Lichocka ma wyborców za durniów, a w PiS tylko idiota będzie pracował za 6 tys.?!

Prześlij dalej:

Gdyby Pan Bóg chciał stworzyć idealnego zwolennika partii politycznej z całą pewnością wyjąłby żebro sprawiedliwemu, ale surowemu ojcu. Niestety Pan Bóg nigdy nie był zainteresowany tym gatunkiem i dlatego wśród zwolenników partii politycznej najczęściej bryluje zupełnie inny model – matki kryminalisty. Jak się zachowuje taka matka? Znamy to wszyscy z życia, moje dziecko takie dobre, tylko się ludzie na niego uwzięli. Przez pierwsze pół roku bez litości tratowałem wszelkie rozdzieranie szat, że po nocach głosowanie, że szczyt maltański, że Macierewicz został ministrem i w dodatku konie w Janowcu dostały zatwardzenia. Żadna z tych spraw nie zasługiwała na nic innego jak tylko na kpinę, ponieważ poza histerią poszukujących tematów dziennikarzy, niczego konkretnego w wywoływanych aferach nie było. Zauważyłem jednak, że granica niebezpiecznie zaczyna się przesuwać i tam gdzie gołym okiem widać brak rozsądku władzy, surowe i sprawiedliwe słowo ojca zastępuje paplanina egzaltowanych mamusiek. Nikt mi nie powie, że normalne jest krygowanie się najmniej połowy wyborców PiS przed otwartą krytyką chorego i karykaturalnego pomysłu, aby tragedię smoleńską traktować jako dodatek do obchodów wszystkich rocznic z udziałem Wojska Polskiego. Nikt mi nie wytłumaczy, że cokolwiek z rozumem ma wspólnego podwyżka płac dla polityków pół roku po przejęciu władzy, przed uchwaleniem obiecanych ustaw i po fali słusznego oburzenia ze strony PiS na słowa Bieńkowskiej: „tylko idiota albo złodziej będzie pracował za 6 tysięcy”. Tłumaczeniem niewytłumaczalnego zajmują się tchórze, którzy bezpiecznie czują się w stadzie. Gdy czytam, że w opinii wielu wyborców PiS posłom i ministrom się należy, bo inaczej zaczną kraść, to się zastanawiam, czy to nowe taśmy „Sowy”.

Pomijając sensowność podwyżek pensji dla polityków, ich uzasadnienie i to ze strony najwierniejszych wyborców PiS, jest tą granicą, za którą zaczynia się kompromitacja i degrengolada. Zazwyczaj nieznośne porównywanie nieporównywalnych rzeczy tym razem zaczyna nabierać sensu i to jest moment, w którym surowe słowo ojca powinno pogonić egzaltowane mamuśki do przysłowiowych garów. W czasach PO było sporo ludzi nie cierpiących PiS-u, ale gdy HGW wrzucała znicze do śmietnika i porównywała pomnik świateł do nazistowskich zgromadzeń, sucha nitka na niej nie została. Odpowiedzią władzy PO na głos rozsądku było rytualne: „ci co krzyczą chcą powrotu policyjnego państwa PiS”. Dziś racjonalne głosy zwolenników PiS, i to tak twardych, jak Bronisław Wildstein, Marta Kaczyńska, czy piszący te słowa, którzy protestowali przeciw żałosnemu łączeniu tragedii narodowych, spotykają się z odpowiedzią władzy-Lichockiej: „durnie zmanipulowani przez GW i PO”. Chwilę przed upadkiem PO hitem wśród posłów i wyborców PiS była wypowiedź Bieńkowskiej o idiotach i złodziejach pracujących za 6 tysięcy złotych. Śmiem twierdzić, że obok „Sowy” to jeden z czynników decydujących o przegranej PO. Co słyszę od rana ze strony władzy PiS? Ano starą śpiewkę: „przecież byle menadżer ma 6 tysięcy, a tu taka odpowiedzialna praca dla Ojczyzny”. Znam te obrotowe argumenty na pamięć i one zależą od tego, gdzie argumentujący dupę posadzi. Równie irytująca jest definicja populizmu zawsze odpalany przy takich okazjach. Otóż populizm to domaganie się podwyżek dla emerytów lub nauczycieli, ale też krytykowanie podwyżek dla polityków.

