Prześlij dalej:

W dramacie Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”, znajdziemy wiele scen, które przeszły do kanonu kołtuństwa, ale też stały się częścią potocznego języka, co zawsze jest nobilitacją dla autora. Jedna takich scen to „wykładnia moralna” Dulskiej odnosząca się do samobójczyni i prostytutki. W oczach Dulskiej ta pierwsza jest skandalistką, bo jej nieudana próba samobójcza sprowadziła na kamienicę wstyd i ludzie zaczęli głośno o całej kamienicy gadać, co się bardzo Dulskiej nie spodobało. Prostytutka urzędująca na sąsiednim piętrze nie wzbudzała u Dulskiej żadnego zgorszenia, a to z tej przyczyny, że wszystko odbywało się po cichu i dyskretnie.

Nie sądzę, żeby ktoś znalazł lepszą analogię do tego, co się od dwóch dni dzieje wokół burdelu Staszka Gawłowskiego. Jeszcze wczoraj pisałem, że bez sprawdzania faktów, życiowe doświadczenie i intuicja podpowiadają mi, jak jest naprawdę. Media mają swoje liczne wady i piszą byle co, jednak takie lokalne medium jak Polskie Radio Szczecin nie może sobie pozwolić na wypuszczenie fałszywego newsa tej wagi, bo konsekwencją często jest bankructwo. Narazić się byłemu sekretarzowi PO, którego nadal bronią towarzysze, prawie zawsze oznacza długi i kosztowny proces, a co najmniej straszenie procesem. I tak się od razu stało. Żona Gawłowskiego zamiast skorzystać z prawa do milczenia postraszyła prawnikami i pogrążyła Staszka idiotycznym tłumaczeniem że w mieszkaniu przebywa pani z branży gastronomicznej. W zasadzie i tak stał się cud, że ktoś z otoczenia PO powiedział kawałek prawdy. Rzeczywiście pani robiła w gastronomi, ale zbankrutowała i przebranżowiła się na prostytucję.

Jako człowiek lubiący precyzję i nazywanie rzeczy po imieniu, gardzę wszystkimi eufemizmami typu: „usługi erotyczne”, „agencja towarzyska”. Nic z tych rzeczy, w mieszkaniu wynajmowanym przez Gawłowskiego, był regularny burdel prowadzony przez co najmniej jedną prostytutkę. Takie rzeczy odbywały się na pięterku i Michał Rachoń, w TVP Info, jak każdy dziennikarz nie przepuściła okazji i zadał najprostsze pytanie. Co o doniesieniu Radia Szczecin sądzą członkowie PO, Nowoczesnej, PSL. Co oni mogli sadzić? Rzecz jest nie do obrony na poziomie rzeczowej argumentacji, dlatego jedynym możliwym zachowaniem jest stary numer najgorszego sortu. Nie dziwka i burdel winne, ale samobójca Rachoń, który miał odwagę o tym poinformować. Do tego momentu mamy niemal kropka w kropkę scenę przepisaną z „Moralności Pani Dulskiej”, ale dalej PO, Nowoczesna i PSL już biją Dulską na głowę. Dziś rzecznicy tych trzech partii urządzili konferencję i domagali się usunięcia Michała Rachonia z telewizji publicznej. Za co? Nie, za to, że powiedział prawdę, ale za „niskie standardy”. Według wysokich standardów PO, o burdelu w PO się nie mówi, kłamać można na wszystkie tematy związane z najgorszym sortem, ale prawdy nikt nie ma prawa pisnąć.

Strony

Źródło foto: 
19320 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

22 (liczba komentarzy)

 1. PiS NIE będzie rządził 12 lat.

  Ale za niektórymi osobami z PiS poszedłbym ramię w ramię.

  Gdyby Pani profesor Pawłowicz wydała rozkaz, to może nawet wziąłbym karabin i poszedl walczyć. Mówię poważnie, w przeciwieństwie do działaczy partyjnych.

 2. Mówiąc do ludu nie należy próbować pudrować syfa i twierdzić, że to taki trądzik. A za jasnym przekazem ma iść zdecydowane działanie. Przy takim postępowaniu i KE by się od nas dawno odwaliła i Holocaust Industry staraciłoby nadzieję na choćby centa.

 3. Pani Pawłowicz była na posiedzeniu Knessetu na Wawelu w 2014,Pani Pawlowicz to najserdeczniejsza koleżanka HGW,pani Pawłowicz siostra jest dziełaczką KOD-u itd-sama o tym mówiłai.Czy dalej chce Pan iść?

 4. avatar

  I co z tego? A Pan jak tam pierwszy raz dostał się do tej Kanady?

 5. Sądzę że solidarnosć między politykami różnych partii jest tak silna, że sprawę się wyciszy, a Rachonia wywali za nieprzestrzeganie niepisanych zasad polityki polskiej.
  W końcu żaden polityk nie wie do jakiej partii przejdzie, i kiedy. Po o robić sobie wrogów we własnej klasie społecznej?

 6. Scenariusz wielce prawdopodobny, znając spolegliwość PiSu i ich chęć do klękania przed każdym.

 7. avatar

  Więcej. Nie ma JOW'ów więc do 'władzy' dorwali się WMB i gdzieś te diety muszą zainwestować. Na tym finansowym poziomie 'mieszkanie na wynajem' to naturalna inwestycja a po krótkim główkowaniu koncept 'wynajem mieszkania na burdel' pojawia się z oczywistości.

  Pojawia się pytanie jaki procent - znaczy % - posłów i senatorów jest w rzeczonym temacie 'umoczonych'? 

 8. avatar

  Litości! Niech Pan nawet nie przypomina tej obleśnej i perfidnej komuszycy Olgi L. Babul obrażał i ośmieszał Polaków a ci się cieszyli, że to nie o nich tylko o sąsiadach.

 9. avatar

  Czy wiedza o twórcy "z konieczności" zmienia treść/odbiór  dzieła?

 10. No i nareszcie rozpoczęło się grilowanie tych śmieci. Czekałem, czekałem no i wreszcie zobaczyłem na własne oczy jak powinnop wygladac porzadne dziennikarstwo. Rachoń rosnie na niezłego tuza. czekam tylko jeszcze jak weżmie odwet na Owsiku. Trzeba stosowac metody brutalne takie jak ten swiat wokół nas. Inaczej nas wykończą i znowu bedziemy czekac 8 lat albo i wiecej. Chcę widziec więcej takich programów aż  wreszcie bedą się bali wejśc do studia. Ośmieszać, ośmieszać i kopa w d...

 11. Strony