Jak to jest z tą histerią, bo wśród zwolenników PiS też słyszę „olaboga!”

Prześlij dalej:

Histeria? Ja tam żadnej histerii nie widzę, ale mogę o histerii pogadać. Jestem przekonany, że Jarosław Kaczyński, Mariusz Kamiński, Antoni Macierewicz i nawet Zbigniew Ziobro, machają rękę i proszą by im pewnej części chciała nie zawracać, gdy ktoś ich pyta, co tam zachodnia prasa napisała albo opozycja zademonstrowała. Przekonanie bierze się z osobistego doświadczenia, w pewnym momencie gdy czytasz na swój temat idiotyzmy albo widzisz telewizyjne wycinanki, po prostu masz to gdzieś. Mało tego! Wyznacznik normalności i przyzwoitości w tym przypadku jest banalny. Im gorzej o tobie piszą i mówią ludzie, którym ręki byś nie podał i nie splunął w ich kierunku, tym wyższa ocena dla twojej inteligencji, normalności i moralności. Jednak większość ludzi i niestety szczególnie Polaków, wykazuje skłonności do lęków i masochizmu, jak tylko się dowiedzą, że ktoś coś powiedział. Było to wyjaśniane setki razy, wiadomo zabory, niewole, komunizm i wieczne wpajanie poczucia bylejakości z kompleksem ubogich krewnych. Zmienia się to na szczęście radykalnie, za sprawą młodego pokolenia, które nie widzi tak drastycznych różnic cywilizacyjnych między Polską i światem, jakie widziały poprzednie pokolenia. Te same aluminiowe wieżowce, ten sam chłam w sieciowych butikach, takie same telewizory, gadżety i paszporty dla wszystkich. A jednak w mentalności ciągle ta niepewność, co się stanie, co o Nas powiedzą, czy znów nie popadniemy w niewolę? Ponawiam apel! Na litość Boską, czego Wy ludzie marudzicie i czego się boicie? Proszę się wszystkiemu przyjrzeć na spokojnie, jakbyście oglądali wydarzenia w Albanii, tudzież na Wyspach Owczych. Było oczywiste, że eksterminacja złodziei, propagandzistów i złogów po komunie musi przebiegać w atmosferze ogólnego kwiku, taka jest natura tego całego chlewu. Nie spodziewałem się jednak, że będzie to tak cichutkie kwiczenie, które raczej przypomina popiskiwanie.

50 esbeków, partyjnych działaczy i innych błaznów zebrało się pod Trybunałem Konstytucyjnym? Co z tego? Nie pamiętacie już, jak 100 tysięcy ludzi na ulicach:

a. podpalało Polskę,
b. przypominało nazizm,
c. anarchizowało i podważało demokratyczny wybór,
d. łamało prawo,
e. było ich góra 15 tysięcy.

Strony

43453 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

62 (liczba komentarzy)

 1. Że uderzenie pójdzie tak szerokim frontem.
  Bo wbrew pozorom jest otwarty szerszy front niż w latach 2005-7.
  wtedy były konflikty punktowe, teraz idzie po całosci.
  A "oni" nie byli na to przygotowani.
  Osobiście sądzę, że można powiedzieć tak: nie chcieliście załatwić tego po dobroci, to bedzie po złości.
  A najbardziej mnie śmieszą różni mądralińscy, którzy mówią, że PiS idzie a szeroko, że za dużo konfliktów - w ogóle nie widzą tego co się dzieje

 2. Widziałeś wczoraj znów w dzienniku 

  Zmęczonych ludzi, wzburzony tłum 

  I jeden szczegół wzrok twój przykuł 

  Ogromne morze ludzkich głów   A spiker cedził ostre słowa 

  Od których nagła wzbierała złość 

  I począł w tobie gniew kiełkować 

  Aż pomyślałeś milczenia dość 

 3. Wciaz aktualne , niestety !

 4. Już pisałam chyba dwa/trzy dni temu, że fajnie że tegoroczny 13 grudnia wypada w weekend, to da lepszą frekwencję.

 5. avatar

  Jutro od godz. 12:00 do 13:00 przypada doroczna Godzina Łaski dla świata. Postarajmy się dobrze ją wykorzystać dla siebie samych oraz w intencji wszystkich tych, którzy naszym zdaniem jej potrzebują.

