Krew na Majdanie, sraczka w Warszawie

Prześlij dalej:

Parząc na sprawy ukraińskie praktycznie niewiele się widzi, poza niezdrowym Schadenfreude, że na wschód od nas jest jeszcze gorzej. Putin rządzi i dzieli, ale myli się bardzo wszelka krytyka, która twierdzi, że Janukowycz jest wrogiem ludu ukraińskiego i jego prorosyjska polityka stoi w sprzeczności z pragnieniami Ukraińców. Układ, za przeproszeniem, wygląda dość prosto i niestety mało interesująco, bo jest jeszcze gorzej niż w czasach „Pomarańczowej rewolucji”. Wówczas podział sił był stosunkowo jasny, po jednej stronie Janukowycz, po drugiej niekoniecznie zakochani w sobie, ale jednak skłonni do współpracy Tymoszenko i Juszczenko. Dziś mamy prawdziwy kocioł i paradoksalnie tylko Janukowycz może liczyć na stabilne poparcie, które sięga mniej więcej połowy wyborców, głownie tych po wschodniej, graniczącej z Putinem, stronie. W opozycji mamy medialnego Kliczkę i narodowców ukraińskich na pierwszym planie, z czego nic się ulepić nie da, w każdym razie na dłuższą metę. Wysadzenie ze stołka Janukowycza nie rozwiązuje żadnych problemów ukraińskich i powód tego dramatu jest bardzo czytelny – rusyfikacja zrobiła swoje. Ukraińcy w proporcjach pół na pół chcą być pod ruskim butem i mają ochoty na Europę, która nic im nie dała. Bogu dziękować w Polsce mimo wszystko mamy nieco inną sytuację, przy wszystkich wadach i rusyfikacjach, które nas nie ominęły i tym się właśnie nakręcają na szczytach władzy. Chętnie postawię łeb pod topór i będę bronił do ostatniego tchnienia takiej tezy, że Komorowski i Tusk ze wszystkich mów, najchętniej wygłosiliby mowę jednoczącą się w bólu z Janukowyczem, któremu przyszło się zmagać z pozaustrojową, nazistowską i kibolską grupą awanturników. Nie powiedzą niczego takiego, ponieważ Polska to nie Ukraina i tutaj zostaliby zjedzeni od lewa do prawa za herezje przeciw wolności, no chyba, że sam Kaczyński i Macierewicz rzucaliby koktajlami Mołotowa.

Strony

20554 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

26 (liczba komentarzy)

 1. bo to nie będą zwykle wybory - za zbrodnie będzie kara. Za gigantyczne zadłużenie kraju, za umowy śmieciowe, za tułaczkę milionów za chlebem po świecie, za Smoleńsk, za najdroższe na świecie autostrady i za zlikwidowane stocznie, za najdroższy w Europie gaz, za moherowe berety, za biologiczną likwidację Narodu. Od dziś możesz się zacząć bac!

 2. PiS reszta świata - remis:
  http://wiadomos...
  I tu też:)
  http://niezalez...

 3. avatar

  oglądałem youtubek na którym stara żydówka w Izraelu mów mniej więcej taki:  "jeśli żydzi czują się zagrożeni, jest im źle w innych krajach niech wracają do Izraela i wezmą się do roboty".
  Zatrzymywać ich nie będziemy,
  maca na drogę.

 4. dzieci resortowych, TW, tysięcy józefów bąków, członków i członków stowarzyszonych w lożach pełniących funkcje publiczne w polityce, urzędach medycynie uczelniach - to byłoby niebywałe okrucieństwo gwałt na prawach człowieka poszanowaniu prywatności itp.

 5. Tak jest. Nasza Partia najbardziej obawia się sytuacji w której wściekły tłum wygrałby z ukraińską władzą czyniąc niebezpieczny wzór do naśladowania. Ten tłum może być opłacony, władza może udawać że się poddaje, ważne że na oko wszystko byłoby jak w przwdziwej rewolucji, a rewolucje są jak w Polsce wiadomo, strasznie obciachowe i grzeczny unijny obywatel nie powinien tak się zachowywać ani nawet nie pomyśleć o pyskowaniu władzy.
  Wszystkie krajowe rewolucje (1970, 1976, 1980) były zrobione na jedno kopyto -  ktoś z władzy je zorganizował i  któryś z zachodnich filantropów za nie zapłacił (w zamian za interesy po zwycięstwie).
  Jako siła rewolucyjna występował lud pracujący miast, nie kapujący o co chodzi, sterowany przez podstawionych agentów, ale wkurwiony na wszystko.
  Zapewne na Ukrainie leci akcja wg powyższego wzorca.

