Jedynie kolor Mercedesa się nie zgadza, poza tym nie ma uwag

Prześlij dalej:

Kiedyś to były audyty, profesjonalne, na piśmie i zbudowane z dwóch pozycji: dorsz Polaczka i laptop Ziobry. Minęło 24 godziny od spektaklu politycznego, który PiS urządził w sejmie. Nazywam rzecz po imieniu, bo to był spektakl w zamiarze i bardzo dobrze, że taki zamiar miał miejsce. Z bogatego doświadczenia wiem, że można sobie wykonywać najbardziej skrupulatne audyty i ludzki organizm tego nie przyjmie. Napisałem chyba z dwadzieścia albo i więcej tekstów, gdzie podawałem same liczby przejedzone i przepite przez guru filantropów PRL. W odpowiedzi podsuwano dziecko ze staruszką na rękach, ewentualnie odwrotnie i tyle sobie pogadaliśmy. Ludzie dorośli są jak dzieci, jedzą oczami i słuchają tylko tyle, co im wpadnie w ucho. Z tych powodów zupełnie nic bym nie zmieniał we wczorajszym przedstawieniu, ponieważ chodziło o to, żeby przed oczami stanęły wszystkie defraudacje zobrazowane prostą symboliką. Co do reszty, czyli konkretów rozpisanych w tabelach i przepisach prawnych, to one mają wymiar i formę nieprzyswajalną. Kto choć raz był zmuszony sporządzić pismo procesowe, tudzież zawiadomienie do prokuratury, ten wie, że trzeba zapomnieć o wszystkim, czego się w szkole nauczyliśmy. Specyficzny język i nagromadzenie paragrafów odrzucają nawet obytych z tematem. Sam mam wysypkę, gdy muszę kolejny raz zabrać się za to charakterystyczne budowanie zdań: „Na wstępie zważyć należy”, „W związku z powyższym wnoszę, jak na wstępie”. Wszyscy, którzy głośno krzyczą, że chcą takiej lektury składają się z dwóch podgatunków: pierwszy nie wie o czym mówi, drugi wie, że niczego innego chwycić się nie może.

Zgodzę się, że w sejmie nie odbył się audyt w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale tylko bardzo dziwni komentatorzy mogą nie rozumieć dlaczego tak się stało. Kaczyński doskonale wie w jaki sposób funkcjonuje przeciętny oglądacz telewizora i ile z przekazanych informacji zapamięta. Co miało pójść w świat, to poszło. Wbrew wszelkiemu stękaniu popsuty bączek, moździerz bez amunicji, korweta za miliard przerobiona na kuter, łóżko do masażu Sikorskiego i ten słynny już złoty Mercedes, są więcej warte, niż bilion długu publicznego. Tak się dziwnie składa, że Polacy są uodpornieni na afery wielkiego kalibru. Amber Gold, afera hazardowa, afera informatyczna to są miliardy złotych, które nie zrobiły wrażenia na milionach wyborców. Ośmiorniczki i wina po kilka tysięcy podniosły ciśnienie większości potrzebnej do wygrania wyborów. Wyciągnięte z papierów miliardy, ciężko zobrazować i pokazać w taki sposób, żeby nie znający się na rzeczy wiedział o co chodzi. Rozpasanie polityków, którzy obżerają się i wożą za nasze, przemawia i symbolem i prostym słowem. Mało ważne, że bulwarówki wzięły się za śledzenie złotego Mercedesa i odkryły, że ten był w kolorze lilaróż. Niewielu się chce z tego śmiać, bo niejeden musi w tym tygodniu w swoim czternastoletnim Seacie wymienić rozrząd, co ugryzie połowę wypłaty. Przekaz PiS jest w swej prostocie zabójczy. Popatrzcie na tych… i tu wpisać ulubione przekleństwo, to przez nich przez 25 lat klepaliście biedę. Odebraliśmy im Mercedesy i wizyty w knajpach, zakręciliśmy kurek do przewałów, a zaoszczędzone pieniądze oddajemy dzieciom w ramach programu 500+.

Strony

35108 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

40 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  wraz z audytem poszlo wiele zawiadomien do roznych prokuratur..a wiec bedzie tak POznacie sędziego i prokuratora PO owocach pracy jego..wtedy i tylko wtedy bedzie mozna zacząc obserwowac czy #dobrazmiana bedzie zmianą..
  czy któras telewizja?moze jakis "niepokorny i niezalezny" dziennikarz bedzie mógł mi pokazac jak bufetowa dostaje koperte z czerwoną pieczątką ze ma sie stawic w charakterze..eeech..hmm..a moze od razu zrobic live'a z tego wydarzenia??chyba ze przyjedzie po nią nieoznakowany mikrobus z zafoliowanymi na czarno szybami...i grupa bardzo smutnych panów....
  (oczywiscie ze marze tez caly czas by podobny evencik był tez z udziałem mojej ulubienicy.."doktorowej1metrodszpadla"..ale na to musimy chyba poczekac z kilka dni??tygodni??)

 2. żadnych spektakli i konferencji prasowych! Normalnie, zgodnie z prawem i w białych rękawiczkach. Tyle :)

 3. avatar

  a @--> adelka
  mialem na mysli sprzedajnych;dyspozycyjnych i "rozgrzanych"sędziów..

 4. Czy ktoś jeszcze się dołączy?

  dziękuję Cichy, dziękuję Brzoza, dziękuję Punkt.

 5. Wczesniej preludium w postaci wypierdolenia ze struktur KK niejakiego Sowy omylkowo zwanego ksiedzem ! Nastepnie rehabilitacja ks. Jacka Medlara ! Potem sie zobaczy .

 6. Ja się dołączę. Tylko jak to zrobić w tym zalewie lewactwa?

 7. avatar

  a @-->mocherka;lucas;adelka;knockout

  malusi suplemencik..TO co wczoraj zapowiedział antoni nadaje sie na wyroki w okolicach "DOŻYWOCIA Z KLAUZULĄ BPA"...

  https://www.you...

 8. Ja nie byłbym taki pewny,dopóki nie zobaczę wyroków na tych złodziei.Wystarczy tylko przypomnieć Turowskiego.Do dzisiaj cisza,a miało być tak pięknie.
  Kolejny Komorowski za kradzież obrazów i wielu innych rzeczy z pałacu,potem jeszcze ograbił willę prezydencką w Klarysewie.
  Jakoś trudno mi uwierzyć,aby ta elyta z Bulem,Tuskiem,Kopacz,Sikorskim i wielu innymi poszła siedzieć.Smoleńsk to już zupełnie inna sprawa,dotycząca mordu.
  Trzeba powiedzieć jasno - Lewacka Unia na to nie pozwoli.
  Polska to za biedny kraj,aby mogła sama decydować w tej sytuacji.
  Konieczne jest wyjście z lewackiej unii,a potem natychmiastowe czyszczenie z ubectwa,agentów sowiecko-pruskich i jednoczesne zbrojenie się.To potrwa może z dekadę,ale takie tylko widzę wyjście.

 9. Na Czerskiej koniec będzie, jak Szechter zejdzie z tego świata. A stanie się to stosunkowo niedługo, bo przyczny naturalne i wiek starczy, facet ma ponad 70 lat, a ludzie do 100 lat bardzo rzadko żyją, po prostu.

  Edti: nie, żebym mu życzła czegoś złego, no prostu - naturalna kolej rzeczy i zastępowalność pokoleń,

 10. i odchodzą z honorami.

 11. Strony