Reklama

Już sama chronologia zdarzeń

Już sama chronologia zdarzeń wskazuje, że dzieje się coś wyjątkowego. Czempiński nie został aresztowany w piątek po południu, by cały weekend i pół następnego tygodnia rozprawiać o najważniejszym problemie w Polsce. CBA rzuciła generała na glebę w dniu nijakim i bez przecieków do mediów, wszystko poszło z tak zwanego partyzanta. TVN, GW i dyżurni funkcjonariusze medialni, kompletnie pogubieni. Jeszcze we wtorek bohater Czempiński, przecinał wstęgi przy pomniku Reagana, jak widać w zacnym i starym gronie. „Umorzył” nam „Gromek” połowę długu amerykańskiego, a my niewdzięczne społeczeństwo wsadzamy go do celi. Marek Konrad, aktor od reklamówek bankowych i mecenatu nad niemieckimi bandytami, natyrał się  słynnej filmowej akcji „Samum” i teraz nawet list otwarty nie pomoże, bo pod ten adres nikt nie odważy się napisać. W ferworze walki często umykają elementarne fakty. Pomijając wszystko co wiemy i czego nie wiemy, zastanawia mnie jedno. Dlaczego nikt nie zauważył, że całą ta afera jest wręcz fundamentalnym dowodem na obecność legendarnego układu? Rozumiem, że za czasów Kaczyńskiego aresztowanie Gromosława Czempińskiego zaraz skończyłoby się poniewieraniem bohatera i załamaniem w sektorze polskich komandosów. Ale za czasów Tuska, zwyczajnie zadziałało państwo i niezależna prokuratora, nie wiedzieć czemu, w Katowicach. Jest ten układ, czy go nie ma? Zaryzykuję odpowiedź.

Reklama

Wyobraźmy sobie, że jakiś Matka Kurka, w poniedziałek pisze felieton, który bierze w obronę słynna tezę Jarosława Kaczyńskiego o układzie, właśnie. Na głupie pytanie: „Jakie masz dowody faszysto?”, autor tradycyjnie odpowiada, pocałujcie mnie gdzieś, w tej branży dowody trzymają bossowie, ja rzucam serię prostych pytań i oczekuję dopowiedzi. W przypadku milczenia, uznaję, że pytanie są retoryczne. Według niejakiego Matki Kurki, do jednego ze stolików układu dosiadł się gospodarz Gromosław Czempiński, zasilając szarą sieć i partyjkę brydża. Czempiński, od roku 1990 do 1996 roku najpierw był wiceszefem, potem szefem Urzędu Ochrony Państwa. Pełnił stanowisko w rządach: Tadeusza Mazowieckiego, Jana Krzysztofa Bieleckiego, Jana Olszewskiego, Hanny Suchockiej, Waldemara Pawlaka, Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza. Po karierze politycznej zasiadał w ciekawej gamie spółek: Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu, FORCAN S.A., BRE Bank S.A., WAPARK Sp. z o.o., MOBITEL Sp. z o.o., Szeptel S.A., The Quest Group Sp. z o.o., Eco Recycling Investment S.A. Przyznał się i potwierdził parokrotnie, że brał czynny udział w budowaniu Platformy Obywatelskiej, jak twierdzi rozmawiał i przekonywał wszystkich „trzech tenorów”. Tyle o szefie szefów.

Członkiem i zapleczem prawnym „układu”, jest pierwszy prezes spółki Extraklasa S.A i wydziału dyscypliny PZPN. Ten sam, który posłał do prokuratury wrocławskiej kilka klubów, gdy był kuratorem w PZPN, w styczniu 2007 roku. Imię jego Michał, nazwisko Tomczak, identyczny Michał i taki sam Tomczak, jest członkiem Rady Nadzorczej KP Legia Warszawa SSA, którego właścicielem jest ITI, czytaj: TVN, Radio Zet, Onet.pl, Tygodnik Powszechny i parę przyległych.

Kolejny członek „układu”, to Piotr Dubno były makler, w 1997 rzecznik i doradca wicepremiera oraz ministra finansów Leszka Balcerowicza. Etatowy członek rad nadzorczych: PZU, LOT, Totalizator Sportowy, w końcu GPW.

Ostatnim do brydża jest Andrzej Piechocki, doradca ministra przekształceń własnościowych Wiesława Kaczmarka  Był też szefem rad nadzorczych spółek giełdowych: MNI, MIT oraz Hyperion. Tak się przedstawia według Matki Kurki wierzchołek góry lodowej zwany układem.

Przy poniedziałkowej publikacji Matki Kurki, szanujący się czytelnik Gazety Wyborczej, oglądacz TVN i w ogóle rozsądny człowiek, puka się w czoło i rzuca zgrane „sieciowe” dowcipy. Tymczasem w środę nie Matka Kurka, ale Gazeta Wyborcza pisze o SPÓŁDZIELNI Gromosława Czempińskiego i kwiat polskiego kolorowego racjonalizmu, wychowany na gazecie żydowskich komunistów oraz telewizji peerelowskich i sowieckich agentów, przeciera oczy ze zdziwienia. Nie czepiam się już słów, może być układ, mafia, czy tam spółdzielnia. Pytam się tylko, czy po lekturze powyższych nazwisk, występujących w roli szefów urzędów państwowych albo doradców ministrów finansów, przekształceń własnościowych, można mówić o układzie, czy nie można? Jest ten układ, czy tam spółdzielnia, czy nie ma? I co z tą złodziejską prywatyzacją? Nadal jest zabawnie, że przy kolejnych rządach, tych nie zacofanych, sprzedawano polski majątek przy pomocy łapówek dla spółdzielni? Dalej wariaci i mohery szukają dziury w całym, a kraj jest w budowie? Polecam listę pytań na jesienne wieczory, może pora roku zmusi do myślenia, jeśli fakty nie wyglądają poprawnie politycznie.

Mam też inne ciekawe spostrzeżenia w związku z całą sprawą. Tradycyjna zasada komu, służy, komu szkodzi, prowadzi do w nie byle jakich miejsc. Bezwzględnie nie może być zadowolony: Leszek Balcerowicz, Leszek Miller, Wiesław Kaczmarek, firma LOT, firma STOEN. Powinna poczuć się nieswojo firma ITI, no i w moim domyśle, zanim GW cokolwiek napisze, afera nie służy panu myśliwemu Komorowskiemu. Temu ostatniemu nie służy choćby z tego prostego tytułu, że w rywalizacji o wpływy w Polsce i partii PO, myśliwy dostał poważny cios. Jestem więcej niż przekonany, że chodzi o znacznie poważniejsze sprawy, jakiś śmieszny milion złoty w łapę, czy 1,5 miliona euro, nie jest żadnym motywem dla układu. Walczą o wpływy nie o klepaki, po które żadnemu i po obu stronach nie chciałoby się schylić. Teoretycznie. sprawa Czempińskiego powinna uderzać w Tuska, przecież były esbek i jak się okazuje „aferał” otwarcie mówił, że jest ojcem chrzestnym Platformy, jednak praktycznie nie uderzyło, bo nie mogło. Tusk nadzoruje CBA, zatem wiedział co robi i musiało pójść o coś wyjątkowo dużego, żeby Donald „liberał” zaryzykował taką akcję. Jak zawsze po robocie, Tusk się schował i czeka, co się urodzi. Bez trudu może przekuć „układ” na swój sukces, wyjdzie i powie, że PiS nic nie znalazło, nic nie zrobiło, a on i jego rząd zrobił prawdziwy porządek z korupcją.

