Prześlij dalej:

Media to jest darmowy kabaret, w którym grają autentycznie śmieszni dziennikarze, nie artyści odtwarzający role. W tym kabarecie mamy też wątki metafizyczne, w pełni czytelne dla myślącej większości. Prawie wszystkie artykuły, o wystąpieniach publicznych dziennikarzy nie wspominając, zawierają homilię. Coś jest „moralnie niedopuszczalne”, coś innego „łamie ład konstytucyjny”, a jeszcze inne „cóś” pachnie „zamachem na wolne sady”. Proszę zwrócić uwagę, że we wzmiankowanych egzaltacjach nie ma cienia informacji, co oznacza, że zawód dziennikarza stał się bezpośrednią konkurencja dla duchownych wszelkich religii, nie wyłączając czarowników i szamanów.

Media zajmują się religijnymi uniesieniami, ale wszystko ma swoje przyczyny. W tym przypadku problem nie jest specjalnie złożony, podstawową przyczyną jest ignorancja. Skoro dziennikarka ma odwagę napisać na portalu społecznościowym, że nie wie o co chodzi w „Chłopcach z Placu Broni”, by w następnym wpisie jednoznacznie rozstrzygać o konstytucyjności art. 11 ustawy o sądach powszechnych, to pisząc kolokwialnie… nie mam więcej pytań. Inny aspekt tego samego zjawiska odwołuje się do łatwizny na poziomie magla. Oczywiście łatwiej powtarzać te wyświechtane wyrazy oburzenia, niż sporządzić charakterystykę postaci z lektury szkolnej. Tym rad sposobem mamy przestrzeń publiczną nadzianą homiliami, jak dobrą kaszę skwarkami. Dalej, za ignorancją i łatwizną, idzie przekonanie o własnej genialności. No nic tak nie przekonuje idioty, że jest geniuszem, jak powielanie własnych „mądrości”.

Powyższy opis ogólnego zjawiska, bardzo pobieżny i w sumie litościwy, idealnie się komponuje z bieżącymi „kazaniami” medialnymi, a mnie szczególnie rozbawiło „stanowisko Waszyngtonu”. Gdyby jeden z drugim dziennikarz zadał sobie podstawowy trud i sprawdził kim są dwaj kongresmani Eliot L. Engel i Bill Keating oraz spikerka Nancy Pelosi, to by wiedział, że chodzi o członków opozycyjnej Partii Demokratycznej. Bardziej ambitny dziennikarz mógłby sobie podnieść poprzeczkę i wpisać w znanej wyszukiwarce wspomniane nazwiska i choćby nie znał angielskiego, to przy pomocy translatora odczyta z łatwością czym obecnie zajmują się ci państwo.

Otóż Partia Demokratyczna, która tak szanuje wyroki demokracji i w nazwie dumnie nosi demokrację, postanowiła przeprowadzić niezwykle rzadką procedurę, która nazywa się impeachment prezydenta Stanów Zjednoczonych. Współcześnie tylko dwa razy podjęto takie próby, w pierwszym przypadku Richard Nixon sam się podał do dymisji, z kolei w drugim Bill Clinton, nomen omen demokrata, wprawdzie kłamał, że nie uprawiał seksu z Moniką, ale… się nie zaciągał. Przypadek Donalda Trumpa jest o tyle zabawny, że opiera się na dwóch śmiesznych zarzutach. Pierwszy dotyczy nadużycia władzy i rzekomych nacisków prezydenta na ukraińskie władze, by te wszczęły śledztwo w sprawie Huntera Bidena, syna politycznego rywala Trumpa, Joe Bidena. Drugi odnosi się do utrudniania przez Trumpa śledztwa w tej sprawie.

Strony

Źródło foto: 
23644 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

14 (liczba komentarzy)

 1. Trump nazywa Pelosi "stukniętą Nancy". Nie zmienia to faktu, że jest to wpływowa i cwana kurwa.

 2. Jako, że takie osoby nie potrafią utrzymać języka na uwięzi, i paplają co im podobni do nich wdrukowali w  łepetyny, jestem przekonany, że w najbliższym czasie dostaniemy mocne potwierdzenie trafności oceny Prezydenta USA.

 3. Pelosi to taka amerykańska hybryda Palikota i Biedronia. Z tym że znacznie bardziej niebezpieczna, bo mająca kilkudziesięcioletnie doświadczenie polityczne. Dorobiła się też na polityce znacznego majątku, co oznacza że jest skutecznie sponsorowana. Zapewne wydaje się jej, że osiągnęła już status boski. Dlatego tym bardziej będzie skuteczne wobec niej staropolskie "wypierdalaj na drzewo". I to powinna usłyszeć wraz ze swoimi akolitami.

 4. Edon O.

  :)))))

 5. Jankes2.

  Ja, moja Zona i moj italianski Ziec tez tak ja nazywamy!

  Moja Zona preferuje wersje Prezydenta Trumpa, a ja z Zieciem przychylamy sie do Pana wersji.:)) Pozdrawiam.

