Jedynie kolor Mercedesa się nie zgadza, poza tym nie ma uwag

Prześlij dalej:

Kiedyś to były audyty, profesjonalne, na piśmie i zbudowane z dwóch pozycji: dorsz Polaczka i laptop Ziobry. Minęło 24 godziny od spektaklu politycznego, który PiS urządził w sejmie. Nazywam rzecz po imieniu, bo to był spektakl w zamiarze i bardzo dobrze, że taki zamiar miał miejsce. Z bogatego doświadczenia wiem, że można sobie wykonywać najbardziej skrupulatne audyty i ludzki organizm tego nie przyjmie. Napisałem chyba z dwadzieścia albo i więcej tekstów, gdzie podawałem same liczby przejedzone i przepite przez guru filantropów PRL. W odpowiedzi podsuwano dziecko ze staruszką na rękach, ewentualnie odwrotnie i tyle sobie pogadaliśmy. Ludzie dorośli są jak dzieci, jedzą oczami i słuchają tylko tyle, co im wpadnie w ucho. Z tych powodów zupełnie nic bym nie zmieniał we wczorajszym przedstawieniu, ponieważ chodziło o to, żeby przed oczami stanęły wszystkie defraudacje zobrazowane prostą symboliką. Co do reszty, czyli konkretów rozpisanych w tabelach i przepisach prawnych, to one mają wymiar i formę nieprzyswajalną. Kto choć raz był zmuszony sporządzić pismo procesowe, tudzież zawiadomienie do prokuratury, ten wie, że trzeba zapomnieć o wszystkim, czego się w szkole nauczyliśmy. Specyficzny język i nagromadzenie paragrafów odrzucają nawet obytych z tematem. Sam mam wysypkę, gdy muszę kolejny raz zabrać się za to charakterystyczne budowanie zdań: „Na wstępie zważyć należy”, „W związku z powyższym wnoszę, jak na wstępie”. Wszyscy, którzy głośno krzyczą, że chcą takiej lektury składają się z dwóch podgatunków: pierwszy nie wie o czym mówi, drugi wie, że niczego innego chwycić się nie może.

Zgodzę się, że w sejmie nie odbył się audyt w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale tylko bardzo dziwni komentatorzy mogą nie rozumieć dlaczego tak się stało. Kaczyński doskonale wie w jaki sposób funkcjonuje przeciętny oglądacz telewizora i ile z przekazanych informacji zapamięta. Co miało pójść w świat, to poszło. Wbrew wszelkiemu stękaniu popsuty bączek, moździerz bez amunicji, korweta za miliard przerobiona na kuter, łóżko do masażu Sikorskiego i ten słynny już złoty Mercedes, są więcej warte, niż bilion długu publicznego. Tak się dziwnie składa, że Polacy są uodpornieni na afery wielkiego kalibru. Amber Gold, afera hazardowa, afera informatyczna to są miliardy złotych, które nie zrobiły wrażenia na milionach wyborców. Ośmiorniczki i wina po kilka tysięcy podniosły ciśnienie większości potrzebnej do wygrania wyborów. Wyciągnięte z papierów miliardy, ciężko zobrazować i pokazać w taki sposób, żeby nie znający się na rzeczy wiedział o co chodzi. Rozpasanie polityków, którzy obżerają się i wożą za nasze, przemawia i symbolem i prostym słowem. Mało ważne, że bulwarówki wzięły się za śledzenie złotego Mercedesa i odkryły, że ten był w kolorze lilaróż. Niewielu się chce z tego śmiać, bo niejeden musi w tym tygodniu w swoim czternastoletnim Seacie wymienić rozrząd, co ugryzie połowę wypłaty. Przekaz PiS jest w swej prostocie zabójczy. Popatrzcie na tych… i tu wpisać ulubione przekleństwo, to przez nich przez 25 lat klepaliście biedę. Odebraliśmy im Mercedesy i wizyty w knajpach, zakręciliśmy kurek do przewałów, a zaoszczędzone pieniądze oddajemy dzieciom w ramach programu 500+.

Cały komunikat, którego w żaden sposób nie da się wyśmiać lub zakrzyczeć. Przeciwnie Polacy nerwowo się rozglądają jak długo ten cud będzie trwał. Wystarczy w zastanej sytuacji dopowiedzieć jeszcze jedno bardzo proste zdanie i mamy pewność, co do przyszłych wyników wyborów. Oni krzyczą, że nie ma dekoracji, bo chcą Wam odebrać pieniądze i znów przepijać w knajpach i znów budować 9 tysięcy słupków w szczerym polu. Tam gdzie się zaczynają pieniądze, kończą się głupie żarty. Choćby puszczać „Szkło kontaktowe” 24 na dobę, to żaden rodzic, babcia, dziadek, wujek, nie zobaczy nic śmiesznego w odbieraniu kasy rodzinie. W związku z powyższym i wieloma innymi czynnikami, które się w felietonie nie zmieszczą, wykładam nogi na pufę i z pełnym spokojem patrzę na rozwój wypadków. Dla rozrywki włączę sobie konferencję Schetyny i Kopacz albo wapdnę na Czerską, by zobaczyć niemoc połączoną z coraz większym przekonaniem, że tym razem to już naprawdę koniec.

