Reklama

Zbliża się 24 Finał WOŚP i czas na przedstawienie wszystkim Polakom, a szczególnie potencjalnym ofiarodawcom, kompendium wiedzy na temat biznesowej organizacji. W zeszłym roku napisałem tekst Do puszki Owsiaka: „12 groszy, tylko nie płacz proszę” i to zestawienie nadal jest aktualne, wymagało jedynie uzupełnienia o nowe informacje, które prostują nowe kłamstwa. W rzeczywistości medialnej wizerunek Jerzego O. i Fundacji WOŚP jeszcze się jako tako trzyma, ponieważ stara technika propagandowa z jednej strony rozpowszechnia fałszywe obrazy krytyków, z drugiej milczy na temat prawdziwej twarzy firmy i jej szefa. Zupełnie się tym nie zrażam i z pełną konsekwencją przypominam jak jest naprawdę i co się kryje za parawanem „charytatywności” zbudowanym z radosnych twarzy dzieci. Zebrałem ponownie wszystkie najważniejsze pytania w jedną całość i przedstawiam obszerną „ściągę” z odpowiedziami, które składają się wyłącznie z faktów i dokumentów. Kto będzie chciał dokonać rzeczowej analizy zamiast ekscytować się zwyczajowym „to rzuć na tacę czarnym”, ten z całą pewnością nie będzie miał zmarnowanych 15 minut życia. Główny problem z Jerzym O. polega na tym, że on nie pomaga, ale szkodzi i to w wielu obszarach życia publicznego. Przeciw matematyce, logice i etyce bezlitośnie obnażających WOŚP i Jerzego O. wytacza się „moralny” slogan: „niechby nawet kradł, ale przecież dzieci ratuje”. Takie same argumenty są powielane w najbardziej patologicznych rodzinach, gdzie mąż i ojciec bije żonę, dręczy dzieci, przepija połowę wypłaty, ale jednak drugą połowę przeznacza na chleb z pasztetem i dzięki temu wszyscy żyją. Odruch serca to bezinteresowność, nie marketing, szantaż emocjonalny i setki kłamstw usprawiedliwiających cyniczne wykorzystywanie ludzkiej wrażliwości. 13 groszy na 24 Finał WOŚP.

1. Nakłady na służbę zdrowia z NFZ i WOŚP.
nfzwosp.png
Przepraszam, że słupka WOŚP nie widać, ale pierwszy milimetr w Excelu pojawił się dopiero po rozciągnięciu wykresu na dwie strony.

Reklama

2. Przeciętne wynagrodzenie pielęgniarki, lekarza, Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej- Owsiak.

zarobki.png
 
3. Finał WOŚP to wspaniała zabawa i radość dla dzieci?.
 
Dzieci w czasie Finału WOŚP

dzieciwosp.jpg dzieciwosp3.jpg dzieciwosp2.jpg
 
Jerzy Owsiak w czasie Finału WOŚP

owsiakf16.jpg owsiakmotor.jpeg owsiakkosmos.jpg

4. „Zdemoralizowane chuje” – Jerzy Owsiak ze Zbigniewem Hołdysem o tych, którzy chcieli zapłaty za pracę na rzecz WOŚP.

 
Wypłaty dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, należy do WOŚP i rok rocznie wyciąga z „puszek” miliony złotych.

Umowy zlecenia dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, która należy do WOŚP


 
Wypłaty dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak za pracę w Fundacji WOŚP

zaroblid.png

Umowy zlecenia dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak z firmy „Złoty Melon”

Fragment raportu KRS “Złotego Melona”, który każdy może sobie zamówić i potwierdzić dane.

krsmelon.png

Zgadnijcie, kto te usługi wykonuje? O zgadywaniu piszę całkiem poważnie, bo Jerzy O. i na torturach nie chce tej najsłodszej tajemnicy wyjawić. Na szczęście część danych jest dostępnych. Przesuwanie kosztów na WOŚP i powiększanie zysków „Złotego Melona” pozwala Jerzemu O. zlecać usługi na dziesiątki milionów złotych,prywatnym firmom należącym do samego Jerzego O. lub najbliższej rodziny pana “Jurka”. Kiedyś naczelnym podwykonawcą była “Mrówka Cała” należąca do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, która z firmy “Złoty Melon” i Fundacji WOŚP otrzymała przelewy co najmniej na 1 300 000 złotych


 

W tej chwili to firma Tabasco Jacka Stachery, partnera życiowego Aleksandry Owsiak (córki Jerzego O.), jest numerem jeden.

stachera.png

Pan Jacek jest ojcem najmłodszej wnuczki Jerzego O., jednocześnie pracownikiem „Złotego Melona”, fundacji WOŚP i szefem zatrudnionej w Tabasco Aleksandry Owsiak. W rodzinie nic nie zginie.

olaowsiak.png

W rezerwie „Złoty Melon” ma firmę „Jasna Sprawa” należącą do Jerzego O.

sprawa.png

oraz Feel Mint Production, której właścicielką jest młodsza córka Ewa Owsiak.

ewaowsiak.png

5. Nie wrzucasz nie masz prawa krytykować, leczyć się na sprzęcie WOŚP i musisz podpisać deklarację?

sekta.png

Nie martw się, bo wszyscy wrzucają pod groźbą złamania prawa skarbowego, każdy podatnik łoży na biznesy Jerzego O. Finansowanie WOŚP przekraczające wartość zbiórki:

a. Samorządowa kieszeń podatnika. Po 100, p 70, po 50, po 30 tysięcy złotych na imprezy w 1000 miast i maisteczek.

gdansk.png

b. Budżetowa kieszeń podatnika.

Milionowe koszty związane z zabezpieczeniem imprez WOŚP przez służby mundurowe.
Milionowe sponsorowanie przez spółki skarbu państwa, zwolenia z VAT.
Bizantyjskie przygody "Jurka" – godzina lotu F16, 20 000 złotych.

c. Abonamentowa kieszeń podatnika.

Szef TVP2 Wojciech Pawlak: Niczego nie zabieramy, my dajemy. Inwestujemy w tę imprezę 1,6 mln zł, angażujemy ponad tysiąc ludzi. Jesteśmy otwarci na rozmowy z fundacją, ale nie w tej formie.

Czas antenowy dla WOŚP: TVP2 6,10 h, TV Regionalna 45 m, TV Polonia 4,10 h,  łącznie 11,5h. Przy tym była cała masa wejść w najbardziej atrakcyjnym czasie antenowym i w najbardziej oglądalnych serwisach, jak Teleekspress, Wiadomości, Panorama, plus regionalne ośrodki Polskiego Radia.

Licząc tylko i wyłącznie wejścia WOŚP w TVP2 według cennika reklam uzyskujemy: 8 776 650

Analiza kosztów czasu antenowego TV publicznej daje ponad 10 milionów dla samej TVP2.
 
6. Gdyby nie sprzęt WOŚP, dzieci umierałyby w szpitalach?
 
To nie dzieci żyją dzięki Owsiakowi, ale Owsiak i jego żona żyją z instrumentalnego traktowania dzieci. Jerzy Owsiak po śmierci 2,5-letniej Dominiki wszczyna awanturę, grozi zamknięciem WOŚP, obarcza winą za śmierć dziecka ratowników i dyspozytorów medycznych. Następnie spotyka się ministrem Arłukowiczem, wręcza mu projekt szkoleń sfinansowany przez WOŚP i zapowiada, że wystawi do przetargu na szkolenia firmę „Złoty Melon”. Obrzydliwe granie na emocjach, sznataż emocjonany, działania na poziomie sekty, które bardzo łatwo tą samą idiotyczną metodą można odwrócić. Bliźniaki w szpitalu we Włocałwku umarły pomimo sprzętu WOŚP, 8-letni chłopak umarł we Wrocławiu pomimo sprzętu WOŚP. Mały Adaś przeżył na sali szpitalnej w Prokocimiu bez jednego "serduszka" WOŚP.
 
7. Czy ty zrobiłeś więcej dla chorych dzieci od „Jerzego O.”? Nie dajesz nie krytykuj, WOŚP rozlicza się co do grosza i bez charyzmy „Jurka” nic by się nie udało ?.
 
Na pewno zrobiłeś więcej. Jedynymi osobami, które do puszki nie tylko nie wrzucają, ale wyjęły miliony złotych i przelały do swoich rodzinnych firm (patrz punkt 4.), są Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak. Każdy zrobił więcej dla dzieci, bo nikt im tyle nie zabrał.
Fundacja WOŚP nie zbiera pieniędzy do puszek, na jej rzecz działają tzw. „sztaby”, czyli po prostu szkoły, domy kultury, hufce harcerskie.

sztaby.png

Te podmioty nie biorą ani złotówki za organizację zbiórki i nie dostają od WOŚP suchego chleba z wodą źródlaną, chociaż ustawa nakazuje zapewnie wolontariuszom ciepłych napojów i posiłków. Samorządy i czasami sponsorzy ponoszą wszelkie koszty. Rozliczenia ze sztabami to jeden wielki skandal. Pieniądze liczą sztaby, przekazują do banków, ale na końcu to WOŚP wystawia potwierdzenie, które ma się nijak do sprawozdania. Prócz różnic w kwotach, co jest niedopuszczalne, „Jurek” w ogóle nie rozlicza walut obcych i kosztowności (obrączki itp.)