 6. avatar

  karny i grzeczny...

  Nie,
  PO prostu zaczął funkcjonować genderyzm.
  Polskie chłopy nie mają jeszcze określonej płci tzn nie mają jeszcze jaj, dlatego będzie trudno o Majdan.
  Ale, "matki głupich" należy się trzymać.
  Dodatek;
  a złodziej znów grabi Polskę
  http://vod.gazetapolska.pl/6063-jak-uniknac-zamachu-na-lasy

 7. W Polsce już nie ma ludu pracującego w wielkich fabrykach. Jako napęd rewolucji mogą być użyci jedynie kibole.
  Stąd możemy liczyć jedynie na przewroty pałacowe.

 8. rozwiązanie. Reżim owszem, prowokuje kryteria uliczne o ograniczonym zakresie, które mogłby w miarę łatwo spacyfikować, a winę za nie podrzucić PiS-owi - ćwiczyliśmy to niedawno w listopadzie.

 9. A ja się nie zgadzam ;)
  Polskie chłopy już nie mają jaj, na szczęście jeszcze nie wszyscy nawet jeśli są w mniejszości.
  Zresztą, wczoraj napisałam, że nas już wykastrowano, a raczej, że sami jako naród daliśmy się wykastrować.

 10. Słyszałeś  już o andrzeju artymowiczu rodzonym bracie tej sowieckiej pały pawki?

 11. avatar

  Ale, że co? Pewne rzeczy wiem od dawna, ale obiecałem milczenie do czasu publikacji. O co chodzi, o NPW?

 12. www.gazetapolska.pl/29963-resortowi-eksperci-smolenscy

  Prof. Paweł Artymowicz to najbardziej medialny uczony atakujący ekspertów, którzy śmieli podważać wiarygodność rosyjskiego oraz polskiego – oficjalnego – smoleńskiego śledztwa. Jest autorytetem u Lisa, Sekielskiego czy na łamach „Faktów i Mitów”. Jego brat Andrzej Artymowicz zasiada w zespole ekspertów powołanym przez Wojskową Prokuraturę. Ojciec obu braci Artymowicz, jak sam napisał, „walczył z bandami NSZ”. Natomiast dziadek należał do Komunistycznej Partii Zachodniej Białorusi i siedział w II RP w więzieniu za antypolską działalność

 13. No to Milkiewicz (szef zespołu biegłych) ma na jednym z głównych etatów Artymowicza - brata łajzy poniewierającej zamordowanych w Smoleńsku. To jest k...a coś jeszcze gorszego niż do tej pory myślałem. Wiedziałem, że Milkiewicz będzie kolaborował z Laskami, Szelągami i potwierdzi "ustalenia" makomillera, ale nie sądziłem, że w tym zespole będą takie kwiatki.
  To jest tzw "news - samograj"! To jest coś co można wykorzystać medialnie - robi się zestawienie cytatów junoła latającego czestmira z s24 (gotowca jesienią dał MK), daje się całe czteroletnie - z podpartymi cytatatami, datami, faktami - praktykowanie pawła artymowicza i robi się do k...y nędzy konferencję! Na konferencji powinna wystąpić np. Zuzanna Kurtyka albo Ewa Błasik i powiedzieć: "oto państwo polskie, brat bydlaka szkalującego m.in zwierzchnika wojskowych pilotów, jest jedną z kluczowych osób przygotowujacych opinię dla wojskowych trepów".
  Nie ma słów i inwektyw, które właściwie nazwałyby tą sytuację.
  Kurka błagam Cię zrób raban w tej sprawie, bo Macierewicz i Kaczyński na pewno prześpią tą sytuację.
  Panie Sakiewicz, Karnowscy! - bombardować tekstami, zrobić szum wokół "niezależnego eksperta" artymowicza.

 14. avatar

  Ja się nie roztroję i chyba nikt, by tego nie chciał. Do Karnowskich i GP pisałem jakieś półtora roku temu, żeby poszli do IPN i wyciągnęli syf, bo wtedy nie znałem patentu, jak się tam dostać nie będąc oficjalną prasą. Olali. Sam czekam na kwity, bo kwiatków jest więcej i Artymowiczów od cholery, ale prawdopodobnie to GP przyblokowała mi kwity. Oni po gotowe przychodzą z buta, ale od nich coś dostać to... lepiej nie mówić, bo bym musiał zacząć kląć.

