Prześlij dalej:

Ktoś znów wrzucił w przestrzeń publiczną słynne słowa towarzysza Winnickiego „nie ma kim robić” i tym jednym zdaniem da się podsumować kolejną próbą wzniecenia rewolucyjnego ognia. Przyznam się, że z lenistwa nie sprawdziłem jak się nazywa najnowszy Lenin namaszczony przez Żakowskiego i sprawdzać nie zamierzam, bo zaraz go nie będzie, a właściwie już go nie ma. Z okazji 80 miesięcznicy miał być majdan, a wyszło „chodź się bić na długiej przerwie”. Rewolucja puściła cichego za to mokrego bąka. Najmocniej przepraszam za obrazowość porównań, ale nic mądrzejszego z tej biedy wydobyć się nie da. Ile by tych nowych zapowiedzi „mamy dość, zrobimy porządek” nie było, tyle będzie kompromitacji i każda z nich coraz bardziej kompromitująca.

Nie ma kim robić, a rewolucja bez wodza i komitetu zdolnego zarządzać tłumem, zamienia się w farsę, burdę pod tanim lokalem. Pragnę po pierwsze uspokoić, po drugie pozbawić wszelkich złudzeń. Obecny stan rzeczy jedynie w połowie jest wynikiem inteligencji i politycznych talentów Jarosława Kaczyńskiego, druga połowa sukcesu to śmierć Kiszczaka i Jaruzelskiego. Siłą rzeczy sposobu na odwrócenie starych proporcji nie ma, niegdysiejsi wodzowie socjalistycznej rewolucji z grobu nie wstaną, bo byli niewierzący. Następców Bogu dziękować nie wychowali, co jest naturalną konsekwencją i ceną przyjętej przez nich strategii. Każdemu naczalstwu zależy na tym, żeby jak najtańszymi środkami uzyskiwać jak najlepsze wyniki. Zmieniły się realia i po 1989 roku ruszyła masowa produkcja idiotów gotowych kupić każdą blagę, dzięki czemu starzy towarzysze dystansowali zachowywali przewagę na kilka długości.

Okrągły stół oparł się o prostą regułę podziałów. Bierzemy pół na pół, wy sobie kapusie i „legendy” Solidarności weźcie władzę, my bierzemy banki, media, sądy, prokuraturę, stowarzyszenia literackie. O zerwaniu umowy nie mogło być mowy, bo przekazujący władzę mieli szafy wypełnione teczkami i w każdej chwili mogli tej atomowej broni użyć. Po obstawieniu najważniejszych instytucji i biznesów w „państwie”, sama władza sprowadzała się do spektaklu, kolejne gabinety miały bawić gawiedź i odwracać uwagę od miliardów lokowanych na tajnych kontach. Dlaczego w takim razie to wszystko padło na pysk i podnieść się nie może? Kadry, kadry i jeszcze raz kadry! Myli się, a mówiąc wprost, głupcem jest ten, który uważa, że Kiszczak, Jaruzelski i ich wychowankowie, ale jeszcze z czasów komuny, to grupa nieuków i miernot, która rządziła wyłącznie dlatego, że używała argumentu siły.

Po 1989 roku nie było żadnej siły, wszystkie przekręty i demokratyczne wizje sprzedano naiwnym, dosłownie sprzedano, bo jeszcze musieli za to zapłacić. Okrągły stół to była potężna i niezwykle inteligentna operacja, jakbyśmy dziś powiedzieli, logistyczna. Oczywiście, że z perspektywy czasu można powiedzieć, cóż to za finezja, przecież całość sprowadziła się do jednego wielkie złodziejstwa, a łupy podzieliły dwa gangi. Na tym polega inteligencja, aby przy takich operacjach przyjąć proste rozwiązania, ale skutecznie i niewidzialnie wprowadzić je w życie. Było to możliwe wyłącznie przy zachowaniu jakości kadr. Na czele stali zawodowcy od robienie polityki i ogłupiania mas – Kiszczak z Jaruzelskim. Obaj dysponowali odpowiednimi materiałami i ludźmi, którymi obstawili kluczowe przyczółki.

Strony

26123 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

15 (liczba komentarzy)

 1. Świetne ma Pan pióro! Lubię Pana czytać!

 2. Napisane zgrabnie, ale czy się nam to tak łatwo uda? Jest jeszcze UE, ale na szczęście i ona powolutku mądrzeje i na nieszczęście postępaków i naszych Totalnych pojawił się D.Trump. W sumie 'nie jest źle'.

 3. avatar

  ten, z tego zdjecia niech lepiej rozliczy sie z $$$$$$$$$ ktore wplynely z USA na konto Solidarnosci.

 4. Pieniądze się rozeszły.

  Wobec tego, wkrótce rozejdzie się także i ta wieść, że towarzysz się rozszedł.

  Teraz tylko czekać na echa z zagranicy, tudzież na  posiłki czy inną odsiecz, skoro nawet brat redaktora Adama chce wspierać komitet obrony de...