 

Nigdy Jerzy O., ani 30 biurokratów WOŚP nie wyszło na ulice i nie zbierali pieniędzy. Jedynym sztabem, który bierze pieniądze z puszek za organizację Finału w Warszawie i do tego wypłaty jest sama WOŚP i Jerzy O. z rodziną. Koszt organizacji Finału to średnio 2,5 miliona, wypłaty dla pracowników 200 tys.

kosztyzbior.png

Ponad to koszty administracyjne WOŚP sięgają 7 milionów złotych, 30 pracowników ma do dyspozycji 4 nieruchomości i flotę kilkunastu samochodów. Dzieci zbierające do puszek nie dostały od Jerzego O. słonego paluszka. WOŚP nie zbiera żadnej kasy, WOŚP pasożytuje na „sztabach” i samorządach, następnie przejmuje okrągłą sumę, odcina od niej swoje koszty, resztę przez półtora roku trzyma na koncie, by skasować kolejne 2 miliony z odsetek i dopiero na końcu Jurek łaskawie kupuje sprzęt medyczny. Zakupy odbywają się w skandalicznych warunkach, w tej chwili jest złożonych kilka zawiadomień do prokuratury i sądów administracyjnych z podejrzeniami o korupcję i ustawione konkursy. O tym wszystkim media milczą!

Magia WOŚP i charyzma Jerzego O. została podsumowana samodzielną zbiórką fundacji, bez telewizji, organizacji pozarządowych i samorządów biurokraci i showman przez pół roku zebrali do puszek 278,82 zł

zbiorka.png

8. Artyści grają za darmo, a ZAIKS zwalnia z opłat?

Wielka i od samego początku ściema! Po polsku mówiąc gówno prawda, połaczona z potężnym biznesem robionym na chorych i zmarzniętych dzieciach.

ziel.png
 
9. "Przystanek Woodstock" to podziękowanie dla wolontariuszy, bezpłatna, najbezpieczniejsza i najpiękniejsza impreza rockowa?.
 
Nie dołączę do krytyków, którzy twierdzą, że na “Przystanek Woodstock” przyjeżdżają przyszli złodzieje, bandyci, gwałciciele, alkoholicy itd. Festiwal rockowy ma swoje prawa, chociaż dla mnie to festyn ludowy z tanim wyszynkiem na konserwach Lidla, ciepłą lurą udającą piwo i dymem “zioła” unoszącym się nad namiotami. Młodzi ludzie mają to do siebie, że korzystają z życia i nawet jeśli się upodlą, co na “Przystanku Woodstock”jest zjawiskiem masowym, to wcale nie wyznacza moralnej czy intelektualnej degrengolady. Poszaleją, dorosną, zrozumieją. Patologia w tej imprezie tkwi w kilku innych miejscach. Dla Owsiaka “Przystanek Woodstock” to największe żniwa, “Złoty Melon” ma wyłączność na obsługę, a przez lata “Mrówka Cała” posiadała prawa autorskie i wielosettysięczne zlecania na obsługę medialną. Te profity teraz przejęła firma Tabasco Jacka Sztachery, partnera życiowego Aleksandry Owsiak.

Cała ta ludowa zabawa przez lata była organizowana w fatalnych warunkach higienicznych i bez należytego zabezpieczenia ze strony odpowiednich służb. Założę się, że w Polsce może kilka tysięcy osób wie, że “Przystanek Woodstock” przez wiele lat odbywał się na polu minowym, czyli terenach po radzieckich poligonach, skąd wyjmowano tysiące min, niewypałów, niewybuchów i pocisków. Powyższe fakty potwierdza nie “wariat ze Złotoryi”, ale raport NIK. Prawdziwy Woodstock wykreował legendy muzyki: Joe Cocker, Carlos Santana, Jenis Joplin. Polski Jarocin wypromował kultowe kapele: TSA, Tilt, Brygada Kryzys, Dezerter. Owsiak najpierw zarżnął największy i fenomenalny festiwal rockowy w Jarocinie, potem z “Woodstocku” zrobił coś pomiędzy karaoke i wiejską dyskoteką, gdzie od czasu do czasu ściąga emerytów udających “metalowców.

Kogo wypromował Owsiak? Nieśmiertelni są “ortalionowi sataniści” z grupy “Hunter”, to też legenda, ale pobliskich gmin i powiatów. Wszystko to jest dyskwalifikujące, ale są jeszcze tragiczne statystyki. “Przystanek Woodstock” jest jedynym festiwalem w Polsce, na którym od lat giną ludzie. W sumie, w latach 2010-2014 było 6 zgonów, większość to wynik upojenia alkoholowego. Każdego organizatora podobne statystyki zniszczyłyby w ułamku sekundy, Owsiak bezczelnie wychodzi przed kamery i krzyczy o “najwyższych standardach bezpieczeństwa”, ale to też się kończy. W tej chwili prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie naruszeń ustawy o zbiórkach publicznych i innych art. Kodeksu Karnego.

10. Oddajesz 1% podatku WOŚP na sprzęt dla chorych dzieci?
 
W roku 2011 za całą kwotę uzbieraną z 1% WOŚP kupiła nową siedzibę.

siedziba.png
 
W roku 2012, tak zostały podzielone pieniądze z 1% podatku.

wodstoc1prc.png

11. Kup coś na Allegro, tak też wrzucasz do puszki i walczysz o rekord w kolejnym Finale WOŚP?
 
Allegro nigdy nie należało do zbiórki publicznej i nigdy pieniądze z Allegro w całości, a nawet w połowie nie zostały przeznaczone na cele zbiórki.Treść uchwały WOŚP rozliczającej XXI Finał:

W wyniku zbiórki Fundacja WOŚP zebrała 50 657 747,68 zł. Po odliczeniu kosztów przeprowadzenia
zbiórki  oraz  środków  uzyskanych  poza  wymogami  ustawy  z  dnia  15  marca  1933  
o zbiórkach publicznych (aukcje Allegro dopisek red.), do rozliczenia w MAiC pozostała kwota 45.023.597,47 zł.

Inny przykład. W czasie XXII Finału pieniądze jedynie z trzech aukcji Allegro zostały rozliczone w ramach zakupu sprzętu dla szpitali:

– 21 sztuk ikonografii Edwarda Dwurnika pt. ..Gdańsk 2011” otrzymanych od Desa Modern S.A. w łącznej wysokości 19.589,50 zł.
– roczne użyczenie loży biznesowej otrzymanego od firmy PL.2012+: 74.200,00 zł,
– licytacja dwóch biletów lotniczych w klasie Elite Club na przelot samolotem Boening 787 Dreamliner otrzymanego od Złoty Melon SP. z o.o.: 32.500,00 zł.

Wartość licytacji z całego Allegro to 3 524 968,16 zł.

“Rekord” to jedna wielka kreacja księgowa, te same kwoty są wielokrotnie zapisywane i dublowane.

Dane ze strony WOŚP, dotyczące “rekordu”, czyli łącznej kwoty zebranej w ramach XXII Finału:
Zebraliśmy:52.448.765,49 PLN >

Na koncie finałowym uzbieraliśmy: 48.923.797,33 PLN
Na aukcje.wosp.org.pl zebraliśmy: 3.524.968,16 PLN

Proszę spojrzeć na pozycję nr 1 i pozycję nr 2. Co widać? Nic nadzwyczajnego? No to przypomnę rozliczenie zbiórki:

(…) środki ze sprzedaży podczas licytacji dwóch biletów lotniczych w klasie Elite Club na przelot samolotem Boening 787 Dreamliner otrzymanego od Złoty Melon SP. z o.o.: 32.500,00 zł.

To teraz zobaczmy co się stało z kwotą Allegro, czy się pomniejszyła o przeniesione do “puszki” bilety LOT?

allegro.png

Widać, że nic się nie stało? 32 500 zł Jerzy O. “zaksięgował” zarówno w zbiórce publicznej czyli w “puszce”, jak i w rozliczeniu Allegro. Tym sposobem do rekordu poszło 65 000 zł, ale to jeszcze nie koniec, do zbiórki publicznej weszła też wartość „darowizny”, tych samych biletów na 29 000,01 zł.

Z realnej sumy uzyskanej na rzecz WOŚP poprzez sprzedaż biletów za 32 500 zł na Allegro, pan Jerzy O., tworząc księgowe cuda na kiju, trzy razy sprzedał zmarzniętym dzieciom te same bilety i zamiast 32.500 zł wrzucił do “rekordu” 94 000,01 zł. Takie operacje były powtarzane wielokrotnie na dużo większe sumy!

12. Jerzy Owsiak nic nie ma z WOŚP i „Mieszka w bloku”?
 
"Mieszkanie w bloku" to połaczone dwa apartamenty o wartości ponad milion złotych, kupione za gtówkę, a w każdym razie mieszkanie w księdze wieczystej nie jest obciążone hipoteką.

apartament.jpg   apartament2.jpg

Skromne auto za 250 000 zł w wyposażeniu podstawowym ile Owsiak dokupił dodatków wie, ale nie powie. Za paliwo, serwisowanie, ubezpieczenie płaci WOŚP, śmiga "Jurek" do pracy, na dyskoteki i wycieczkę do Paryża.

landek.jpg

Cztery nieruchomości do pełnej dyspozycji Owsiaka i rodziny.

dominikanska.jpg warszawa-niedzwiedzia-2b.jpg
szadowo_0.jpg szadowo2.jpg

Flota co najmniej 15 samochodów i 2 400 000 zł wypłat dla 33 pracowników WOŚP.

BMW X1, samochód ratowniczy.jpg

13. WOŚP krytykują „hejterzy” i skazany za oszczerstwa Matka Kurka, a Jerzy O. jest wiarygodny, uczciwy, niekarany, gra ponad podziałami politycznymi i ma merytorycznych obrońców?