Dlaczego Kaczyński nie wyprzedził tego oczywistego zagrania, przypominając swoją tezę, że układ istnieje? Ciężko mi powiedzieć, może piosenki i wierszyki dzieci na Podhalu bardziej mu odpowiadają. W każdym razie kolejna niebywała okazja do zdemaskowania ekipy rządzącej i alternatywnego dworku myśliwskiego Bronisława, rozmyje się za chwilę jak Ryszard C., który wszystkich chciał pozabijać. Cała ta historia ma też cichego bohatera, o którym ostatnio wcale nie było cicho. Bohater nazywa się LOT i lada miesiąc ma się zacząć proces wymiany floty za grube miliardy. Już o tym wspominałem, przy stosownej okazji, że bohaterski kapitan Tadziu Wrona został kompletnie olany przez Tuska, a zawłaszczony przez Komorowskiego, nie lekceważyłbym tak znamiennego faktu. Drugim bohaterem jest prywatyzacja jako taka i tutaj mamy niedawną aferę KGHM, oraz inne banki PKO BP, czekające w kolejce. Jak niewiadomo o co chodzi, to wiadomo, że o władzę dającą ciężką kasę. Dwa wzajemnie zwalczające się układy biznesowe i agenturalne, wzięły się za łby. Nie wiem czy okręt tonie, ale chyba powoli szczury wyczuwają sztorm. Powodów, dla których Tusk poszedł na całość może być wiele i powiem uczciwie, że nie mam jednej hipotezy, ale wiem, że to na pewno jest walka o wpływy, być może o wpływy w ogóle, a może chodzi „tylko” o konkretny biznes, za grube miliardy, którym napasie się polityczne zaplecze. Reakcje mediów nie wskazują jednoznacznie, kto się ma obłowić, wiadać jedynie, że zaatakował Tusk. Kogo konkretnie? Gwiazdy mikrofonu, pióra i ekranu jeszcze się nie dowiedziały. Póki co nie ma żadnej wspólnej interpretacji, znaczy, że wojna zaczęła się na samej górze i trwa liczenie szabel.

 

PS Wstępnie można ocenić, że GW poszła za Tuskiem, TVN bardziej pogubione. Komorowski milczy.

Reklama

105 KOMENTARZE

 1. Kurka, a nie wygląda Ci to na
  Kurka, a nie wygląda Ci to na jakąś koszmarną zmianę warty, gdzie tych silnych jak cholera zastępują mega najsilniejsi(?) już nawet nie potrafię sobie wyobrazić jacy.
  To wygąlda tak, jakby pierwszy stolik brydżowy wg starej reklamówki PIS został wywrócony.
  Kto odważył się na taki ruch?
  I co za straszna irona losu. Jak śmiesznie dla obserwatora rzeczywistości wyglądał w tym dniu dzielny szeryf walki z układem kładący jakieś kwiatki w Pierdziszewie Dolnym, razem ze śmiesznie wykrzykującym Kurskim, walczącym o reelekcję do eurokolchozu, albo prezes z łapką na główkach grzecznej dziatwy, a w końcu nieustraszony Mariusz Kamiński bredzący coś o kwotowych dopłatach do emerytur.
  Chociaż do tej pory uważałem to wszystko co się dzieje na polskiej scenie za śmieszne i chaotyczne charatanie w gałę, od wczoraj zmieniłem zdanie, to extraklasa. Ostatnie kolejne posunięcia i wydarzenia to majstersztyk polityczny.
  Nie zdziwiłbym nawet się gdyby następne sondaże dawały PO 70%.

  PS Wiesz co przychodzi mi do głowy, że to ostateczne uderzenie w naszym kondominium to zwyczajna walka o dominium.
  Jeżeli zaatakowł premier to może to znaczyć, że Macierewicz miał rację i będziemy częścią Wielkich Niemiec. Oj Kuraku, jeszcze Ci przyjdzie zapuscić płetwę.

 2. Kurka, a nie wygląda Ci to na
  Kurka, a nie wygląda Ci to na jakąś koszmarną zmianę warty, gdzie tych silnych jak cholera zastępują mega najsilniejsi(?) już nawet nie potrafię sobie wyobrazić jacy.
  To wygąlda tak, jakby pierwszy stolik brydżowy wg starej reklamówki PIS został wywrócony.
  Kto odważył się na taki ruch?
  I co za straszna irona losu. Jak śmiesznie dla obserwatora rzeczywistości wyglądał w tym dniu dzielny szeryf walki z układem kładący jakieś kwiatki w Pierdziszewie Dolnym, razem ze śmiesznie wykrzykującym Kurskim, walczącym o reelekcję do eurokolchozu, albo prezes z łapką na główkach grzecznej dziatwy, a w końcu nieustraszony Mariusz Kamiński bredzący coś o kwotowych dopłatach do emerytur.
  Chociaż do tej pory uważałem to wszystko co się dzieje na polskiej scenie za śmieszne i chaotyczne charatanie w gałę, od wczoraj zmieniłem zdanie, to extraklasa. Ostatnie kolejne posunięcia i wydarzenia to majstersztyk polityczny.
  Nie zdziwiłbym nawet się gdyby następne sondaże dawały PO 70%.

  PS Wiesz co przychodzi mi do głowy, że to ostateczne uderzenie w naszym kondominium to zwyczajna walka o dominium.
  Jeżeli zaatakowł premier to może to znaczyć, że Macierewicz miał rację i będziemy częścią Wielkich Niemiec. Oj Kuraku, jeszcze Ci przyjdzie zapuscić płetwę.

 3. Kurka, a nie wygląda Ci to na
  Kurka, a nie wygląda Ci to na jakąś koszmarną zmianę warty, gdzie tych silnych jak cholera zastępują mega najsilniejsi(?) już nawet nie potrafię sobie wyobrazić jacy.
  To wygąlda tak, jakby pierwszy stolik brydżowy wg starej reklamówki PIS został wywrócony.
  Kto odważył się na taki ruch?
  I co za straszna irona losu. Jak śmiesznie dla obserwatora rzeczywistości wyglądał w tym dniu dzielny szeryf walki z układem kładący jakieś kwiatki w Pierdziszewie Dolnym, razem ze śmiesznie wykrzykującym Kurskim, walczącym o reelekcję do eurokolchozu, albo prezes z łapką na główkach grzecznej dziatwy, a w końcu nieustraszony Mariusz Kamiński bredzący coś o kwotowych dopłatach do emerytur.
  Chociaż do tej pory uważałem to wszystko co się dzieje na polskiej scenie za śmieszne i chaotyczne charatanie w gałę, od wczoraj zmieniłem zdanie, to extraklasa. Ostatnie kolejne posunięcia i wydarzenia to majstersztyk polityczny.
  Nie zdziwiłbym nawet się gdyby następne sondaże dawały PO 70%.

  PS Wiesz co przychodzi mi do głowy, że to ostateczne uderzenie w naszym kondominium to zwyczajna walka o dominium.
  Jeżeli zaatakowł premier to może to znaczyć, że Macierewicz miał rację i będziemy częścią Wielkich Niemiec. Oj Kuraku, jeszcze Ci przyjdzie zapuscić płetwę.

