Reklama

Historia przekazania przez Prezydenta Andrzeja Dudę nart na aukcję Fundacji WOŚP, to kwintesencja patologii życia publicznego w Polsce, która zawiera wszystkie elementy i cały schemat ogłupiania ludzi. Niby mamy do czynienia z błahostką, bzdurą totalną, ale właśnie z takich nic nieznaczących epizodów robi się w RP III rację stanu, ku uciesze gawiedzi. Zacznę od końca, jak 90% dziennikarzy i chyba jeszcze więcej komentujących w Internecie. Bez najmniejszej pompy, jakiegokolwiek zadęcia, oficjalnego komunikatu, czy nawet krótkiego „Siema”, Prezydent Andrzej Duda przekazał swoje podpisane narty na licytację Fundacji WOŚP. Zewsząd rozległy się dowcipne, pełne oburzenia i w najlepszym razie obojętne komentarze. Dowcipni darli się wniebogłosy, że „sekciarz smoleński”, „marionetka Kaczora”, „morderca demokracji” i „zamachowiec konstytucyjny” załatwił „Pisdzielców”, którzy krytykują WOŚP. Oburzeni nie mając pojęcia o czym mówią i piszą, wygłaszali moralne tyrady zarzucając Andrzejowi Dudzie dobrowolne wspieranie oszustwa, ocieplanie wizerunku kosztem pryncypiów i w końcu tani PR, który nie licuje z powagą urzędu. Obojętni kwitowali rzecz krótko – trudno, dał to dał, jego sprawa i te słowa najlepiej oddają przebieg wydarzeń zakończonych licytacją prezydenckich nart na Allegro. Jak nie wiesz o co chodzi, to się nie odzywaj! Słyszałem te słowa w dzieciństwie po sto razy, bo taki byłem uparty i takie Mama miała ze mną problemy. Jako dorosły i doświadczony uczestnik postępowań sądowych nauczyłem się jednego, najpierw ustal stan faktyczny, potem stawiaj zarzuty. Wyroki na Andrzeja Dudę wydała ignorancja, lenistwo intelektualne i owczy pęd, którego siłę stanowi prostackie gonienie za sensacją, bo to łatwiejsze niż skomplikowane pozyskiwanie wiedzy. Oto jak było z nartami.

Tuż po objęciu urzędu przez Prezydenta Andrzeja Dudę zaczął się jazgot i nagonka, w znanym michnikowskim stylu. Działo się to kilka miesięcy przed powołaniem rządu PiS, gdy tematy na topie grzmiały: „nie podał ręki Kopacz”, „doniósł na Polskę w Anglii”, „podzielił Polaków na obchodach Sierpnia 80 w Gdańsku”. Pod ten ostatni wątek podłączył się Jerzy O., bo któż lepiej by się nadawał od syna pułkownika peerelowskiej bezpieki, brata ormowca i pracownika spółki powołanej przez WSI, do zajęcia stanowiska w sprawie Solidarności. 1 września 2015 roku Jerzy O. w swoim kabotyńskim, chamskim i prowokującym stylu, wyniesionym z rodzinnych tradycji, napisał list do Prezydenta Andrzeja Dudy, żeby przypomnieć o istnieniu prezesa „Złotego Melona”. Fragmenty tego tragikomicznego działa:

Szanowny Panie Prezydencie,

Pisze do Pana obywatel Jerzy Owsiak w sprawie “Solidarności”. Jestem Prezesem Zarządu Fundacji WOŚP, która co roku organizuje Wielki Finał zbiórki pieniędzy na sprzęt medyczny dla szpitali w całej Polsce. W ciągu 23 lat zebraliśmy i wydaliśmy na zakupy i programy medyczne blisko 600 milionów złotych! Muszę przyznać, że jestem spełniony w tym niezwykłym dziele ludzkiej solidarności. Jestem dumny, że takie akcje mają miejsce w Polsce, jestem dumny z Polski i w moich podróżach po świecie opowiadam z wypiekami na twarzy o Polsce i Polakach! (…)