Strony

46858 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

58 (liczba komentarzy)

 1. środowisko opluwa i niszczy jej Ojca, nawet bardziej po śmierci niż przed. Wyrzucanie palących się zniczy, zakaz wspominania Prezydenta Polski na ulicach i placach Warszawy, zdzieranie tablic pamiątkowych. Jeśli prosi żeby nie wywoływać Jej Taty do Apelu poległych na imprezie organizowanej przez takich powstańców jak politycy pewnego środowiska, to należy uszanować jej prośbę. Jeśli organizatorzy nie chcą upamięnić generałów WP poległych w służbie Ojczyzny, to po co to robić? Wiceminister Kownacki powinien wydać polecenie, aby polegli pod Smoleńskiem nie stawali do apelu.

 2. avatar

  Można się też w czasie Wigilii podzielić jajeczkiem, ale tu zdaje się Wigilia ma być i 1 maja. To nie jest apel pamięci, to jest jakiś czarny kabaret.

 3. dwie literki "p" i "o". Kiedyś było straszenie dużo "o", teraz w odpowiednim momencie brak odpuścić między przypierdolić.

 4. Powstańcy to Powstańcy i nie mnie, Tobie czy Macierewiczowi mówić im jak mają organizować rocznicę powstania, no niestety, nie da się ich wymienić na innych, może jak wymrą to politycy będą mogli wreszcie upamiętnić powstanie zgodnie z własnymi życzeniami, ale to juz beze mnie i Polaków.

  Nikt łaski nie robi rezygnując z dołączania Smoleńska do każdej uroczystości, ba nikt więcej szkody sprawie nie uczyni właśnie oni robiąc z tragedii kabaret. 

  Podwyzki zaś to dla mmnie coś nieprawdopodobnego: zaledwie po pół roku rządzenia bez widocznych efektów zmian, skok na kasę i to jaką, dla tych bogatych ludzi niewielką. Co głupota lub bezmyślna pazerność! Za rok dwa, jak ludzie odczują że władza wreszcie coś dla nich robi to owszem, ale na Boga nie teraz!
  Co robi Kaczyński, kto tych durniów za pysk weźmie?!
  Za chwilę znów można będzie PiSowi zaśpiewać: mialeś chamie złoty róg, oby jednak nie.

 5. Z tymi podwyżkami...

  Autorem nijusa jest zdaje się rzepa Hajdarowicza. Chyba że są inne, nie zatrute źródła...

 6. Autor newsa mi wisi jeśli news prawdziwy, w jak widać jest prawdziwy bo i wSieci tym pomyśle piszą. W PiSie są debile czy cyniczne sukinsyny gotowe dla paru tysi na miesiąc podwyżki sprzedać Polskę?

 7. To nie jest news z dupy tylko projekt poselski, który rozpoczął swoją poselską procedurę czyli został złozony i oznaczony sygnaturą.

 8. Tak tylko pytam...
  Bo słyszałem jedynie o donosie zgniłej rzepy...

 9. avatar

  ja mam wzorem GB i St.Michalkiewicza swoją teorię spiskową..
  a) w du..ach im sie chyba woda zagotowała od tej "prawie-większosci sejmowej)
  b) jest to element gry mającej na celu zjechanie sondazy do oko 25% po to by móc ogłosićprzyspieszone wybory parlamentarne i samorządowe...
  bo tego WSZYSTKIEGO chyba czyjąś głupotą tłumaczyć sie nie da?JEST KTOŚ TAKI??

 10. czym będzie opozycja i co będzie robić, a największym problemem władzy jest dyscyplina. Jeśli jej brakuje, wszystko się rozsypuje.

  Erdogan Wspaniały myśli o nadaniu obytelstwa Turcji 3 mln syryjczyków którzy tam są. Jak się dobrze postara, to niedługo połowa rdzennych syryjczyków będzie poddanymi imperium Tureckiego, pozostanie tylko wyprosić Rosję z ziem rdzennie tureckich...

 11. Strony