Prześlij dalej:

Skradła show! Żona rozbija bank! Gwiazda konwencji PSL! I tak dalej i tym podobnymi tytułami opisywano występ żony Kosiniaka-Kamysza na konwencji PSL i tylko PSL, bo Kukiza nie było. Jedno się na tej konwencji udało zrobić i jak to zwykle bywa nie do końca wyszło tak, jak miało wyjść. Od wczoraj pół Polski mówi „chodź tygrysie”, a to już jest sukces na miarę „Misiewicze”, „te pieniądze nam się należały”, „zadzwońcie do Banasia”. Wiadomo, gdy jakieś sformułowanie staje się powszechne i obecne przy rodzinnym stole, to polityk może sobie pogratulować. W myśl zasady nieważne, co o tobie mówią, ważne, że mówią. Takim oto sposobem PSL trafił pod strzechy, przynajmniej na chwilę.

Pytanie tylko kto konkretnie z PSL trafił? Tutaj sprawy się nieco komplikują, w zwłaszcza w obszarze rozpoznawalności. „Tygrysem” rzuciła żona Kosiniaka-Kamysza! No właśnie „żona Kosiniaka-Kamysza” i tak szczerze, Szanowni Rodacy, kto z Was kojarzy jak się ta żona dokładnie nazywa? Przyznaję, że mnie nie zapadło w pamięci ani imię, ani też nie jestem pewien jakie dokładnie nazwisko nosi „żona Kosiniaka-Kamysza”. Paradoksalnie jest to bardzo dobra informacja dla samego Kosiniaka-Kamysza, ponieważ rozpoznawalność idzie na jego konto. Wprawdzie to żona „skradła show”, ale jaka żona, czyja żona? „Żona Kosiniaka-Kamysza”! Lepsza połowa Władka zarobiła dla niego parę punktów, może nie procent, ale parą ładnych punktów, a to z kolei rodzi następne pytanie. Komu Władek odbierze kilka? Histeryczni komentatorzy byli wściekli na „żonę Kosiniaka-Kamysza”, która bezpośrednio zaatakowała Pierwszą Damę, ale to ślepy tor.

„Przeciętny Polak” ma zupełnie inne postrzeganie Pierwszej Damy niż się histerykom wydaje. Pani Agata Duda to jest klasa sama w sobie, do tego stopnia ma dobry wizerunek, że nawet GW z TVN opisują je stroje i stylistykę, jako „najwyższą półkę”. Fakt, że Agata Duda nie zabiera głosu w sprawach politycznych i społeczno-politycznych, jest jej wielkim atutem, nie wadą i na tym zbiera najwięcej sympatii. Jest żoną godnie reprezentującą męża prezydenta, z klasą, bez wrzasku, wygłupów i biegania po kolorowych pismach. Wyjątkowa rzadkość! No i kto miałby być konkurencją dla Agaty Dudy, „żona Kosiniaka-Kamysza”? Pani o usposobieniu czirliderki? Ładna blondynka, pozbawiona kompleksów na granicy bezczelności i to się może podobać, ale na stadionach, w klubach, imprezach domowych, nie na politycznych salonach. „Żona Kosiniaka-Kamysza” atakując Agatę Dudę odbiera głosy wszystkim, tylko nie Andrzejowi Dudzie.

Strony

Źródło foto: 
31034 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

10 (liczba komentarzy)

 1. Adrian Kosiniak-Kamysz będzie realizował program polityczny swojej żony, która co prawda nie uczestniczy w wyborach, ale już zapowiedziała, że będzie rządziła.

  Czemu TVP nie pokazuje codziennie francuskich sędziów, pałowanych przez policję rządu francuskiego, albo francuskiego KODu w żółtych kamizelkach, pałowanego na ulicach?

  Rozumiem że dyktatura we Francji jest sprawą samym francuzów, ale jeśli mamy interes to wtedy powinniśmy go realizować.

  Francuski parlament nie przegłosował rządowej ustawy, zmieniającej jeden z fundamentów ustroju Francji, więc francuski rząd zdecydował że sam go wprowadzi dekretem, nie oglądając się na demokrację parlament itp. Po prostu mają gdzieś demokrację, rząd tak chce więc sam sobie tak zrobi.

  Może trzeba dekretem przenieść SN w stan spoczynku albo wysłać tam policję? A nie, w przypadku Polski to byłoby niedemokratyczne haha.

 2. No tak, ale popatrz, jak to połączyć z promocją Kurskiego? Bo jak by można było, to by pewnie już to tłukli przez całą dobę. Czyli słoń a promocja Kurskiego.

 3. avatar

  Możliwość rządzenia za pomocą dekretów musi być zapisana w konstytucji, w obecnej tego chyba nie ma?

 4. Dosyć ciekawa była niewidoczność Kukiza. Czyżby pagonowi już zupełnie porzucili ten projekt? Kukiz zrobił swoje (odciągnął część wyborców od głosowania na PiS) to Kukiz może odejść.

  Sam Kosiniak to wierny człowiek Tuska i taki przekaz powinien propagować PiS. Gdyby stał się memem, to byłby to najlepszy sposób odebrania głosów Kidawie i zabezpieczenia przewagi Dudy w drugiej turze.

   

 5. Egon O.

   Dobre spostrzezenia.

  Pozdrawiam.;)

   

 6. avatar

  Świetne pytanie, nie całkiem(  :) ) OT:

  "Czym się różni Gang Olsena od Gangu Chingis Chana?"

 7. Mój gang ma dobre pomysły, ale kiepskie wykonanie, u Czyngis Chana było odwrotnie.

 8. On się w końcu nazywa Kosiniak, czy Kamysz?

 9. ... w skrócie Kosi(...)mysz    ;-)

  ...natomiast jego żona to prawdopodobnie z domu Kosiniak, a po mężu Kamysz   ;-)

 10. avatar

  Już jego ojciec Andrzej, też lekarz, minister w rządzie "siły spokoju", nazywał się Kosiniak-Kamysz.

 11. Strony