Prześlij dalej:

Projekcja – moje „ulubione” zjawisko obserwowane od lat w przestrzeni publicznej. Projekcje są przeniesieniem własnych wad, małości i win na oponentów. Stawiając tytułową tezę, że wielu gości i facetek dorobiło się lub/i urządziło na trumnie Adamowicza beczkę śmiechu, mogę paść ofiarą projekcji. Prawdą jest, że piszę, któryś tekst z rzędu na ten sam temat. Prawdą jest, że z pisania się utrzymuję, a na stronie wyświetlają się reklamy, co ma proste przełożenie, im więcej „sensacyjnego’ tekstu, tym więcej odwiedzin i wpływów z reklam. Czy w związku z tym zarabiam na trumnie Adamowicza?

Jakby nie patrzeć to dokładnie tak się dzieje, wystarczy spojrzeć na statystyki strony, która pomimo awarii (technicznej, nie żaden atak), w ostatnim tygodniu zrobiła wynik na poziomie dwóch miesięcy. Choćbym nie wiem jak się zapierał, w wymiarze faktycznym i matematycznym trumna Adamowicza również dla mnie stała się skarbonką, co więcej z pełną świadomością nadal piszę o tym samym. Tak wygląda stan faktyczny, czas na opis stanu moralnego i intencji autora. W pierwszym rządzie chciałbym zauważyć, że jestem bodaj jedynym człowiekiem, który otwarcie napisał, jak jest naprawdę. W drugim rzędzie pragnę podkreślić, że mając świadomość jaki jest materialny wymiar mojej publicystyki, nie robię z siebie rycerza empatii i bojownika z „mową nienawiści”. Ale na trzecim miejscu znajduje się coś najważniejszego, co zawsze spada na ostatnie miejsce w hierarchii tematów i problemów społecznych.

Szczerość! Jakkolwiek naiwnie i patetycznie to brzmi, w tym co robię jest sama szczerość, która nierzadko przybiera brutalną formę, ale to nie jest moja wina, tylko ilustracja rzeczywistości. Będąc brutalnie szczerym, także w stosunku do samego siebie, mam pełne moralne prawo ocenić wszystkich nieszczerych rycerzy empatii, zwłaszcza, że to od tych „rycerzy” tacy jak ja dostają nie mieczem, ale cepem i maczugą po łbie. Minęło 10 dni od tragedii w Gdańsku, 9 dni od śmierci Adamowicza i 3 dni od jego pogrzebu. W tym czasie widzieliśmy prawdziwy festiwal projekcji, obłudy i makabryczną beczkę śmiechu, ale to taką, że fizycznie zbierało się na nudności. Główni „bohaterowie” tego spektaklu sami sobie nadali status osób nietykalnych i o nich kilka słów.

Ponieważ sam nie mogę już ścierpieć pisania o jednej postaci, to bardzo krótko o cyniku i biznesmenie numer jeden – miejmy to za sobą. W dniu tragedii Jerzy Owsiak „Nie mam focha” obarcza odpowiedzialnością Barbarę Pielę i widzi ludzika z plasteliny, który otwiera bramę Auschwitz. W dniu śmierci „rezygnuje” ze stołka prezesa, w dniu pogrzebu na stołek wraca. Dwa dni po pogrzebie sekta WOŚP pompuję akcję zbiórki na trumnie Adamowicza i uzyskuje wynik 16 milionów. O całości nikt z tamtej strony nie powiedział i nie napisał tego, co podsumowałem w swojej działalności. Przeciwnie, cała ta cyniczna makabreska, której towarzyszyła niebywała agresja wobec krytyków, została okrzyknięta pięknym gestem. Zostawmy z ulgą cynika numer jeden.

„Zrozpaczona” wdowa Adamowicz, niemal od pierwszej chwili zaczynała puszczać w eter przekaz ideologiczny i polityczny. Wiem, że w takich przypadkach „eksperci” opowiadają te frazesy o „różnych reakcjach” na tragedię, które nawet mogą przybierać formę radości, co jest wynikiem szoku. Widziałem w życiu wiele osób autentycznie cierpiących, również takich wpadających w histeryczny śmiech, ale nigdy nie widziałem osoby realnie cierpiącej, w roli lektora. Wdowa Adamowicz wyrecytowała w kościele i potem w wywiadzie dla TVN przygotowany, wyreżyserowany i naszpikowany prawno-politycznym przekazem monolog. Wszystko służyło jej bieżącym interesom i robiła to z pozycji immunitetu dla „cierpiącej żony”. Recytowała przygotowane frazy o „reżimowej TVP”, „mowie nienawiści” i „aresztowaniach nad ranem”. Takich rzeczy nie da się robić w stanie emocjonalnym, jaki prawie każdy człowiek kiedyś przeszedł lub widział u innych osób.