 4. oglądałem wczoraj TVN i Polsat
  fakty po faktach durczok przyszedł do Komoroskiego i tak wrzeszał na Prezydenta że ledwo dał mu czasem dojść do słowa. W Kropce MO zarzuciła Millerowi że kiedyś był w PZPR, Leszek się uśmiechnął do swoich myśli i szarmancko odpowiedział, że każdy się może zmienić. Na Polsacie dziennikarka rozmawiała z posłami PiS i PO, poseł PiS przytakiwał dziennikarce po każdym słowie a ta masakrowała posła PO, który próbował jak mały uczniak bronić Rządu i PO. Ciekawe.

  Kilka dnia temu jedna z dyrektorek TVP rzuciła zabawki i ogłosiła publicznie, że TV publiczna działa na zasadzie układu, pardon Spółdzieni w prywatnym powiązaniu z politykami PO. Ani Palikot, ani Kalisz, ani Ziobro ani Kaczyński nie podchwycili tematu na forum Sejmu. Do kogo Kaczyński ma pretensje? Jak się nie jest politykiem, to lepiej faktycznie słuchać wierszyków na Podhalu.

 5. oglądałem wczoraj TVN i Polsat
  fakty po faktach durczok przyszedł do Komoroskiego i tak wrzeszał na Prezydenta że ledwo dał mu czasem dojść do słowa. W Kropce MO zarzuciła Millerowi że kiedyś był w PZPR, Leszek się uśmiechnął do swoich myśli i szarmancko odpowiedział, że każdy się może zmienić. Na Polsacie dziennikarka rozmawiała z posłami PiS i PO, poseł PiS przytakiwał dziennikarce po każdym słowie a ta masakrowała posła PO, który próbował jak mały uczniak bronić Rządu i PO. Ciekawe.

  Kilka dnia temu jedna z dyrektorek TVP rzuciła zabawki i ogłosiła publicznie, że TV publiczna działa na zasadzie układu, pardon Spółdzieni w prywatnym powiązaniu z politykami PO. Ani Palikot, ani Kalisz, ani Ziobro ani Kaczyński nie podchwycili tematu na forum Sejmu. Do kogo Kaczyński ma pretensje? Jak się nie jest politykiem, to lepiej faktycznie słuchać wierszyków na Podhalu.

 6. oglądałem wczoraj TVN i Polsat
  fakty po faktach durczok przyszedł do Komoroskiego i tak wrzeszał na Prezydenta że ledwo dał mu czasem dojść do słowa. W Kropce MO zarzuciła Millerowi że kiedyś był w PZPR, Leszek się uśmiechnął do swoich myśli i szarmancko odpowiedział, że każdy się może zmienić. Na Polsacie dziennikarka rozmawiała z posłami PiS i PO, poseł PiS przytakiwał dziennikarce po każdym słowie a ta masakrowała posła PO, który próbował jak mały uczniak bronić Rządu i PO. Ciekawe.

  Kilka dnia temu jedna z dyrektorek TVP rzuciła zabawki i ogłosiła publicznie, że TV publiczna działa na zasadzie układu, pardon Spółdzieni w prywatnym powiązaniu z politykami PO. Ani Palikot, ani Kalisz, ani Ziobro ani Kaczyński nie podchwycili tematu na forum Sejmu. Do kogo Kaczyński ma pretensje? Jak się nie jest politykiem, to lepiej faktycznie słuchać wierszyków na Podhalu.

 7. Obawiam się, że jest znacznie
  Obawiam się, że jest znacznie gorzej niż nam się wydaje i pierwsze skrzypce trzymają w rękach zupełnie inni wirtuozi. Zaprzyjaźnione jaskółki znowu co nieco poćwierkały i z drobnych elementów zbiera się bardzo śmierdząca układanka. Może moje wnioski są zbyt pochopne ale drobne, mało medialne decyzje w różnych ministerstwach plus strzał w Gromosława układa mi się w walkę o to w którym kierunku pójdziemy, czy na wschód czy na zachód ? Na chwilę obecną trwa misterne zrywanie kontaktów z Amerykanami i na szczeblach roboczych Jankesi już otwarcie mówią w oczy że są na polskie “elity” polityczne wqur…i.

  • Spółdzielnia Gromosław
   i Spółdzielnia TVP – czy to nie współbrzmi pięknie? Propaganda i gospodarka. Gromosław i Braun.

   “Niemcy, którzy tu przychodzili, twierdzili, że Muzeum jest niepotrzebne, bo jest zbyt… nacjonalistyczne (sic!). W Europie nie ma zaś miejsca na nacjonalizm. Nie podobało im się, że Polacy walczą z “nazistami” eksponując swoje barwy narodowe. Tłumaczyłam im często, przecież to nie byli żadni naziści, ale po prostu niemieckie oddziały okupujące i eksterminujące Warszawę, a ponadto że to Polacy byli ofiarami, że przecież mieli prawo zachować swoją tożsamość. Nie docierało to do rozmówców, mówili o tolerancji. Jednak ta tolerancja miała nie obejmować Polaków. Tak to rozumiałam. Mimo hekatomby i zagłady polskiej stolicy, to my mieliśmy czuć się winni w stosunku do Niemców “

 8. Obawiam się, że jest znacznie
  Obawiam się, że jest znacznie gorzej niż nam się wydaje i pierwsze skrzypce trzymają w rękach zupełnie inni wirtuozi. Zaprzyjaźnione jaskółki znowu co nieco poćwierkały i z drobnych elementów zbiera się bardzo śmierdząca układanka. Może moje wnioski są zbyt pochopne ale drobne, mało medialne decyzje w różnych ministerstwach plus strzał w Gromosława układa mi się w walkę o to w którym kierunku pójdziemy, czy na wschód czy na zachód ? Na chwilę obecną trwa misterne zrywanie kontaktów z Amerykanami i na szczeblach roboczych Jankesi już otwarcie mówią w oczy że są na polskie “elity” polityczne wqur…i.

  • Spółdzielnia Gromosław
   i Spółdzielnia TVP – czy to nie współbrzmi pięknie? Propaganda i gospodarka. Gromosław i Braun.

   “Niemcy, którzy tu przychodzili, twierdzili, że Muzeum jest niepotrzebne, bo jest zbyt… nacjonalistyczne (sic!). W Europie nie ma zaś miejsca na nacjonalizm. Nie podobało im się, że Polacy walczą z “nazistami” eksponując swoje barwy narodowe. Tłumaczyłam im często, przecież to nie byli żadni naziści, ale po prostu niemieckie oddziały okupujące i eksterminujące Warszawę, a ponadto że to Polacy byli ofiarami, że przecież mieli prawo zachować swoją tożsamość. Nie docierało to do rozmówców, mówili o tolerancji. Jednak ta tolerancja miała nie obejmować Polaków. Tak to rozumiałam. Mimo hekatomby i zagłady polskiej stolicy, to my mieliśmy czuć się winni w stosunku do Niemców “

 9. Obawiam się, że jest znacznie
  Obawiam się, że jest znacznie gorzej niż nam się wydaje i pierwsze skrzypce trzymają w rękach zupełnie inni wirtuozi. Zaprzyjaźnione jaskółki znowu co nieco poćwierkały i z drobnych elementów zbiera się bardzo śmierdząca układanka. Może moje wnioski są zbyt pochopne ale drobne, mało medialne decyzje w różnych ministerstwach plus strzał w Gromosława układa mi się w walkę o to w którym kierunku pójdziemy, czy na wschód czy na zachód ? Na chwilę obecną trwa misterne zrywanie kontaktów z Amerykanami i na szczeblach roboczych Jankesi już otwarcie mówią w oczy że są na polskie “elity” polityczne wqur…i.

