Prześlij dalej:

No dobrze, tytuł jest kontrowersyjny, ale też tradycyjnie oddzieli mężczyzn od smarkaczy, bo mówimy o sprawach najwyższej rangi i powagi państwa. Po wczorajszej komedii z nieważnością wyborów, które się nie odbyły, mamy taki bałagan, jakiego nie było nigdy. Pominięcie Sądu Najwyższego w procedurze stwierdzającej ważność wyboru Prezydenta RP, to dodatkowe kuriozum i wystarczy jeden protest wyborczy złożony przez dowolnego wyborcę, aby Izba Nadzwyczajna musiała się tym zająć. Jednak najgorsza informacja jest taka, że z tej serii fatalnych błędów nie da się wyjść bez szkody, takiej opcji już nie ma. Jeszcze na parę minut przed otwarciem lokali można było wprowadzić stan nadzwyczajny lub gorszą wersję z dymisją Prezydenta RP, ale po tym terminie wszystko nie ma sensu.

Co w takim razie robić, aby uratować chociaż tyle, ile się da? Wykorzystać dary opozycji i koalicjanta. Zgodnie z przewidywaniami Gowin po podpisaniu kolejnego „porozumienia” przez małe „p”, znów zaczął przypominać o swoje obecności i zapowiedział projekt ustawy dla wyborów mieszanych. Identyczny, czy bardzo podobny projekt wniosła PO i to jest doskonała okazja, żeby się pozbyć największego problemu związanego z „pandemią”. Wszystkie problemy "wyborcze" są pochodną „pandemii”, po jednej i drugiej stronie politycznej barykady było to wykorzystywane jako straszak. Ludzie mieli umierać na różne sposoby od zwykłego głosowania i od śmiercionośnych kopert. Troską o życie i zdrowie Polaków wyjaśniano niezliczoną ilość idiotyzmów wypowiadanych pod polityczne zapotrzebowanie. I nagle otwiera się furtka, która pozwala uciec z tej matni. Skoro PO i Gowin chcą wyborów mieszanych, to sami przyznają, że przy urnach podobnie, jak w „Biedronkach” już nie będziemy umierać. Równie ważne jest też to, że PO i Gowin godzą się na termin wyborów wynikający z przyjętej przez PKW procedury, a to drugi bardzo duży problem, który odpada.

W ten scenariusz PiS powinien się wpisać bez zbędnych analiz, bo lepszego nie będzie, dodatkowo szerokie porozumienie polityczne, przynajmniej co do formy i terminu wyborów, odbiera argumenty związane z ich nieważnością. Naturalnie PiS nie może zająć się pomysłami PO i nawet „Porozumienia”, na zasadzie głosujemy nad waszym projektem, takie działanie w polityce nie przejdzie, ale może zrobić coś innego. Po prostu napisać własny projekt, który będzie zawierał najważniejsze postulaty opozycji. Rozwiązanie to wydaje się tak oczywiste, że właśnie w tej oczywistości widzę największe zagrożenie. PiS ostatnio robi wszystko, aby rzeczy najprostsze sprowadzić do absurdu i ta „passa” się nie kończy. Gdyby jednak ktoś w końcu na Nowogrodzkiej otrzeźwiał, to zauważałyby, że normalnego głosowania chce też elektorat PiS.

Strony

Źródło foto: 
28348 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

12 (liczba komentarzy)

 1. Jeżeli będzie można zgłaszać nowych kandydatów i uda się zebrać odpowiednią liczbę podpisów, to ja zagłosuję na wikinga (jak ktoś nie zna, to jest to gość pracujący na żurawiu, który walczy o prawa pracy i ma swój kanał na jutubie). I nie żartuję i nie zawacham się  użyć swojego głosu. I nie żebym dla jaj tak pisał - tak zrobię.

 2. MK ma rację. Ale jest to element scenariusza Prezesa. Wydaje się, że Gowin będzie kandydował na Prezydenta RP. Może być ciekawie w II turze, Duda kontra Gowin. Ale gra jest o znacznie więcej - stworzenie porządnej odpowiedzialnej Opozycji pod kierownictwem Gowina. PiS za kilka lat musi oddać władzę - po to ma być Opozycja.

  MK chyba się ostatnio zagubił. Ma całkowitą racje co do "zajoba". MK jest bezsprzecznie znakomitym komentatorem politycznym i społecznym, ale do tego KONIECZNY jest dystans i nie zacietrzewienie się nawet jak ma się racje. Na naszych oczach realizowany jest globalny projekt inżynierii społecznej, ale też i politycznej. PiS ma tutaj niewielkie pole manewru i musi wykonywać co każą.

  MK, jako socjolog, mogły się przyjrzeć i zanalizować jak media (po prawej i po lewej stronie) kreują "rzeczywistość" polityczną i społeczna, jak manipulują nastrojami i faktami i w jakim celu, na czyje zlecenia i pieniądze (Konfederacja i Braun). Nawet przypadek kandydatki Kidawy-Błońskiej jest zdumiewający, jak elity (rządzące do 2015) mogły pozwolić na aż taką degradację. Gdzie i jakie są tego przyczyny? Ciekawych i tajemniczych zagadnień polityczno-społecznych jest mnóstwo. MK ma predyspozycje i talent żeby się tym zając, zamiast tylko toczyć wojenki-połajanki z jakimś Stanowskim czy Owsiakiem.
  Na koniec najważniejsze: Jaki jest CEL tego PROJEKTU? Być może kluczem jest to KTO tym kieruje.

