Kto chce przehandlować Polskę za aborcję w wersji Niesiołowski z ZCHN?!

Prześlij dalej:

Leming na opak, nic innego nie przychodzi do głowy, gdy się czyta i słucha wypowiedzi skrajnie konserwatywnego elektoratu, który przypomina elektorat dawnego ZCHN, czy LPR. Na szczęście mam ten komfort, że konsekwentne budowanie portalu nie dla wszystkich, ale dla ludzi na odpowiednim poziomie intelektualnym, pozwala na pełną swobodę w wyrażaniu myśli. Ostatnia prowokacja aborcyjna była tak topornie uszyta, że tylko jednemu się można dziwić. Dlaczego szkodliwy, nieprzemyślany i doktrynerski projekt Ordo Iurius nie został unieszkodliwiony przez PiS na starcie, co spowodowało, że trzeba było go w pośpiechu odrzucić. Jedynym usprawiedliwieniem jest to, że w całym tym kociokwiku wszyscy się pogubili i sami pomysłodawcy po czasie zgłosili do prawnego potworka autorskie poprawki.

Skupmy się jednak na czymś zupełnie innym i po stokroć ważniejszym. Przed wyborami zdecydowana większość wyborców PiS w końcu zrozumiała i zgodziła się, co do jednego. Na czas kampanii należy wyciszyć Smoleńsk i projekty ideologiczne, bo znów się skończy porażką i niczego w Polsce nie zmienimy. Cykl informacyjny to żywot motyla i z tej przyczyny niewielki odsetek społeczeństwa jest w stanie zapamiętać, co się działo wczoraj, a co dopiero kojarzyć, jakie tematy obowiązywały rok temu. Przypomnę! Czym w ostatniej chwili chciano wykończyć Andrzeja Dudę? Nie, nie był to wspomniany Smoleńsk, ani nawet „marionetka Kaczyńskiego”. Jednocześnie przeprowadzono zmasowane akcje wokół jednego wątku kampanii. Jakiś psychiczny albo prowokator miał zabić Komorowskiego ulotkami pro-life. W tym samym czasie przypadkowa obywatelka spotkała Andrzeja Dudę na ulicy i spytała o in-vitro, a kontrkandydat Komorowski wraz ze sztabem grzmieli, że lekarze i kobiety będą wsadzani przez IVRP do więzienia.

Stare chwyty socjotechniczne wprowadzały Andrzeja Dudę w klasyczną pułapkę, bez wyjścia. Z jednej strony młot lewej części elektoratu, z drugiej kowadło prawej prawicowej religijności. Jedynym możliwym rozwiązaniem była ucieczka od pułapki poprzez unikanie tematu, co się Andrzejowi Dudzie udało i dzięki temu wygrał wybory. Polska pozbyła się chodzącej kompromitacji, safanduły Komorowskiego, powiązanego z najpodlejszej jakości agenturą i doszło do tego nie za cenę „hipokryzji”, ale w wyniku politycznej racjonalności i skuteczności. Zgodnie z „radami” dzisiejszych rozpalonych dogmatami głów, którym z taką łatwością przychodzi głoszenie wzniosłych haseł, bo nie ponoszą za nie żadnej odpowiedzialności, mielibyśmy dziś Komorowskiego i… in-vitro. Istnieje zasadnicza różnica między walką o pryncypia, zasady, najwyższe wartości, a bezmyślnym szarżowaniem z gołą dupą w stronę kosy postawionej na sztorc. Wiedzieć, że się nie wygra i przegrać wszystko, to nie jest cecha wojownika, tylko idioty.

Strony

32222 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

22 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  to w takim razie co robić?za kim stanąc?za kim sie opowiedzieć?zycie dzieci powinno byc chronione..(moja opinia) a aborcja (w przyp gwałtu też) całkowicie zakazana.....

 2. Wegetarianie uważają, że nie powinno się jeść mięsa...Ale co z tego. Cały świat je. I dlugo tak będzie.
  Po prostu sam zostań wegetarianem.

 3. Co robić? Nie dać się wpuszczać szalbierzom,i realizować to co w danych warunkach, społecznych i medialnych, jest istonie możliwe do zrealizowania