  • Spółdzielnia Gromosław
   i Spółdzielnia TVP – czy to nie współbrzmi pięknie? Propaganda i gospodarka. Gromosław i Braun.

   “Niemcy, którzy tu przychodzili, twierdzili, że Muzeum jest niepotrzebne, bo jest zbyt… nacjonalistyczne (sic!). W Europie nie ma zaś miejsca na nacjonalizm. Nie podobało im się, że Polacy walczą z “nazistami” eksponując swoje barwy narodowe. Tłumaczyłam im często, przecież to nie byli żadni naziści, ale po prostu niemieckie oddziały okupujące i eksterminujące Warszawę, a ponadto że to Polacy byli ofiarami, że przecież mieli prawo zachować swoją tożsamość. Nie docierało to do rozmówców, mówili o tolerancji. Jednak ta tolerancja miała nie obejmować Polaków. Tak to rozumiałam. Mimo hekatomby i zagłady polskiej stolicy, to my mieliśmy czuć się winni w stosunku do Niemców “

 10. Historia Petera Vogla – WSI-owego mordercy
  przerobionego na szwajcarskiego bankiera, to stary kotlet. Wszyscy pamiętamy, kiedy ,,cała Polska” rżała z ministra sprawiedliwości Ziobro, po jego wyprawie do Helvetii, po pomoc prawną w kwestii lewych kont. Swoją wiedzą Vogel podzielił się już dawno. Podpieranie się dzisiaj, przez prokuraturę, zeznaniami kasjera szwajcarskiego banku, świadczy jedynie o tym, że generał Czempiński został rzucony TERAZ wyleniałym lwom na pożarcie. Z tych samych powodów co zawsze: przykryć coś znacznie większego.
  A drugi morał jest taki, że już całkiem kto inny karty rozdaje, przy całkiem innym stoliku. I nie jest to, niestety, brydż.

 11. Historia Petera Vogla – WSI-owego mordercy
  przerobionego na szwajcarskiego bankiera, to stary kotlet. Wszyscy pamiętamy, kiedy ,,cała Polska” rżała z ministra sprawiedliwości Ziobro, po jego wyprawie do Helvetii, po pomoc prawną w kwestii lewych kont. Swoją wiedzą Vogel podzielił się już dawno. Podpieranie się dzisiaj, przez prokuraturę, zeznaniami kasjera szwajcarskiego banku, świadczy jedynie o tym, że generał Czempiński został rzucony TERAZ wyleniałym lwom na pożarcie. Z tych samych powodów co zawsze: przykryć coś znacznie większego.
  A drugi morał jest taki, że już całkiem kto inny karty rozdaje, przy całkiem innym stoliku. I nie jest to, niestety, brydż.

 12. Historia Petera Vogla – WSI-owego mordercy
  przerobionego na szwajcarskiego bankiera, to stary kotlet. Wszyscy pamiętamy, kiedy ,,cała Polska” rżała z ministra sprawiedliwości Ziobro, po jego wyprawie do Helvetii, po pomoc prawną w kwestii lewych kont. Swoją wiedzą Vogel podzielił się już dawno. Podpieranie się dzisiaj, przez prokuraturę, zeznaniami kasjera szwajcarskiego banku, świadczy jedynie o tym, że generał Czempiński został rzucony TERAZ wyleniałym lwom na pożarcie. Z tych samych powodów co zawsze: przykryć coś znacznie większego.
  A drugi morał jest taki, że już całkiem kto inny karty rozdaje, przy całkiem innym stoliku. I nie jest to, niestety, brydż.

 13. Jest Lepiej niż miałem nadzieję że będzie
  Nie ma znaczenia kto z kim i w kogo teraz napiepsza. Fakty są takie:
  1) nerwy im puściły
  2) pr poszedł w odstawkę napieprzają się o kasę i wizerunek nie ma już znaczenia
  3) ofiar będzie mnóstwo
  4) wynik jest nieprzewidywalny
  5) nic nie będzie tak jak było

 14. Jest Lepiej niż miałem nadzieję że będzie
  Nie ma znaczenia kto z kim i w kogo teraz napiepsza. Fakty są takie:
  1) nerwy im puściły
  2) pr poszedł w odstawkę napieprzają się o kasę i wizerunek nie ma już znaczenia
  3) ofiar będzie mnóstwo
  4) wynik jest nieprzewidywalny
  5) nic nie będzie tak jak było

 15. Jest Lepiej niż miałem nadzieję że będzie
  Nie ma znaczenia kto z kim i w kogo teraz napiepsza. Fakty są takie:
  1) nerwy im puściły
  2) pr poszedł w odstawkę napieprzają się o kasę i wizerunek nie ma już znaczenia
  3) ofiar będzie mnóstwo
  4) wynik jest nieprzewidywalny
  5) nic nie będzie tak jak było

 16. Szanowni Kontrowersyjni,
  Szanowni Kontrowersyjni, przepraszam, że tak brzydko, bo “hurtem”, ale widzę bardzo podobne komentarze, to odniosę się jednym własnym. ALEŻ, już wczoraj pisałem i to dwukrotnie, że to nie jest jakaś tam sobie zagrywka, ale ewidentnie walka Zachodu z Sowietami. Bardzo wyraźnie to napisałem, ponieważ takiego numeru nie robi się dla głupich doraźnych celów PR, że o milionie łapówki nie wspomnę. Ewidentnie mamy walkę na górze albo naszej górze, gdzie esbecy biznesowi od Tuska walczą z WSI i żydokomuną Komorowskiego albo jeszcze wyżej, czyli FSB z MOSAD kontra niemiecka unia europejska. Tylko tu jest chaos i pogubienie “elit”. Komorowski obstawiony WSI, FSB i MOSAD, jest bardziej proeuropejski niż Tusk. Eurostrefa, to “parcie” Bronka, Tusk poprzestaje na czołobitności, póki co, a w tle jest PRYWATYZACJA, czyli ostatnie grube miliardy do wyrwania. Wyborcza żydowska i sowiecka jedzie po Gromosławie, co by się jakoś zgadzało, bo ten “amerykański”, ale tym samym staje po stronie “niemieckiego” Tuska. TVN milczy i to jest najbardziej logiczne. Ogólnie układ zgłupiał, nie wie komu się oddać. Bez wątpienia mamy wojnę na górze, być może na szczytach, ale do tego trzeba dochodzić po śladach, od dołu. Widać już na pewno, że żarty się skończył, telewizyjnie ta zagrywka dla ciemnego ludu będzie hitem, a od kuchni prawdopodobnie kondominium bije się o dominium albo o zmianę proporcji. Gdyby “polactwo”, było Polakami, to zauważyłoby, że mleko się wylało, przecież Tusk tą akcją potwierdził i to spektakularnie, że wszystkie złodziejskie prywatyzacje, esbeckie rozgrywki, przejmowanie całych gałęzi gospodarczych przez Niemcy i Ruskich, to nie jest choroba psychiczna jednego prezesa, ale choroba toczonego gangreną kraju. Nie liczyłbym jednak na to, a prezes bawi się na swoim podwórku, o czym uprzedzałem, z tego człowieka uszło już całe powietrze, jest zagoniony, zaszczuty, umiera mu matka. Dramat osobisty, ale jeszcze gorsze jest to, że nie ma NIKOGO, kto zdołałby wygrać z Tuskiem i Komorowskim. Także wszystko zmierza w kierunku landu lub republiki. Jak zwykle tylko Matka Boska i inne cuda, jak wielkie pierdolnięcie na świecie, może i nie musi nas uratować.

