Prześlij dalej:

Życie składa się z przypominania. Od dziecka słyszymy, prawie codziennie, umyj ręce, umyj zęby, pościel łóżko, co było zadane szkole, nie baw się zapałkami, mów prawdę, bądź grzeczny, jak dorośniesz, to zrozumiesz. Niby wszystkie dzieci znają te mantry na pamięć i za każdym razem poirytowane odpowiadają: „oj mamo” albo „dobra, dobra”, ale zawsze przychodzi taki dzień, w którym okazuje się, że Mamy miały rację. W duchu nowoczesności i postępu trzeba dodać, że Ojcowie też mają swoje racje i zasługi.

Przekładając prawdy dzieciństwa na dorosłą i poważną rzeczywistość, dowcipni zażartują, że ojcem naszym najlepszym jest Prezes, oby żył wiecznie, a matką partia jedyna PiS. Można i tak, ale jako się rzekło, jesteśmy dorośli i poważni, zatem tak się zachowujmy. Zdaję sobie sprawę, jak niezwykle irytujące, niczym przykazania z dzieciństwa, jest powtarzanie oczywistej oczywistości, że poza PiS nie ma w Polsce o czym mówić, jeśli mówimy o polityce. Problem w tym, że wszystkie dzieci, którym nie powtarzano do znudzenia, że trzeba być mądrym i przyzwoitym, skończyły w POKO – Wielka Koalicja lub jeszcze gorzej. Człowiek nudzi się dobrem i normalnością, a pokusa poszukiwania czegoś nowego, święcącego i atrakcyjnego jest tak duża, że dopiero po otwarciu pudełka do łba dociera, w co się wpakowaliśmy.

Nic na to nie poradzę, że sprawy się mają tak jak się mają i są niezmienne. Dopóki nie pojawi się coś na politycznym poziomie PiS, będę do znudzenia przypominał, aby myć ręce, odrabiać lekcje i być grzecznym, bo w przeciwnym razie wszyscy skończymy w bidulu, gdzie słowa po polsku nie będzie można powiedzieć. Tyle preambuły, przechodząc do spraw bieżących w całości podtrzymuję swoje stanowisko i ocenę wszelkich politycznych konwencji. Takie imprezy są dla partii, członków partii, komentatorów politycznych i wąskiej grupy zwolenników, którzy mają czas i pasję, aby się temu poświęcać. Nigdy i żadna konwencja nie zmieniła wyników wyborów, jeśli już to przełomy miały miejsce po debatach medialnych. Dzisiejsza konwencja wypełniła wszystkie wymienione cechy, bo lider partii i sama partia jest do bólu przewidywalna, co akurat uznaję za zaletę.

W sferze generaliów nic nowego nie usłyszałem i nie zobaczyłem. Do tego stopnia byłem pewien, jakie treści pojawią się w założeniach programowych, że tekst prawie w całości powstał przed konwencją. Naturalnie poszczególne punkty programowe, zdefiniowane detalicznie, zawierają niespodzianki, ale w kierunkach i zasadach nic się nie zmieniło. 500+ od pierwszego dziecka, to sprawny chwyt pod społeczne oczekiwania. Dalej mamy ciekawsze rzeczy, wręcz liberalne, brak PIT-u do 26 lat, jako pakiet na start i obniżenie podatku PIT w ogóle. No i kolejna socjalna kiełbasa, czyli 13 emerytura. Całość ma być wdrożona przed wyborami i to akurat jest całkowitą nowością. O niczym innym przez następne miesiące nie będzie się mówiło. Jednym zdaniem podsumowania – pomiędzy PiS i resztą politycznego półświatka jest przepaść i to takiej wielkości, której ani ludzkie oko, ani największy teleskop na świecie nie ogarną.

Strony

Źródło foto: 
18879 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

11 (liczba komentarzy)

 1. " PiS obecnie jest jedyną partią wypełniającą definicję partii, poza PiS nie ma niczego, co posiadałoby program, wizję polityczną, jakkolwiek jedno i drugie w wykonaniu PiS oceniać. Trudno w związku z tym się zastanawiać nad alternatywnym wyborem, gdy wyboru nadzwyczajnej w świecie nie ma."