 15. Chodzi mi dokładnie o to: określić mniej więcej ilu jest w Polsce ludzi zajmujących się tym co dostał do zrobienia brat kanadyjskiego lotnika motorynkowego czyli osób zajmujących się badaniem dźwięków. Wyjdzie tego pewnie (szacuję skromnie) kilkadziesiąt lub kilkaset osób - a tu proszę: Milkiewiczowi każą przyjmować do zespołu tego konkretnego gościa. Prawdopodobieństwo bycia wybranym z grona kilkuset osób - to pokazanie, że "śledztwo" nie jest ustawione tylko politycznie, ale nawet rodzinnie. My wiemy, że to jest ustawione, ale przedstawienie tego ludziom jeszcze bardziej poruszy mózgi do myślenia - moje dwa domowe lemingi od godziny mówią mi, że to niemożliwe, może pomylono, bo to pewnie zbieg okoliczności i zbieżnosć nazwisk...
  Dobrze co napisałeś o "pomocy" od Gazety Polskiej, bardzo dobrze.
  PS. Z tego co napisano można się domyślać, że brat pawki ma "analizować" zapisy czarnych skrzynek czy też zapisu z jaka 40 i on ma w tym zakresie wydać wiążącą opinię dla Kopczyków, Maksjanów i Szelągów.

 16. wróg, ale wątpię że Ukraina 2013 to  jest czas i miejsce w którym Niemcy zaatakują Rosję. Tym bardziej że nie chcieli przeznaczyć żadnej kwoty na kupienie władz Ukrainy ani nie mają na Ukrainie żadne swojej armii. Ostatnie lata pokazują raczej, że Ukraina byłą stosowana jako opóźniacz dla Rosji, coś jak Polska '39.

  Pytanie jak kalkuluje Janukowycz, bo może się przeliczyć. Jeśli chciał odwrócić sytuację i "wiecznie dążyć do zjednoczenia" z Rosją w zamian za kasę, to się przeliczy. Bo ze Związku radzieckiego można wyjść tylko nogami do przodu. Łukaszenka też nie jest szczęsliwy że przestał być perłą w koronie. Niemniej fakt że Żwiązek Radziecki graniczy bezpośrednio ze swoimi byłymi koloniami, nie jest optymistyczny i może oznaczać dużą zmianę w strategicznym rozkładzie sił  w Europie.

  Co do Premierzycy, to jednak obstawiam że czytała z promptera, teksty w rodzaju "jest zima więc jest zimno" to stały repertuar dworu Tuska czego chyba nikt nie zauważył a szkoda bo ma to duży potencjał śmiechotwórczy, jej wkład własny to było wielkomiejskie sorry, od razu widać że kobieta zna języki i jest intelektualistką.

 17. avatar

   Już się, w zasadzie, przeliczył, jako że przeliczyli się, wstępnie.

 18. avatar

  http://hekatonchejres.salon24.pl/563839,w-samo-okienko#

  Jakieś, co  biało kuro  nad głowo kreca, o wpuszczenie na synapsy namolnie suplikacje wnoszą.

 19. avatar

  Czas na polski Majdan. 

 20. Leśnicy zebrali się pod sejmem w proteście za łupienie Lasów Państwowych, co w konsekwencji doprowadzi do sprywatyzowania lasów. Obcokrajowcy będą mieli możliwość wykup polskiej ziemi od 2016 r.
  Do dzieła.

 21. avatar

  i tam już powinno być 100 tysięcy "młodych wykształconych z dużych miast", inteligencji, ech.
  Dzisiaj inteligencja to chyba kibole, po za szczególnymi przypadkami czy może prowokacjami.
  Dzisiaj młodzi wolą ćpać,chlać i bić brawa skundlonym kabaretom które zajmują się księdzem i pisem.
  Jak ich Tusk skubnie podatkiem katastralnym od "pożyczonych franków" na chałupę to może im się rozjaśni w tych rycerskich łbach.

 22. wszak hurmem wyszła na ulice, kiedy pornole chcieli ocenzurować (właściwie nie chcieli, ale to nie istotne).
  Odpowiedź tkwi w tej ulotce:
  http://12160.in...
  Jeżeli takie będą rozprowadzać i u nas, to znak, że szykuje się Majdan w Warszawie jak malowany. Nawet skłotersi wyjdą.

 23. Mnie NIKT na ulicę nie wyciągnie. Ja na tych baboli nie głosowałam. Niech lemingi wyjdą, niech lemingi protestują przeciwko władzy, którą wybrały!

 24. te co by mogły protestować zabrały manatki i siedzą w Anglii, a reszta nigdzie nie wyjdzie jak to opisano tutaj:
  http://naszeblo...

 25. Strony