 3. Gdyby nie ta cała szumowszczyzna to już wczoraj mielibyśmy wybranego prezydenta w pierwszej turze i w normalnym głosowaniu.

  Zamiast tego, mamy teraz rosyjską ruletkę. Ktoś tym zarządza, czy kraj tak sobie dryfuje?

 4. Nie bo prezydenci miast rządzonych przez opozycję złożyli liberum veto przeciw demokratycznym wyborom w Polsce. 

  Sylwia Spurek domaga sie od władz Unii Europejskiej interwencji przeciw Polakom, w celu ratowania socjalizmu demokracji czy tolerancji. Jak było od 18 wieku... 

   

 5. avatar

  Kropki podskoczyły: na-biezaco/prognozy-rozwoju-epidemii-koronawirusa/  

  Bardzo politycznie pytanie: "Jaki jest sens hodowli brojlerów przez same brojlery?"

   

 6. Dobry temat, ale już wnioski budzą sporo wątpliwości. Po pierwsze - czego chce PiS, a czego sobie życzy Pan Prezes J. Kaczyński? Ktoś wie?

  (1) Chcą trwać u władzy i nic więcej? (2) Chcieliby zrealizować coś sensownego i dla Polski w najdalej idącym stopniu pozytywnego, czy raczej wprost przeciwnie - wykonują bez szemrania polecenia rozmaitych podpowiadaczy i reprezentantów prawdziwej władzy, położonej poza Polską, którzy zamierzają Polskę i Polaków sobie podporządkować, by następnie w maksymalny sposób nas eksploatować? W każdym przypadku podpowiedź, co powinien dzisiaj robić PiS, byłaby inna.

  Podpowiedź MK dotyczy jak rozumiem wariantu 1  lub 3.

 7. Borys Rambo Budka wszedł na salę, gdzie jest 460 osób i jeszcze żyje. 

  Frankfurter Algemaine Zeitung twierdzi, że Gowinowi udało się zatrzymać nazistów. 

 8. Żadnego porozumienia PiS i PO nie będzie z jednego prostego powodu. Gdyby PiS przyjęlo ustawe że ziemia jest okrągła. Grodzki w senacie przetrzyma ja 30 dni a potem w głosowaniu PO będzie przeciw. Tyle... 

 9. to mówi Pan ze wybory "Mieszane" były by ok? w II turze tez?
  a mówio sie w II turze bedzie różnica kilka pkt % hmnnn

 10. To jest wszystko cyrk dla gawiedzi, typowe bicie piany i odwracanie uwagi od spraw rzeczywiście istotnych, które w tym czasie są spokojnie realizowane pod osłoną tego cyrku.

  Jedną z takich rzeczy, kluczowych dla naszej przyszłości, jest np. całkowite podporządkowanie energetyczne Polski zagranicy - prowadzona obecnie akcja na Śląsku przeciw kopalniom. Tusk zlikwidował stocznie, a PiSowi przypadło zadanie likwidacji górnictwa. Tu oczywiście znowu pojawia się pan Szumowski, ale trzeba skrajnej naiwności aby wierzyć, że on tak sobie poczyna na własną rękę bez niczyjego polecenia. A takich spraw można wymienić jeszcze co najmniej kilka.
  Jednemu kiedyś przyczepili do klapy plakietkę z Matką Bożą, drugiego dzisiaj uwiarygadnia się fotką z Matką Teresą. Takie ciekawe "przypadkowe" podobieństwo...

 11. 10 Maja 2020 roku Pan Gowin, PO, PSL-LGBT oraz reszta ferajny odbyła stosunek płciowy z PAD. Tego dnia  - co najmniej - PAD byłby po pierwszej turze wyborów, a nawet byłoby po wyborach Prezydenta RP. Tymczesem jest... figa z makiem.  Dzięki wspomnianym osobnikom dowiedzieliśmy się że w czasie wyborów na terenie komisji wyborczych odbędzie się masowa eksterminacja wszystkich Polaków powyżej 18 roku życia. Mało tego otóż na terenie teatrów, kin, oper, na kolei, w autobusach po prostu wszędzie czycha na nas Wirus-Morderca. Tylko dzięki wyjątkowej i ofiarnej akcji Ministra "Zdrowia" masowo nie wymieramy. Tragedia Czarnobyla lub Hirosimy to... mały Miki w porównaniu z tym co się wyrabia. Panie Prezydencie Rzeczpospolitej Polskiej a Pan na to wszystko patrzy i... nic nie przeciwdziała ? Proszę Pana pokornie aby zrobił Pan wszystko co w Pana mocy aby kolejny garnitur polityków nie odbywał stosunku płciowego z Panem w czasie wyborów. My społeczeństwo patrzymy na to i jest nam bardzo wstyd i smutno z  powodu tego co widzimy.

 12. Strony