 4. Popieram w calosci stwierdzenia autora, nie podpisalam sie pod tym projektem, choc popieram wiele innych inicjatyw Ordo Yuris. Jestem kobieta, mama, zona i lekarzem specjalista, ktory codziennie pracuje z doroslymi uposledzonymi w roznym stopniu. Jedyna droga to  uswiadamianie spoleczenstwu, jakich ludzi likwiduje aborcja i pokazywanie, ze oni maja prawo zyc, ale do tego trzeba jeszcze wielu lat...Nie mozna nagle spasc z nieba i wszystkiego zakazac pozostawiajac kobiety same i zastraszone. Z drugie strony mam wieloletnie doswiadczenie w pracy z ludzmi z zespolem Downa i usmiercanie ich jest barbarzynstwem. Tu gdzie mieszkam (w Hiszpanii) oni w przewazajacej ilosci przypadkow (mowa o ludziach w wieku 20-60lat, gdzy jak wiadomo, potem byla aborcja na zyczenie i ich liczba drastycznie spadla), funkcjonuja w spoleczenstwie, i to nie najgorzej.  Po pierwsze wiec - akcje spoleczne majace podniesc swiadomosc zarowno na temat samego aktu aborcji jak i ludzi niepelnosprawnych, wiekszosc schorzen ktore podlegaja aborcji wcale nie jest wyrokiem smierci. Po drugie - realna pomoc dla rodzin z dziecmi chorymi, zaangazowanie sie w to aparatu  panstwa. Mysle ze podstawa problemu jest tak naprawde hedonizm jaki opanowal zachodnie (i tez w pewnym stopniu polskie) spoleczenstwa - chore dziecko to problem, ktory chce sie wyeliminowac, tak jak zamiast naprawiac stara rzecz namawia sie nas na bezrefleksyjne kupno nowej...Dziesiejsze spoleczenstwo - obserwujac chociazby latwosc z jaka media manipulowaly w tym temacie masami ludzi - nie jest mentalnie ani nawet intelektualnie przygotowane do takich wyrzeczen, i wprowadzenie zakazow i kar nie zmieni tego, a wahadlo predzej czy pozniej przechyli sie w druga strone. Co z tego, ze teraz przez jakis czas uniknie sie pewnej liczby aborcji, skoro potem bedzie ich znacznie wiecej i przegramy prawdopodobnie caly proces naprazy RP. Ciesze sie ze PIS tez to widzi i ze nie idzie na wojne z gory przegrana. Korzystajac z okazji, ze sie tu wypowiadam - PROSIMY RZAD  O NATYCHMIASTOWY PRZEMYSLANY  PR !!!

 5. Nie sądzę, by którykolwiek z tutejszych userów negował oczywistość zawartą w Twoim felietonie.
  Niestety, drzazgą pomijaną na tym blogu, a obecną wśród młodych wszędzie indziej - jest CETA.
  Już w 2012 roku, w świadomości ludzi protestujących przeciwko ACTA była także CETA jako cwany sposób wprowadzenia NWO. Nie handel gruszką i pietruszką, lecz unifikacja oraz odpodmiotowienie człowieka było zagrożeniem...  Ludzie pamiętają.

 6. Ordo Iuris znajduje się tutaj: http://www.ordo...

  To jest w największym skrócie chciejstwo, żeby wszyscy byli młodzi, zdrowi, szczęśliwi i bogaci

  Najlepszy jest Art 1. punkt 4, podpunkt b) - czyli kurwa ile tej pomocy dla osob wychowujących dzieci upośledzone, w tym upośledzone genetycznie. 150 zeta zasiłku pielęgnacyjnego jak do tej pory. Bo te 150 zeta to starcza na pampersy na tydzień

  Teraz coś z życia.
  Nie jestem lekarzem, ale obracam się w środowisku medykow, w tym dużą część moich znajomych stanowią lekarze ginekolodzy i położnicy.

  Na twiterze epatuje się zdjęciem ekipy ludzi z Zespołem Downa, którzy stanowią obsadę pewnej knajpy.
  Ale ZD przybiera również takie nasilenie, że nie można takiej osoby nauczyć wykonywania prostej czynności fizjologicznej. Po prostu wszystko w zasięgu rąk takiego chorego czlowieka bedzie zawsze wysmarowane gównem.

  Obecne badania płynu owodniowego nie umożliwia okreslenia jaki będzie stopień ZD.
  Skądinąd ZD jest tylko jedną z wielu wad genetycznych jakie mogą się pojawić w życiu prenatalnym.
  Tak naprawdę ZD jest jedną z odmian TRISOMII - https://pl.wiki...

  Problem ZD pojawił się około 20 lat temu. Ale wtedy amniopunkcja, czyli badanie płynu owodniowego był niezwykle ryzykowną procedurą, Zdarzało się, że badanie to powodowało poród przedwczesny i ciężkie powikłania a nawet śmierć dzieci zdrowych (bez Zespołu Downa).

  Albo inna sytuacja. W wodach płodowych są dwie jednostki, jednen normalny mały człowiek i drugi składający się tylko z samej miednicy i nóg - czy ktoś powie, że to coś drugie jest człowiekiem, bo ja śmiem wątpić. I co mamy umożliwiać dalszy rozwoj tych odnóży - w imię czego przepraszam? Czy może lepiej dokonać pewnej machinacji, usunąć ten wadliwy twór i pozwolić aby pełna moc odrzywcza z łożyska szła na w pełni zdrowe dziecko.

