Kto dziś pamięta o malezyjskim samolocie zestrzelonym przez Putina?

Prześlij dalej:

Ostatni dzwonek, żebyśmy się w końcu czegoś nauczyli, albo chociaż przypomnieli. Putin był prawie na widelcu, po morderstwie, którego dokonali zwyrodniali bandyci z KGB, czy innego Specnaz, ale minęło zaledwie kilka tygodni i znów radziecki terrorysta wygrywa. Ten dramatyczny stan rzeczy daje się bardzo prosto wytłumaczyć. Radziecki car jest jednym z nielicznych polityków, którzy jeszcze uprawiają tak wykpiwaną politykę dziewiętnastowieczną. Przy zachodnich i rodzimych politykach „nowoczesnych” Władimir Władimirowicz jest wręcz skazany na zwycięstwo. Nie pomyliłem się, gdy pisałem, że obraz Putina na zachodzie zmienił się diametralnie, ale nic się nie zmieniło w relacjach z Rosją Radziecką. Do tej pory radziecki przywódca był nazywany demokratycznie wybranym prezydentem, wprawdzie Rosja jest dopiero na drodze do demokracji i wyżywa się na homoseksualistach, ale ta droga prowadzi w dobrym kierunku. W psychologii podobna postawa mogłaby się nazywać racjonalizacją strachu, piszę, że mogłaby, bo się nie znam i nie chcę chlapnąć „syndromem królika” na wzór pewnej znanej i lubianej. Obojętnie, co ma do powiedzenia psychologia faktem pozostaje smutnym faktem. Zachód oszukiwał się w dziecinny sposób, po prostu udawał, że nie ma do czynienia z bandytą, tylko kimś w rodzaju „łobuziaka”, któremu od czasu do czasu zdarzają się wybryki, jednak do zbrodni się nie posunie. Z chwilą gdy zbrodnia dzieje się na oczach całego świata, strach stracił wszelkie racjonalne cechy i pozostał samotny. Jest gorzej niż było, ponieważ widać wyraźnie, że nikt już nie ma złudzeń kimjest Putin i jaka jest Rosja Radziecka, ale jednocześnie naga prawda całkowicie paraliżuje. Nikt dziś nie pamięta o malezyjskim samolocie, co akurat nie było trudno przewidzieć i ostrzegałem, że podniecanie się tą tragedią w kontekście Smoleńska skończy się z ręką w nocniku po same łokcie. Tak też się skończyło i nie tylko ze Smoleńskiem, ale ze wszystkim, co się nazywa „reakcją zachodu”.

Putin działa w stylu dziwiętnastowiecznych strategów, zwyczajnie gra w szachy, nie przejmuje się utratą pionków, czy chwilową defensywą, bo ma w zanadrzu kilka ruchów do przodu, a ostatecznie po prostu zlikwiduje szachistów. Dramat polega również na tym, że w tę grę potrafiłby grać prawie każdy, nawet taka niemota jak Donald Tusk, niestety, żeby grać trzeba mieć to, czym każdy facet się chwali. Gdyby malezyjski samolot strąciła Polska, zupełnie przypadkiem w czasie ćwiczeń, zostalibyśmy zjedzeni przez świat. Sankcje UE dotknąłby nas do trzeciego pokolenia i w pakiecie musielibyśmy wypłacić odszkodowania za nacjonalizację mienia żydowskiego. I to nie koniec tresowania frajerów, oczywiście niezbędne jest przeproszenie w imieniu całego narodu, wpuszczenie międzynarodowej komisji i odsprzedanie KGHM jakiemuś ekologicznie nastawionemu koncernowi z Francji lub Niemiec. Przyjmę argument, że to przede wszystkim wynika z naszego potencjału terytorialnego, militarnego, finansowego i w końcu ludzkiego, tylko nieustannie proponuję „małą” poprawkę. W życiu można przyjąć dwie postawy, wypiąć gołą dupę, albo ułożyć gardę i próbować wyprowadzić cios. Pierwsza postawa w sposób jednoznaczny skazuje na wiecznie dymanie, druga daje szansę na przeżycie.

Strony

19868 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

22 (liczba komentarzy)

 1. http://wpolityc...
  Właśnie powiedzieli tej władzy: "skoro kurwy nie chcecie nam zapewnić bezpieczeństwa, to zrobimy to sami, tylko nam nie przeszkadzajcie"
  Nawet to, co mówią o tych Stingerach, to też takie bardziej, żeby rząd się nie czepiał.
  Przeszkolenie jednego operatora Stingera to są dwie godziny - tak było w Afganistanie, w Polsce nie powinno być dłużej.