Wreszcie pani wiceprezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz popisała się wybitnie skutecznym, ale też bezwzględnym ruchem politycznym, dwa dni po pogrzebie. Tylko ona mogła w tak krótkim czasie ogłosić start wyborach, reszta kandydatów natychmiast zostałaby okrzyknięta hienami. Nie koniec na tym, bo do samej cynicznej decyzji doszła jeszcze jedna brutalna zagrywka. Otóż pani Dulkiewicz mając przy sobie paru radnych z PO, oświadczyła, że posiada poparcie całej PO. Z podobnej pułapki nie ma wyjścia i ktoś te pułapkę na chłodno przygotował. Jednym zdaniem. Na trumnie Adamowicza zarobiło i zarabia wiele redakcji, publicystów, polityków, niestety też osób bliskich i robią to w najgorszym możliwym stylu, takim jak zarobiła to opisana „trójca święta”.

Źródło foto: 
https://wpolityce.pl/polityka/430713-internauci-komentuja-wywiad-magdaleny-adamowicz-w-tvn
37830 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Dziś w metrze prześladowała mnie ta zbiórka ...

 2. Wybory do europarlamentu już niedługo. Bardzo dobrze płatna fucha. W dodatku zapewnia immunitet. Nic dziwnego że wiele osób do niej aspiruje. Trumna Adamowicza może być niezłą odskocznią. Dlatego nie dziwię się temu, co się teraz dzieje.

  Bardzo ciekawe czy Owsiak też walczy o europarlament?

 3. Nie, bo musiałby ujawnić co robi z kasy z publicznej zbiórki. Owsiak ma dużo lepszą pozycję niż pozostali Europosłowie.

  Czy dobrze zauważyłem, Rząd zaczął uprawiać politykę zagraniczną, na razie tylko wobec Norwegii? Czy to tylko fakenews Sakiewicza?

 4.  

  wdowa liczy na ciszę w sprawie kontrowersyjnie zgromadzonego wielkiego majatku Adamowiczów... i ma duże szanse pozostać bardzo bogatą wdową - bo PiS przebąkuje coś o umorzeniu śledztw...

   

 5. avatar

  Zapewne co do nieboszczyka, bo zaradna wdówka to się tak łatwo nie wywinie.

 6. no cóż...można pana nazwać nienawistnikiem nr jeden ale ja tego nie zrobię bo uważam Pana za trzezwo myślącego człowieka który przeszedł z jasnej strony mocy do ciemnogrodu i moherów...cokolwiek cynicznego ale czy cynizm nie jest przypadkiem pancerzem dla własnego ego, że nie oszaleć w tym świecie pełnym ludzi urzędowo wolnych od wszelkiej nienawiści jak diabli... nie wiem jakie są pańskie pobudki tak samo jak nikt z nas nie wie jakie były pobudki kierujące Szawłem... jeżeli dołączymy do tego Jezusa (chodzi o Szawła) to wszystko staje się jasne i proste jak konstrukcja cepa... ale to za trudne dla niejednego człowieka który Syna Bożego ma w głębokim...poważaniu... 

   Z Panem Bogiem

   

 7.  Św. Paweł (Szaweł, przed nawróceniem u bram Damaszku) to postać znienawidzona przez Faryzeuszy i ich następców aż do dzisiaj w sposób niewyobrażalny.=== gorylisko celowo używa poprzedniego imienia Św. Pawła, kiedy to był on najbardziej okrutnym prześladowcą Chrześcijan. Listy Św. Pawła i Jego świadectwo wyprowadziły Chrześcijaństwo z ograniczeń Judaizmu. Warto sięgnąć do tych Listów i Dziejów Apostolskich. Powiedzieć, że są one arcydziełem ludzkiego intelektu, to za mało  ...

 8. avatar

  Od pewnego czasu dla mnie się porobiło mało śmiesznie :

 9. Sama prawda.

 10. Niezwykle trafna diagnoza Gadowskiego. Może więcej osób sobie uświadomi, że rządzą nami ludzie wychowani w niewoli i do cna przesiąknięci mentalnością niewolniczą. Stąd te zachowania, to strachliwe klękanie przed ambasadorzycami, pokorne wysiadywanie w 5 rzędzie, tchórzostwo i totalny brak chęci do walki i wykorzystywania uprawnień, które mają.

 11. Nieprawda. Niewolnicy marzą o wolności, potrafią czasem nawet podnieść głowy. Oni NIE CHCĄ, nie potrafią sobie wyobrazić silnej Polski, gdzie musieliby ponosić jakieś wyrzeczenia. Lepiej leżeć na kolanach u niemców i amerykanów.

 12. Wolni ludzie, którzy z jakiś powodów znaleźli się w niewoli marzą o wolności i są w stanie o nią walczyć. Mentalność niewolnicza polega na akceptacji niewoli.

 13. avatar

  „Panowie, nie kłóćcie się, nie macie rąk?”, jak na Bazarze Różyckiego powiedział pewien Prażanin do kolegów, którzy pozostawali w sporze.

  A teraz coś z zupełnie innej beczki

  Współczesne kabarety nie za bardzo mi się podobają, ale ten jest niezły

 14. Bingo ! Widziałem już kiedyś ten skecz. Jest w dychę, prosto w gały totalnej targowicy wraz z ich audio-video "kołchoźnikami".

 15. W. Cejrowski o wolności słowa i mowie nienawiści:

  https://www.you...