Serduszka WOŚP, cytat z zeznań Jerzego O. w sądzie, wypowiedzi publiczne i akacje “orkiestrowe”.

               owsiaksad.png pierdolsie.png serce_wosp_krysia.png

Wyrok Matki Kurki dotyczy słów „król żebraków” i „hiena cmentarna na dorobku”, czyli znieważenia Jerzego O., wszystkie zarzuty dotyczące nieprawdziwych informacji na temat finansowania WOŚP, „Złotego Melona” i firm rodzinnych Jerzego O., które rzekomo miał podawać Matka Kurka, Sąd w CAŁOŚCI ODRZUCIŁ.

wyrokkurka.png

Co więcej to zeznania pracowników i szefa WOŚP Sąd uznał za NIEWIARYGODNE

(…)sąd dostrzegł w tych zeznaniach szereg nieścisłości. Część tych nieścisłości nie miała charakteru pierwszorzędnego, dotyczyło to takich kwestii, jak wskazywanie, iż od początku
istnienia spółki ,,Złoty Melon” pełnił on w niej funkcję prezesa zarządu, a następnie
wskazywanie, iż nie wie kto jest prezesem tego podmiotu, czy też wskazywanie, że
czternaście godzin dziennie poświęca pracy w fundacji, a następnie, iż całą swoją siłę
wkłada w pracę dyrektora graficznego w spółce ,,Złoty Melon”. Pewne nieścisłości dotyczyły jednak zagadnień istotnych z punktu przedmiotu procesu. Świadek Jerzy Owsiak z jednej strony przedstawiał, iż doskonale wie co i do kogo mówi, a następnie podawał, że nie pamięta słów wypowiadanych pod adresem Piotra Wielguckiego (przy czym w pytaniach oskarżonego treść tych słów była przytaczana) w sytuacji, gdy słowa te oskarżony w sposób bezsprzeczny wykazał. Jerzy Owsiak w jednym zdaniu zaprzeczał, aby fundacja organizowała szkolenia dla ratowników medycznych, po czym w kolejnym zdaniu to potwierdzał.

Świadek Dorota Pilarska, pełniąca funkcję głównej księgowej w fundacji WOŚP od 15 lat, potwierdziła, iż środki, uzyskane z lokat kapitału, zebranego w czasie zbiórki publicznej, były przeznaczane na zakup nieruchomości. Do zeznań tego świadka sąd podszedł jednak ostrożnie, gdyż świadek był osobą, która sporządzała wykazy operacji finansowych, o które zwracał się sąd, a które wzbudziły szereg wątpliwości. Ponadto, co jest dla sądu zadziwiające, świadek nie potrafiła wytłumaczyć wielu kwestii związanych z działaniem programu księgowego, na którym na co dzień pracuje. (…) Z zeznań samej Doroty Pilarskiej wynikał szereg wątpliwości co do możliwości „odczytania” zawartych w nadesłanej dokumentacji danych (do szeregu kwestii sama główna księgowa nie była w stanie się jednoznacznie odnieść

Świadek Krzysztof Dobies wskazał w swoich zeznaniach, iż korespondencja kierowana do fundacji ze strony oskarżonego pojawiła się dopiero po rozpoczęciu procesu, co jest nieprawdą i w tym zakresie niewątpliwie zeznania tego świadka nie są wiarygodne.

Pełne uzasadnienie wyroku, format PDF

Ten sam Sąd w Złotoryi (inny sędzia) umorzył postępowanie wobec Jerzego O. z art. 212 kk i uznał sformułowania „pierdol się”, „będziesz miał w dupę”, „wariat ze Złotoryi” wraz z porównaniami do zbrodni Auschwitz i w Katyniu za dopuszczalną krytykę w debacie publicznej.

owsiakumorzenie.png

Media słowem się nie zająknęły, że to Jerzy O. w tej chwili jest oskarżonym o pomówienia i znieważenie Piotra Wielguckiego, co więcej “Jurek” kolejny raz zlekceważył Sąd, nie stawiając się na posiedzeniu pojednawczym. Na 13 stycznia 2016 roku sąd wyznaczył rozprawę główną.

akt1.jpg

“Merytoryczny” obrońca i autor wpisu na wykop.pl “Zestawienie zarzutów wobec WOŚP i ich konfrontacja z faktami, to niejaki „rineo”, były członek sztabu WOŚP Bolesławiec. Od kilku lat sztab jest zamknięty za przekręty finansowe. Wpis zawiera oczywiste kłamstwa, wielokrotnie prostowane. Jedno kłamstwo dla przykładu.

Ze sprawozdania z 2009r. na stronie 60 możemy dowiedzieć się ile kosztuje Woodstock: 2.661.877,57zł w 2009 roku. Nawet jeśli dzisiaj kosztuje dwukrotnie więcej (a nie kosztuje), to kwota darowizn od sponsorów wystarcza w zupełności.

Radosława I. prostuje zarząd Fundacji WOŚP

koszt woodstock.png

Obecnie “rineo”, któremu WOŚP sponsoruje kancelarię prawną, jest oskarżonym z art. 212 kk, za pomówienie Piotra Wielguckiego i właścicielki firmy PHU Autodomena. 22 grudnia Sąd Rejonowy Wrocław Fabryczna zwrócił się do operatorów o ustalenie adresów IP, z których Radosław I. vel „rineo” podawał nieprawdziwe informacje na temat tekstów i działalności publicznej Matki Kurki.

aktradek.png

PS Wersy poświęcone Jadzi, z dedykacją dla mojego Przyjaciela.

Reklama

116 KOMENTARZE

 1. a’propos
  nie to zebym zaś mendził..ale jak dotychczas nowy prezes TVP nie wypowiedział sie czy biuro marketingu i reklamy TVP jest w posiadaniu faktury od WOŚP za wykupienie czasu antenowego w dniu jutrzejszym..bo co na ten temat powie "chyba prezes" to sie nawet nie chce domyslac….

  • Może prezes czeka na
   Może prezes czeka na ogłoszenie ''frekwencji wyborczej'' jutrzejszej zbiórki na  rodzinę owsiaka – aby w narodzie nie siać fermentu rewolucji, że ten pis  zabiera im ostatnie demokratyczne 'odruchy serca' '' robienia dobrze'' rodzinie owsiaków  będących w trudnej sytuacji finansowej – wszak  zycie  w luksusie  jest takie  cieżkie…. :)))))

  • TVP jest w posiadaniu faktury
   TVP jest w posiadaniu faktury od WOŚP za wykupienie czasu antenowego

   Znaczy że niby TVP ma płacić WOŚP? Czy może raczej, że TVP wystawiła WOŚP fakturę miałoby chodzić? Tak czy inaczej to akurat jest bez sensu, podobnie jak i obliczenie w tekście:

   Licząc tylko i wyłącznie wejścia WOŚP w TVP2 według cennika reklam uzyskujemy: 8 776 650

   Z punktu widzenia finansowego program w TV to zawsze jest zło konieczne wypełniające czas między reklamami; w TV publicznej są jeszcze dodatkowe obostrzenia na reklamy. Tak czy inaczej liczenie wejść WOŚP wg zasady "a gdyby ten czas na reklamy" jest absurdalne, bo tego czasu nie da się na reklamy. To, co należałoby wyliczyć, to porównanie do innych wypełniaczy czasu między reklamami, wpływ na oglądalność itp. i wtedy możnaby wnioskować czy transmisje WOŚP są korzystne czy nie.

   (Niemal na pewno nie są, co wynika z innych cyferek, ale na zupełnie inne wielkości.)

 2. a’propos
  nie to zebym zaś mendził..ale jak dotychczas nowy prezes TVP nie wypowiedział sie czy biuro marketingu i reklamy TVP jest w posiadaniu faktury od WOŚP za wykupienie czasu antenowego w dniu jutrzejszym..bo co na ten temat powie "chyba prezes" to sie nawet nie chce domyslac….

  • Może prezes czeka na
   Może prezes czeka na ogłoszenie ''frekwencji wyborczej'' jutrzejszej zbiórki na  rodzinę owsiaka – aby w narodzie nie siać fermentu rewolucji, że ten pis  zabiera im ostatnie demokratyczne 'odruchy serca' '' robienia dobrze'' rodzinie owsiaków  będących w trudnej sytuacji finansowej – wszak  zycie  w luksusie  jest takie  cieżkie…. :)))))

  • TVP jest w posiadaniu faktury
   TVP jest w posiadaniu faktury od WOŚP za wykupienie czasu antenowego

   Znaczy że niby TVP ma płacić WOŚP? Czy może raczej, że TVP wystawiła WOŚP fakturę miałoby chodzić? Tak czy inaczej to akurat jest bez sensu, podobnie jak i obliczenie w tekście:

   Licząc tylko i wyłącznie wejścia WOŚP w TVP2 według cennika reklam uzyskujemy: 8 776 650

   Z punktu widzenia finansowego program w TV to zawsze jest zło konieczne wypełniające czas między reklamami; w TV publicznej są jeszcze dodatkowe obostrzenia na reklamy. Tak czy inaczej liczenie wejść WOŚP wg zasady "a gdyby ten czas na reklamy" jest absurdalne, bo tego czasu nie da się na reklamy. To, co należałoby wyliczyć, to porównanie do innych wypełniaczy czasu między reklamami, wpływ na oglądalność itp. i wtedy możnaby wnioskować czy transmisje WOŚP są korzystne czy nie.

   (Niemal na pewno nie są, co wynika z innych cyferek, ale na zupełnie inne wielkości.)

