Mecenas Rogalski w imieniu Kasi Tusk pozywa „Sieci”

Prześlij dalej:

Naturalnie jeszcze nie teraz, jeszcze nie dziś, ale to się nie odłoży w czasie na długie miesiące, bo w takim przypadku mecenas zgaśnie. Żelazo trzeba kuć póki gorące, ile Rogalski może posiedzieć na topie z swoim nowym rozdaniem kariery? Tydzień, dwa, góra i jeśli w tym czasie nie zostanie mecenasem Laska, Tuskówny albo chociaż suflera Leszka z SLD, będzie po mecenasie. Po jedynym możliwym zachowaniu Rogalskiego spadł grad interpretacji od agenta, przez sprzedawczyka, aż po celebrytę. Nie widzę powodu, żeby sięgać po grubą rurę, skoro mecenas odpalił z odpustowego kapiszonowca. Reprezentowanie Kaczyńskiego odznaczyło piętno na Rogalskim, w palestrze był gorzej postrzegany niż mecenas Olszewski, w dodatku miał przyklejoną łatkę helu. Wiadomo jak działają takie metki, ale mało kto dziś pamięta, że pierwszą ostrą reakcją na hel było oburzenie Kaczyńskiego, które łagodnymi przeciekami zostało ujawnione na mało eksponowanych stronach. Prezes się wściekł na wrzutkę szkodzącą ZP Macierewicza i samemu Kaczyńskiemu i już wtedy zachowanie Rogalskiego należało uznać za co najmniej dziwne. Kaczor nie pierwszy raz udowodnił, że rękę do kadr ma fatalną i tu wcale nie chodzi o żadną agenturę, po prostu Rogalski jest małym zakompleksionym dorobkiewiczem, który robił wiele szumu nie wokół sprawy, ale wokół siebie. Będąc reprezentantem rodzin smoleńskich skupiał na sobie uwagę i po odejściu robi jeszcze więcej krzyku, ale tym razem musi. Wystarczy sobie na chwilę wejść w położenie Rogalskiego, aby wiedzieć, że jego wolta jest jedyną szansą na powrót do zawodu i utrzymanie się z adwokatury.

Strony

9934 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

13 (liczba komentarzy)

 1. Brak mi istotnych danych.
  Nie wiem na czym polega rola mecenasa. Czy on walczy o gotówkę dla rodzin, czy jakoś reprezentuje PiS w sprawie Smoleńska.
  Jeśli to pierwsze, to mógł się dogadać z częścią krewnych ofiar, aby szybciej wyznaczyć płatnika, bo ten zgodny z dotychczasową linią staje się zbyt mityczny, albo nic nie zapłaci nawet złapany za rękę.
  Zaś państwo nasze chętnie weżmie wszelkie winy na siebie, bo co mu szkodzi?
  Mecenas dostanie nagrodę za zmianę antyradzieckiego nastawienia, i wszyscy będą zadowoleni.

 2. Gwoli scislosci chrzest jest modlitwa z egzorcyzmem, bardzo prostym kazdy moze go sam udzielic np w obliczu prawdopodbienstwa smierci dziecka: http://www.przewodnik-katolicki.pl/nr/ksiadz_odpowiada/chrzest_i_egzorcyzm.html

 3. Występ Rogalskiego następuje w momencie, gdy Lasek mówi, że konwencja chicagowska nie mogła być zastosowana w przypadku Smoleńska, ponieważ samolot, piloci, lotnisko, kontrolerzy i sam lot był wojskowy (dlaczego ZP nie robi konferencji prasowej kując żelazo póki gorące Bóg raczy wiedzieć, a wystarczy pokazać na telebimie jedną z kilkudziesięciu wypowiedzi szefa Laska czyli Tuska, że konwencja ta musiała być zastosowana). Ma to miejsce w czasie, gdy Lasek zaczął zauważać, że samolot faktycznie zaczął się rozwalać setki metrów przed pancerną brzozą, a przypomnę, że w ub. tygodniu prokuratura w Poznaniu miała wszcząć lub umorzyć postępowanie w sprawie niedopełnienia obowiązków przez Parulskiego, Szeląga i Rzepę (oczywiście będzie umorzone co pokazał bezpośredni nacisk Andrieja Seremetowa w wywiadzie dla GóWna).

 4. avatar

  Co zmalowali i chcą przykryć?

 5. Moim zdaniem, umiejętne [1] "grzanie" sprawy Smoleńska może być na rękę Tuskowi, żeby przykryć:

  1. OFE - lepiej grzać Smoleńsk, niż planowaną likwidację OFE i zagrabienie 270mld
  zł, żeby nie doszło do załamania ekonomicznego i mieć szansę na 3 kadencję.

  2. Sprawa tzw ustawy śmieciowej - gigantyczne podwyżki (w moim przypadku z 12,5 zł/mies na 89-124 zł/mies.) - gigantyczne wpływy ratujące budżet.

  3. Sprawa planowanej obligatoryjnej opłaty audiowizualnej zamiast abonamentu
  RTV - gdzieś mi dzwoniło, że ma być to 12zł/mies od łebka.

  Ciągle śmiem twierdzić, że zmiana władzy jest możliwa jedynie w wyniku
  katastrofy ekonomicznej czemu pkt 1,2,3 mają zapobiec.

  [1] - niech się "prawiczki" podenerwują, niech sobie piszą o Smoleńsku, Rogalskim, Lasku a nie o OFE czy innym drenowaniu naszych kieszeni, by móc się utrzymać u władzy (bo, IMO, alternatywą jest, w najlepszym wypadku, więziene):
  "Branżowe" spotkanie Laska. "Wyborcza" na liście zaproszonych
  http://niezalez...
  Zatrzasnęliście nam drzwi? Wejdziemy oknem
  http://niezalez...
  Maciej Lasek exclusive – Kancelaria Premiera wybiera sobie dziennikarzy, z którymi spotka się szef PKBWL
  http://wpolityc...

 6. avatar

  ale wątpię by takie działania  R. były "przyszłościowe", raczej coś typu "tu i teraz". 

  "Przyszłościowym" było wprowadzenie helu do dyskusji co ośmieszało koncepcję zamachu. Koszt to  dyskwalifikacja polityczna a i zgranie takoż,  R.

 7. avatar

  To raczej nie możliwe aby Rogalski był podsunięty Kaczorowi, ale kilka faktów za tym przemawia:

  1. Niemiłosiernie brzydki i niemedialny,
  2. Łatwo wciągający podsuwane kretyńskie teorie,
  3. Szybko roznoszący te teorie po mediach.

 8. No, z twarzy to taki Ziobro ale jeszcze bardziej.

 9. avatar

  W samo sedno jak zwykle. Ziobro - tylko skondensowany i zagęszczony.

 10. avatar

  ale  moim  zdaniem  Rogalski  i  tak  już  jest skończony. Poświeci  może  jeszcze  chwilę  światłem  nowej  gwiazdy Salonu  i  zgaśnie. Przeżują  go  i  wydalą. Sami  dobrze wiedzą (pomijając  najbardziej  zakute  umysły), że  pan  ten  sprzeniewierzył  się  etosowi  swojego  zawodu.

 11. Strony