Mnie nie razi ani „bydło”, ani „pastuch”, mnie razi lamentujące „durne babsko”

Prześlij dalej:

Krótki opis najnowszego ekshibicjonizmu pseudo moralnego. Profesor Pawłowicz powiedziała o nieuku Bartoszewskim, żeby się pastuch od bydła odczepił i tak się zaczęło. Ile to już razy słyszałem kto komu nawrzucał i jakie to wielkie chamstwo. Specjalizuję się w „chamstwie” i wybrałem sobie tę profesję, żeby broń Boże nie mylono mnie z „pełną kulturą”. Nudzę się jak mops przy wzajemnych podnietach i debatach, która inwektywa jest bardziej skandaliczna i „dzieląca Polaków”, dlatego zamierzam wnieść nieco ożywienia. O ile staruszek bez szkoły siedzi wśród kabotynów udających, że nic o wykształceniu cudownie wypuszczonego z Auschwitz nie wiedzą, to niech sobie siedzi nawet w gronostajach i niech kabotyni udają magistrów na miarę filmowych nagród. Gdy ten sam staruszek ciska, między innymi w moją stronę, że jestem bydło, to niech dobry bóg przemiany materii dopomoże mu w tej uldze i pobłogosławi na dalsze wypróżnienia. Chce się temu, czy tamtemu smarknąć „sektą smoleńską”, niech smarka ile dusza zapragnie. Musi, bo się udusi, popisać się nowoczesnością absolwent prywatnej szkoły od marketingu i zarządzania po licencjacie, niech się nie dusi i wali „ciemnogrodem” na oślep. Nic mnie nie rusza, nic mi się nie dzieje, aż do kluczowego zwrotu akcji. Nieuk staruszek i gówniarz bez szkoły macha łopatką przed nosem i doskonale się bawi, ale w pewnym momencie traci łopatkę i dostaje w czoło, po łapie albo w cztery litery. Od tej chwili zaczyna się lament nieludzki, który się niesie po wszystkich mediach dla zdziecinniałych staruszków i płaczliwych gówniarzy. Na miły Bóg ustalmy jedno w tej piaskownicy albo nie bierz do ręki łopatki „durne babsko” resortowe, „pastuchu” po małej maturze i Kuźniarze po licencjacie albo smaruj dupę cebulą, bo za chwilę będzie bolała kontra od bydła. Cały problem z przedstawicielami „wyższej kultury” polega na tym, że oni od dziecka byli przyzwyczajeni do jednego modelu dyskusji. W genach i w wychowaniu mają przekazaną resortową mentalności i scenografię.

Strony

31078 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

30 (liczba komentarzy)

 1. od szkopów. Czemu nikt nie odważy zapytać się: za co je brał? Głośno. Albo, w którym liceum zdawał egzamin maturalny? Dlaczego obchodzimy się z tym ścierwem tak delikatnie? 
  Mam krótką listę: Bartoszewski, Kutz i Wajda. Obstawiłem i czekam. Nie liczę na trypla, ale na porządek (terminy z wyścigów konnych).

 2. Poza tym, jakoś mi razniej- okazuje się bowiem, że człowiek nie jest sam w tym cyrku.
  Chociaż -w przeciwieństwie do Autora- zabolało mnie "bydło".Wiem że starość bywa okrutna- zabolało to, że nikt nie wysłał staruszka na badania.
  Chciało by się rzec"gdzie te chłopy"- skoro dopiero kobieta zrobiła jaki taki porządek z pasterzem.Może już się nie podniesie. 

   

 3. .

 4. po wczorajszym wystepie  cudaka  na jakimś festiwalu  -to chyba niefajne porównanie.
  pozdrawiam

 5. avatar

  We wtorek minął ostateczny termin na wysłanie kwitów Mrówki Całej do sądu. Do dziś żadnych dokumentów w sądzie nie ma, a sprawdzałem około 15 po odbiorze poczty w sądzie. Przypomnę, że ponad dwa tygodnie prezes odbierał pismo z sądu i w sumie od wysłania minął grubo ponad miesiąc. Nie mam pojęcia, co kombinuje Owsiak, ale że kombinuje jestem pewien. Jeśli kwity nie dotrą sprawa będzie jasna, co wykombinował. Jeśli dotrą, to wystarczy skonfrontować z dokumentami, które są w moim posiadaniu, aby wiedzieć dlaczego tak długo nie docierały.

 6. avatar

  To dotrą, ale nie wszystkie. Najważniejsze nie dotrą.

 7. avatar

  To jest oczywiste dla mnie, od początku było, ale interesuje mnie skala "produkcji".

 8. avatar

  istotnie jest interesujaca.