 6. Stuknięta Nancy przyjęła debili w przedpokoju

 7. Czy marszałek Grodzki będzie też rozmawiał z Pelosi w sprawie restytucji mienia żydowskiego?

  Zarzuty dotyczą tego, że amerykańscy politycy mogą się prac po mordach ile wlezie, ale jeśli jeden z amerykańskich polityków poprosi prezydenta Rosji albo premiera Ukrainy, żeby ingerował w wewnętrzna politykę amerykańska.. Mi to zwisa, bo mnie interesuje nasza polityka. Ale z ich punktu widzenia to powtórzenie polityki Polski z okresu rozbiorow. 

 8. avatar

   W Polsce sądzi się, że postawa Ameryki wobec restytucji mienia pożydowskiego i JUST Act 447 to monolit

  Marcin Makowski, z tych obiektywnych, co to panu Bogu swieczkę a diabłu ogarek, (ale ta świeczka jest jednak znacznie większa), pisze o raporcie :

  „Dokument do tej pory nie został jednak opublikowany. To element przeciągania liny między Kongresem a administracją Trumpa. W tle interesy wojskowe z Polską”

  I dalej :

  "Według informacji do których dotarłem i które potwierdzają ustalenia Wirtualnej Polski z maja 2019 r., za taki stan rzeczy odpowiadać ma celowe "ociąganie się", a nawet czasowe i faktyczne "zawieszenie" wykonania zapisów ustawy, za którymi stoi podległa prezydentowi Donaldowi Trumpowi administracja Departamentu Stanu

  Poza lobby restytucyjnym, w Stanach funkcjonują silniejsze: militarne, wywiadowcze oraz energetyczne - mówi rozmówca WP związany z polską dyplomacją. Jego zdaniem to właśnie interesy zbrojeniowe oraz gazowe, które dzisiaj łączą Polskę z USA, stanowią przyczynę celowego "zamrożenia" JUST Act 447, aby nie wchodzić z Warszawą na kolejną linię konfliktu. Szczególnie w obliczu słów Władimira Putina dotyczących oskarżenia Polski o wywołanie II wojny światowej oraz nadchodzącej konferencji rocznicowej wyzwolenia Auschwitz-Birkenau w Jerozolimie. Pytanie, jak długo Departament Stanu będzie mógł zwlekać? I za jaką cenę?"

 9. też to czytałem. Porządna analiza.

  To Nancy Pelosi bardzo zabiegała, żeby spotkać legendarnego Marszałka Grodzkiego. Dlatego, przez wzgląd na jej upór, zgodzić się ją przyjąć na krótkiej audiencji. Nawet Bolek jest mniejszym mitomanem...

  " Prezydent Litwy Gitanas Nauseda zrezygnował z udziału w organizowanych w Jerozolimie obchodach 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz. Litewski przywódca zakomunikował, że przyjedzie na obchody w Polsce. " Szkoda że nikt nie zauważy gestu naszego jedynego sojusznika w regionie...

 10. Makowski nakłamał.

  "Amerykańskie prawo, które weszło w życie w maju 2018 roku, wzywa wszystkich 46. sygnatariuszy deklaracji terezińskiej do wywiązania się z ustaleń konferencji "Mienia okresu Holokaustu". - Kompletna bzdura, ta ustawa NIKOGO DO NICZEGO NIE WZYWA.

  "Kongres Stanów Zjednoczonych przyjął ustawę o "niezwłocznym uczynieniu sprawiedliwości ocalonym z Holocaustu, którym nie zadośćuczyniono ich strat" - Znowu kłamstwo Makowskiego, niewielka gra słów, ale zmieniająca sens ustawy. Treścią ustawy nie jest "uczynienie sprawiedliwości ocalonym", tylko RAPORT na ten temat. Posługiwanie się kategorycznym sformułowaniem "uczynienie sprawiedliwości" może wywołać wrażenie, że ustawa zawiera jakieś konkretne żądania zwrotu mienia, postanowienia egzekucyjne, sankcje, i nie wiadomo co. To fałsz. Ustawa mówi o obowiązku złożenia sprawozdania, i to tyle. Nie mówiąc nawet o jakimś "niezwłocznym uczynieniu", bo o niezwłoczności nie ma w tej ustawie nawet jednego zdania, jednego słowa. Po co Makowski kłamie? Zakładam, że zawodowy dziennikarz nie popełnia takich błędów, robi to celowo.

  Jest zrozumiałym, że ten temat trzeba śledzić, trzymać rękę na pulsie, ale nie pozwalać rozgrywać się redaktorzynom z Wirtualnej Polski, która rzyga na Pis nie gorzej niż Wyborcza. Przypominam treść Just 447:

  ------------
  Prawo Publiczne 115-171, 
  115-ty Kongres
  9 maja 2018 r. [Druk Senatu nr 447]
  Ustawa
   
  Mająca na celu uzyskanie sprawozdania na temat działań niektórych państw w przedmiocie mienia okresu Holokaustu i innych powiązanych zagadnień.    