36072 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

40 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  wraz z audytem poszlo wiele zawiadomien do roznych prokuratur..a wiec bedzie tak POznacie sędziego i prokuratora PO owocach pracy jego..wtedy i tylko wtedy bedzie mozna zacząc obserwowac czy #dobrazmiana bedzie zmianą..
  czy któras telewizja?moze jakis "niepokorny i niezalezny" dziennikarz bedzie mógł mi pokazac jak bufetowa dostaje koperte z czerwoną pieczątką ze ma sie stawic w charakterze..eeech..hmm..a moze od razu zrobic live'a z tego wydarzenia??chyba ze przyjedzie po nią nieoznakowany mikrobus z zafoliowanymi na czarno szybami...i grupa bardzo smutnych panów....
  (oczywiscie ze marze tez caly czas by podobny evencik był tez z udziałem mojej ulubienicy.."doktorowej1metrodszpadla"..ale na to musimy chyba poczekac z kilka dni??tygodni??)

 2. żadnych spektakli i konferencji prasowych! Normalnie, zgodnie z prawem i w białych rękawiczkach. Tyle :)

 3. avatar

  a @--> adelka
  mialem na mysli sprzedajnych;dyspozycyjnych i "rozgrzanych"sędziów..

 4. Czy ktoś jeszcze się dołączy?

  dziękuję Cichy, dziękuję Brzoza, dziękuję Punkt.

 5. Wczesniej preludium w postaci wypierdolenia ze struktur KK niejakiego Sowy omylkowo zwanego ksiedzem ! Nastepnie rehabilitacja ks. Jacka Medlara ! Potem sie zobaczy .

 6. Ja się dołączę. Tylko jak to zrobić w tym zalewie lewactwa?

 7. avatar

  a @-->mocherka;lucas;adelka;knockout

  malusi suplemencik..TO co wczoraj zapowiedział antoni nadaje sie na wyroki w okolicach "DOŻYWOCIA Z KLAUZULĄ BPA"...

  https://www.you...

 8. Ja nie byłbym taki pewny,dopóki nie zobaczę wyroków na tych złodziei.Wystarczy tylko przypomnieć Turowskiego.Do dzisiaj cisza,a miało być tak pięknie.
  Kolejny Komorowski za kradzież obrazów i wielu innych rzeczy z pałacu,potem jeszcze ograbił willę prezydencką w Klarysewie.
  Jakoś trudno mi uwierzyć,aby ta elyta z Bulem,Tuskiem,Kopacz,Sikorskim i wielu innymi poszła siedzieć.Smoleńsk to już zupełnie inna sprawa,dotycząca mordu.
  Trzeba powiedzieć jasno - Lewacka Unia na to nie pozwoli.
  Polska to za biedny kraj,aby mogła sama decydować w tej sytuacji.
  Konieczne jest wyjście z lewackiej unii,a potem natychmiastowe czyszczenie z ubectwa,agentów sowiecko-pruskich i jednoczesne zbrojenie się.To potrwa może z dekadę,ale takie tylko widzę wyjście.

 9. Na Czerskiej koniec będzie, jak Szechter zejdzie z tego świata. A stanie się to stosunkowo niedługo, bo przyczny naturalne i wiek starczy, facet ma ponad 70 lat, a ludzie do 100 lat bardzo rzadko żyją, po prostu.

  Edti: nie, żebym mu życzła czegoś złego, no prostu - naturalna kolej rzeczy i zastępowalność pokoleń,

 10. i odchodzą z honorami.

 11. Scenę z filmu "KOMANDOSI Z NAWARONY" jak mały ładunek wybuchowy niszczy (z lekkim opóźnieniem) gigantyczną zaporę.Ten "audyt" to taki mały ładunek wybuchowy.Trochę cierpliwości ,a czekanie na pewno Nas ucieszy .

 12. dla żartu mały ładunek podczepiony do ogona szczura zadziałał. Pożyjemy zobaczymy.  Na razie funkcjonuje deal (następny okrągły stół), na który się zgodzil Kaczyński.