 3. To juz jest koniec
  Cosik  ''nietęga'' mina owsiaka – no i czerwonych gatek brak…. chyba  już wie,  że  z   zbiórką  na rodzinę owsiakow będzie  podobnie  jak  ze ''zwycięskimi'' sondażami komoroskiego….

  aż jestem ciekawa  co to  będzie…..

  no i proces  13 stycznia z Matka  Kurka

 4. To juz jest koniec
  Cosik  ''nietęga'' mina owsiaka – no i czerwonych gatek brak…. chyba  już wie,  że  z   zbiórką  na rodzinę owsiakow będzie  podobnie  jak  ze ''zwycięskimi'' sondażami komoroskiego….

  aż jestem ciekawa  co to  będzie…..

  no i proces  13 stycznia z Matka  Kurka

 5. chapeau bas!
  Panie Wielgucki, irytujesz mnie Pan swoim fanatyzmem. Zdarza się też Panu wypisywać głupoty na tematy, o których ewidentnie nie masz Pan pojęcia.
  ALE BEZDYSKUSYJNIE NALEŻY SIĘ PANU NAJWYŻSZE UZNANIE ZA KONSEKWENTE I SKUTECZNE DĄŻENIE DO ZDEMASKOWANIA ORDYNARNEJ HUCPY W WYKONANIU BEZCZELNEGO HOCHSZTAPLERA.

 6. chapeau bas!
  Panie Wielgucki, irytujesz mnie Pan swoim fanatyzmem. Zdarza się też Panu wypisywać głupoty na tematy, o których ewidentnie nie masz Pan pojęcia.
  ALE BEZDYSKUSYJNIE NALEŻY SIĘ PANU NAJWYŻSZE UZNANIE ZA KONSEKWENTE I SKUTECZNE DĄŻENIE DO ZDEMASKOWANIA ORDYNARNEJ HUCPY W WYKONANIU BEZCZELNEGO HOCHSZTAPLERA.

 7. Kochani, nie w temacie, ale [edit!!!]
  Kochani, nie w temacie, ale na pewno Was zainteresuje. Dzisiaj w Trwam o 18.30 (ponadgodzinne), a potem w Radiu M. o 21.30 (prawie do północy) spotkanie z Antonim Macierewiczem. W sumie prawie cztery godziny, ale od tego trzeba odjąć czas na telefony od słuchaczy, jak zwykle nie zawsze mądre, a on cierpliwie odpowiada.

  Edit: Jutro w tychże godzinach i miejscach ma być spotkanie z wicepremierem Mateuszem Morawieckim.

  Teraz do tematu: Matko Kurko, wielkie i nieustające uznanie!!!

  • Dzięki za info:)
   Zaraz zaprogramuję telewizor, by nie umknęło..
   Matko Kurko,  dziękujemy za walkę i dotarcie do prawdy- wycinanie maczetą scieźki w gąszczu, i  ostry skrobak,  zdzierający  pozłotę warstwa po warstwie, do gołego. Do żywego..
   Prezes Kura na pewno ma konspekt, i zadziała sprawnie. Decyzja, odhaczone, decyzja, odhaczone, następna, następna..

  • Dzięki za info:)
   Zaraz zaprogramuję telewizor, by nie umknęło..
   Matko Kurko,  dziękujemy za walkę i dotarcie do prawdy- wycinanie maczetą scieźki w gąszczu, i  ostry skrobak,  zdzierający  pozłotę warstwa po warstwie, do gołego. Do żywego..
   Prezes Kura na pewno ma konspekt, i zadziała sprawnie. Decyzja, odhaczone, decyzja, odhaczone, następna, następna..

 8. Kochani, nie w temacie, ale [edit!!!]
  Kochani, nie w temacie, ale na pewno Was zainteresuje. Dzisiaj w Trwam o 18.30 (ponadgodzinne), a potem w Radiu M. o 21.30 (prawie do północy) spotkanie z Antonim Macierewiczem. W sumie prawie cztery godziny, ale od tego trzeba odjąć czas na telefony od słuchaczy, jak zwykle nie zawsze mądre, a on cierpliwie odpowiada.

  Edit: Jutro w tychże godzinach i miejscach ma być spotkanie z wicepremierem Mateuszem Morawieckim.

  Teraz do tematu: Matko Kurko, wielkie i nieustające uznanie!!!

  • Dzięki za info:)
   Zaraz zaprogramuję telewizor, by nie umknęło..
   Matko Kurko,  dziękujemy za walkę i dotarcie do prawdy- wycinanie maczetą scieźki w gąszczu, i  ostry skrobak,  zdzierający  pozłotę warstwa po warstwie, do gołego. Do żywego..
   Prezes Kura na pewno ma konspekt, i zadziała sprawnie. Decyzja, odhaczone, decyzja, odhaczone, następna, następna..

  • Dzięki za info:)
   Zaraz zaprogramuję telewizor, by nie umknęło..
   Matko Kurko,  dziękujemy za walkę i dotarcie do prawdy- wycinanie maczetą scieźki w gąszczu, i  ostry skrobak,  zdzierający  pozłotę warstwa po warstwie, do gołego. Do żywego..
   Prezes Kura na pewno ma konspekt, i zadziała sprawnie. Decyzja, odhaczone, decyzja, odhaczone, następna, następna..

 9. “koncz wasc ,wstydu oszczedz”
  Witam wszystkich obecnych- miejmy nadzieje,ze to poczatek konca hochsztaplera.Mamy nowy Rzad i trudno miuwierzyc,ze wreszcie media "przemowia faktami" pomimo,ze Prezydent Duda podarowal narty….moze On jeszcze nic nie wie?
  Po raz pierwszy doczytalem o procentach bankowych -sam glownodowadzacy powiedzial kiedys w prost,ze oodsetki naleza sie jemu-nie jest to doslowny cytat niestety.
  Zadziwiajace,ze nadal ma tyle wsparcia,tvp,policja,zero zainteresowania ze strony U.S. Moze z tej strony tzn. U.S nie podjeto jeszcze dzialan? 

  • a’propos
   a @—>londoner.
   witam.
   to nie jest takie proste..wszystko zaczeło sie w CARPATII..szybki koniec tego pajaca zalezy od kilku czynników..od nieustępliwych a nie "usłuznych"sędziów…od ludzi ktorzy zarzadzają mediami i biznesem..banki "liczące" pieniadze z "puszek"..bez zeznan wyzszych urzednikow bankowych co do tego "JAK TO JEST KSIEGOWANE" nic sie nie zmieni..bez odciecia koncernów od sponsoringu tez niewiele…
   ale kluczem jest poczatek..a poczatki juraska siegają CARPATII…
   p.s.
   SWOJĄ DROGĄ…pytanko…czy jutro do studia tvp2 zostana wpuszczone ekipy telewizyjne z takich stacji jak tv republika;tv trwam..radio wnet;niepoprawne radio..i kilka innych..bacznie sie temu bede przygladał..i bede furcał jutro na prezesa Kurskiego..jesli bedzie "CUŚ" nie tak…a z reszta..wg mnie wszystko jest NIE TAK..bo jutro nie powinno byc o hucpie nawet slowa w mediach..
   BANALNE PYTANKO:
   KTO MA ZAPLACIC ZA CZAS ANTENOWY?????????????????????????

 10. “koncz wasc ,wstydu oszczedz”
  Witam wszystkich obecnych- miejmy nadzieje,ze to poczatek konca hochsztaplera.Mamy nowy Rzad i trudno miuwierzyc,ze wreszcie media "przemowia faktami" pomimo,ze Prezydent Duda podarowal narty….moze On jeszcze nic nie wie?
  Po raz pierwszy doczytalem o procentach bankowych -sam glownodowadzacy powiedzial kiedys w prost,ze oodsetki naleza sie jemu-nie jest to doslowny cytat niestety.
  Zadziwiajace,ze nadal ma tyle wsparcia,tvp,policja,zero zainteresowania ze strony U.S. Moze z tej strony tzn. U.S nie podjeto jeszcze dzialan? 

  • a’propos
   a @—>londoner.
   witam.
   to nie jest takie proste..wszystko zaczeło sie w CARPATII..szybki koniec tego pajaca zalezy od kilku czynników..od nieustępliwych a nie "usłuznych"sędziów…od ludzi ktorzy zarzadzają mediami i biznesem..banki "liczące" pieniadze z "puszek"..bez zeznan wyzszych urzednikow bankowych co do tego "JAK TO JEST KSIEGOWANE" nic sie nie zmieni..bez odciecia koncernów od sponsoringu tez niewiele…
   ale kluczem jest poczatek..a poczatki juraska siegają CARPATII…
   p.s.
   SWOJĄ DROGĄ…pytanko…czy jutro do studia tvp2 zostana wpuszczone ekipy telewizyjne z takich stacji jak tv republika;tv trwam..radio wnet;niepoprawne radio..i kilka innych..bacznie sie temu bede przygladał..i bede furcał jutro na prezesa Kurskiego..jesli bedzie "CUŚ" nie tak…a z reszta..wg mnie wszystko jest NIE TAK..bo jutro nie powinno byc o hucpie nawet slowa w mediach..
   BANALNE PYTANKO:
   KTO MA ZAPLACIC ZA CZAS ANTENOWY?????????????????????????