 5. Rorpbmy swoje pamietajac ze panek historii jest Bog, ktrego reke  wiad po tyk jak zmieniavwie scena polityczne, geopolityka...

 6. Jakiegoś nowego brodatego bolszewika sobie znaleźli, Kasprzak chyba. Ostro gada i zawzięty strasznie na plebs nie miłujący swych elit. Zobaczymy przez ile dni pociągnie ten wózek.

 7. Kasprzak został rozpracowany - człowiek Frasyniuka do robienia zadym:

  link:

  link:

 8. Nie zgodzę się z Tobą.
  Po pierwsze Kiszczak i Jaruzelski nie byli żadnymi tytanami intelektualnymi, a Kiszczak nawet matury nie miał.
  To jest owszem ładny konstrukt i się niby zamyka, ale właśnie w tym założeniu jest błąd.
  To były zwykłe trepy, które rozumowały po trepowemu.
  Podwójne zwycięstwo PiS w wyborach 2015 wynika z czego innego - z rozjechania się rzeczywistości i nachalnej propagandy.
  Wbrew pozorom głównym ideologiem i mózgiem medialnym ostatnich 25 lat był Michnik. A można założyć, że wcześniej również.
  Doprecyzowując Michnik + Kuroń + Geremek - ten tercet w połowie lat 80 prowadził rozmowy z Jaruzelskim i Kiszczakiem - tym były przesłuchania, na które chodził do Lesiaka właśnie Kuroń.

  Problem z kadrami oni owszem mają, ale nie tylko.
  Problemem dla nich jest to, że pewna formuła, którą jako bezalternatywną, oni przyjęli właśnie dała (daje) ciała na całej linii, nie tylko w Polsce.
  Nie wypracowali przez ten czas żadnej innej koncepcji. Ponieważ uwierzyli we własne głupoty, że rozwój społeczny to więcej multi-kulti, więcej gender, więcej dewiantów i zboczeńców.
  Jednym z podstawowych założeń ich programu jest dekonstruktywizm. Gdzie oczywiście dekonstrukcji ma podlegać religia katolicka i tradycyjne normy kulturowe. Chodzi również o zanegowanie podstawowej wartości jaką promuje Kosciół Rzymski, czyli uniwersalizm moralny. Jest jedna moralność i jedno prawo, które obowiązuje wszystkich. Próbuje się to zastąpić moralnością sytuacyjną - czyli moralną względnością czego przykłady widzimy na co dzień w wypowiedziach niektórych ludzi - głównie redaktorów i celebrytów, którzy się produkują u tegoż Michnika.

  Oni oczywiście mogli ugrać więcej, czego przykładem są kraje w Europie zachodniej - Francja, Hiszpania, Austria czy Włochy - rozmyślnie wymieniam tu kraje, które de nomine są krajami katolickimi, bo Niemcy i Holandia to kraje protestanckie.
  No więc mogli więcej ugrać i być może nawet wygrać również w Polsce, tylko musieliby się bardziej podzielić z ludźmi kasiorką. Po prostu, gdyby umożliwili ludziom przyzwoite i dostatnie życie to tym mniej ludzi by się interesowało tym co się dzieje w polityce i kto co mówi i co robi.
  Ale ponieważ oni mają de facto sowiecką mentalność - dla nich jedyną akceptowalną sytuacją materialną jest taka, że oni żrą kawior a reszta jest wdeptana w błoto i niedojada, no więc z powodu tej mentalności się na swoich pomysłach o "nowoczesności" i "nowoczesnym społeczeństwie" przejechali.
  A ponieważ nie wygenerowali z siebie żadnego alternatywnego scenariusza to dlatego w tej chwili wpadli w taki kociokwik i wyrabiają (wypisują) rzeczy, które są oczywistym zaprzeczeniem wszelkich reguł na pozyskanie elektoratu.
  Fakt, że nie mają kadr jest pochodną faktu, że nie wygenerowali żadnej innej koncepcji. Bo nad koncepcjami zawsze pracuje zespół. Ludzie się spierają, rozmawiają, czasem nawet kłócą, ale właśnie z takich rozmów wynikają koncepcje, a ci którzy je wypowiadają stają się z automatu liderami.

 9. IMO kasiorka szła na dobrobyt w Europie Zachodniej, oni brali co najwyżej łapówki-prowizje od wyprzedawania majątku narodowego - gdzieś było podane, że Produkt Krajowy Netto Niemiec jest większy o 1/4 od ich Produktu Krajowego Brutto, co miało oznaczać, że Niemcy 1/4 przychodu mają z wysysania zagranicy, kolonizacji Mitteleuropy. A co do wygranej PiS - gdyby miał nie wygrać, to imo by nie wygrał, a jak wygrał, to miał nie rządzić, co właśnie widzimy. Ktoś odpalił nagrania z Sowy&friends i Amber Room, itd, itd.

  Ad. "wygrywania wyborów" audycja z 21.07.2016, JKM idealnie przewiduje, kto i jak wygra w USA - początek nagrania link YT:

 10. KOD

  Komuniści

  Ormowcy

  Donosiciele

 11. Strony