  -----------------------------------------------------

   Za "komuny" był taki slogan reklamowy: "POLAM i wszystko jasne !!!"

   Panie Piotrze, analiza Pańska jak to mówią "w punkt" !!!

 2. avatar

  @poligraf- mam inne skojarzenia z komuną - pamietam firmę OSRAM

  do dziś istnieje i chyba nie wie o so sie rochozi

 3. avatar

  Za komuny tej firmy nie było na rynku. Był węgierski klon Tungsram.

  P.S. Była taka (chyba przedwojenna) zagadka: Wisi i grozi. Co to?

 4. avatar

  Ja mam inną przedwojenną.

  Stoi i się boi.. Co to

 5. Niestety prawda o tym, że jedynie PiS spełnia standardy stawiane porządnym partiom politycznym nie dociera i nie dotrze do połowy Polaków. To wina zaniedbań w sferze medialnej. Taki np. TVN może sobie kreować rzeczywistość jak chce i to bez żadnych konsekwencji.

 6. avatar

  Niestety nie OT

 7. avatar

 8. avatar

  Cycus!

  Grzegorz Braun z Rafałem Mossakowskim na temat akcji ABW skierowanej przeciwko CEPowisle

 9. avatar

  Cycuś :)

  Policja w Domu Za Akcję Informacyjną o Roszczeniach od Polski Just Act 447 USA - Analiza Komentator

 10. Widać, że w PiS panuje mocny niepokój, skoro się rzucają z tak kłopotliwymi propozycjami. Sprawę wyborów należało załatwić przez "uczynieniu sprawiedliwości zadość" co skutkowałoby znaczącą redukcję potencjału personalnego tzw. opozycji, czyli wprowadzeniu reformy sądownictwa w pierwotnej formie, którą zablokował PAD tuż po wizycie D.Tumpa, który napluł Polakom w twarz fetując TW Bolka, a ci jemu klaskali. Widać, że towarzysze amerykańscy powiedzieli "niet", zachowali stare kadry WSI na wypadek, gdyby PiS nie chciał się ich słuchać - sam dr Targalski stwierdził, że gdyby Amerykanie postanowiliby się ich pozbyć, to na drugi dzień by ich nie było.

  Socjal na dzieci, czyli 500+ powoduje,że jesteśmy coraz bardzie atrakcyjnym miejscem dla imigrantów, z 13 emerytury najbardziej ucieszą się emeryci "wojskówki", których nie objęły cięcia podobne do sbeków (dzięki zablokowaniu przez PAD ustawy degradacyjnej - btw, pamiętacie co pisał Kurka w tej sprawie? Jakie to odium miało spłynąć za to na PAD? Nic z tych rzeczy, Karnowskie dalej pompują mu sondaże zaufania.), "zwolnienie z PIT do 26 roku życia" spowoduje wysyp młodych multimiliarderów i na pewno "uprości" przepisy podatkowe. Entuzjazm zaangażowanego (m.in. w kontrolę wyborów) elektoratu kompletnie oklapł, połowa wyborców, którzy może i by w jakiejś części poparli PiS na wybory nie chodzi i nigdy nie była (znam takich i nie mówię im, co o tym myślę, bo musiałbym przestać ich znać), pozostali kasę wezmą i taka zagłosują na POKOmony (modus operandi Rysia Petru) itd, itp. Słabo to wszystko widzę, a głosowanie na koalicję narodowców (nie żebym jakoś strasznie popierał agenta JKM czy panią Kaję Godek z jej pomysłami) traktuję jako wotum nieufności za zaniechania PiS oraz w nadziei, że ostaną się jakieś ramy instytucjonalne (mandaty, albo chociaż dotacja z budżetu państwa dla partii politycznych) dla ludzi, którzy choć  w części słusznie krytykują PiS i mogą stanowić zawór bezpieczeństwa dla poczynań tej partii (w części wymuszonych z zewnątrz).

 11. Rząd PiS jest słaby i nieudolny,ale nie to jest największym problemem Polaków.Prawdziwą tragedią jest fakt,że jest to najlepszy rząd jaki przytrafił się Polsce i Polakom po 1945r.

 12. Strony