 11. Jak z nim właściwie jest ?
  Jak z nim właściwie jest, kradł czy nie kradł ? Trwa jakaś dziwna maskarada wokół jego osoby, wiadomo wszystkim o co chodzi a nie ma dowodów winy. Coś jak z Alem Capone. Zresztą podobnych przypadków jest więcej. I mocno wierzę i chcę wierzyć, że niebawem powołana zostanie lotna brygada CBA – oddział nietykalnych z jakimś odpowiednikiem Eliota Nessa, który skutecznie dobierze się do dupy cwaniakowi a sprawa zacznie w końcu być normalna. Tymczasem normalnie wcale nie jest, co prawda wywalają ze stołków z bizantyjskimi odprawami na otarcie łez, odwołali arabskiego ambasadora, salon wyje, Komitet Obrony Draństwa wyprowadza komuchów na ulice i wszystko lub prawie wszystko. A co być powinno, czego lud oczekuje ? Amasadora w kajdanach i areszcie śledczym. Staruch mógł siedzieć do sprawy dlaczego nie może amasador ? Tych dlaczego jest więcej, chodzą wolno, drą mordy na KOD-zie a ja to widzę i mnie to ogromnie wk….wia. Nie słychać by ubowcom zmniejszyli do średniej emerytalnej emerytury a podwyzszyli ich ofiarom. Że co ? Że niecierpliwy jestem. Pewnie, że jestem i to jak cholera niecierpliwy. W chorobliwej wyoraźni jawi mnie się nowy układ, jakaś nowa II kreska, nieco cińsza od poprzedniej, wymuszona wrzaskiem zdrajców i wrcholstwa oraz głosami z Berlina i Brukseli. Zwariowałem ? Możliwe, trudno nie zwariować żyjąc w tej krainie nieustannego szczęścia, bezkarności łotrów sięgającej Targowicy. Mamy z tym problem, że łajdakom się wybacza a oni robią swoje. Alimenciarz chodzi po ulicy robi cyrk po czersku, zalego 80 tysięcy i co ? I nic ! Chodzi i pierd….i o zamachu na wolność. Zapewne na jego wolność w czynieniu skurwysyństw. Na marginesie mediów i nowego w nich dyrektora. Kiepski wybór. Gdy patrzę na jedną połowę waleta w czerskim zespole, i na właśnie wybrane jego odbicie, zastanawiam się nad kurską kartą, do kogo będzie należała ? Różowo nie jest, nadal widzę czerwone mordy w awangardzie ‘’prawdy’’.

 12. Jak z nim właściwie jest ?
  Jak z nim właściwie jest, kradł czy nie kradł ? Trwa jakaś dziwna maskarada wokół jego osoby, wiadomo wszystkim o co chodzi a nie ma dowodów winy. Coś jak z Alem Capone. Zresztą podobnych przypadków jest więcej. I mocno wierzę i chcę wierzyć, że niebawem powołana zostanie lotna brygada CBA – oddział nietykalnych z jakimś odpowiednikiem Eliota Nessa, który skutecznie dobierze się do dupy cwaniakowi a sprawa zacznie w końcu być normalna. Tymczasem normalnie wcale nie jest, co prawda wywalają ze stołków z bizantyjskimi odprawami na otarcie łez, odwołali arabskiego ambasadora, salon wyje, Komitet Obrony Draństwa wyprowadza komuchów na ulice i wszystko lub prawie wszystko. A co być powinno, czego lud oczekuje ? Amasadora w kajdanach i areszcie śledczym. Staruch mógł siedzieć do sprawy dlaczego nie może amasador ? Tych dlaczego jest więcej, chodzą wolno, drą mordy na KOD-zie a ja to widzę i mnie to ogromnie wk….wia. Nie słychać by ubowcom zmniejszyli do średniej emerytalnej emerytury a podwyzszyli ich ofiarom. Że co ? Że niecierpliwy jestem. Pewnie, że jestem i to jak cholera niecierpliwy. W chorobliwej wyoraźni jawi mnie się nowy układ, jakaś nowa II kreska, nieco cińsza od poprzedniej, wymuszona wrzaskiem zdrajców i wrcholstwa oraz głosami z Berlina i Brukseli. Zwariowałem ? Możliwe, trudno nie zwariować żyjąc w tej krainie nieustannego szczęścia, bezkarności łotrów sięgającej Targowicy. Mamy z tym problem, że łajdakom się wybacza a oni robią swoje. Alimenciarz chodzi po ulicy robi cyrk po czersku, zalego 80 tysięcy i co ? I nic ! Chodzi i pierd….i o zamachu na wolność. Zapewne na jego wolność w czynieniu skurwysyństw. Na marginesie mediów i nowego w nich dyrektora. Kiepski wybór. Gdy patrzę na jedną połowę waleta w czerskim zespole, i na właśnie wybrane jego odbicie, zastanawiam się nad kurską kartą, do kogo będzie należała ? Różowo nie jest, nadal widzę czerwone mordy w awangardzie ‘’prawdy’’.

 13. Życzenia Najlepszego Wszystkiego w 2016
  Po dawce goryczy winien jestem optymizmu. Chciałbym się wreszcie obudzić któregoś dnia, ranka bez lisich mord na Woronicza, bez agory na Czerskiej, bez żakowszczyzny w wyjaśnianiu czegokolwiek, z pomnikiem Adama M w skansenie komunizmu, na waleta, który zasłania sobie tyłek ostatnim nakładem swego organu. Czy doczekam ? Oby ! Czego Życzę wszystkim w zdrowiu, w pomyślności dla naszej znękanej ojczyzny. Wszystkiego Najlepszego w 2016 tym i następnych, oby lepszych !

 14. Życzenia Najlepszego Wszystkiego w 2016
  Po dawce goryczy winien jestem optymizmu. Chciałbym się wreszcie obudzić któregoś dnia, ranka bez lisich mord na Woronicza, bez agory na Czerskiej, bez żakowszczyzny w wyjaśnianiu czegokolwiek, z pomnikiem Adama M w skansenie komunizmu, na waleta, który zasłania sobie tyłek ostatnim nakładem swego organu. Czy doczekam ? Oby ! Czego Życzę wszystkim w zdrowiu, w pomyślności dla naszej znękanej ojczyzny. Wszystkiego Najlepszego w 2016 tym i następnych, oby lepszych !

 15. Miglanc – kopia JO
  Panie Piotrze, dziękuję za naświetlenie spraw związanych z WOŚP. W naszym powiecie działa podobny miglanc w branży pomocy dzieci. Oczywiście coś pomaga, ale też dochodzą do mnie informacje o pewnych dziwnych sprawach. Czy można prosić o FAQ jak się zabrać za taki temat?

 16. Miglanc – kopia JO
  Panie Piotrze, dziękuję za naświetlenie spraw związanych z WOŚP. W naszym powiecie działa podobny miglanc w branży pomocy dzieci. Oczywiście coś pomaga, ale też dochodzą do mnie informacje o pewnych dziwnych sprawach. Czy można prosić o FAQ jak się zabrać za taki temat?

  • Do drugiego szwabskiego
   Do drugiego szwabskiego skurwysyna (komisarza Oetingera) napisał minister Ziobro ostry list. Skurwiel Schulz jest z SPD, a skurwiel Oettinger z "chadecji" i ich partie tworzą rząd obecnej rzeszy, który kolaborując z Rosją w tym roku zaczyna budowę dwóch nowych nitek nordstream z Putinem czym wzmacniają i tak już mocną w rzeszy putinizację rzeszy.
   Wszystkie niemieckie skurwiele wyją, bo m.in. nałożony podatek bankowy to podatek w ich instytucje finansowe, a podatek od ich kauflandów i lidlów wchodzą w życie w kwietniu lub w maju. Niemieckich skurwieli zabolała też wizyta PAD w Chinach oraz spotkanie na szczycie w Niedzicy.

   PS.1 Jak Antoni uwali kontrakt na Caracale to w chórze z wyjcami z rzeszy zaczną wyć politycy znad Sekwany, narazie jeszcze nie wyją, bo póki co Caracali nie uwalono.

   PS.2 A tak w ogóle to ponad 50 sfałszowanych dokumentacji sekcyjnych pomordowanych w Smoleńsku (po upublicznieniu tej informacji przez niemiecki RMF "prokuratura" tego nie zdementowała) jest czymś niewyobrażalnym – niewyobrażalnym w tym sensie, że żaden polski dziennikarz się tym na poważnie nie zajął do tej pory.

  • Do drugiego szwabskiego
   Do drugiego szwabskiego skurwysyna (komisarza Oetingera) napisał minister Ziobro ostry list. Skurwiel Schulz jest z SPD, a skurwiel Oettinger z "chadecji" i ich partie tworzą rząd obecnej rzeszy, który kolaborując z Rosją w tym roku zaczyna budowę dwóch nowych nitek nordstream z Putinem czym wzmacniają i tak już mocną w rzeszy putinizację rzeszy.
   Wszystkie niemieckie skurwiele wyją, bo m.in. nałożony podatek bankowy to podatek w ich instytucje finansowe, a podatek od ich kauflandów i lidlów wchodzą w życie w kwietniu lub w maju. Niemieckich skurwieli zabolała też wizyta PAD w Chinach oraz spotkanie na szczycie w Niedzicy.

   PS.1 Jak Antoni uwali kontrakt na Caracale to w chórze z wyjcami z rzeszy zaczną wyć politycy znad Sekwany, narazie jeszcze nie wyją, bo póki co Caracali nie uwalono.

   PS.2 A tak w ogóle to ponad 50 sfałszowanych dokumentacji sekcyjnych pomordowanych w Smoleńsku (po upublicznieniu tej informacji przez niemiecki RMF "prokuratura" tego nie zdementowała) jest czymś niewyobrażalnym – niewyobrażalnym w tym sensie, że żaden polski dziennikarz się tym na poważnie nie zajął do tej pory.