 9. co mu grozi za niedostarczenie tychże dokumentów ?
  czy czasem nie oddalenie powództwa ?

  inna sprawa to sobie myślę co będzie gdy wszystko wypłynie na jaw.
  jestem pełen obaw, że towarzystwo i tak go weźmie w opiekę jak generała psia mać.

 10. avatar

  Nic mu nie grozi, w tym właśnie problem, że absolutnie nic mu nie grozi, umorzenie oskarżenia również. Po prostu sąd bierze przy wydawaniu wyroku tę okoliczność po uwagę i tyle. Znacznie więcej mu grozi jeśli dostarczy lewe dokumenty, to już jest kilka paragrafów dla prokuratora.

 11. Po odbiciu przez PiS radia i telewizji pani Olejnik wróca z powrotem do skupu butelek. Powie ktoś, że TVN jest prywatną stacją. Owszem to fakt, ale Orban poradził sobie z tym doskonale, za kłamliwe bądź zmanipulowane informacje wysoka grzywna. Ja dorzuciłbym jeszcze odebranie koncesji.

 12. Jednak trzeba pamiętać o tym, że PiS na razie obowiązuje formuła:
  "Wszystko, co powiesz lub zrobisz, bez żadnych wątpliwości zostanie użyte  przeciw tobie", bo
  POlitbiuro prowokuje i manipuluje bez zmian.
  Niewielu w PiS-ie potrafi dobrze parować ciosy łopatkami (jak wczoraj Waszczykowski).
  PiS w dalszym ciągu nawet milczeć musi umiejętnie, niestety.

 13. Fantastyczny felieton pani Krystyny można odsłuchać tutaj:
  http://www.radi...

 14. A co z matactwami Jurka O.? Ujdą płazem?

 15. avatar

  Na razie nie ma co dywagować, dopóki nie wiadomo na czym stoimy. W każdym razie mnie kompletnie nie interesuje rozwiązanie "oczyszczenie w glorii i chwale", kompletnie, ba ja się nie mam z czego oczyszczać. Zrobię wszystko, aby Owsiak się z tego nie wykręcił. Nawet jak nie dostarczy kwitów mam jeszcze parę awaryjnych ruchów, ale najważniejsze, żeby wiedzieć na czym się stoi, a to się okaże dopiero w przyszłym tygodniu. W jego sytuacji optymalne byłoby dostarczenie do sądu jakichś skrawków, ale on wie, że to jest przestępstwo i to z kilku paragrafów. No Owsiak może nie wie, ale mecenas i księgowa wiedzą na pewno.

 16. "Szanowny Panie Prezesie
  Brak nam słów, by wyrazić nasze zażenowanie i oburzenie słowami pani posłanki prof. Krystyny Pawłowicz, która na antenie telewizji "Superstacja" obraziła Władysława Bartoszewskiego - więźnia Auschwitz, więźnia stalinowskiego, bohatera Polski podziemnej.
  Pani Krystyna Pawłowicz, podkreślając, że nie widziała materiału Platformy Obywatelskiej z udziałem Bartoszewskiego, wzywającego Polaków do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, powiedziała m.in., cytujemy, że Bartoszewski "siedzi w fotelu jak przed egzekucją na krześle elektrycznym i to już chyba po wykonaniu wyroku", że "to pastuch powiedziałabym słabej klasy" oraz że "osoby w starszym wieku powinny dać sobie spokój".
  My, niezależnie od swego wieku, nie damy sobie spokoju. Oczekujemy od pana Prezesa zdecydowanych przeprosin za karygodne słowa przedstawicielki Pana partii.
  Pańskie milczenie będzie oznaczało, że zgadza się Pan na opluwanie polskich bohaterów.
   
  Warszawa, 9 maja 2014
   

  Klara Bielawka, aktorka 

  Prof. Barbara Hanicka, scenograf 

  Antoni Ferency, dramaturg 

  Beata Fudalej

  Joanna i Jerzy Illgowie

  Danuta Kuroniowa

  Krystian Lupa, reżyser 

  Paweł Łysak, reżyser

  Bronisław Maj 

  Wojciech Malajkat, 

  Krystyna i Daniel Olbrychscy 

  Maja Ostaszewska 

  Małgorzata i Jacek Ostaszewscy 

  Elżbieta i Krzysztof Pendereccy 

  Jerzy Radziwiłowicz 

  Małgorzata Szcześniak, scenograf 

  Andrzej Starmach, właściciel galerii 

  Monika Sznajderman, wydawca 

  Paweł Sztarbowski, dramaturg 

  Bartosz Szydłowski, reżyser 

  prof. Karol Tarnowski

  Krystyna Zachwatowicz-Wajda i Andrzej Wajda 

  Krzysztof Warlikowski, reżyser 

  Anna Wasilewska, tłumaczka 

  Anna i Stanisław Wejman 

  Henryk Woźniakowski, prezes Znak 

  Zbigniew Zamachowski 

  Antoni Potocki"

   
  Na liście zabrakło mi Karolaka i Hołdysa. Pewnie nie byli w stanie trzmać pióra albo ich trzęsło z oburzenia...