 16. syty (najedzony) niewolnik, który rządzi naszą ojczyzną jest największym wrogiem wolności, on nie potrzebuje silnej i suwerennej Polski, on potrzebuje stale być przy władzy i mieć lepiej od tłuszczy, którą nieudolnie kieruje i zarządza - wtedy czuje się paniskiem całą gębą...

 17. Bodnar odkrył że TVP info ma ukryty przekaz podprogowy, do zabijania polityków PO. Dlatego jest obowiązkowo oglądane w więzieniach?

  Gronkiewicz-Waltz wyśle do więzienia kukiełki z programu satyrycznego w telewizji, bo jej się nie podobało. Rafał Traszkowski, którego nie lubię bo jest zwykłym bucem i pajacem (w przeciwieństwie do Schetyny, który jest jaki jest ale ma też dystans do samego siebie i potrafi się śmiać), ogłosił że na imprezach z udziałem urzędników Warszawy nie będzie miejsca dla:

  homoseksualistów, recydywistów, pedofilów, Żydów, rowerzystów, ekologów oraz katolików. Żartuję, oczywiście tylko katolicy mają wstęp wzbroniony na imprezy z udziałem Miasta Warszawy, reszta jest mile widziana. Następnie ze swoimi kolegami, w pierwszej ławce, jako prezydent, koncelebrował mszę z udziałem biskupów za Adamowicza i na katolickim pogrzebie, jako Prezydent, niósł katolicką trumnę. I uczestniczył w mowie nienawiści wobec PiSu, co skończyło się, jeśli dobrze czytałem, że jakiś fan platformy próbował dokonać zamachu na Prezydenta Dudę.

  W dniu śmierci Prezydenta Adamowicza, Owsiak wykorzystał okazję żeby zrobić przedstawienie "odchodzę" i podczas żałoby cały naród przekonywał ukochanego przywódcę orkiestry, że bez niego ten kraj będzie inny, gorszy. Więc w dniu pogrzebu Adamowicza najważniejszy temat był że Owsiak został zmuszony do powrotu.

 18. Wojna o ujawnienie zarobków w NBP. Szkoda, że np. ta telewizja, której przekazem jest "cała prawda, całą dobę" nie spyta o to Owsiaka, kiedy zaprasza go do studia... Hm... może w nocy jest ta prawda, kiedy mniej ludzi to ogląda...

 19. No co Ty... ? Ty tak na poważnie ? Cały w tym ambaras, aby "kołchoźnikowe media", takie jak TVNazi, ochraniały Owsiaka od odpowiedzi dot. rozliczeń WOŚP. Kolego, on wraz z żoną i dziećmi uwłaszczył się na pieniądzach ze zbiórek dzieci i zyją z tego swoistego stręczycielstwa jak pączki w maśle. Założył spółki, przyznał sobie i żonie kilkunastotysięczne wynagrodzenia/miesiąc, przelewa środki ze zbiórki dzieci, które wcześniej lokuje na wiele miesięcy, i z lokat procentowych przelewa na własne konta. Kupuje za to dla siebie i rodziny nieruchomości i ruchomości. Czujesz ...? Owsiak to zwykły parszywy naciągacz /to bardzo, baaaaaardzo delikatne jego określenie/, założyciel kościoła/sekty WOŚP, którego wyznawcy i "darczyńcy" są tak pierdolnięci na umyśle, że bardziej się nie da być pierdolniętym. To prawdziwa SEKTA zoombie. GO WEST !

    

 20. Jedna kobieta załatwiła Owsiaka na cacy i to jest piękne.Bez ochrony.,dzieciaków na zimnie i cyrku.Wdeptała faceta w ziemię.Tak to widzę a reszta mało ważna.

   

 21. avatar

  Pisze Pani o Pani Basi Pieli? Ta rzeczywiście dopiekła temu Kałmukowi i Bufetowej do żywego. 

 22. Może dzięki tej szczerości do bólu ma pan taki właśnie licznik czytalności. Oby tak dalej. 

  Na śmierci Adamowicza wymieniona trójca już się upasła, choć obstawiam, że wdowa na tym nie skończy i wystartuje do europarlamentu. Nie umie nawet udawać żałoby, więc na zimno podejmie taką próbę. Zresztą na cierpiącą nie wyglądała nawet w dniu pogrzebu, a teraz broni zaciekle wszystkich przed siepaczami spod flagi TVP i PiS. 

   Upasą się jeszcze wszyscy walczący z nienawiścią z mową nienawiści, by potem świętować wprowadzenie rękami pożytecznych idiotów z PiS i pewnie PADa cenzury.

 23. avatar

  Na śmierci Adamowicza mocno zyskali księża, może trafniej będzie powiedzieć KLER.

  O ile przed śmiercią Adamowicza komentarze do artykułów na jakikolwiek temat nawoływały do wypowiedzenia konkordatu, opodatkowania kościoła (katolickiego), piętnowały rozliczne wykroczenia księży jak pedofilię, chciwość, rozpasanie konsumpcyjne, o tyle teraz jak ręką odjął, nic złego na KK