   "Jak odprawić Godzinę Łaski?

       To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

       Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

       "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

       Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

       Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

       "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

       Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

       "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

       Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

       "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

       Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

       "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

       A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

       W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary".

  Tekst pochodzi z gazety

 6. O mało co, a bym zapomniała! Od kilku lat odprawiam Godzinę Łaski, a w tym roku, gdyby nie Ty, Kumo kochana, to bym zapomniała!! Jutro będą u mnie intencje ojczyźniane! :-))

 7. avatar

  cieszę się, iż się na coś przydałam. Intencje ojczyźniane to na pewno priorytet, ale poświęćmy też część Godziny naszym bliskim i sobie. Musimy być mocni duchowo, bo czasy są wymagające, a łatwo popaść w stupor uniemożliwiający zdrowy osąd sytuacji i skuteczne działanie.

 8. Bardzo dziekuję za informację, bo nie wiedziałam o tej Godzinie, aż mi głupio..

 9. avatar

  Cieszę się, że już wiesz (-_-)

 10. avatar

  owszem..owszem..
  tym bardziej JA osobiscie bede sie domagal DELEGALIZACJI rumunskiej partii i "najwiekszej partii o-PO-zycyjnej"...

 11. Wysyłane z Polski do "zagranicznych czynników opinii" paszkwile o "odradzającym się w Polsce faszyźmie" czas zacząć traktować jak bełkot Stefana Niesiołowskiego.

 12. avatar

  POwinno się tych Volksdojczy wyczesać i wsadzić do Białołęki,  Bo zaczyna to przypominać Węgry 1956 czy Czechosłowację 1968. Obrzezani towarzysze zaczynają prosić o braterską pomoc.

 13. Jako wierny wyborca prawicy jestem szczerze zaskoczony ze to wszystko przybrało taki obrót. Szybko sprawnie i skutecznie. Program zrobią w 100 dni. Rzeź nie zajmie im więcej. A potem przyjdzie czas na reformę UE. To jest dopiero stajnia Augiasza która potrzebuje więcej czasu no a wynik sprzątania nie zależy tylko od nas..

 14. avatar

  jak reformowac (UE)?? cos co z gruntu nie da sie w ogole zreformowac..??(podobnie jak WOSP)..rzucic papiery na stół..a juz niech reszta sie martwi jak wyjsc z twarza (jesli to w ogole mozliwe)......

 15. avatar

  ta agitka z CNN zwyczajnie rozsmieszyła. Ale wysłałam im odpowiedni komentarz, żeby własnie wiedzieli, że ich brudna robota nie robi wrażenie i jest odbierana tak jak powinna: czyli jako żałosna propaganda.
    Czerskie i Wiertnicze cały czas próbują jechac na kompleksach Polaków, ale też widzę, że coraz więcej ma w d... , co wielka zagranica powie.

 16. Taki dialog zasłyszany dawno temu:

  - Daj spokój... Co ludzie powiedzą?
  - Niech mnie wszyscy w d... pocałują!

  I to jest znakomita ilustracja do tego, co się dzieje.

  U Francuzów podobnie. Jazgot i lament...
  Nie mogą się pogodzić ze znakomitym wynikiem Marine Le Pen.

  A Francuzi mają na to przysłowie:

  Psy szczekają, karawana idzie dalej.

 17. niemcy są wkurzeni że mają u siebie dworze kolejowy. Brytyjczycy są kolonizowani przez muzułmanów. Niech Jacek Żakowski napisze że powinni się wstydzić i wyśle im to do CNN.

 18. avatar

  Janusz Lewandowski - ksywa Tasiemiec - żałośnie pobekiwał dziś w tvp na temat zwycięstwa Frontu Narodowego w pierwszej turze wyborów regionalnych we Francji. Wg guru z PO to fatalny zwiastun dla Europy, faszyzm czai się za rogiem, a w ogóle to dlaczego społeczeństwa krajów europejskich radykalizują się coraz bardziej. Przecież powody do obaw są żadne, no co najwyżej nikłe.

