List otwarty Matki Kurki do Naczelnego Rabina Izraela Meir Lau

Prześlij dalej:

Oryginalny nie będę, po prostu przebijam stawkę. Listy otwarte mają to do siebie, że częściej ośmieszają nadawców niż odbiorców. Nieistotny dla światowego porządku Żyd Michnik, pisze list do papieża (robię wyjątek :))))), co publikuje niewiele bardziej istotny lewicowy dziennik włoski (robię wyjątek :))))). Prowincja huczy od plotek, ta wcinająca bigos i ta pochłaniająca pastę z bazylią. Tyle wszystkiego z nadętej groteski da się wyciągnąć. W pierwszym odruchu miałem zamiar wysmażyć felieton naszpikowany ciętymi ripostami, ale szybko wybiłem to sobie z głowy. Są Święta i nie chce mi się łączyć kilku kultowych scen, które i tak nie oddadzą poziomu śmieszności wschodniego Żyda, który zabiega o uznanie w szerokim żydowskim świecie. Na smarkatą prowokację odpowiem poważnie. Porozumienie jest możliwe, ale tylko na takich warunkach, które wykluczają kompleksy. Wzajemne poszanowanie moderuje dialog. Żyd Tuwim był geniuszem wynoszącym polską mowę na szczyty możliwości. Jemu wybaczam tchórzostwo, bo nim został zniewolonym Żydem żydowskiego komunizmu, cudownie odcinał się przedwojennym krytykom, jadąc na „przedniej platformie tramwaju”. Beztalenciom, które Słonimski usiłował wyprowadzić na przeciętnie przyzwoitych ludzi, bo na Żydów był to za słaby materiał, wybaczyć nie potrafię. Mój list otwarty, do Naczelnego Rabina Izraela Meir Lau, to słowa Pani Skrzyńskiej, które powinny się zacząć od „Szanowny Rebe”, ale nie wszyscy Żydzi są tak głupi i zakompleksieni, aby dodawać sobie ważności śmiesznością:

Strony

25428 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

9 (liczba komentarzy)

 1. Teraz aszkenazyjskim naczelnym rabinem jest Dawid Lau, a sefardyjskim (bo ich jest dwóch) Jichak Josef.

 2. avatar

  A to skubane, po dwóch mają i jednego byłego? Oczywiście wrzuciłem do Ich encyklopedii odpowiednie hasło i Rebe Google wyrzuciło byłego na pierwszej stronie. Chyba dlatego, że ten były zasłynął z gnojenia Polaków, zanim Niemcy nakręcili "Ich ojce, Ich matki". Poważnie pisząc, właśnie dlatego Hitler miał za co zrobić III Rzesze, że było dwóch rabinów.

 3. Poprzedni (aszkenazyjski) to Jona Metzger. Wyleciał za przekupstwo, malwersacje, i pranie brudnych pieniędzy. Meir Lau działał do 2003 chyba.

 4. avatar

  Dla mnie list pana rednacza ma ten sam wydźwięk jak owiana już legendą konferencja kiedy to pan chybaprezes szukał słoika..rozpaczliwie rozpaczliwa próba pokazania się reszcie świata ze ja tu jeszcze jestem..to tak jak gdzieś w tłumie,na koncercie,meczu ludzie bez nadziei machaja do kamer umieszczonych pod sufitem ze zostaną pokazani na olbrzymim telebimie..panowie i panie!!!cieszmy się..to krzyk rozpaczy,gazeta wyborcza nie zmieniła niczego praktycznie,na stadionach potężne plachty z "Danuska"lub z "Rojem"..pan co sobie niczego nie wyciął ale za to cycki zrefundowal-nie zdołał nawet zebrać połowy podpisów pod kandydaturę na kandydata na "1szego"..a i co ważniejsze..nie wiem czy to ja taki byłem dziś rano,czy może moje spojrzenie na ludzi było nazbyt subiektywne...ale dziś od niepamiętnych czasów nie widziałem jeszcze tak bardzo rozmodlonych i zatopionych ludzi na modlitwie rezurekcyjnej jak dzisiaj rano....

 5. To jest chyba najlepszy komentarz:
  http://pulldrag...

  A. Michnik jest Litwakiem - pochodzi z rodziny Litwaków
  http://pulldrag...

 6. avatar

   obowiązkiem.

  i taka jest prawda o żydach, to najwięksi antysemici jakich zna świat

 7. On chyba jednak myśli , że tytuł nadredaktor to na serio.

 8. Strony