Krew na Majdanie, sraczka w Warszawie

Prześlij dalej:

Parząc na sprawy ukraińskie praktycznie niewiele się widzi, poza niezdrowym Schadenfreude, że na wschód od nas jest jeszcze gorzej. Putin rządzi i dzieli, ale myli się bardzo wszelka krytyka, która twierdzi, że Janukowycz jest wrogiem ludu ukraińskiego i jego prorosyjska polityka stoi w sprzeczności z pragnieniami Ukraińców. Układ, za przeproszeniem, wygląda dość prosto i niestety mało interesująco, bo jest jeszcze gorzej niż w czasach „Pomarańczowej rewolucji”. Wówczas podział sił był stosunkowo jasny, po jednej stronie Janukowycz, po drugiej niekoniecznie zakochani w sobie, ale jednak skłonni do współpracy Tymoszenko i Juszczenko. Dziś mamy prawdziwy kocioł i paradoksalnie tylko Janukowycz może liczyć na stabilne poparcie, które sięga mniej więcej połowy wyborców, głownie tych po wschodniej, graniczącej z Putinem, stronie. W opozycji mamy medialnego Kliczkę i narodowców ukraińskich na pierwszym planie, z czego nic się ulepić nie da, w każdym razie na dłuższą metę. Wysadzenie ze stołka Janukowycza nie rozwiązuje żadnych problemów ukraińskich i powód tego dramatu jest bardzo czytelny – rusyfikacja zrobiła swoje. Ukraińcy w proporcjach pół na pół chcą być pod ruskim butem i mają ochoty na Europę, która nic im nie dała. Bogu dziękować w Polsce mimo wszystko mamy nieco inną sytuację, przy wszystkich wadach i rusyfikacjach, które nas nie ominęły i tym się właśnie nakręcają na szczytach władzy. Chętnie postawię łeb pod topór i będę bronił do ostatniego tchnienia takiej tezy, że Komorowski i Tusk ze wszystkich mów, najchętniej wygłosiliby mowę jednoczącą się w bólu z Janukowyczem, któremu przyszło się zmagać z pozaustrojową, nazistowską i kibolską grupą awanturników. Nie powiedzą niczego takiego, ponieważ Polska to nie Ukraina i tutaj zostaliby zjedzeni od lewa do prawa za herezje przeciw wolności, no chyba, że sam Kaczyński i Macierewicz rzucaliby koktajlami Mołotowa.

Strony

20431 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

26 (liczba komentarzy)

 1. bo to nie będą zwykle wybory - za zbrodnie będzie kara. Za gigantyczne zadłużenie kraju, za umowy śmieciowe, za tułaczkę milionów za chlebem po świecie, za Smoleńsk, za najdroższe na świecie autostrady i za zlikwidowane stocznie, za najdroższy w Europie gaz, za moherowe berety, za biologiczną likwidację Narodu. Od dziś możesz się zacząć bac!

 2. PiS reszta świata - remis:
  http://wiadomos...
  I tu też:)
  http://niezalez...

 3. avatar

  oglądałem youtubek na którym stara żydówka w Izraelu mów mniej więcej taki:  "jeśli żydzi czują się zagrożeni, jest im źle w innych krajach niech wracają do Izraela i wezmą się do roboty".
  Zatrzymywać ich nie będziemy,
  maca na drogę.

 4. dzieci resortowych, TW, tysięcy józefów bąków, członków i członków stowarzyszonych w lożach pełniących funkcje publiczne w polityce, urzędach medycynie uczelniach - to byłoby niebywałe okrucieństwo gwałt na prawach człowieka poszanowaniu prywatności itp.

 5. Tak jest. Nasza Partia najbardziej obawia się sytuacji w której wściekły tłum wygrałby z ukraińską władzą czyniąc niebezpieczny wzór do naśladowania. Ten tłum może być opłacony, władza może udawać że się poddaje, ważne że na oko wszystko byłoby jak w przwdziwej rewolucji, a rewolucje są jak w Polsce wiadomo, strasznie obciachowe i grzeczny unijny obywatel nie powinien tak się zachowywać ani nawet nie pomyśleć o pyskowaniu władzy.
  Wszystkie krajowe rewolucje (1970, 1976, 1980) były zrobione na jedno kopyto -  ktoś z władzy je zorganizował i  któryś z zachodnich filantropów za nie zapłacił (w zamian za interesy po zwycięstwie).
  Jako siła rewolucyjna występował lud pracujący miast, nie kapujący o co chodzi, sterowany przez podstawionych agentów, ale wkurwiony na wszystko.
  Zapewne na Ukrainie leci akcja wg powyższego wzorca.

 6. avatar

  karny i grzeczny...

  Nie,
  PO prostu zaczął funkcjonować genderyzm.
  Polskie chłopy nie mają jeszcze określonej płci tzn nie mają jeszcze jaj, dlatego będzie trudno o Majdan.
  Ale, "matki głupich" należy się trzymać.
  Dodatek;
  a złodziej znów grabi Polskę
  http://vod.gazetapolska.pl/6063-jak-uniknac-zamachu-na-lasy

 7. W Polsce już nie ma ludu pracującego w wielkich fabrykach. Jako napęd rewolucji mogą być użyci jedynie kibole.
  Stąd możemy liczyć jedynie na przewroty pałacowe.

 8. rozwiązanie. Reżim owszem, prowokuje kryteria uliczne o ograniczonym zakresie, które mogłby w miarę łatwo spacyfikować, a winę za nie podrzucić PiS-owi - ćwiczyliśmy to niedawno w listopadzie.

 9. A ja się nie zgadzam ;)
  Polskie chłopy już nie mają jaj, na szczęście jeszcze nie wszyscy nawet jeśli są w mniejszości.
  Zresztą, wczoraj napisałam, że nas już wykastrowano, a raczej, że sami jako naród daliśmy się wykastrować.

 10. Strony