  • Może być to klasyczne uderzenie wyprzedzające
   żeby się nowym Ruskim pan generał ze swoją gromadą w interesy nie wpier….ł. Być może chodzi o Lotos albo coś z tej branży, może wokół koncesji na gaz (g)łupkowy gra się toczy. Jeżeli stary Kaczyński, osamotniony, pyta: gdzie jest forsa, i echo mu odpowiada – w najlepszych bankach na numerycznych kontach. Więc jest do wzięcia forsa, niczyja bo ,,unijna”, o którą nikt nie zapyta. A jak zapyta to przerobią go na Janowskiego. Gabriela Janowskiego.

  • I znowu wszystko to prawda, w
   I znowu wszystko to prawda, w granicach naszej wiedzy, rzecz jasna. Ale trzeba dodać, że przed godzinką Prezes otworzył konferencję “Kryzys można pokonać” i miał bardzo dobre przemówienie. Mam nadzieję, że się otrząśnie, bo czas najwyższy.
   Program konferencji:
   1) Czy Polska była i pozostanie „zieloną” wyspą na mapie Europy? – prof. Grażyna Ancyparowicz
   2) OFE – zagrożenie dla finansów publicznych i emerytur – prof. Leokadia Oręziak
   3) Dochody budżetu państwa – diagnoza i prognozy – prof. Witold Modzelewski
   4) 4 lata nicnierobienia – kto za to zapłaci? – Wiceprezes PiS Beaty Szydło
   Szydło nie może mieć nic do powiedzenia, bo to niestety absolutne zero, ale ciekawa jestem wypowiedzi Modzelewskiego, bo to wybitny “podatkowiec” i tej Ancyparowicz. Poglądy Oręziak już znam i doceniam.

   • Ale najbardziej
    Ale najbardziej zastanawiające jest to, że Kaczor ZUPEŁNIE olał zatrzymanie Czempińskiego. Wręcz niebywałe. Nie wiem co to jest grane, może ten legendarny amerykański bzik Kaczora, a może w ogóle wszyscy błądzimy jak dzieci we mgle. Tak naprawdę nie ma afery, Tusk się schował Komorowski milczy, Kaczor nawet nie pierdnął, GW już zwinęła newsy, TVN zajął się opozycją na Białorusi.

    • Polsat News
     Chwilę po południu była dyskusja redaktorki z zaproszoną dwójką dziennikarzy (Wprost i bodajże Newsweek) – gadali o tym kilka minut. Tak więc nie do końca jest cisza w tym temacie. Inna sprawa, że na TVN24 lakonicznie tylko wspomnieli, że będzie jakaś konferencja prasowa rzecznika prokuratury w Katowicach.

    • Cui Bono?
     W sieci znalazłem ciekawe podsumowanie tego tematu, autorstwa Marka Mojsiewicza, nie wiem tylko czy trafne: proces dobijania lewicy „rosyjskiej” SLD, dobiega końca, a na firmamencie wschodzi lewica niemiecka, Ruch Palikota.
     Za Palikotem stoi Urban, za Urbanem Jaruzel, czy ja wiem, coś się te karty rozsypują.
     Czy rzeczywiście Kaczor nic na ten temat nie zagadał? Nie oglądałem dziś żadnej telewizji, więc nie wiem. Ale może i dobrze zrobił, bo o czym tu gadać.

     • Fantazje. Palikot sra na
      Fantazje. Palikot sra na Bieleckiego, guru PO, media jadą po Kotlińskim, kupy się nie trzyma, zresztą to płocie, nigdy z tego partii na wygraną nie będzie. Strzelać Czempińskim do padliny SLD, to jak walić do rozjechanego Wołgą wróbla z rakiety ziemia ziemia. Klasyczny przykład radosnej twórczości. To jest gra o gruby szmal i grube wpływy. Prywatyzacja, gaz łupkowy, Lotos, KGHM albo w ogóle walka o wpływy, tudzież jedno i drugie, co wydaje mi się najbliższe prawdy.

     • nie mogli się dogadać po dobroci
      Raczej właśnie tak.
      Ktoś komuś nie oddał pieniędzy i trzeba było przycisnąć, jak to w ferajnie bywa. Czysty biznes, polityki może tu wcale nie być.

     • w Polsce i nie tylko
      “czysty” biznes na wyższych szczeblach nie obędzie się bez polityki; właściwie “biznes” i “polityka” mają tożsame desygnaty

     • bywa tak, i tak
      Tak, ale ten sojusz polega np na tym że polityk pisze ustawę dla swojego kumpla i dzielą się zyskiem. Czyli “sprawy socjalne” są tu podstawą, a nie jakieś tam walki Mosadu z KGB czy na odwrót.
      Te ostatnie też istnieją ale na innym szczeblu władzy.

     • mówię o tym samym
      w pierwszej kolejności trzepie się kasę poprzez powiązania jaśnie nam panujących z jaśnie nam decydującymi, później sztukuje się do tego ideologię, z kolei ta cała ferajna wykorzystywana jest przez wyższych; może, jak popatrzeć przez lupę paru rzeczywistych ideologów by się znalazło;
      słowem – koryto i rabunek słabych; podejrzewam, że jak nagle straciliby paszę odebraną przez wyższych, staliby się gorliwymi patriotami

  • Powtórka z rozrywki
   Nader trafna ogólna ocena naszej sytuacji, dokonana przez MK.
   Nalezy dodać tylko, że to co się obecnie dzieje to już kiedyś w przeszłości naszej się nam przytrafilo i rzeczywiście jest to “choroba tego toczonego gangreną kraju”.
   Koniec niepodległej I Rzeczypospolitej został nam bowiem zafundowany przez zgangrenowane elity naszego kraju, a teraz się to powtarza.
   Tak jak poprzednio straciliśmy niepodległość na wyraźne życzenie elit, tak i obecnie nasze elity czynią to samo.
   I jest to dzieło wyłącznie elit bo reszta narodu to polityczny analfabeta, który nie widzi dalej niż koniec nosa.
   Byle tylko było co zjeść lub zakąsić, to może się to wszystko toczyć dalej ku przepaści.