Nie jest Pan moim Prezydentem, ale szanuję wybór Pana na to stanowisko. Szanuję także Pana zdania i opinie. Proszę mi więc odpowiedzieć na jedno pytanie – jeśli nie byłem robotnikiem w 1980 roku i nie jestem Pana zwolennikiem czy mam prawo przyklęknąć i schylić czoło w czasie uroczystości związanych z 35 rocznicą podpisania porozumień sierpniowych? Nadmieniam, że mój status religijny nie da się opisać jednym słowem, a moje poglądy polityczne bardzo różnią się od partii, które Pan reprezentuje. Nie byłem bojownikiem, a Polskę dzisiaj uważam za kraj sprawiedliwy. Czy mogę liczyć na Pana odpowiedź?

Jerzy Owsiak

Źródło: http://www.wosp.org.pl/fundacja/aktualnosci/list_jerzego_owsiaka_do_prezydenta_rzeczypospolitej_polskiej

3 listopada 2015 roku do „dziennikarza”, który zaczynał karierę w Radiokomitecie pod prezesem Jerzym Urbanem, dotarła odpowiedź ministra Łopińskiego. Pan Maciej Łopiński w mistrzowskim stylu wskazał prowokatorowi miejsce w szeregu:

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pragnę podziękować za Pana list. Z uznaniem przyjąłem Pańską deklarację o szacunku dla demokratycznej decyzji wyborców, na mocy której Pan Andrzej Duda objął urząd głowy państwa. Cieszę się że już w pierwszym zdaniu swojego listu ocenił się Pan jako obywatel. Właśnie w odnowieniu ducha obywatelskiej odpowiedzialności za państwo Prezydent upatruje szansy na załagodzenie tych polskich sporów, których jedynym skutkiem jest osłabienie poczucia narodowej wspólnoty i topniejący kapitał społeczny.

Pan Prezydent z szacunkiem przeczytał te fragmenty Pańskiego listu, w których pisze Pan o corocznej kweście w ramach akcji “Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Nie ulega wątpliwości, że idea zbiórki pieniężnej na ważne cele charytatywne zasługuje na pochwałę. Dlatego też prezydent nie odmawia datku napotkanym wolontariuszom WOŚP(…)

Prezydent Andrzej Duda z zadowoleniem przyjmuje wszelkie sygnały świadczące o tym, że jest możliwa pozytywna ewolucja stylu i treści debaty publicznej w naszym kraju. Pana list pozwala sądzić, że również Pan dostrzega potrzebę większego poszanowania zasad takich jak wymóg rzeczowego, uczciwego przedstawiania własnych (poglądów?)* czy nakaz szacunku wobec osoby adwersarza z którym podejmuje się polemikę.

Życzę Panu jak i Pana współpracownikom odpowiedzialnego wypełniania wyznaczonych sobie celów.

Źródło: http://kreciola.tv/video/144495282 . List nie został opublikowany przez Jerzego O., trzeba go było sczytać z ekranu stąd *.

Na tę odpowiedź Jerzy O. zareagował mentalnym odruchem, nie udała się prowokacja, bo media się nawet nie zająknęły nad wygłupami „dyrygenta”, to postanowił wejść oknem do Pałacu. Nasmarował „koncyliacyjną” propozycję, aby Prezydent Andrzej Duda, wzorem swoich „zacnych” poprzedników: Wałęsy, Kwaśniewskiego i Komorowskiego, włączył się aktywnie i z rozmachem w szlachetną akcję WOŚP. Ten ostatni list był tak tajny i desperacki, że jego treści nie ma w całym Internecie, jest jedynie machnięcie przed kamerą, ale to wystarczy, żeby odczytać zamiary Jerzego O. Zgrałem fragment wypowiedzi Jerzego O., który jednoznacznie pokazuje o co zabiegał i jaką prowokację usiłował przeprowadzić.