 17. Nakarm Matke Kurke!
  Na zlosc Owsiakowi! Skoro sekciarze chca pobic rekord zbiorki "na zlosc" PiS-owi ja proponuje by kazdy kto bedzie czytal dzisiejszy felieton wrzucil do "puszki" zwanej abonamentem zebraczym na Kontrowersjach.net po 1 zlotowce! Tekst Kompendium "Wielkiej Sciemy" ma w chwili gdy pisze te slowa 37 199 odslon.

 18. Nakarm Matke Kurke!
  Na zlosc Owsiakowi! Skoro sekciarze chca pobic rekord zbiorki "na zlosc" PiS-owi ja proponuje by kazdy kto bedzie czytal dzisiejszy felieton wrzucil do "puszki" zwanej abonamentem zebraczym na Kontrowersjach.net po 1 zlotowce! Tekst Kompendium "Wielkiej Sciemy" ma w chwili gdy pisze te slowa 37 199 odslon.

 19. Odnośnie leczenia na sprzęcie WOŚP
  to ja podaję jako kontrargument coś takiego.
  * rocznie płacę składki zdrowotne w wysokości 3348zł, są też tacy którzy płacą więcej i mniej. Od kilku lat to robią się już grube tysiące.
  * jeśli trafię do szpitala publicznego to nie interesuje mnie jakiego on używa sprzętu. Różna aparatura się znajduje w szpitalu publicznym i mnie nie rostrzygać skąd ona pochodzi. Jest w szpitalu publicznym.
  * jeśli chce być leczony niech jedzie do jednej z siedzib WOŚP i tam niech się leczy na ich sprzęcie.

 20. Odnośnie leczenia na sprzęcie WOŚP
  to ja podaję jako kontrargument coś takiego.
  * rocznie płacę składki zdrowotne w wysokości 3348zł, są też tacy którzy płacą więcej i mniej. Od kilku lat to robią się już grube tysiące.
  * jeśli trafię do szpitala publicznego to nie interesuje mnie jakiego on używa sprzętu. Różna aparatura się znajduje w szpitalu publicznym i mnie nie rostrzygać skąd ona pochodzi. Jest w szpitalu publicznym.
  * jeśli chce być leczony niech jedzie do jednej z siedzib WOŚP i tam niech się leczy na ich sprzęcie.

 21. Swoją dorgą PiS ma instrument
  Swoją dorgą PiS ma instrument, żeby zniszczyć Owsiaka raz na zawsze. Wystarczyłoby powiedzieć, że po zakończeniu zbiórki równowartość zebranych pieniędzy zostanie przesunięta z budżetu Ministerstwa Zdrowia na np. wsparcie mediów katolickich 😉

 22. Swoją dorgą PiS ma instrument
  Swoją dorgą PiS ma instrument, żeby zniszczyć Owsiaka raz na zawsze. Wystarczyłoby powiedzieć, że po zakończeniu zbiórki równowartość zebranych pieniędzy zostanie przesunięta z budżetu Ministerstwa Zdrowia na np. wsparcie mediów katolickich 😉

 23. Off Topic
  Zajrzałem przed chwilą na strony internetowe Polskiego Radia. Do niedawna każdy z czterech programów miał tam prezentacje składu osobowego zespołu redakcyjnego. Dziś też mają (Jedynka – już bez "nieodżałowanego" Kamila Dąbrowy) – Z WYJĄTKIEM "TRUJKI", choć za niedawnych czasów szefowania tam Magdy "ożeu morze" miała!

  Czyżby w "Trujce" nastąpił "odstrzał do stanu zerowego"???!

 24. Off Topic
  Zajrzałem przed chwilą na strony internetowe Polskiego Radia. Do niedawna każdy z czterech programów miał tam prezentacje składu osobowego zespołu redakcyjnego. Dziś też mają (Jedynka – już bez "nieodżałowanego" Kamila Dąbrowy) – Z WYJĄTKIEM "TRUJKI", choć za niedawnych czasów szefowania tam Magdy "ożeu morze" miała!

  Czyżby w "Trujce" nastąpił "odstrzał do stanu zerowego"???!

  • Oj tam, to był jedny możliwy
   Oj tam, to był jedny możliwy wynik…teraz niech polska reprezentacja rządowa pozamiata te euroosły na ich wlasnym podwórku i uznamy, że dorównali siatkarzom 🙂

   EDIT Nie mogę, niektóre komentarze na tt miażdżą, jesteśmy niezwykłym narodem:)
   1.Niemieckie media poinformują o dzisiejszej porażce swojej drużyny jakoś koło piątku :v
   ….Słuszna koncepcja. Podanie wyniku przez niemieckie media mogłoby spowodować akty nienawiści wobec Polski i Polaków…..
   2."Niemcy nie potrafią obronić piłki meczowej u siebie, a chcą bronić demokracji u nas."
   3.
   "Polacy podstępem ukradli nam pewne zwycięstwo"
   4.Jutro kontynuacja meczu Polska-Niemcy w gabinecie min. Waszczykowskiego
   5. piękny gest min. Waszczykowskiego, że zamierza pocieszyć Ambasadra Niemiec
   6.Polacy ubogacili Niemców 3:2 🙂
   7.Czy Martin Schulz już pouczył Polaków, jak gra się w siatkówkę?
   8.Schulz wprowadzi sankcje dla siatkarzy i pozabiera im piłki i adidasy

  • Oj tam, to był jedny możliwy
   Oj tam, to był jedny możliwy wynik…teraz niech polska reprezentacja rządowa pozamiata te euroosły na ich wlasnym podwórku i uznamy, że dorównali siatkarzom 🙂

   EDIT Nie mogę, niektóre komentarze na tt miażdżą, jesteśmy niezwykłym narodem:)
   1.Niemieckie media poinformują o dzisiejszej porażce swojej drużyny jakoś koło piątku :v
   ….Słuszna koncepcja. Podanie wyniku przez niemieckie media mogłoby spowodować akty nienawiści wobec Polski i Polaków…..
   2."Niemcy nie potrafią obronić piłki meczowej u siebie, a chcą bronić demokracji u nas."
   3.
   "Polacy podstępem ukradli nam pewne zwycięstwo"
   4.Jutro kontynuacja meczu Polska-Niemcy w gabinecie min. Waszczykowskiego
   5. piękny gest min. Waszczykowskiego, że zamierza pocieszyć Ambasadra Niemiec
   6.Polacy ubogacili Niemców 3:2 🙂
   7.Czy Martin Schulz już pouczył Polaków, jak gra się w siatkówkę?
   8.Schulz wprowadzi sankcje dla siatkarzy i pozabiera im piłki i adidasy

  • Korba Verde,
   niestety u mnie to samo. Niektórzy to całe kurtki mieli oblebione serduszkami. Na tym polega nieszczęscie, że cwaniak żeruje na dobroci ludzkiej :/ Ciężka droga ku pełnemu uświadomieniu dobroczyńców. Tym głebszy skłon w stronę Matki Kurki za to co robi.

   • Przepraszam za  wulgarny
    Przepraszam za  wulgarny jezyk
    ''Ruchany'' i zgnojony  naród od kilkudziesięciu lat ze spacyfikowaną godnością potrzebuje igrzysk aby  przez  sekunde poczuć się wartościowym.
    Bedąc w Polsce  w czasie  Swiąt  – w autobusie –   stała obok mnie  kobiecina  wyschnięta zmęczona – jechala  do pracy  na  16.00  w drukarni   na 10 godzin  pracując za  2 Euro !!!! na godzine – tak sobie pomyślalam   – jak to sie  ma  do europy  tych  8 , 9 , 12  i wiecej  euro  na godzine  bo takie sa stawki w Europie –  bo tu nawet nie ma co powiedzieć
    ta pani tez wspomniala  ze wszyscy  którzy sie burzą  wylatują  od razu …

    Dlatego  tym bardzej  boli  jak  te skurwysyny manipuluja  strachem  tych  zgnojonych  ludzi  mamiąc  ich  i oszukując. Tylko jak widac  niewielka czesc spoleczenstwa widzi ten mechanizm …
    Chyba  czas na jakieś  kampanie  społeczne  aby przywrócic  godność ludziom bo bez tego chyba ani rusz….

  • Korba Verde,
   niestety u mnie to samo. Niektórzy to całe kurtki mieli oblebione serduszkami. Na tym polega nieszczęscie, że cwaniak żeruje na dobroci ludzkiej :/ Ciężka droga ku pełnemu uświadomieniu dobroczyńców. Tym głebszy skłon w stronę Matki Kurki za to co robi.

   • Przepraszam za  wulgarny
    Przepraszam za  wulgarny jezyk
    ''Ruchany'' i zgnojony  naród od kilkudziesięciu lat ze spacyfikowaną godnością potrzebuje igrzysk aby  przez  sekunde poczuć się wartościowym.
    Bedąc w Polsce  w czasie  Swiąt  – w autobusie –   stała obok mnie  kobiecina  wyschnięta zmęczona – jechala  do pracy  na  16.00  w drukarni   na 10 godzin  pracując za  2 Euro !!!! na godzine – tak sobie pomyślalam   – jak to sie  ma  do europy  tych  8 , 9 , 12  i wiecej  euro  na godzine  bo takie sa stawki w Europie –  bo tu nawet nie ma co powiedzieć
    ta pani tez wspomniala  ze wszyscy  którzy sie burzą  wylatują  od razu …

    Dlatego  tym bardzej  boli  jak  te skurwysyny manipuluja  strachem  tych  zgnojonych  ludzi  mamiąc  ich  i oszukując. Tylko jak widac  niewielka czesc spoleczenstwa widzi ten mechanizm …
    Chyba  czas na jakieś  kampanie  społeczne  aby przywrócic  godność ludziom bo bez tego chyba ani rusz….

