ale i dumny  w towarzystwie Marty Kaczyńskiej i Matki Kurki.

  Kiedy był tworzony rząd PiS, napisałem że za pół roku Antoni Macierewicz będzie najbardziej pożądaną osobą przez Polaków na stanowisku ministra obrony, (co miało wynikać z sytuacji polityczno - miltarnej na świecie i jego umiejętności). 8 miesięcy później nawet politycy skrajnej opozycji głośno mówią że Antoni Macierewicz jest bardzo dobrym ministrem. Antoni Macierewicz jest bardzo dobrym ministrem i potrafi się dobrze komunikować, naprawdę  potrzebuje Katarzyny Gójskiej żeby rozmawiać z Polakami? Po mnie to spływa, dalej będę oszołomem, bo klakierów  pod dostatkiem a pozytywnej krytyki mało. Tylko Marty Kaczyńskiej mi żal.

 8. Nie dalej jak wczoraj zadalem takie samo pytanie tutaj na forum: co dalej? Chdzilo mi o to samo - o to co na powierzchni i wystawione na widok publiczny, o to co sie sprzedaje jako kielbasa wyborcza a dokladniej o samych sprzedawcow i o szyld. I o ich oficerow prowadzacych. Gdzie oni sa i co teraz robia? Bo roz... jest taki jakby tej "totalnej opozycji" totalnie zabraklo instrukcji wg ktorych maja dzialac. Mieli plan B - na wypadek przegranych wyborow - .Nowoczesna ale to ci z UD/UW a ci z KLD/PO liczyli na co? Na rozlam? "Obawiam sie" rowniez ze po nastepnych uczciwych wyborach samorzadowych to i z ZSL-u moze niewiele zostac.

  Podobnie jak i Matke Kurke, mnie rowniez nie martwi fakt, ze Tenkrajowcy oslabili sie az tak bardzo, ze juz ich nie ma jako opozycji, bo ch.. z taka opozycja, ktora nawoluje do przejecia wladzy sila na barykadach po to tylko "zeby bylo tak jak bylo" po 89 roku. Nic innego nie potrafia a maja to przetrenowane od 1917 roku i to nie raz, nie dwa. Superpanstwa nie bedzie.

  A lokalnie to ubecka "Solidarnosc" podparta Bolkiem im nie wypalila. Szykowany z mozolem od kilku lat w roznych NGOsach projekt Petru tez zaliczyl klape, rowniez finansowa i to podwojna (odciecie od dotacji i odciecie od pieniedzy partyjnych).

  Z pustego to i Salomon nie naleje - maja jeszcze pieniadze ale koncza im sie zrodla oraz wplywy.

  Nie maja najwazniejszego: NIE MAJA TOWARU do zaoferowania. Co tam na polkach u nich stoi? Ocet marki TK obok octu z napisem "demokracja" i dalej ocet "konstytucja chamie".

  To PiS ma fabryke konfitur, kielbasy (wyborczej) i papieru toaletowego oraz dostarcza igrzysk (np. Ambergold).

  Co by tam Tenkrajowcy nie wymyslili to nalezy planowac na kilka ruchow do przodu.

  Czas zaczac albo BUDOWAC WLASNA OPOZYCJE albo wspierac tych, ktorzy juz sa na scenie politycznej a beda chcieli byc w opozycji dla dobra Polski i z pozytkiem dla demokracji. I to jak najszybciej.

  Bez konstruktywnej opozycji demokracja nie dziala.

  EDIT:

  Mlodziez musimy wychowac do polityki zeby nam nie wciskali do parlamentow Cimoszewiczow czy Walesow w kolejnych pokoleniach.

 9. avatar

  Kto to rozwydrzone ścierwo, a posłów PiS mam na myśli, będzie pilnował?