  Ale w perspektywie max rocznej jest rewolucja islamska na zach od Odry. To moze sporo zmienić

 13. Zadaniem "audytu" to wywołanie u POpaprańców strachu ,i ciągłego stresu i zadawania sobie pytania CO ONI NA PRAWDĘ wiedzą ..?Kiedy przyjdą po mnie?
  A w stresie popełnia się błędy ,traci się "KOLEGÓW z FERAJNY"itd

 14. A mnie to zaczyna już wkurwiać. Brązowym czy osranym mercedesem wydającym z siebie rachityczne warkoty jeżdzi co jeden tzw Kowalski. Złoty mercedes przebije złoty sracz prezydenta Ukrainy czy jakiegoś szejka arabskiego i to doprowadzało mnie do szału. Ponieważ nie widzę geniusza w tym narodzie który uczciwie na taką fanaberię mógłby sobie pozwolić. 
  I gówno mnie obchodzi biloin zadłużenia w wyniku serii przekrętów. Chcę wiedzieć czy ten audyt jest na tyle dęty, że zwykłe gówno przerobił na kruszec czy było w nim coś nad czym rzeczywiście trzeba się zastanowić i powziąć konkretne działania?

 15. Tak, propagandowo jest w porządku, jednak długo tak się nie da bez sypania wyrokami, a z tym jest straszny problem co widać po ambergoldzie (czy przynajmniej forsa się znalazła?). Widać również po tym panu od białego mercedesa i tym od zasuwania na prochach po Sopocie. Czyli nawet średni i niski szczebel kasty panującej jest chroniony, to co mówić o tych z górnej półki.
  Lud w końcu zacznie pytać, dlaczego nigdy nikt nie siedzi?

 16. Za dużo przy nim pracowało Milewskich, żeby ten proces zakończył się wyrokami. Poza tym proces dotyczy oszustwa, a komisja śledcza sprawdzi, jaką rolę odegrały w niej KNF, ABW i prokuratura.

 17. Tusk mówił że jest to niestety legalne oszustwo. Kogoś okradli ale litera prawa nie złamana, a to najważniejsze.

 18. Komisja kontroli skarbowej w ich rezydencjach przez rok czasu, licząca z dokładnością co do jednej sztuki gaci. Z panek Kluską można było, można i z legalnie kradnącymi.

 19. Prokuratorów na sesje wyjazdowe wzmocnionych specjalistami lotnych brygad NIK-u

 20. avatar

  Zależy co JK faktycznie chce/może uczynić tzn. co mu w duszy gra  :).

 21. Każdy średnio rozgarnięty człowiek zdaje sobie sprawę czym było "odkrycie" przez "Głos Pomorza", że ojciec Rydzyk jeździ nówka sztuka Maybachem. Ten Maybach wszedło do naszej świadomości na stałe, z tym, że są dwie grupy, z całkiem odmiennym stanem świadomości.
  Pierwsza, do której i ja należę, widzi to jako szczyt manipulacji dziennikarskich cyngli, wie że to było ordynarne kłamstwo.
  Druga ma dowód na rozpasanie Kościoła, a w szczególności tego klechy Rydzyka i żadną miarą zdanie nie zmieni. 
  Wg mnie autorem kłamstwa był "Głos Pomorza", ale mózgiem była ekipa z Czerskiej i to do niej prowadzą nici tej manipulacji.
  Musimy zrobić wszystko, a nawet więcej, że ten złoty merc zagościł w umysłach Polaków na co najmniej podobnym poziomie. Poza tym jest różnica, widoczna na pierwszy rzut oka: mercedes istnieje, ma tylko inny kolor, bardziej murzyński, mniej pedalski, reszta się zgadza.

 22. Zasadniczo się zgadzam z autorem diagnozy ale w głębi prawej piąchy czuję wyraźny niedosyt.

  ....Tak się dziwnie składa, że Polacy są uodpornienie na afery wielkiego kalibru. Amber Gold, afera hazardowa, afera informatyczna to są miliardy złotych, które nie zrobiły wrażenia na milionach wyborców.....

  Zrobiłyby gdyby kolejny szef NIK za wskazaniem rządu zrobił audyt państwa i wszystkich afer od 1990 - tego do Gold Amber i poza, zsumował liczby i zakomunikował społeczeństwu, że suma złodziejstwa spowoduje uwalenie części emerytur, zasiłków i pensji dla biurokracji państwowej. Za przeproszeniem, przez dupę do głowy. Jestem przeświadczony, że myślenie by wróciło. Zbyt mało się społeczeństwu opowiada jak kradzieże z budżetu odbijają się echem w kieszeni wszystkich. Dla ludności i publiki budżet to taka abstrakcja bez dna, z której można ulewać i zawsze jest pełen. Szkoda że obecna władza nie bębni w mediach jak szkodliwie działała PO dla naszych budżetów i świadczeń państwa. Rzecz dotyczy również prowincji, budżetów gmin, powiatów, województw. Tam póki co żaden rachmistrz NIK-u nie dociera.