 25. PRECZ OD OWSIAKA
  HIPOKRYTO I PRZESTĘPCO MATKO KURKO  , NAPISZ DLACZEGO Z NASZYCH PIENIĘDZY IDZIE PONAD 2 MLN NA OCHRONĘ KURDUPLA , DLACZEGO PO WYBORACH KURDUPEL DOSTAŁ OCHRONĘ BOR , DLACZEGO WUJEK DUDY ZOSTAŁ ZARZĄDZAJĄCYM DUŻYM MIASTEM , DLACZEGO ZŁODZIEJ I BANDYTA BRUDZIŃSKI PEŁNI FUNKCJE PAŃSTWOWE , DLACZEGO PANOWIE W CZARNYCH KIECKACH PŁAWIĄ SIĘ W LUKSUSIE I CZY MAJĄ NA TO KASĘ Z CARITASU ?????????????A MOŻE TY POKAŻESZ ROZLICZENIA Z DAROWIZN ???? ŻENUJĄCY ARTYKUŁ TYPOWEGO PISLAMISTY I PRZESTĘPCY

 26. PRECZ OD OWSIAKA
  HIPOKRYTO I PRZESTĘPCO MATKO KURKO  , NAPISZ DLACZEGO Z NASZYCH PIENIĘDZY IDZIE PONAD 2 MLN NA OCHRONĘ KURDUPLA , DLACZEGO PO WYBORACH KURDUPEL DOSTAŁ OCHRONĘ BOR , DLACZEGO WUJEK DUDY ZOSTAŁ ZARZĄDZAJĄCYM DUŻYM MIASTEM , DLACZEGO ZŁODZIEJ I BANDYTA BRUDZIŃSKI PEŁNI FUNKCJE PAŃSTWOWE , DLACZEGO PANOWIE W CZARNYCH KIECKACH PŁAWIĄ SIĘ W LUKSUSIE I CZY MAJĄ NA TO KASĘ Z CARITASU ?????????????A MOŻE TY POKAŻESZ ROZLICZENIA Z DAROWIZN ???? ŻENUJĄCY ARTYKUŁ TYPOWEGO PISLAMISTY I PRZESTĘPCY

 27. Mała dygresja dla ANTY
  Ja (imię nazwisko) nr i seria DO. PESEL zamieszkały (adres) oraz moja rodzina (wymienione w załaczniku do oświadczenia a przede wszystkim dzieci i wnuki) będący w pełni władz umysłowych oświadczam, iż w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia NIE WYRAŻAM ZGODY w celu leczenia lub ratowania życia na użycie sprzętu zakupionego i ofiarowanego przez WOŚP pana J. Owasiaka. Data i podpis. I wszystkow temacie. Proste? Proste. Chyba że ktoś jest HIPOKRYTĄ i w głebi duszy nie chce sie przyznać.

    • Około jednego promila – wiesz ile to?
     To permanentna zawartość alkoholu w twojej krwi, sądząc po głupotach, jakie wypisujesz i ledwie wkład, jaki zbiera twój guru w hucpie, i przy całej sraczce medialnej za którą wszyscy bulimy, niestety. Tak więc przestań pieprzyć o tym ogromie sprzętu zalewającego polskie szpitale i policz sobie prawdopodobieństwo zdarzenia, jeśli potrafisz

     • I tu mnie masz
      Nie wiesz a jednak wiesz!! EUREKA albo typowy pislam i wyszło (stra)szydło z worka. Może i medialna "sraczka" (no przecież ty wiesz) ale z deklarowanych pieniędzy musi się rozliczyć a przynajmniej tych co na antenie podał. Ale ile to ma kosztować poltyczna sraczka szydło pt: 500+? Ok. 20-25 mld rocznie i cholera tyle jej brakuje a tu J. Owsiak w jeden dzień załatwił 2 (słownie dla tumanów DWA) lata ustawy (hipotetycznej). OJEJ.  Więc posłuchaj lesczu pisowski dla mnie to on może wyciągać dla siebie i drugie tyle, mam to gdzieś, jeżeli taką kasę przeznacza na dzieciaki. Zrób ty i "zasrany" pis choćby wspomniany twój 1 promil (z którym widać jesteś za pan brat) to wtedy pogadamy, a tak to wiesz gdzie twoje miejsce. Tylko niszczyć i krytykować potraficie.

     • Biedny głupku!
      Pomieszały ci się kompletnie argumenty, liczby, zdarzenia…
      Szydło, ustawy, 500+, jakieś 25 mld, zapomniałeś jeszcze Rydzyka wyciągnąć 🙂
      I taka to z wami, durne lemingi, dyskusja. Rozmawimy o pewnym pajacu, czy polityce rządu?
      Tymczasem twarde liczby:
      W pewnym mieście na hucpę wybulono ponad 120 000 zł!
      Guru zebrał ok 70 tys.
      Na "pomoc" przeznaczono z tego ok 30 tys.
      Reasumując, bo pewnie i tak nic nie zrozumiałeś: zabrano z naszych kieszeni 120 000, po to by ktoś z tego przekazał na "chore dzieci" 30 000 i bardzo wygodnie sobie przy tym żył, kupując kolejne pałace, młyny, terenówki, floty drogich aut. Taki jest właśnie sens tej dziwnej, niezrozumiałej dla kogoś z podstawowym pojęciem ekonomicznym akcji!

     • Re..
      Trzymając się wzorów "spieprzaj dziadu" a jak ci szkoda klawiatury to zajmij się swoimi kiecakami i im porób trochę fotek bo naprezesa-kurdupla to jeszcze nie wymyslili takiego fotoshopa co by mu pomógł.

     • I tu mnie masz 2
      Przyznaję sie do pomyłki w liczbach pomimo wczesnej pory pisania i jakże olbrzymiej elokwencji przeciwników w dyskusji (ciekawe czy tylko ja potrafię sie przyznać do błedów). Ale cóż tam moje pomyłki o kilka zer, przecież wielki guru narodu jarosław przed wyborami stwierdził że wie gdzie można znaleźć BILION PLN. HURAX3. Ciekawe czy on też się przyzna do błędu? Kilka zer mu naród wybaczy? Ha ha ha

     • Wracając do wyliczeń
      W pewnym mieście na hucpę wybulono ponad 120 000 zł!
      Guru zebrał ok 70 tys.
      Na "pomoc" przeznaczono z tego ok 30 tys.

      Czyli gdyby nie robić WOŚP, a zamiast tego zachęcić samorządy do zakupu sprzętu medycznego za tyle, ile przeznaczyłby na to WOŚP, to:
      1. budżet pewnego miasta zaoszczędziłby 90.000 zł,
      2. podatnicy z tego miasta zaoszczędziliby kolejne 70.000 zł – zostałoby w ich kieszeni.

      Kto by stracił?

 28. Mała dygresja dla ANTY
  Ja (imię nazwisko) nr i seria DO. PESEL zamieszkały (adres) oraz moja rodzina (wymienione w załaczniku do oświadczenia a przede wszystkim dzieci i wnuki) będący w pełni władz umysłowych oświadczam, iż w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia NIE WYRAŻAM ZGODY w celu leczenia lub ratowania życia na użycie sprzętu zakupionego i ofiarowanego przez WOŚP pana J. Owasiaka. Data i podpis. I wszystkow temacie. Proste? Proste. Chyba że ktoś jest HIPOKRYTĄ i w głebi duszy nie chce sie przyznać.

    • Około jednego promila – wiesz ile to?
     To permanentna zawartość alkoholu w twojej krwi, sądząc po głupotach, jakie wypisujesz i ledwie wkład, jaki zbiera twój guru w hucpie, i przy całej sraczce medialnej za którą wszyscy bulimy, niestety. Tak więc przestań pieprzyć o tym ogromie sprzętu zalewającego polskie szpitale i policz sobie prawdopodobieństwo zdarzenia, jeśli potrafisz

     • I tu mnie masz
      Nie wiesz a jednak wiesz!! EUREKA albo typowy pislam i wyszło (stra)szydło z worka. Może i medialna "sraczka" (no przecież ty wiesz) ale z deklarowanych pieniędzy musi się rozliczyć a przynajmniej tych co na antenie podał. Ale ile to ma kosztować poltyczna sraczka szydło pt: 500+? Ok. 20-25 mld rocznie i cholera tyle jej brakuje a tu J. Owsiak w jeden dzień załatwił 2 (słownie dla tumanów DWA) lata ustawy (hipotetycznej). OJEJ.  Więc posłuchaj lesczu pisowski dla mnie to on może wyciągać dla siebie i drugie tyle, mam to gdzieś, jeżeli taką kasę przeznacza na dzieciaki. Zrób ty i "zasrany" pis choćby wspomniany twój 1 promil (z którym widać jesteś za pan brat) to wtedy pogadamy, a tak to wiesz gdzie twoje miejsce. Tylko niszczyć i krytykować potraficie.

     • Biedny głupku!
      Pomieszały ci się kompletnie argumenty, liczby, zdarzenia…
      Szydło, ustawy, 500+, jakieś 25 mld, zapomniałeś jeszcze Rydzyka wyciągnąć 🙂
      I taka to z wami, durne lemingi, dyskusja. Rozmawimy o pewnym pajacu, czy polityce rządu?
      Tymczasem twarde liczby:
      W pewnym mieście na hucpę wybulono ponad 120 000 zł!
      Guru zebrał ok 70 tys.
      Na "pomoc" przeznaczono z tego ok 30 tys.
      Reasumując, bo pewnie i tak nic nie zrozumiałeś: zabrano z naszych kieszeni 120 000, po to by ktoś z tego przekazał na "chore dzieci" 30 000 i bardzo wygodnie sobie przy tym żył, kupując kolejne pałace, młyny, terenówki, floty drogich aut. Taki jest właśnie sens tej dziwnej, niezrozumiałej dla kogoś z podstawowym pojęciem ekonomicznym akcji!