 17. Szanowni Kontrowersyjni,
  Szanowni Kontrowersyjni, przepraszam, że tak brzydko, bo “hurtem”, ale widzę bardzo podobne komentarze, to odniosę się jednym własnym. ALEŻ, już wczoraj pisałem i to dwukrotnie, że to nie jest jakaś tam sobie zagrywka, ale ewidentnie walka Zachodu z Sowietami. Bardzo wyraźnie to napisałem, ponieważ takiego numeru nie robi się dla głupich doraźnych celów PR, że o milionie łapówki nie wspomnę. Ewidentnie mamy walkę na górze albo naszej górze, gdzie esbecy biznesowi od Tuska walczą z WSI i żydokomuną Komorowskiego albo jeszcze wyżej, czyli FSB z MOSAD kontra niemiecka unia europejska. Tylko tu jest chaos i pogubienie “elit”. Komorowski obstawiony WSI, FSB i MOSAD, jest bardziej proeuropejski niż Tusk. Eurostrefa, to “parcie” Bronka, Tusk poprzestaje na czołobitności, póki co, a w tle jest PRYWATYZACJA, czyli ostatnie grube miliardy do wyrwania. Wyborcza żydowska i sowiecka jedzie po Gromosławie, co by się jakoś zgadzało, bo ten “amerykański”, ale tym samym staje po stronie “niemieckiego” Tuska. TVN milczy i to jest najbardziej logiczne. Ogólnie układ zgłupiał, nie wie komu się oddać. Bez wątpienia mamy wojnę na górze, być może na szczytach, ale do tego trzeba dochodzić po śladach, od dołu. Widać już na pewno, że żarty się skończył, telewizyjnie ta zagrywka dla ciemnego ludu będzie hitem, a od kuchni prawdopodobnie kondominium bije się o dominium albo o zmianę proporcji. Gdyby “polactwo”, było Polakami, to zauważyłoby, że mleko się wylało, przecież Tusk tą akcją potwierdził i to spektakularnie, że wszystkie złodziejskie prywatyzacje, esbeckie rozgrywki, przejmowanie całych gałęzi gospodarczych przez Niemcy i Ruskich, to nie jest choroba psychiczna jednego prezesa, ale choroba toczonego gangreną kraju. Nie liczyłbym jednak na to, a prezes bawi się na swoim podwórku, o czym uprzedzałem, z tego człowieka uszło już całe powietrze, jest zagoniony, zaszczuty, umiera mu matka. Dramat osobisty, ale jeszcze gorsze jest to, że nie ma NIKOGO, kto zdołałby wygrać z Tuskiem i Komorowskim. Także wszystko zmierza w kierunku landu lub republiki. Jak zwykle tylko Matka Boska i inne cuda, jak wielkie pierdolnięcie na świecie, może i nie musi nas uratować.

  • Może być to klasyczne uderzenie wyprzedzające
   żeby się nowym Ruskim pan generał ze swoją gromadą w interesy nie wpier….ł. Być może chodzi o Lotos albo coś z tej branży, może wokół koncesji na gaz (g)łupkowy gra się toczy. Jeżeli stary Kaczyński, osamotniony, pyta: gdzie jest forsa, i echo mu odpowiada – w najlepszych bankach na numerycznych kontach. Więc jest do wzięcia forsa, niczyja bo ,,unijna”, o którą nikt nie zapyta. A jak zapyta to przerobią go na Janowskiego. Gabriela Janowskiego.

  • I znowu wszystko to prawda, w
   I znowu wszystko to prawda, w granicach naszej wiedzy, rzecz jasna. Ale trzeba dodać, że przed godzinką Prezes otworzył konferencję “Kryzys można pokonać” i miał bardzo dobre przemówienie. Mam nadzieję, że się otrząśnie, bo czas najwyższy.
   Program konferencji:
   1) Czy Polska była i pozostanie „zieloną” wyspą na mapie Europy? – prof. Grażyna Ancyparowicz
   2) OFE – zagrożenie dla finansów publicznych i emerytur – prof. Leokadia Oręziak
   3) Dochody budżetu państwa – diagnoza i prognozy – prof. Witold Modzelewski
   4) 4 lata nicnierobienia – kto za to zapłaci? – Wiceprezes PiS Beaty Szydło
   Szydło nie może mieć nic do powiedzenia, bo to niestety absolutne zero, ale ciekawa jestem wypowiedzi Modzelewskiego, bo to wybitny “podatkowiec” i tej Ancyparowicz. Poglądy Oręziak już znam i doceniam.

   • Ale najbardziej
    Ale najbardziej zastanawiające jest to, że Kaczor ZUPEŁNIE olał zatrzymanie Czempińskiego. Wręcz niebywałe. Nie wiem co to jest grane, może ten legendarny amerykański bzik Kaczora, a może w ogóle wszyscy błądzimy jak dzieci we mgle. Tak naprawdę nie ma afery, Tusk się schował Komorowski milczy, Kaczor nawet nie pierdnął, GW już zwinęła newsy, TVN zajął się opozycją na Białorusi.

    • Polsat News
     Chwilę po południu była dyskusja redaktorki z zaproszoną dwójką dziennikarzy (Wprost i bodajże Newsweek) – gadali o tym kilka minut. Tak więc nie do końca jest cisza w tym temacie. Inna sprawa, że na TVN24 lakonicznie tylko wspomnieli, że będzie jakaś konferencja prasowa rzecznika prokuratury w Katowicach.

    • Cui Bono?
     W sieci znalazłem ciekawe podsumowanie tego tematu, autorstwa Marka Mojsiewicza, nie wiem tylko czy trafne: proces dobijania lewicy „rosyjskiej” SLD, dobiega końca, a na firmamencie wschodzi lewica niemiecka, Ruch Palikota.
     Za Palikotem stoi Urban, za Urbanem Jaruzel, czy ja wiem, coś się te karty rozsypują.
     Czy rzeczywiście Kaczor nic na ten temat nie zagadał? Nie oglądałem dziś żadnej telewizji, więc nie wiem. Ale może i dobrze zrobił, bo o czym tu gadać.

     • Fantazje. Palikot sra na
      Fantazje. Palikot sra na Bieleckiego, guru PO, media jadą po Kotlińskim, kupy się nie trzyma, zresztą to płocie, nigdy z tego partii na wygraną nie będzie. Strzelać Czempińskim do padliny SLD, to jak walić do rozjechanego Wołgą wróbla z rakiety ziemia ziemia. Klasyczny przykład radosnej twórczości. To jest gra o gruby szmal i grube wpływy. Prywatyzacja, gaz łupkowy, Lotos, KGHM albo w ogóle walka o wpływy, tudzież jedno i drugie, co wydaje mi się najbliższe prawdy.

     • nie mogli się dogadać po dobroci
      Raczej właśnie tak.
      Ktoś komuś nie oddał pieniędzy i trzeba było przycisnąć, jak to w ferajnie bywa. Czysty biznes, polityki może tu wcale nie być.

     • w Polsce i nie tylko
      “czysty” biznes na wyższych szczeblach nie obędzie się bez polityki; właściwie “biznes” i “polityka” mają tożsame desygnaty

     • bywa tak, i tak
      Tak, ale ten sojusz polega np na tym że polityk pisze ustawę dla swojego kumpla i dzielą się zyskiem. Czyli “sprawy socjalne” są tu podstawą, a nie jakieś tam walki Mosadu z KGB czy na odwrót.
      Te ostatnie też istnieją ale na innym szczeblu władzy.

     • mówię o tym samym
      w pierwszej kolejności trzepie się kasę poprzez powiązania jaśnie nam panujących z jaśnie nam decydującymi, później sztukuje się do tego ideologię, z kolei ta cała ferajna wykorzystywana jest przez wyższych; może, jak popatrzeć przez lupę paru rzeczywistych ideologów by się znalazło;
      słowem – koryto i rabunek słabych; podejrzewam, że jak nagle straciliby paszę odebraną przez wyższych, staliby się gorliwymi patriotami

  • Powtórka z rozrywki
   Nader trafna ogólna ocena naszej sytuacji, dokonana przez MK.
   Nalezy dodać tylko, że to co się obecnie dzieje to już kiedyś w przeszłości naszej się nam przytrafilo i rzeczywiście jest to “choroba tego toczonego gangreną kraju”.
   Koniec niepodległej I Rzeczypospolitej został nam bowiem zafundowany przez zgangrenowane elity naszego kraju, a teraz się to powtarza.
   Tak jak poprzednio straciliśmy niepodległość na wyraźne życzenie elit, tak i obecnie nasze elity czynią to samo.
   I jest to dzieło wyłącznie elit bo reszta narodu to polityczny analfabeta, który nie widzi dalej niż koniec nosa.
   Byle tylko było co zjeść lub zakąsić, to może się to wszystko toczyć dalej ku przepaści.

