Kiszczak trafił do dołu zalanego betonem. Piękny symbol, ale brakuje zwieńczenia!

Prześlij dalej:

Cmentarz na Woli był świadkiem symbolicznego upadku, który przepadł w lawinie bzdurnych tematów bieżących. Byłem jednym z pierwszych „hejterów”, którzy głośno krzyczeli o tym, co większość sobie po cichu pomyślała. Żadnych honorów i uroczystych obrządków nad truchłem bandyty Czesława Kiszczaka. Dyscyplinowanie i szantażowanie emocjonalne, że o zmarłych nie wolno pisnąć jednego złego słowa przestało działać. Co znaczy, że nie wolno? Słowa prawdy, słowa odnoszące się do faktów z reguły nie są miłe, a w przypadku przywódców organizacji terrorystycznej o charakterze zbrojnym, takimi być nie mogą. Na pogrzeb bolszewickiego mordercy przyszło około 20 ludzi, w tym ekipa Telewizji Republika i siostra księdza Zycha, ostatniej ofiary komunistycznej bezpieki. Pogrzeb Kiszczaka odbył się w porządku prawosławnym, niektórzy twierdzą, że to ulubiona uroczystość byłych ubeków i esbeków, bo ściśle związana z tradycją Rosji Radzieckiej. Zwłoki Kiszczaka spalono i urnę zalano betonem, wcześniej prawosławni duchowni nie zgodzili się na wniesienie prochów do cerkwi. Nad mogiłą wdowa po mordercy wypowiedziała kilka grafomańskich wersów kłamstwa, które po cichu i z wyłączeniem komentarzy przedrukowała Gazeta Wyborcza. Ta sama gazeta, której redaktor naczelny nazwał bandytę „człowiekiem honoru”. I co z tego wszystkiego wynika? Ogromnie wiele, ale przede wszystkim pogrom fałszu, na który wielu Polaków czekało tak długo.

Jeszcze kilka lat temu zgon Kiszczaka zostałby rozegrany zupełnie inaczej. Ofiary byłyby zmuszane do szacunku i milczenia, batożenie tradycją i miłosierdziem katolickim nie miałoby końca. Zapewne i w sejmie doszłoby do „wesołych” prowokacji, których celem byłoby zdjęcie krzyża i powieszenie portretów twórców „pokojowej przemiany”, przy okrągłym stole. Wszystko się posypało, zabrakło odważnych i zdolnych do obrony marności. Kolportowane łgarstwa i gwałty moralne straciły swoją moc, a niegdysiejsi mocarze zarządzający pedagogiką wstydu i pogardy podwinęli skundlony ogon i nawet nie mają siły odszczekać się karłom reakcji. Tak dokonał się przełom, wymarzony, wyczekiwany, wymodlony. Wojnę wygrywa się nie na froncie, ale na najwyższej górze wroga, gdzie zatyka się własny sztandar. Wygraliśmy i to widać coraz dobitniej, w sferze symboli, wartości, wiary i powrotu do normalności. Spadkobiercy komuny ucichli, wycofali się, zwiesili łby i klepią nad swoimi grobami swoje zdrowaśki. Nikt ich nie chce i przegania ze świątyni. Bliscy ofiary morderców, na zdjęciach pokazują zbrodnię i tej próby nie wytrzyma żaden kronikarz fałszu.

Strony

32781 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. Obowiązujących, a może własnie przestaje obowiązywać, w Polsce. To jest to samo, co Ty nazywasz - "człowiekowi jestem człowiekiem, ale wobec sqrwysyna  ...".
  Szantażyk moralny dotyczy nie tylko zmarłych, również nas żyjących - napisanie, że islamscy terroryści zalewają Europę jest poddawane właśnie takiemu szantażowi - "nie chcecie przyjąć biednych - jacy z was katolicy, bo wy ciemnogród jesteście" itd., itp., w ten deseń.
  Najśmieszniejsze jest to, że autorami szantażu są ludzie, którzy na co dzień i wprost mówią, że etyka chrześcijańska i uniwersalizm moralny wynikający z nauk KK im przeszkadza, że się z nią nie identyfikują i wręcz aktywnie zwalczają. I to jest dopiero numer, że trzeba było 25 lat, żeby ktokolwiek to zauważył.
  Z drugiej strony, to takie same działania były i są podejmowane wobec społeczeństw w całej Europie, tylko, że tam robiono to nie od 25 lat ale znacznie dłużej. I też nikt, a w każdym razie niewielu na to prawidłowo zareagowało.
  Etyka i uniwersalizmmoralny wynikający z chrześcijaństwa sa dla tych, którzy się do niej przyznają i z nim identyfikują - reszta wypierdalać

 2. to pani, ktora na swoim blogu nawoluje, aby, w celu ocalenia Europy do oczyscic ja z ...chrzescijanstwa.
  i ta sama pani zbija kase na ksiazce o kulinariach ...Bozonarodzeniowych.

  filozofia filozofia ale kasa musi sie zgadzac, ech jacyz oni sa przewidywalni...