  Ludzie zawsze sobie radzili. Jeśli zakażemy środkow antykoncepcyjnych i/lub pigułek "dzień po" to w ostateczności będą używać sporyszu. Tylko o ile pigułki to są czyste w sensie chemicznym prostaglandyny, to sporysz może spowodować martwicę kończyn, przykurcze mięśni w tym mięśnia sercowego - czyli śmierć osoby, która go "tylko" zjadła żeby sobie ułatwić życie.

  Około 4 lat temu z prywatnych gabinetów ginekologicznych zniknęlo pytanie: "mam problem, czy może pan/pani doktor mi pomóc".
  Dlaczego?
  Dlatego, że można przez internet zamówić z Holandii DARMOWĄ przesyłkę z pełną instrukcją co robić, jakie mogą być skutki uboczne, przy jakich objawach dzwonić po karetkę pogotowia.

  Jeżeli ludzie z Ordo Iuris nie wiedzą tego wszystkiego co ja tu wyżej napisałem, to są idiotami. Ale sądzę, że doskonale wiedzą, a tylko udają naiwnych.

  Jeszcze "drobiazg"
  Poród jest jednym z bardziej krwawych wydarzeń w jakim uczestniczymy. Krwotok położniczy to chluśnięcie litra krwi w około 5 sekund. W przypadku porodu przez cięcie cesarskie tak samo. Mięsień macicy jest tak silnie ukrwiony, że żeby spowodować analogiczny krwotok to trzeba by człowiekowi przeciąć w poprzek czworogłowy uda, poczekać aż literek z niego zleci i dopiero zacząć cerować.
  W czasie porodu również może dochodzić do powstania uszkodzeń dziecka - niedotlenienie okołoporodowe i inne.

 7. Oczywsicie, ze Z. Downa moze przybrac rozne nasilenie, ale z obracania sie w towarzystwie ginekologow i poloznikow nie wyniesie Pan wiedzy na temat tego, ze najczestszym i najciezszym przypadkiem ciezkich uposledzen jest wlasnie anoksja z czasie porodu, kiedy to takie dziecko mialo urodzic sie zdrowe, a nie wyszlo tak jak chcielismy, co zdarza sie przeciez w medycynie. W takich przypadkach poloznicy i neonatolodzy robia wszystko zeby dziecku pomoc, choc bardzo czesto (czesciej niz z.Downa) skutek jest oplakany... Pytanie natury logicznej - dlaczego mamy te dzieci ratowac za wszelka cene choc statystycznie sa to najciezsze przypadki (i tak jak w przypadku z.Downa - tego nie sposob przewidziec)? Ja tu widze pewien brak logiki, jesli porownamy to z usuwaniem wszystkich ciaz z podejrzeniem  z.Downa i innych trisomii. (Byc moze tutaj wg hedonistycznego punktu widzenia  wyjsciem z sytuacji bylaby eutanazja, choc tez nie do konca, bo  tym ludziom przewaznie brak jest swiadomego kontaktu z otoczeniem aby wyrazic mogli swoja wole... ) Jesli chodzi o powstawanie niepelnego zarodka, to jest wg mnie oczywiste ze jest to niepelny uszkodzony zarodek,(co niewiele ma wspolnego z dzieckim dotknietym  z.Downa np.) przeciez nikt nie skazuje kobiet dotknietych np. zasniadem groniastym na smierc, to bylby absurd.
  Zgadzam sie z Panem co do jednego - projekt Ordo Yuris nie byl dobrze przemyslany ani przygotowany.

 8. powinien toczyc sie dialog spoleczny a nie w kryterium ulicznym czy w memach na TT.

 9. Za uwagę o tym, że kupczenie Polska to zdrada - brawo. Są jeszcze inne oczywiste przykłady zdrady i działania na szkodę Polski. Nie wiedzieć dlaczego ta zdrada uchodzi zdrajcom bezkarnie.
  Piękna jest też uwaga o ZChN, ze wskazaniem dalszej kariery jego prominentnych działaczy.
  Zgodnie z hasłem "co cię nie zabije, to cię wzmocni" można mieć nadzieję, że te cięgi, które PiS dostało w ostatnim czasie za swój olaboga-PR i za nieruchawość w ogóle (brak kontry dla czarnego marszu) powinny być dobrą nauczką i ta garstka zmanipulowanych, nie potrafiących samym myśleć biednych ludzi i grupa ich agenturalnych liderów powinny zostać w najbliższym czasie przykryte czapkami normalnych ludzi.
  Tak więc PiSie do roboty! Nie dać się ustawiać do bicia i zbierać ciosy - to nas potem boli. Wyprzedzać. Jak ich przychodzi 100, naszych ma przyjść 10000, żeby było komu wyśmiać cudaków.

 10. avatar

  a moze wrecz bardzo oslabic i to tak, ze sie z tego latami bedziesz wygrzebywal, o ile sie uda w ogole.

  Od kilku lat konfrontuje powiedzenia z rzeczywistoscia i stwierdzam, ze one sa co najmniej nieprawdziwe.

 11. Strony