 19. nastarsza córa masonerii ledwo dyszy. A będzie już tylko gorzej....

 20. W ostatnim zdaniu słowo "luz" zamieniłbym na "optymizm". "Luz" odradzałbym, trzeba współpracować.  Jakiś BBWR może? Tylko żeby z tym drugim (chronologicznie) się nie pomyliło :) Program właściwie możnaby skopiować, parę nazwisk zmienić...

 21. Nie 47 mld USD a 47 mld PLN. Choć i to jest baaaardzo dużo jak za 11 baterii. Za te pieniądze zamiast tych 11 Patriotów wolałbym dwie baterie THAAD...

 22. W tym roku kolędowanie  wcześnie jak NIGDY !Nasi kolędnicy nawet w Brukseli będą "śpiewać"  
    L U D Z I E !!! im się WSZYSTKO POsypało ,a tu świeta zakupy prezenty  -jak żyć?

  Teraz pani Gawryluk rozmawia z Cimosz..cze ,jemu się całkiem lejce popierdo...ły !Ale już za parę dni za dni parę będzie    w  TV tylko TELERANEK!

 23. avatar

  ale proszę pamiętać, że ludzie, którzy byli ofiarami przemocy mają nieco inną optykę. Np moje pokolenie przeżyło jeśli nie na własnej skórze, to wie od rodziców : wojnę, okupację, Jałtę, stalinizm, Mieliśmy rozliczne kłopoty i utrudnienia w szkołach i ma studiach, pamiętamy rok 56, i różne takie rozrywki, sowiecką inwazję na Węgry, „naszą” napaść na Czechosłowację, różnych takich ukatrupionych przez nieznanych sprawców. stan wojenny jako przemoc, bo już pokolenie moich synów pamięta tylko, że nie było teleranka.
  Teraz denerwujemy się (niepotrzebnie?) odkręcaniem historii, co czyni z Polski wręcz sprawcę wojny i zagłady Żydów..Tak. Lęki się odzywają. Co nie znaczy, że się nie cieszymy z tego, co się atualnie dzieje.

  Weźmiemy się w garść. :))

 24. avatar

  I to jest to. Po 28 latach w Kanadzie i USA od 4 znow mieszkam w Polsce. Wlasnie to mnie najbardziej drazni co powiedza Niemcy co zrobia Ruscy.  Juz to widze jak kanadyjscy politycy jada nadawac do CNN na rzad. W najsmielszych snach nie widze ich powrotow do Kanady i do polityki. Tego nie ma ,to nie moze sie zdarzyc. I tego trzeba nauczyc Petru i Schetyne.. Tego sie nie wybacza. A Polacy glowy do gory tak jak pisze kurak  to jest normalka niech sobie krzycza. Ile probowali amerykanie wysmiewac sie z kanadyjczykow kiedy nie chciano wprowadzic tych egzotycznych pozyczek. Pracowalam w tamtych 2006-10 w Stanach i widzialam co sie dzialo jak  banki zabieraly domy. A w Kanadzie spokoj. Po tym przeszly amerykanom smiechy. Czesto mam problem w Polsce bo co ludzie powiedza. A wiec odpowiadam moim rodzicom i rodzinie niech sie ucza odemnie.

 25. zastanawiaja sie tylko ci, ktorzy maja niskie poczucie wlasnej wartosci, takze tej narodowej.
  Gdy ludzie zdadza sobie z tego sprawe, ten "program" podswiadomosci przestaje stopniowo dzialac.
  Nalezy o tym jak najwiecej mowic i uzmyslawiac to ludziom.
  Inne wyjscie to podnoszenie wlasnej i narodowej wartosci - i tego PIS chce dokonac przy pomocy reformy szkolnictwa.

 26. Obawiam się tylko Agory na multipleksie. Jest to niebezpieczne, oaza dla Lisów i jemu podobnych.
  Czy da się jeszcze coś z tym zrobić, czy pojawią się na moim telewizorze nie daj Boże?

 27. Przez kieszeń do mózgu .REKLAMY -bez rządowych zamówień ......

 28. Strony