Źródło: http://kreciola.tv/video/144631102

Prawdę mówiąc w tym miejscu urywa się moja widza, ale jestem przekonany, że Jerzy O. lub jego pracownicy kontynuowali namolną prowokację, zresztą zakrojoną na szeroką skalę. WOŚP od lat zwraca się do wielu postaci ze świecznika, w tym polityków, o przekazanie gadżetów na aukcje Allegro i o tym Jerzy O. mówił wielokrotnie. Oczywiście ma to charakter szantażu emocjonalnego, zawsze też wybiera się jakieś ofiary i krzyczy, że ten, czy tamten „nas nie popiera, ale my robimy swoje dla ratowania życia dzieci”. Trudno sobie wyobrazić, żeby z taką samą „prośbą” WOŚP nie zwróciła się do Prezydenta Andrzeja Dudy i to jest praktycznie finał akcji. Andrzej Duda po wymianie korespondencji z Jerzym O. i histerycznej żebraninie miał do wyboru:

a. Poddać się szantażowi i resortowej prowokacji, w konsekwencji zgodzić się na hucpę w Pałacu Prezydenckim z udziałem kamer.
b. Odmówić przekazania datku na rzecz WOŚP, czytaj Prezydent chce, żeby dzieci umierały w szpitalach.
c. Posłać Jerzemu O. prosty komunikat – masz narty i zjeżdżaj.

Kancelaria Prezydenta RP wybrała wersję C i trzeba było spytać o fakty, panowie dziennikarze i komentatorzy, zanim otworzyliście buzię i napyskowaliście bez pojęcia o czym pyskujcie. Podsumowując. Mamy kolejny przykład na to, jak w polskim życiu publicznym kreowanym przez media i „autorytety” pierze się mózgi maluczkim. Klasyka gatunku. Telewizja i nawet Internet nie pokazały Jerzego O. wirtualnie biegającego z pęcherzem po Pałacu Namiestnikowskim. Nie pokazały całego prymitywu resortowego i stawiania Prezydenta RP w sytuacji: „albo dasz albo powiemy, że nie chcesz ratować dzieci”. Pokazały narty Prezydenta na Allegro i się zaczęło. Panowie redaktorzy swoim zwyczajem przeczytali Wyborczą, obejrzeli TVN i dalej jechać „moralnie”, w dodatku z sarkazmem, co też ten oszołom Matka Kurka teraz powie. To co zawsze powiem. Za robotę się weźcie amatorzy tanich bazarowych pogawędek. Minimum przyzwoitości i krztę wiedzy pozyskajcie, zanim otworzycie dzioby i oplujecie człowieka atakowanego przez prowokatorów. Panie Prezydencie, gratuluję klasy i poczucia humoru, w starciu z takim prymitywem tylko najlepszych na to stać! Niestety Panie Prezydencie pieniądze z aukcji Allegro WOŚP nie idą ani do “puszki”, ani do szpitali, tylko do “Złotego Melona” i na pozostałe “koszty administracyjne”. To ściema!

PS A może w ramach rehabilitacji media, jakiekolwiek, zechcą łaskawie podać do publicznej wiadomości, że wychowawca dzieci i młodzieży 13 stycznia 2016 roku o godz. 9.00 stanie przed obliczem Sądu Rejonowego w Złotoryi, za pomówienia i znieważenia, to jest czyny z art 212 i 216 kk. Przynajmniej tyle?

Reklama

84 KOMENTARZE

 1. Niekosztowny, lekki ukłon w
  Niekosztowny, lekki ukłon w stronę leminga i tyle. Pewnie bez większych wizerunkowych zysków czy strat.
  Nawet jeśli ktoś te narty kupi dla wygłupu i zrobi z tego hecę w mediach, to skompromituje WOŚP, a nie prezydenta.

 2. Niekosztowny, lekki ukłon w
  Niekosztowny, lekki ukłon w stronę leminga i tyle. Pewnie bez większych wizerunkowych zysków czy strat.
  Nawet jeśli ktoś te narty kupi dla wygłupu i zrobi z tego hecę w mediach, to skompromituje WOŚP, a nie prezydenta.