 2. Ta władza (i jej figuranci) nie może dopuścić do szerszego dostępu do broni bądź powszechnego przeszkolenia wojskowego obywateli, bo zostanie bardzo szybko przez tychże uzbrojonych i przeszkolonych obywateli usunięta siłą. Broń posiadają jedynie "resortowi" - Na łów do Szwajcarii, towarzyszu mój http://www.rp.p...

 3. avatar

  zapominajmy, że istniejące teoretycznie od 7 lat państwo pod administrajcą PO " jedzie na dwa baty": http://tech.wp....

 4. że dopuszczenie naszych wojskowych (z WSI) do technologii zachodnich skończy się przekazaniem ich w ręce Rosjan? 

 5. avatar

  Kupiliśmy demobil a zakładanie, że ruska razwiedka nie zna tych czołgów na wylot od czasu ich produkcji (start serii 2A4 w '84) to naiwność. Po prostu nasi niemieccy "partnerzy" z NATO zarobią dwa razy - i na czołgach i na serwisie / modernizacji. A Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi...i tak od 7 (lub jak kto woli 25) lat.

  Co do WSI to od czasów emisji serialu o super-agencie Zacharskim nie mogę się doczekać polskich stealth'ów xD


  Od lat na dwa baty i tyle, w końcu Radek "blow job" Sikorski publicznie chwalił się, że ma wprawę.

 6. tej notki stoi jak byk:
  "Polska armia liczyła też na to, że pozyskane w procesie renowacji zachodnie technologie pozwolą w dalszej perspektywie na unowocześnianie polskiej broni pancernej."

  Nie dla psa kiełbasa, nie dla kondominium zachodnie technologie.

 7. avatar

  po to by Polska miała armię mogącą skutecznie bronić nas przed ruskimi czy szwabami. Nie po to rządzi moskiewski absolwent Koziej, rezydent Komoruski czy WSIoki sztabowe sterowane przez obce państwa. Nie po to też rozformowano np. w 2011 brygadę zmechanizowaną w Lublinie / Chełmie / Zamościu :)

  Jakbyśmy mieli się zbroić do skutecznej obrony kraju to technologia już jest (vide Loara, polskie wyrzutnie Grom itp.) ale nici z technologii przy takiej władzy jaką mamy, dezorganizacji łańcucha dowodzenia, przerostu biurkowych oficerów, braku obrony terytorialnej / gwardii narodowej itp.

  Nawet jakby było kim i czym to nie ma kiedy walczyć bo zanim (jeśli? :P ) Bronek ogłosi mobilizację to już krasnoarmijec będzie pstrykał fotki z Kasprowego albo kąpał się w Odrze, pijąc piwko z Niemiaszkiem. I to jeszcze zanim francuscy partnerzy z NATO dostarczą Mistrale ;)

 8. avatar

  wojsk rosyjskich na Ukrainę. Wszyscy się ekscytują zdjęciami satelitarnymi, a Putin twierdzi że nie przekroczyli granicy. Czy to znaczy że kłamie? Niekoniecznie. Czy ktośgo zapytał w którym miejscu przebiega (jego zdaniem oczywiście) ta granica?

 9. to dzieki Putinowi i Kaczynskiemu. Putin zrobil koalicje strachu a Kaczynski wciagnal tuska z kolegami w srodek imprezy. W kazdym razie tusk zeby podjac wazna decyzje w sprawie Ukrainy, musi sie spytac pani kanclerz. jakie ma pan zdanie w sprawie dostaw broni. nie wiem, spytam Angele. pelny sukces na stanowisku.

 10. bedzie kontynuowal demontaz polski... poza tym, zakladajac, ze pis wygra wybory / utworzy rzad idac w jakies tam watpliwe (vide lepper i giertych) koalicje, bedzie mial mozliwosc 'robienia na zlosc' kaczorowi, czyli totalnego torpedowania wszystkiego co mogloby pomoc naszemu nieszczesnemu panstwu/krajowi/narodowi

  ps tuskowy brak znajomsci jezykow i slynna ignorancja/debilizm zrobia z niego jeszcze bardziej bezwolna pacynke na srodkowym palcu zlotej pani anieli

 11. Strony