 18. Szanowni Kontrowersyjni,
  Szanowni Kontrowersyjni, przepraszam, że tak brzydko, bo “hurtem”, ale widzę bardzo podobne komentarze, to odniosę się jednym własnym. ALEŻ, już wczoraj pisałem i to dwukrotnie, że to nie jest jakaś tam sobie zagrywka, ale ewidentnie walka Zachodu z Sowietami. Bardzo wyraźnie to napisałem, ponieważ takiego numeru nie robi się dla głupich doraźnych celów PR, że o milionie łapówki nie wspomnę. Ewidentnie mamy walkę na górze albo naszej górze, gdzie esbecy biznesowi od Tuska walczą z WSI i żydokomuną Komorowskiego albo jeszcze wyżej, czyli FSB z MOSAD kontra niemiecka unia europejska. Tylko tu jest chaos i pogubienie “elit”. Komorowski obstawiony WSI, FSB i MOSAD, jest bardziej proeuropejski niż Tusk. Eurostrefa, to “parcie” Bronka, Tusk poprzestaje na czołobitności, póki co, a w tle jest PRYWATYZACJA, czyli ostatnie grube miliardy do wyrwania. Wyborcza żydowska i sowiecka jedzie po Gromosławie, co by się jakoś zgadzało, bo ten “amerykański”, ale tym samym staje po stronie “niemieckiego” Tuska. TVN milczy i to jest najbardziej logiczne. Ogólnie układ zgłupiał, nie wie komu się oddać. Bez wątpienia mamy wojnę na górze, być może na szczytach, ale do tego trzeba dochodzić po śladach, od dołu. Widać już na pewno, że żarty się skończył, telewizyjnie ta zagrywka dla ciemnego ludu będzie hitem, a od kuchni prawdopodobnie kondominium bije się o dominium albo o zmianę proporcji. Gdyby “polactwo”, było Polakami, to zauważyłoby, że mleko się wylało, przecież Tusk tą akcją potwierdził i to spektakularnie, że wszystkie złodziejskie prywatyzacje, esbeckie rozgrywki, przejmowanie całych gałęzi gospodarczych przez Niemcy i Ruskich, to nie jest choroba psychiczna jednego prezesa, ale choroba toczonego gangreną kraju. Nie liczyłbym jednak na to, a prezes bawi się na swoim podwórku, o czym uprzedzałem, z tego człowieka uszło już całe powietrze, jest zagoniony, zaszczuty, umiera mu matka. Dramat osobisty, ale jeszcze gorsze jest to, że nie ma NIKOGO, kto zdołałby wygrać z Tuskiem i Komorowskim. Także wszystko zmierza w kierunku landu lub republiki. Jak zwykle tylko Matka Boska i inne cuda, jak wielkie pierdolnięcie na świecie, może i nie musi nas uratować.

  • Może być to klasyczne uderzenie wyprzedzające
   żeby się nowym Ruskim pan generał ze swoją gromadą w interesy nie wpier….ł. Być może chodzi o Lotos albo coś z tej branży, może wokół koncesji na gaz (g)łupkowy gra się toczy. Jeżeli stary Kaczyński, osamotniony, pyta: gdzie jest forsa, i echo mu odpowiada – w najlepszych bankach na numerycznych kontach. Więc jest do wzięcia forsa, niczyja bo ,,unijna”, o którą nikt nie zapyta. A jak zapyta to przerobią go na Janowskiego. Gabriela Janowskiego.

  • I znowu wszystko to prawda, w
   I znowu wszystko to prawda, w granicach naszej wiedzy, rzecz jasna. Ale trzeba dodać, że przed godzinką Prezes otworzył konferencję “Kryzys można pokonać” i miał bardzo dobre przemówienie. Mam nadzieję, że się otrząśnie, bo czas najwyższy.
   Program konferencji:
   1) Czy Polska była i pozostanie „zieloną” wyspą na mapie Europy? – prof. Grażyna Ancyparowicz
   2) OFE – zagrożenie dla finansów publicznych i emerytur – prof. Leokadia Oręziak
   3) Dochody budżetu państwa – diagnoza i prognozy – prof. Witold Modzelewski
   4) 4 lata nicnierobienia – kto za to zapłaci? – Wiceprezes PiS Beaty Szydło
   Szydło nie może mieć nic do powiedzenia, bo to niestety absolutne zero, ale ciekawa jestem wypowiedzi Modzelewskiego, bo to wybitny “podatkowiec” i tej Ancyparowicz. Poglądy Oręziak już znam i doceniam.

   • Ale najbardziej
    Ale najbardziej zastanawiające jest to, że Kaczor ZUPEŁNIE olał zatrzymanie Czempińskiego. Wręcz niebywałe. Nie wiem co to jest grane, może ten legendarny amerykański bzik Kaczora, a może w ogóle wszyscy błądzimy jak dzieci we mgle. Tak naprawdę nie ma afery, Tusk się schował Komorowski milczy, Kaczor nawet nie pierdnął, GW już zwinęła newsy, TVN zajął się opozycją na Białorusi.

    • Polsat News
     Chwilę po południu była dyskusja redaktorki z zaproszoną dwójką dziennikarzy (Wprost i bodajże Newsweek) – gadali o tym kilka minut. Tak więc nie do końca jest cisza w tym temacie. Inna sprawa, że na TVN24 lakonicznie tylko wspomnieli, że będzie jakaś konferencja prasowa rzecznika prokuratury w Katowicach.

    • Cui Bono?
     W sieci znalazłem ciekawe podsumowanie tego tematu, autorstwa Marka Mojsiewicza, nie wiem tylko czy trafne: proces dobijania lewicy „rosyjskiej” SLD, dobiega końca, a na firmamencie wschodzi lewica niemiecka, Ruch Palikota.
     Za Palikotem stoi Urban, za Urbanem Jaruzel, czy ja wiem, coś się te karty rozsypują.
     Czy rzeczywiście Kaczor nic na ten temat nie zagadał? Nie oglądałem dziś żadnej telewizji, więc nie wiem. Ale może i dobrze zrobił, bo o czym tu gadać.

     • Fantazje. Palikot sra na
      Fantazje. Palikot sra na Bieleckiego, guru PO, media jadą po Kotlińskim, kupy się nie trzyma, zresztą to płocie, nigdy z tego partii na wygraną nie będzie. Strzelać Czempińskim do padliny SLD, to jak walić do rozjechanego Wołgą wróbla z rakiety ziemia ziemia. Klasyczny przykład radosnej twórczości. To jest gra o gruby szmal i grube wpływy. Prywatyzacja, gaz łupkowy, Lotos, KGHM albo w ogóle walka o wpływy, tudzież jedno i drugie, co wydaje mi się najbliższe prawdy.

     • nie mogli się dogadać po dobroci
      Raczej właśnie tak.
      Ktoś komuś nie oddał pieniędzy i trzeba było przycisnąć, jak to w ferajnie bywa. Czysty biznes, polityki może tu wcale nie być.