 10. Bez konstruktywnej opozycji demokracja nie działa.

  No ostatnio słuszność tego zdania potwierdziły nieprzemyślane ruchy PISu, więc postanowiłam, że dla dobra sprawy i samego PISu przestaję stosować taryfę ulgową i przejmę rolę opozycji, co by panie i panowie  z PISu nie poszybowali ze swoim ego pod niebosa niczym gołębica.

 11. Zaryzykuje taka oto hipoteze , ze nic nowego nie powstanie , tylko Schetyna wraz z najwierniejszymi  siepaczami , stanie sie ofiara modnego ostatnio slowa "pucz" ! 

 12. Misiek i Bieńkowska to wzorce osobowe każdego polskiego polityka. Idą do władzy, bo kochają pieniądze, pomiatanie plebsem, i swoją mordę w Dzienniku Telewizyjnym. Politycy w przedwojennym rozumieniu są śladową domieszką, nawet w PiSie.

 13. avatar

  Witam wszystkich.

  Olac Miskow i im podobnych. Zaczynaja sie SDM, teraz ogladam koncert w Polsacie. TO ma byc obraz Polski, taki ma isc przekaz, a nie te zaparchane geby. 

 14. albo ma taki wybór, jak Żyd na gestapo.
  Rzucił kości i mu wyszło: czystka. Przyjął ten wariant, bo zwlekanie z ostatecznym rozwiązaniem problemu V kolumny, z Kłapaczką na czele, grozi dalszym podważaniem jego przywódczej roli i pozycji w partii. Zastosował metodę salami, podobnej do tej jaką Tusk stosował w stosunku do niego. Zmarginalizował jego wpływy na Dolnym  Śląsku i w Zarządzie PO, z Sekretarza Generalnego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Marszałka Sejmu do mało znaczącej roli w Zarządzie PO i przewodniczącego sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. Wyjazd Tuska do Brukseli uratował go przed usunięciem z partii.
  Moim zdaniem nie będzie atakować wprost Kopaczowej, ale będzie eliminował ludzi z jej najbliższego otoczenia, marginalizując i poniżając Ewkę, jak Tusk jego samego.

 15. avatar

  a @-->gallux
  teraz juz jest za pozno..na cokolwiek..powinien to zrobic (POzbyc sie doktorowej1metrodszpadla) na 2gi dzien po nimonacji kierownika na prezydenta..teraz ich wszystkich rozdziobią ich kruki i wrony..

 16. Parę razy poprawiałam, a i tak coś mi kuleje. Może za długa...
  Bajka o kurach w kurniku.

  W porządku dziobania, najwięcej obrywają najsłabsze osobniki. Czego właśnie byliśmy świadkami.

  Im kura wyżej pnie się po grzędach - tym więcej rozdaje ciosów osobnikom, które znajdują się niżej - i tym mniej obrywa.

  Inne ciekawe zjawisko: im wyżej zajdzie kura w kurnikowej hierarchii, tym mniejsze i słabsze znosi jajka. Że o względach koguta nie wspomnę.

  Pan Profesor W. Mańczak mawiał, że "hierarchia panująca na uniwersytetach - i w całych społeczeństwach - niczym się nie różni od tej, panującej w kurniku".

  Matka Kurka, jako socjolog, z pewnością może nam zasugerować jakąś ciekawą lekturę.

  Ja - od siebie - "Najpierw wytresuj kurczaka" (Karen Pryor).

 17. avatar

  Bezwzględnie do przemyślenia, ale małpa to nie gołąb. Mam nadzieję.

 18. Niemniej jednak, ciekawe spostrzeżenia behawioralne, które przekładają się na relacje w społecznościach ludzkich, wyciągnąć można z życia pszczół i mrówek.
  :)

 19. avatar

  :)

 20. avatar

  Nie zdziwie się jak zanjdzie miejsce w nowoczesnej, która jest okretem ratunkowym dla wyrzutków z PO. W Polsce nie ma opozycji, która by reprezentowała interesy naszego kraju. Wszyscy dbają o własne interesy, mam nadzieję, że PiS to ukruci. 

 21. Strony