  Dalej idąc tropem audytu, myślę sobie jak dobrze by było, gdyby przed wczorajszym posiedzeniem, na kilka dni przed, odpowiedni ludzie, z odpowiedniej pozycji funkcjonariuszy państwa, tak nieoficjalnie złożyli wizyty lub oficjalnie zaprosili do siebie wszystkich ‘’krezusów’’ z państwowej kasy i przedstawili im wszystko co bezdyskusyjnie wystarcza do wyroku 25 lat i konfiskatę, a co wpier....ło by ich głęboko w fotel. Na tyle głęboko, żeby dnia wczorajszego i dzisiejszego zamknęli mordy, pod warunkiem, że jeśli otworzą, otworzą po raz ostatni. Wybiórczo zaatakować należało niektórych delikwentów i ich po prostu wyautować prokuratorsko. Na resztę padłby blady strach i z namysłem dobierali by słowa. Jakoś brakuje uderzenia z zamroczeniem żeby ryje miały podwójne lub potrójne zwidy majowe.

 23. ...i poprawić prawym prostym.

  Przed nami 17 rund z gigantyczną, zębatą świnią w linach.

  Pan Bochenek mnie nieco uspokoił zapewnieniem, że pierwsze wnioski prokuratorskie właśnie są składane, a materiały kompletowane w stopniu umożliwiającym wyprowadzenie lewego od dołu, aby łeb urwał.

 24.  i to na stojąco!

  Gizbern ciągle słyszy- wierzę, że to, wierzę, że tamto. Wiarę pozostawmy Wierze, która od tysięcy lat odbija się czkawką. Ten świat funkcjonuje inaczej i nie ma w nim miejsca na idee- ''dobro zwycięży zło'' lub ''prawda cię wyzwoli''. Historia ludzkości mówi- kurwy i złodzieje, sprzedawczyki i konfidenci, dziwkarstwo mentalne zawsze zwyciężają. A dlaczego? Bo ludzie są głupi. Tak ludzkość jest głupia. Gizbern ma nadzieję, że gatunek ludzki wyginie jak dinozaury.

 25. Najpierw idzie prawda, zaraz za nią dobro i wyrównanie poziomów. Proszę zobaczyć co się stało z Żołnierzami Niezłomnymi, mieli być wyklęci przez komunę skazani na niebyt w sprawiedliwości i pamięci. Prawda wychodzi, jak wychodzą wszystkie zbrodnie świata, i będzie kruszyć płyty nagrobne tych z wierzchu, będzie kruszyć pomniki i ich samych. I w tym wypadku działają młyny Boskie. Mogą zginąć pokolenia, plan zła zmieni chwilowo bieg rzeczy ale nie jest w stanie zatrzymać punktu kulminacyjnego, a ten jest zarezerwowany dla Boga i ostatecznie wejdzie w życie bez względu na ziemskie okoliczności.

 26. TVN staral sie dzis bardzo, aby przykryc "audyt PiSu"!
  "Czarno na Bialym" - Tej dziwki (delikatnie nazywajac) i jej programu ledwo doogladalem do konca!
  A ta Q*we Pochanke (lagodnie okreslajac) i jej...Dornowatych gosci, to wylaczylem po paru minutach! 
  Ps.
  Ciagle zadaje sobie pytanie, czy jest jakis sposob, aby upie***lic tych sQ***synow z TVN!?
  Kiedys Aleksander Scios mial na nich sposob, ale widocznie nieskuteczny, a raczej nie dotarl on do dzialaczy PiS...;)(Scios za bardzo zaczal krytykowac aparat partyjny PiS...z tego tez wzgledu i ja przestalem Go odwiedzac.;))

 27. Oni uschną samoistnie lub będą wyspą smrodu omijaną szerokim łukiem przez wzgląd na toksyczność.

 28. I tym podobne...
  Każda branża ma swój żargon.

  Ale urzędniczy - to jest być może ten język używany do porozumiewania się z kosmitami.

  Oto przed Państwem atutentyczny fragment tekstu w języku kosmickim...

 29. ze średnią na uczelni 4.72, udokumentowaną pracą społeczną na rzecz studenckiego środowiska itp. itd. odmówiono stypendium w UM w Sopocie. Kiedy wystąpiłem o protokół komisji, żeby zobaczyć kogo obdarowano, to dostałem ten protokół z zamazanymi danymi (imię i nazwisko) stypendystów. Tak to wygląda w praktyce. Na szczęście córka dostała stypendium od Marszałka w wysokości trzykrotnie wyższej, niż to sopockie. Obeszło się bez łaski.

 30. Wierzę jak najbardziej, że to autentyk. A jednak w głowie mi się to nie mieści. A po chwili znów mieści.

 31. Strony