 17. Niewielu juhasów na tej liście. Wobec rosnącego pogłowia bydła, ilość i mikroskopijna.

 18. Do golenia łbów w porządku alfabetycznym... chociaż moze byc i wg listy...

 19. Same pastuchy.

 20. avatar

  zapomniano dodać, po której stronie ;) Jeszcze się kiedyś okaże, że będzie jak z walczącym w 2WŚ dziadkiem Tuska....

 21. ty we mnie kamieniem, a ja w ciebie... jeszcze wiekszym - to dziala
  nalezalo sie upierdliwemu dziadkowi, oj nalezalo
  ale przyznaje, ze pani psor nie jest moja ulubiona mowczynia (mownica! haha)
   

 22. Nie znasz sie na polityka ... ha !

 23. twoim zdaniem moze nie... i co z tego - jakos sobie poradze

 24. To co ona mówi nie spowoduje powszechnego poklasku - ale ktoś to musi mówić bo to co celebryckie towarzycho wygaduje to besczelność...

 25. Patrz na Romana Giertycha! I Ty z faszysty od pięciu piw możesz się wśród nich znaleźć!
  ;-)

 26. W meczu na etykiety genialne trafienie skrzydłowej Pawłowicz. Nie ma znaczenia, czy drugie dno było tu zamierzone, czy nie. Ja osobiście domniemywam jej sarkazm. Licencjonowanym czytelnikom Talmudu ze strachu oczy wyskoczyły na szypułkach, bo pokazała ich idée fixe, której urzeczywistnienie warunkują utrzymaniem wobec "bydła" (np. tu http://www.wprost.pl/ar/214629/Szokujace-slowa-rabina-Goje-jak-zwierzeta-pociagowe-maja-sluzyc-Zydom/) konspiracji. Właśnie tak się rozgrywa bój o świadomość - nowoczesną formę wojny. Brawo.

 27. popieram i to słowami Najwyższego Autorytetu (lekko strawestowanymi): " a Jezusik wesoły, rzekł całując mamuńcię, miłujcie nieprzyjacióły, ale im najpierw dosuńcie" (Waligórski). A już poważnie, załamuję mnie słodko-pierdzący katolicyzm twierdzący, że należy się wyrzec przemocy. Tak się składa,że Jezus stosował przemoc. Walił kupczących w świątyni batem, powywracał im stragany, a pieniądze zrzucił na ziemię. Wyobraźcie sobie jaka to musiała być furia, że nie próbowali zareagować! Nadstawianie 2.policzka to taka sama figura retoryczna, jak wyłupienie sobie oka. A bat,to nie były słowa, tylko czyny

 28. Jest znowu super,jest ok, "dało się wyraz". Jedynie słuszna postawa zaprezentowana. Znajdujemy na liście apelowej wiernych akolitów ;Olbrychski z połowicą,Wajda z połowicą ,jest sentymentalny do łez ( swojej rodziny) lecz bez połowicy akt.Zamachowski .Jest także jego koleżka akt.Malajkat, a akt.Radziwiłowicz zmarnował okazję by powiedzieć obrońcom ,emisariuszom tegoż "solidarnego odwołamia",słowiańskie,gromkie ,świadome "sp......laj.  Panie Jerzy,takiej okazji może już nie być w tej kadencji !! A następna ???? Następna przywróci normalnośc, wyprostuje sny a co poniektórym ,majaki. Czy musiał Pan to zrobić ? W takim towarzystwie?.

 29. widząc nazwisko Radziwiłowicza. Ale ja daleko od Warszafki, nie trzymam ucha i nosa przy dupie Tuska, coś mu widać obiecali, może coś pokazali. Panowie artyści już tak mają, że czasem rola myli im się z realem. Taka schizofrenia artystyczna, jak się weszło w rolę, to trudno z niej wyjść. Jest też pewien fragment w jego życiorysie, który choć krótki, to wiele mówi:

  "Był wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. W latach 1981–1984 pełnił stanowisko prorektora tej uczelni."

 30. A w tym kraju każdy, kto nie daje  traktować się jak bydło stanowi śmiertelne zgrożenie.

 31. Strony