Prześlij dalej:

Projekcja – moje „ulubione” zjawisko obserwowane od lat w przestrzeni publicznej. Projekcje są przeniesieniem własnych wad, małości i win na oponentów. Stawiając tytułową tezę, że wielu gości i facetek dorobiło się lub/i urządziło na trumnie Adamowicza beczkę śmiechu, mogę paść ofiarą projekcji. Prawdą jest, że piszę, któryś tekst z rzędu na ten sam temat. Prawdą jest, że z pisania się utrzymuję, a na stronie wyświetlają się reklamy, co ma proste przełożenie, im więcej „sensacyjnego’ tekstu, tym więcej odwiedzin i wpływów z reklam. Czy w związku z tym zarabiam na trumnie Adamowicza?

Jakby nie patrzeć to dokładnie tak się dzieje, wystarczy spojrzeć na statystyki strony, która pomimo awarii (technicznej, nie żaden atak), w ostatnim tygodniu zrobiła wynik na poziomie dwóch miesięcy. Choćbym nie wiem jak się zapierał, w wymiarze faktycznym i matematycznym trumna Adamowicza również dla mnie stała się skarbonką, co więcej z pełną świadomością nadal piszę o tym samym. Tak wygląda stan faktyczny, czas na opis stanu moralnego i intencji autora. W pierwszym rządzie chciałbym zauważyć, że jestem bodaj jedynym człowiekiem, który otwarcie napisał, jak jest naprawdę. W drugim rzędzie pragnę podkreślić, że mając świadomość jaki jest materialny wymiar mojej publicystyki, nie robię z siebie rycerza empatii i bojownika z „mową nienawiści”. Ale na trzecim miejscu znajduje się coś najważniejszego, co zawsze spada na ostatnie miejsce w hierarchii tematów i problemów społecznych.

Szczerość! Jakkolwiek naiwnie i patetycznie to brzmi, w tym co robię jest sama szczerość, która nierzadko przybiera brutalną formę, ale to nie jest moja wina, tylko ilustracja rzeczywistości. Będąc brutalnie szczerym, także w stosunku do samego siebie, mam pełne moralne prawo ocenić wszystkich nieszczerych rycerzy empatii, zwłaszcza, że to od tych „rycerzy” tacy jak ja dostają nie mieczem, ale cepem i maczugą po łbie. Minęło 10 dni od tragedii w Gdańsku, 9 dni od śmierci Adamowicza i 3 dni od jego pogrzebu. W tym czasie widzieliśmy prawdziwy festiwal projekcji, obłudy i makabryczną beczkę śmiechu, ale to taką, że fizycznie zbierało się na nudności. Główni „bohaterowie” tego spektaklu sami sobie nadali status osób nietykalnych i o nich kilka słów.

Ponieważ sam nie mogę już ścierpieć pisania o jednej postaci, to bardzo krótko o cyniku i biznesmenie numer jeden – miejmy to za sobą. W dniu tragedii Jerzy Owsiak „Nie mam focha” obarcza odpowiedzialnością Barbarę Pielę i widzi ludzika z plasteliny, który otwiera bramę Auschwitz. W dniu śmierci „rezygnuje” ze stołka prezesa, w dniu pogrzebu na stołek wraca. Dwa dni po pogrzebie sekta WOŚP pompuję akcję zbiórki na trumnie Adamowicza i uzyskuje wynik 16 milionów. O całości nikt z tamtej strony nie powiedział i nie napisał tego, co podsumowałem w swojej działalności. Przeciwnie, cała ta cyniczna makabreska, której towarzyszyła niebywała agresja wobec krytyków, została okrzyknięta pięknym gestem. Zostawmy z ulgą cynika numer jeden.

Strony

Źródło foto: 
36796 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Dziś w metrze prześladowała mnie ta zbiórka ...

 2. Wybory do europarlamentu już niedługo. Bardzo dobrze płatna fucha. W dodatku zapewnia immunitet. Nic dziwnego że wiele osób do niej aspiruje. Trumna Adamowicza może być niezłą odskocznią. Dlatego nie dziwię się temu, co się teraz dzieje.

  Bardzo ciekawe czy Owsiak też walczy o europarlament?

 3. Nie, bo musiałby ujawnić co robi z kasy z publicznej zbiórki. Owsiak ma dużo lepszą pozycję niż pozostali Europosłowie.

  Czy dobrze zauważyłem, Rząd zaczął uprawiać politykę zagraniczną, na razie tylko wobec Norwegii? Czy to tylko fakenews Sakiewicza?

 4.  

  wdowa liczy na ciszę w sprawie kontrowersyjnie zgromadzonego wielkiego majatku Adamowiczów... i ma duże szanse pozostać bardzo bogatą wdową - bo PiS przebąkuje coś o umorzeniu śledztw...

   

 5. avatar

  Zapewne co do nieboszczyka, bo zaradna wdówka to się tak łatwo nie wywinie.

 6. no cóż...można pana nazwać nienawistnikiem nr jeden ale ja tego nie zrobię bo uważam Pana za trzezwo myślącego człowieka który przeszedł z jasnej strony mocy do ciemnogrodu i moherów...cokolwiek cynicznego ale czy cynizm nie jest przypadkiem pancerzem dla własnego ego, że nie oszaleć w tym świecie pełnym ludzi urzędowo wolnych od wszelkiej nienawiści jak diabli... nie wiem jakie są pańskie pobudki tak samo jak nikt z nas nie wie jakie były pobudki kierujące Szawłem... jeżeli dołączymy do tego Jezusa (chodzi o Szawła) to wszystko staje się jasne i proste jak konstrukcja cepa... ale to za trudne dla niejednego człowieka który Syna Bożego ma w głębokim...poważaniu... 

   Z Panem Bogiem

   

 7.  Św. Paweł (Szaweł, przed nawróceniem u bram Damaszku) to postać znienawidzona przez Faryzeuszy i ich następców aż do dzisiaj w sposób niewyobrażalny.=== gorylisko celowo używa poprzedniego imienia Św. Pawła, kiedy to był on najbardziej okrutnym prześladowcą Chrześcijan. Listy Św. Pawła i Jego świadectwo wyprowadziły Chrześcijaństwo z ograniczeń Judaizmu. Warto sięgnąć do tych Listów i Dziejów Apostolskich. Powiedzieć, że są one arcydziełem ludzkiego intelektu, to za mało  ...

 8. avatar

  Od pewnego czasu dla mnie się porobiło mało śmiesznie :

 9. Sama prawda.

 10. Niezwykle trafna diagnoza Gadowskiego. Może więcej osób sobie uświadomi, że rządzą nami ludzie wychowani w niewoli i do cna przesiąknięci mentalnością niewolniczą. Stąd te zachowania, to strachliwe klękanie przed ambasadorzycami, pokorne wysiadywanie w 5 rzędzie, tchórzostwo i totalny brak chęci do walki i wykorzystywania uprawnień, które mają.

 11. Strony