     • w Polsce i nie tylko
      “czysty” biznes na wyższych szczeblach nie obędzie się bez polityki; właściwie “biznes” i “polityka” mają tożsame desygnaty

     • bywa tak, i tak
      Tak, ale ten sojusz polega np na tym że polityk pisze ustawę dla swojego kumpla i dzielą się zyskiem. Czyli “sprawy socjalne” są tu podstawą, a nie jakieś tam walki Mosadu z KGB czy na odwrót.
      Te ostatnie też istnieją ale na innym szczeblu władzy.

     • mówię o tym samym
      w pierwszej kolejności trzepie się kasę poprzez powiązania jaśnie nam panujących z jaśnie nam decydującymi, później sztukuje się do tego ideologię, z kolei ta cała ferajna wykorzystywana jest przez wyższych; może, jak popatrzeć przez lupę paru rzeczywistych ideologów by się znalazło;
      słowem – koryto i rabunek słabych; podejrzewam, że jak nagle straciliby paszę odebraną przez wyższych, staliby się gorliwymi patriotami

  • Powtórka z rozrywki
   Nader trafna ogólna ocena naszej sytuacji, dokonana przez MK.
   Nalezy dodać tylko, że to co się obecnie dzieje to już kiedyś w przeszłości naszej się nam przytrafilo i rzeczywiście jest to “choroba tego toczonego gangreną kraju”.
   Koniec niepodległej I Rzeczypospolitej został nam bowiem zafundowany przez zgangrenowane elity naszego kraju, a teraz się to powtarza.
   Tak jak poprzednio straciliśmy niepodległość na wyraźne życzenie elit, tak i obecnie nasze elity czynią to samo.
   I jest to dzieło wyłącznie elit bo reszta narodu to polityczny analfabeta, który nie widzi dalej niż koniec nosa.
   Byle tylko było co zjeść lub zakąsić, to może się to wszystko toczyć dalej ku przepaści.

 19. Balcerowicz musiał podejść
  Znowu bardzo spocony, bardzo zdenerwowany, bardzo zasapany wszczął polemikę z opiniami o “udomowieniu” banków, repolonizacji. Tylko, że to są to wypowiedzi z ubiegłego tygodnia, Belki, Orłowskiego i starsza JKB. Czy ma to jakiś związek ze sprawą Cze i walką o wtórną akumulację kapitałów? TVN montuje natychmiast koreferat w wykonaniu Janusza Jankowiaka, prywatnie gacha ministerki Muchy. Ten TVN jednak jakiś zdezorientowany jest.
  A tak wygląda lista 10 najlepiej zarabiających prezesów spółek giełdowych (w mln zł)

  Moshe Greidinger – Cinema City International – 6,6
  Mariusz Grendowicz – BRE Bank – 5,9
  Janusz Filipiak – Comarch – 4,8
  Markus Tellenbach – TVN – 4,7
  Jean-Philippe Savoye – Orbis – 4,46
  Piotr Janeczek – Stalprodukt – 4,42
  Sławomir Sikora – Handlowy – 3,71
  Dariusz Orłowski – Wawel – 3,36
  Dominik Libicki – Cyfrowy Polsat – 3,28
  Konrad Jaskóła – Polimex-Mostostal – 3,04

  Pozdrawiam wszystkich zatrudnionych na kontraktach menedżerskich 🙂

  • Rozmowa Rymanowskiego – absolutna rewelka
   dwóch cwaniaków – Palikot i Szejnfeld liczy na to, że słuchają i oglądają nastoletni idioci. Bo powtarzają, ponoć, słowa prokuratora o ,,wzorowo przeprowadzonej” prywatyzacji. Więc skąd te łapówki?
   Łapówki wymyślił biały człowiek, żeby udobruchać wodza albo czarownika plemienia. Były to, w pierwotnej wersji, koraliki oraz woda ognista.

 20. Balcerowicz musiał podejść
  Znowu bardzo spocony, bardzo zdenerwowany, bardzo zasapany wszczął polemikę z opiniami o “udomowieniu” banków, repolonizacji. Tylko, że to są to wypowiedzi z ubiegłego tygodnia, Belki, Orłowskiego i starsza JKB. Czy ma to jakiś związek ze sprawą Cze i walką o wtórną akumulację kapitałów? TVN montuje natychmiast koreferat w wykonaniu Janusza Jankowiaka, prywatnie gacha ministerki Muchy. Ten TVN jednak jakiś zdezorientowany jest.
  A tak wygląda lista 10 najlepiej zarabiających prezesów spółek giełdowych (w mln zł)

  Moshe Greidinger – Cinema City International – 6,6
  Mariusz Grendowicz – BRE Bank – 5,9
  Janusz Filipiak – Comarch – 4,8
  Markus Tellenbach – TVN – 4,7
  Jean-Philippe Savoye – Orbis – 4,46
  Piotr Janeczek – Stalprodukt – 4,42
  Sławomir Sikora – Handlowy – 3,71
  Dariusz Orłowski – Wawel – 3,36
  Dominik Libicki – Cyfrowy Polsat – 3,28
  Konrad Jaskóła – Polimex-Mostostal – 3,04

  Pozdrawiam wszystkich zatrudnionych na kontraktach menedżerskich 🙂

  • Rozmowa Rymanowskiego – absolutna rewelka
   dwóch cwaniaków – Palikot i Szejnfeld liczy na to, że słuchają i oglądają nastoletni idioci. Bo powtarzają, ponoć, słowa prokuratora o ,,wzorowo przeprowadzonej” prywatyzacji. Więc skąd te łapówki?
   Łapówki wymyślił biały człowiek, żeby udobruchać wodza albo czarownika plemienia. Były to, w pierwotnej wersji, koraliki oraz woda ognista.

 21. Balcerowicz musiał podejść
  Znowu bardzo spocony, bardzo zdenerwowany, bardzo zasapany wszczął polemikę z opiniami o “udomowieniu” banków, repolonizacji. Tylko, że to są to wypowiedzi z ubiegłego tygodnia, Belki, Orłowskiego i starsza JKB. Czy ma to jakiś związek ze sprawą Cze i walką o wtórną akumulację kapitałów? TVN montuje natychmiast koreferat w wykonaniu Janusza Jankowiaka, prywatnie gacha ministerki Muchy. Ten TVN jednak jakiś zdezorientowany jest.
  A tak wygląda lista 10 najlepiej zarabiających prezesów spółek giełdowych (w mln zł)

  Moshe Greidinger – Cinema City International – 6,6
  Mariusz Grendowicz – BRE Bank – 5,9
  Janusz Filipiak – Comarch – 4,8
  Markus Tellenbach – TVN – 4,7
  Jean-Philippe Savoye – Orbis – 4,46
  Piotr Janeczek – Stalprodukt – 4,42
  Sławomir Sikora – Handlowy – 3,71
  Dariusz Orłowski – Wawel – 3,36
  Dominik Libicki – Cyfrowy Polsat – 3,28
  Konrad Jaskóła – Polimex-Mostostal – 3,04

  Pozdrawiam wszystkich zatrudnionych na kontraktach menedżerskich 🙂

  • Rozmowa Rymanowskiego – absolutna rewelka
   dwóch cwaniaków – Palikot i Szejnfeld liczy na to, że słuchają i oglądają nastoletni idioci. Bo powtarzają, ponoć, słowa prokuratora o ,,wzorowo przeprowadzonej” prywatyzacji. Więc skąd te łapówki?
   Łapówki wymyślił biały człowiek, żeby udobruchać wodza albo czarownika plemienia. Były to, w pierwotnej wersji, koraliki oraz woda ognista.