     • Re..
      Trzymając się wzorów "spieprzaj dziadu" a jak ci szkoda klawiatury to zajmij się swoimi kiecakami i im porób trochę fotek bo naprezesa-kurdupla to jeszcze nie wymyslili takiego fotoshopa co by mu pomógł.

     • I tu mnie masz 2
      Przyznaję sie do pomyłki w liczbach pomimo wczesnej pory pisania i jakże olbrzymiej elokwencji przeciwników w dyskusji (ciekawe czy tylko ja potrafię sie przyznać do błedów). Ale cóż tam moje pomyłki o kilka zer, przecież wielki guru narodu jarosław przed wyborami stwierdził że wie gdzie można znaleźć BILION PLN. HURAX3. Ciekawe czy on też się przyzna do błędu? Kilka zer mu naród wybaczy? Ha ha ha

     • Wracając do wyliczeń
      W pewnym mieście na hucpę wybulono ponad 120 000 zł!
      Guru zebrał ok 70 tys.
      Na "pomoc" przeznaczono z tego ok 30 tys.

      Czyli gdyby nie robić WOŚP, a zamiast tego zachęcić samorządy do zakupu sprzętu medycznego za tyle, ile przeznaczyłby na to WOŚP, to:
      1. budżet pewnego miasta zaoszczędziłby 90.000 zł,
      2. podatnicy z tego miasta zaoszczędziliby kolejne 70.000 zł – zostałoby w ich kieszeni.

      Kto by stracił?

 29. Gizbern czytając
  pewne komentarze pod tym felietonem zauważył, że niektórzy przeszli taką pralnię mózgów, iż potrzeba im już tylko pomocy psychiatrycznej. Choć nie jest pewien czy lobotomia nie byłaby wskazana. Taka agresja, nerwowość i wrzask Caps Lockiem to przejaw, że ktoś komuś otworzył czachę i zamieszał w mózgu widelcem.

 30. Gizbern czytając
  pewne komentarze pod tym felietonem zauważył, że niektórzy przeszli taką pralnię mózgów, iż potrzeba im już tylko pomocy psychiatrycznej. Choć nie jest pewien czy lobotomia nie byłaby wskazana. Taka agresja, nerwowość i wrzask Caps Lockiem to przejaw, że ktoś komuś otworzył czachę i zamieszał w mózgu widelcem.

 31. w kwestii oceny prezentowanych danych
  i komentarz, krótki, bowiem na tyle miałem czasu w ramach zaznajomieniem się z materiałem. Dziwi mnie, a nie chciałbym tego nazywać demagogią porównanie wpływów WOŚP i NFZ w skali rocznej.
  Jak można porównywać fudusze kompletne. Może wartałoby porównać np. wartość łączną przekazywaną w skali roku na ten sam cel, np.: w roku gdy WOŚP celuje w sprzęcie do badań przesiewowych słuchu, podać wartość nabytego sprzętu w tym samym celu przez NFZ. Każde inne porównanie jest tylko demagogią.
  WOŚP na moje marne oko nie utrzymuje lekarzy, pielęgniarek,  sprzątaczek, etc. Zajmuje się sprzętem celowanym, tak więc Szanowna Matko Kurka bądź odrobinę uczciwa.

  inne punkty przeczytam i przeanalizuję przy okazji…. i nie omieszkam się podzielić uwagami, o ile tylko Twój blog to przyjmie.

  • WOŚP a NFZ
   Popieram zestawienie wydatków na fundusze celowe. Powinny one zawierać jednak przynajmniej 4 rubryki:
   1. planowane wydatki NFZ,
   2. rzeczywiste wydatki NFZ,
   3. pieniądze ze zbiórki WOŚP na dany cel
   4. pieniądze wydane przez WOŚP na dany cel.

   Dzięki temu od razu widać by było:
   – czy NFZ rzeczywiście obcina wydatki w budżecie o kwotę zbiórki WOŚP – pisał o tym "Wprost" już kilka lat temu,
   – jaka część pieniędzy zebranych przez WOŚP na konkretny cel jest rzeczywiście przeznaczanych na niego.

 32. w kwestii oceny prezentowanych danych
  i komentarz, krótki, bowiem na tyle miałem czasu w ramach zaznajomieniem się z materiałem. Dziwi mnie, a nie chciałbym tego nazywać demagogią porównanie wpływów WOŚP i NFZ w skali rocznej.
  Jak można porównywać fudusze kompletne. Może wartałoby porównać np. wartość łączną przekazywaną w skali roku na ten sam cel, np.: w roku gdy WOŚP celuje w sprzęcie do badań przesiewowych słuchu, podać wartość nabytego sprzętu w tym samym celu przez NFZ. Każde inne porównanie jest tylko demagogią.
  WOŚP na moje marne oko nie utrzymuje lekarzy, pielęgniarek,  sprzątaczek, etc. Zajmuje się sprzętem celowanym, tak więc Szanowna Matko Kurka bądź odrobinę uczciwa.

  inne punkty przeczytam i przeanalizuję przy okazji…. i nie omieszkam się podzielić uwagami, o ile tylko Twój blog to przyjmie.

  • WOŚP a NFZ
   Popieram zestawienie wydatków na fundusze celowe. Powinny one zawierać jednak przynajmniej 4 rubryki:
   1. planowane wydatki NFZ,
   2. rzeczywiste wydatki NFZ,
   3. pieniądze ze zbiórki WOŚP na dany cel
   4. pieniądze wydane przez WOŚP na dany cel.

   Dzięki temu od razu widać by było:
   – czy NFZ rzeczywiście obcina wydatki w budżecie o kwotę zbiórki WOŚP – pisał o tym "Wprost" już kilka lat temu,
   – jaka część pieniędzy zebranych przez WOŚP na konkretny cel jest rzeczywiście przeznaczanych na niego.

 33. Wykres 2 – do poprawy
  Świetny artykuł, wszystko w pigułce, ale sugerowałbym szybkie poprawienie wykresu 2 – przeciętne wynagrodzenie lekarza w Polsce (już w 2012 r.) to 6.800 zł. Podana kwota 3.800 zł to średnia pensja w całej służbie zdrowia.

  http://wynagrodzenia.pl/dla_mediow_1.php/wpis.196-wynagrodzenia-w-sluzbie-zdrowia-ile-zarabiaja-lekarze-a-ile-pielegniarki?

  http://www.se.pl/pieniadze/newsy/zarobki-w-sluzbie-zdrowia-jak-duzo-zarabiaja-lekarze_587688.html

 34. Wykres 2 – do poprawy
  Świetny artykuł, wszystko w pigułce, ale sugerowałbym szybkie poprawienie wykresu 2 – przeciętne wynagrodzenie lekarza w Polsce (już w 2012 r.) to 6.800 zł. Podana kwota 3.800 zł to średnia pensja w całej służbie zdrowia.

  http://wynagrodzenia.pl/dla_mediow_1.php/wpis.196-wynagrodzenia-w-sluzbie-zdrowia-ile-zarabiaja-lekarze-a-ile-pielegniarki?

  http://www.se.pl/pieniadze/newsy/zarobki-w-sluzbie-zdrowia-jak-duzo-zarabiaja-lekarze_587688.html

 35. Co to za kraj gdzie Kowalski

  Co to za kraj gdzie Kowalski idzie za bułkę polerować rectum, a taki hurtownik ma się w najlepsze? Kto go broni. Np. mój kolega prawnik osoba wykształcona lat 40. Podobnie jak Wałęsy… skąd to ma? Wyniósł z domu mama szef kancelarii i była sędzina go tego nauczyła. Krzyczy: Konstytucja! Ostatnio miał pecha i przekroczył prędkość w zabudowanym… jechał tylko 200 km/h. Stracił prawojazdy? Nagrania z radiowozu… no co wy. Cytuje: wybroniłem się w sądzie 😉 Noga nogę myje. Tak to się nazywa. Nic z tym nie zrobimy, bo takich się wiesza na latarniach dla przykładu i przestrogi, a teraz się głaszcze i pielęgnuje i pokazuje za wzór. Cóż nie jest już moim kolegom. Mam inne poglądy, mimo. że nie krytykuje bezpośrednio jego, ale jak tchórz się zawinął i go nie ma 😉 Takie życie jakoś nie będę płakał 😉

 36. Co to za kraj gdzie Kowalski

  Co to za kraj gdzie Kowalski idzie za bułkę polerować rectum, a taki hurtownik ma się w najlepsze? Kto go broni. Np. mój kolega prawnik osoba wykształcona lat 40. Podobnie jak Wałęsy… skąd to ma? Wyniósł z domu mama szef kancelarii i była sędzina go tego nauczyła. Krzyczy: Konstytucja! Ostatnio miał pecha i przekroczył prędkość w zabudowanym… jechał tylko 200 km/h. Stracił prawojazdy? Nagrania z radiowozu… no co wy. Cytuje: wybroniłem się w sądzie 😉 Noga nogę myje. Tak to się nazywa. Nic z tym nie zrobimy, bo takich się wiesza na latarniach dla przykładu i przestrogi, a teraz się głaszcze i pielęgnuje i pokazuje za wzór. Cóż nie jest już moim kolegom. Mam inne poglądy, mimo. że nie krytykuje bezpośrednio jego, ale jak tchórz się zawinął i go nie ma 😉 Takie życie jakoś nie będę płakał 😉