Prześlij dalej:

Do napisania całego felietonu skłoniło mnie nagle zauważone podobieństwo prezesa Kaczyńskiego do prezesa Korwina-Mikke, w jego destrukcyjnych i niepohamowanych erupcjach politycznych. Pomyślałem sobie, że w gruncie rzeczy są bardzo do siebie podobni, z tym, że jednak Kaczyński to przynajmniej poziom level 3.

Przysłowiowe są już akcje prezesa Korwina – Mikkego, który, gdy tylko jego aktualnej formacji grozi przebicie się przez próg 5% włącza momentalnie „opcję zerową” czyli zaczyna wygadywać takie rzeczy i w taki sposób, że kubeł pomyj oraz spadek notowań w okolice zera jest gwarantowany.

Prezes Kaczyński to przy nim gruba ryba, ale i tak jedyne co potrafi, to pięknie brać w dupę. Już, już prawie wygrał, no wygrał prawie wszystko – prezydenta, większość rządową, za pasem już wybory samorządowe, już zbliżył się do 50% poparcia, więc za chwilę byłaby większość konstytucyjna, i nie byłoby wyjścia – faktycznie trzeba by wtedy zmienić Polskę.

Teraz znów można z godnościom osobistom i honorem pójść na dno. Porażka w pięknym stylu, podobnie jak wpakowanie nas w zależność prawie kolonialną w objęcia Traktatu Lizbońskiego i późniejsze krokodyle łzy, jacy to oni są niedobrzy, bo nam każą kochać inaczej, i korniki i futrzaki-zwierzaki, i zapłacić po ćwierć miliona euro za każdego z 7000 nie przyjętych nielegalnych, podejrzanie wyglądających i podejrzanie zachowujących się, nieproszonych przybyszów…

…no tak się kurde staramy, tak napinamy nasze wątłe pośladki i nic – kupa sama idzie – taki klimat widocznie – sraczka nieboraczka.

Ale, zostawmy narzekania. Teraz najważniejsze, czyli co realnie osiągnęliśmy – mam nadzieję że uda się „wyciąć” Macierewicza, bo to przecież przeciwko niemu był rozkręcony ten zgrabny oberek – wzrost gospodarczy najwyższy z możliwych, armia rośnie jak na drożdżach, kasiura w budżecie aż bulgocze, uprzywilejowana kasta w cuglach, duma narodowa rozpiera obywatelskie serca, programy socjalne działają, bezrobocie zniknęło – czyż to nie obraz klęski i rozpaczliwej sytuacji państwa po dwóch latach nieudolnych rządów wielkiej pomyłki, którą była premier Szydło?

Właśnie dlatego należało się jej pozbyć – bo szkodziła na całej linii, i na wszystkich frontach. I tak to wygląda, z tym, że takie teksty ukażą się w mediach sponsorowanych przez niemiecką ambasadę i przez WSI, którego nie ma.

Ja piszę to w ramach proroctwa mniejszego, wspominając geniusz Wyspiańskiego, który oglądać musiał to samo i wciąż to samo i znów to samo w koło Macieju – tak, tak, chamie – miałeś złoty róg, ale to już niestety, czas przeszły dokonany.

--------------------

A tak zupełnie z innej nuty, to myślę, że ordynarne zniszczenie rządu Premier Szydło przy niemrawej postawie słabnącego w oczach Prezesa Kaczyńskiego, który o piętnastej wręcza pani Premier kwiaty i sześć razy całuje ją w rękę po tym, jak sejm obalił wotum nieufności wobec niej, a o szesnastej zmusza rząd do złożenia dymisji, to początek końca tego pięknego snu, jakim była wizja zwycięstwa nad postkomuną.

Dlatego nie ma sensu tracić czasu, tylko należy się przegrupować – może to i lepiej, bo ile można czekać? Zawsze trzeba było się cackać z PiS`em bo nie było alternatywy i każda krytyka była jątrzeniem i podkopywaniem, ale rozumiem, że teraz już chyba można?

Strony

Źródło foto: 
11525 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Jacek Biel

Autor artykułu: Jacek Biel

10 (liczba komentarzy)

 1. wcześniej czy później taka partia powstanie, osiągnie popularność i przejmie dużą część elektoratu PiS_u

   

  ale na razie czekamy na pierwsze notowania partii w sondażach - myślę że PIS straci co najmniej 15%

   

 2. Nie powstanie albowiem powstanie takiej partii jest bardzo skutecznie blokowane od blisko 30 lat (w tym między innymi przy udziale PiSu).

   

 3. avatar

  To przynjamniej jest nas dwóch. Też na to wpadłem wczoraj, raptem.

  Owoce działań Korwina i Jarka wydają się być bliźniaczo podobne...

 4. avatar

  Nie wiem, czy się panowie doczekacie takiej partii, bo, jak się okazuje dłużej niż dwa lata może przetrwać tylko taki twór, który stwarza wyłącznie warunki dla własnych członków.

  Jakieś bzdury o interesie kraju, racji stanu, wolności, obronności, wartości, dobrostanie obywateli nie są interesujące na tyle, aby utrzymać w ryzach tałatajstwo zebrane u żłobu.

  Co do Korwina, to on dawniej utrzymywał siebie i swoją rodzinę z tego, że nie zdobywał takiego poparcia, które by zmusiłygo do wejścia do sejmu. Ostatnio chyba przestało wystarczać, bo się postarał o posadę w Unii. Uważam, że dba o swoje interesy naprawdę skutecznie

 5. Muszę Pana rozczarować nic nie widać .Ostatnio  byłem zaproszony na spotkanie klubu konserwatywnego który się ma zamiar zawiązać  .Co tam zobaczyłem tych samych działaczy latających od Korwina po jakieś Zjednoczenia Chrześcijańsko- różne ( dużo tego ) .Zgrane karty które nic nie osiągneły przez 10-15 lat i nic nie ośiągną .Te same ble ble co na prawicy od lat a sala 70% obłożona .Średnia wieku 55 -60 lat Na pytanie znajomego no jak ? Odpowiedziałem głupio mi było wychodzić raz do WC polazłem  i wypaliłem dwie fajki przy okazji co trwało 30 min .Szkoda że musiałem wracać.. Zabrakło mi dyskusji co zrobimy jaki mamy plan od czego zaczniemy .Druga sprawa z tymi starymi działaczami zgranymi 3 garnituru co by się nie zaplanowało g.... z tego wyjdzie .Poprosiłem by mnie do takich klubów seniora myśli konserwatywnej nie zapraszał bo szkoda czasu.

 6. Szanowny Panie czy to znaczy że goje będą popierdalać aż do śmierci AMEN. Że P.premier była zbyt polska. Że Polacy są zbyt słabi żeby rządzić Polską?

 7. miki1

  Dokładnie tak,tak właśnie ma być.

 8. Murem  za Macierewiczem. A może ruch 11 listopada K&Ch wyglądający na śnieżną kulę?

 9. avatar

  .

 10. avatar

  .

 11. Strony