 3. Żołnierze niezłomni walczyli o Wolną Polskę, ale jej nie doczekali. Cześć i chwała dla nich. Ich ofiary nie poszły na marne. Ostatnie wydarzenia przywracają wiarę w Polskę. Nie możemy już tego więcej spieprzyć.

 4. Ważne jest, aby ci, którzy jeszcze są wśród nas, mieli poczucie, że umierają w takiej Polsce, o którą walczyli.
  Mój Ojciec jutro kończy 90 lat.
  Czasem zawodzi go pamięć - ale ciągle interesuje się całym światem.

  Pokazałam mu relację z pogrzebu Kiszczaka.
  Reakcja Seniora:
  Prawosławny pogrzeb... No tak...
  A jednak... komuna odchodzi.
  Taka garstka ludzi... bez honorów.

  Wiersz o niewdzięcznych Polakach...
  Tylko głową pokręcił...
  ...A skąd masz emeryturę?

  I puenta:

  Salwa śmiechu:

  Jak to dobrze, że ja Olkowi podziękowałem! Nikt mi nie zarzuci, że byłem niewdzięczny...

 5. avatar

  tez widzialem fotke z tym panem z cmentarza z wiaderkiem i z kielnią..ale uwienczeniem byl ten palik z tabliczką....refleksja..tyle czasu musielismy czekac..na prawdziwy koniec czlowieka honoru..dobre to remedium dla wszystkich tych ktorzy jeszcze sa wsrod nas..a probuja wciaz nam pokazac ze wszystko bylo arcybolesnie proste..OTÓŻ NIE BYLO..i nie bedzie...czy zmusi to tych wszystkich by pokajali sie;przyznali jak bylo tak naprawde??wizja by przez reszte istnienia polski i swiata byc tak zapamietanym musi byc dla nich ciezarem nie do zniesienia..pomimo niedzieli..nie mam dla nich slow zrozumienia...na WOŁYNIU... Kołymie;w Nowosybirsku..i w setkach innych miejsc kosci pohanbionych bieleja i rozpadaja sie na wietrze i mrozie..w polskich lasach i na pograniczu cmentarzy ciagle czekaja na odnalezienie wielcy synowie ziemi..
   
  EDIT..zajawki w necie opisuja ze eksperci wypowiadaja sie ze w/s katastrofy synajskiej..wyraznie slyszalny przeciagly trzask jest znakiem rozerwania kadluba samolotu przez wybuch...o ile dobrze pamietam..a wiem..ŻE DOOOOBRZE PAMIETAM!!!! w/s nagran z tu-154 tez bylo slychac serie skoordynowanych glosnych trzaskow...zastanawiam sie teraz...PO CO panowie "eksperci" jezdzili do rosji i zgrywali kilkakrotnie???!!??? nagrania kopii z kopii...chcieli "wyrazniej" slyszec tzw "trzaski"..czy moze chcieli je "wyciszyc"..??teraz pytanie...KTO I CO Z TYM ZROBI???!!??

 6. Amen.

 7. Łatwo poszło ..Po 25 latach to łatwo nie przyszło i mam nadzieję ,że teraz tak zostanie AUTENTYCZNE ZŁOTE LATA przed Nami  . Jak ta ekipa to spieprzy to pozostanie Nam partyzantka w lasach państwowych.W wojsku było hasło - robisz   to   tak   jak w   cywilu     tylko trzy razy szybciej !!..GRUBĄ kreskę wygumować i DO ROBOTY .
  HEJ SZABLE W DŁOŃ .....
  OKAŻEMY SIĘ GODNI EPOKI  .-daj BOŻE.

  MK napisz tekst s.f. pt. "PBK i PO powołują nowy rząd" To by było dla tych co przegrali (żeby zabolało ) i dla tych co wygrali żeby to sobie UŚWIADOMILI!!

 8. avatar

  Poziom intelektualny małżeństwa Kiszczaków łatwo zdiagnozować po wypowiedzi Kiszczakowej, że zacytuję:
  "dzieci ochrzciłam mężowi na załość, aby odegrać się za jego wieloletnie zdrady..."

 9. Pan Bog naprawde potrafi pisac prosto  na krzywych liniach;)

 10. jak niski musial byc poziom Jaruzelskiego skoro to Kiszczak go werbowal i byl jego oficerem prowadzacym. Kiszczak mimo braku wyksztalcenia (podstawowe a reszta to kursy w wojsku) byl uwazany za duzo bardziej inteligentnego niz Jaruzelski.

 11. Strony