Jak to jest z tą histerią, bo wśród zwolenników PiS też słyszę „olaboga!”

Prześlij dalej:

Histeria? Ja tam żadnej histerii nie widzę, ale mogę o histerii pogadać. Jestem przekonany, że Jarosław Kaczyński, Mariusz Kamiński, Antoni Macierewicz i nawet Zbigniew Ziobro, machają rękę i proszą by im pewnej części chciała nie zawracać, gdy ktoś ich pyta, co tam zachodnia prasa napisała albo opozycja zademonstrowała. Przekonanie bierze się z osobistego doświadczenia, w pewnym momencie gdy czytasz na swój temat idiotyzmy albo widzisz telewizyjne wycinanki, po prostu masz to gdzieś. Mało tego! Wyznacznik normalności i przyzwoitości w tym przypadku jest banalny. Im gorzej o tobie piszą i mówią ludzie, którym ręki byś nie podał i nie splunął w ich kierunku, tym wyższa ocena dla twojej inteligencji, normalności i moralności. Jednak większość ludzi i niestety szczególnie Polaków, wykazuje skłonności do lęków i masochizmu, jak tylko się dowiedzą, że ktoś coś powiedział. Było to wyjaśniane setki razy, wiadomo zabory, niewole, komunizm i wieczne wpajanie poczucia bylejakości z kompleksem ubogich krewnych. Zmienia się to na szczęście radykalnie, za sprawą młodego pokolenia, które nie widzi tak drastycznych różnic cywilizacyjnych między Polską i światem, jakie widziały poprzednie pokolenia. Te same aluminiowe wieżowce, ten sam chłam w sieciowych butikach, takie same telewizory, gadżety i paszporty dla wszystkich. A jednak w mentalności ciągle ta niepewność, co się stanie, co o Nas powiedzą, czy znów nie popadniemy w niewolę? Ponawiam apel! Na litość Boską, czego Wy ludzie marudzicie i czego się boicie? Proszę się wszystkiemu przyjrzeć na spokojnie, jakbyście oglądali wydarzenia w Albanii, tudzież na Wyspach Owczych. Było oczywiste, że eksterminacja złodziei, propagandzistów i złogów po komunie musi przebiegać w atmosferze ogólnego kwiku, taka jest natura tego całego chlewu. Nie spodziewałem się jednak, że będzie to tak cichutkie kwiczenie, które raczej przypomina popiskiwanie.

50 esbeków, partyjnych działaczy i innych błaznów zebrało się pod Trybunałem Konstytucyjnym? Co z tego? Nie pamiętacie już, jak 100 tysięcy ludzi na ulicach:

a. podpalało Polskę,
b. przypominało nazizm,
c. anarchizowało i podważało demokratyczny wybór,
d. łamało prawo,
e. było ich góra 15 tysięcy.

Strony

43189 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

62 (liczba komentarzy)

 1. Że uderzenie pójdzie tak szerokim frontem.
  Bo wbrew pozorom jest otwarty szerszy front niż w latach 2005-7.
  wtedy były konflikty punktowe, teraz idzie po całosci.
  A "oni" nie byli na to przygotowani.
  Osobiście sądzę, że można powiedzieć tak: nie chcieliście załatwić tego po dobroci, to bedzie po złości.
  A najbardziej mnie śmieszą różni mądralińscy, którzy mówią, że PiS idzie a szeroko, że za dużo konfliktów - w ogóle nie widzą tego co się dzieje

 2. Widziałeś wczoraj znów w dzienniku 

  Zmęczonych ludzi, wzburzony tłum 

  I jeden szczegół wzrok twój przykuł 

  Ogromne morze ludzkich głów   A spiker cedził ostre słowa 

  Od których nagła wzbierała złość 

  I począł w tobie gniew kiełkować 

  Aż pomyślałeś milczenia dość 

 3. Wciaz aktualne , niestety !

 4. Już pisałam chyba dwa/trzy dni temu, że fajnie że tegoroczny 13 grudnia wypada w weekend, to da lepszą frekwencję.

 5. avatar

  Jutro od godz. 12:00 do 13:00 przypada doroczna Godzina Łaski dla świata. Postarajmy się dobrze ją wykorzystać dla siebie samych oraz w intencji wszystkich tych, którzy naszym zdaniem jej potrzebują.

   "Jak odprawić Godzinę Łaski?

       To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

       Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

       "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

       Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

       Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

       "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

       Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

       "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

       Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

       "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

       Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

       "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

       A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

       W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary".

  Tekst pochodzi z gazety

 6. O mało co, a bym zapomniała! Od kilku lat odprawiam Godzinę Łaski, a w tym roku, gdyby nie Ty, Kumo kochana, to bym zapomniała!! Jutro będą u mnie intencje ojczyźniane! :-))

 7. avatar

  cieszę się, iż się na coś przydałam. Intencje ojczyźniane to na pewno priorytet, ale poświęćmy też część Godziny naszym bliskim i sobie. Musimy być mocni duchowo, bo czasy są wymagające, a łatwo popaść w stupor uniemożliwiający zdrowy osąd sytuacji i skuteczne działanie.

 8. Bardzo dziekuję za informację, bo nie wiedziałam o tej Godzinie, aż mi głupio..

 9. Strony