  Senat oraz Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Ameryki, zgromadzeni jako Kongres, uchwalają:

  USTĘP 1. NAZWA SKRÓCONA.

  Niniejsza ustawa może być przywoływana jako „Dzisiejsza sprawiedliwość dla ocalonych, którzy nie otrzymali rekompensaty (JUST) Ustawa z 2017”.

  USTĘP 2. SPRAWOZDANIE NA TEMAT MIENIA OKRESU HOLOKAUSTU I INNYCH POWIĄZANYCH ZAGADNIEŃ. 

      (a) DEFINICJE.W tym ustępie:
              (1) ODPOWIEDNIE KOMISJE KONGRESU.Pojęcie „odpowiednie komisje Kongresu” oznacza
                     (A) Komisję Spraw Zagranicznych Senatu;
                     (B) Komisję Wydatków Publicznych Senatu;
                     (C) Komisję Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów; oraz
                     (D) Komisję Wydatków Publicznych Izby Reprezentantów.
              (2) ODPOWIEDNIE PAŃSTWA.Pojęcie „odpowiednie państwa” oznacza państwa uczestniczące w konferencji
      na temat Mienia Okresu Holokaustu w 2009 roku, które w ocenie Sekretarza Stanu lub osoby wyznaczonej przez   
      niego, w porozumieniu z eksperckimi organizacjami pozarządowymi, są państwami co do których istnieją szczególne  
      obawy w związku z zagadnieniami wymienionymi w punkcie (b).
              (3) BEZPRAWNE PRZEJĘCIE LUB PRZEKAZANIE.Pojęcie „bezprawne przejęcie lub przekazanie'” obejmuje
      konfiskaty, wywłaszczenia, nacjonalizacje, wymuszoną sprzedaż lub wymuszone przekazanie oraz sprzedaż lub  
      przekazanie pod przymusem podczas okresu Holokaustu lub w okresie rządów komunistycznych w odpowiednich  
      państwach.
      (b) SPRAWOZDANIE.Nie później niż 18 miesięcy po uchwaleniu niniejszej ustawy, Sekretarz Stanu przedłoży odpowiednim komisjom Kongresu sprawozdanie, w którym dokona oceny i opisu natury oraz zakresu praw państwowych i egzekwowalnych procedur w odpowiednich państwach odnośnie identyfikacji i zwrotu lub restytucji bezprawnie przejętego lub przekazanego mienia okresu Holokaustu, która to ocena i opis zostaną dokonane w zgodzie z, i pod kątem założeń i celów konferencji na temat Mienia Okresu Holokaustu w 2009 roku, a w szczególności
              (1) zwracania prawowitemu właścicielowi dowolnego mienia, włącznie z mieniem o charakterze religijnym lub
      komunalnym, które było bezprawnie przejęte lub przekazane; 
              (2) w przypadku gdy zwrot mienia wymienionego w podpunkcie (1) nie jest już możliwy, dostarczania
      porównywalnego mienia zastępczego lub wypłacania prawowitemu właścicielowi równoważnego odszkodowania w 
      zgodzie z zasadami sprawiedliwości i poprzez szybki proces administracyjny na podstawie roszczenia, który to proces  
      jest sprawiedliwy, przejrzysty i uczciwy;
              (3) w przypadku mienia bezspadkowego, dostarczania mienia lub rekompensaty w celu wsparcia będących w
      potrzebie osób ocalałych z Holokaustu, wsparcia edukacji na temat Holokaustu i na inne cele; 
              (4) zakresu w jakim takie prawa i procedury zostały wdrożone i w praktyce zastosowane, a w szczególności
      poprzez dowolne, nadające się do stosowania procedury administracyjne i sądowe; oraz 
              (5) w stopniu w jakim będzie to możliwe, ocena i opis procedur i przegląd postępu w przedmiocie rozpatrywania 
      roszczeń ocalałych z Holokaustu obywateli Stanów Zjednoczonych i obywateli Stanów Zjednoczonych będących  
      członkami rodzin ofiar Holokaustu.
      (c) Postanowienie Kongresu.Kongres postanawia, iż po złożeniu sprawozdania opisanego w punkcie (b), Sekretarz Stanu będzie kontynuował składanie Kongresowi sprawozdań na temat mienia okresu Holokaustu i innych zagadnień z tym związanych, w sposób spójny z tym w jaki Departament Stanu składał sprawozdania w tej kwestii przed datą uchwalenia niniejszej ustawy.   

       Zatwierdzono 9 maja 2018 r.

  HISTORIA LEGISLACJIDRUK SENATU nr 447:

  REJESTR KONGRESU:
      Tom 163 (2017):  12 grudnia, rozpatrzono i uchwalono w Senacie.
      Tom 164 (2018):  24 kwietnia, rozpatrzono i uchwalono w Izbie Reprezentantów.

 11. Strony