 3. a’propos
  im dalej w las tym wiecej drzew..
  stosowane triki i zagrywki medialne pajaca w czerwonych potrkach sa coraz bardziej perwersyjne…zastanawiam sie co on bedzie robil jak bedzie rzeczywiscie wiedzial ze przyjada do niego o 4 tej rano…a o "dziennikarzach" to juz mi nawet szkada niczczyc klawiatury..taka kategoria ludzi juz wygięła…w "normalnym" kraju..juz po 1szym wypadku smietrelnym przy okazji "blotka"..tej calej chucpy by nie bylo…a owsiak  z braku srodkow do zycia pojechałby do holandii do pracy…

 4. a’propos
  im dalej w las tym wiecej drzew..
  stosowane triki i zagrywki medialne pajaca w czerwonych potrkach sa coraz bardziej perwersyjne…zastanawiam sie co on bedzie robil jak bedzie rzeczywiscie wiedzial ze przyjada do niego o 4 tej rano…a o "dziennikarzach" to juz mi nawet szkada niczczyc klawiatury..taka kategoria ludzi juz wygięła…w "normalnym" kraju..juz po 1szym wypadku smietrelnym przy okazji "blotka"..tej calej chucpy by nie bylo…a owsiak  z braku srodkow do zycia pojechałby do holandii do pracy…

 5. Prezydent popełnił błąd.
  Ofiarowanie tych nart posłuży do uwiarygodnienia działań Jerzego O. Może to następować wielokrotnie, nawet podczas ewentualnych rozpraw sądowych. Dlatego pisałem we wcześniejszych komentarzach, że Jerzy O. jest nie do ruszenia z uwagi na różnorodność, ilość i jakość podwieszonych pod WOŚP oficjeli.
  Pozdrawiam.

 6. Prezydent popełnił błąd.
  Ofiarowanie tych nart posłuży do uwiarygodnienia działań Jerzego O. Może to następować wielokrotnie, nawet podczas ewentualnych rozpraw sądowych. Dlatego pisałem we wcześniejszych komentarzach, że Jerzy O. jest nie do ruszenia z uwagi na różnorodność, ilość i jakość podwieszonych pod WOŚP oficjeli.
  Pozdrawiam.

 7. Bardzo dobry ruch
  Ludzie uwierzyli ze WOSP to jest ich impreza. Oni sie bezinteresownie angazują, poświecają swoj czas i pieniadze. I to jest spoko. Ten gest jest dla tych ludzi. Owsiak Melony, mrówki całe, zarządy out!, do pierdla itd. Należy wymienić ekipe, ale marka powinna pozostać. Nawet nazwy bym nie zmieniał, orkiestra powinna grac dalej.
   

 8. Bardzo dobry ruch
  Ludzie uwierzyli ze WOSP to jest ich impreza. Oni sie bezinteresownie angazują, poświecają swoj czas i pieniadze. I to jest spoko. Ten gest jest dla tych ludzi. Owsiak Melony, mrówki całe, zarządy out!, do pierdla itd. Należy wymienić ekipe, ale marka powinna pozostać. Nawet nazwy bym nie zmieniał, orkiestra powinna grac dalej.
   

 9. Art 14 Ustawy o Fundacjach i Stowarzyszeniach
  Czy nie tego WOSP powinien się spodziewać w roku 2016?

  Przypomnę:
  Art. 14.
  1. Jeżeli działanie zarządu fundacji w istotny sposób narusza przepisy prawa lub postanowienia jej statutu albo jest niezgodne z jej celem, organ, o którym mowa w art. 13 [Minister Zdrowia – przyp. Obywatel K], może wyznaczyć odpowiedni termin do usunięcia tych uchybień w działalności zarządu albo może żądać dokonania w wyznaczonym terminie zmiany zarządu fundacji.
  Art. 14.2. Po bezskutecznym upływie terminu, o którym mowa w ust. 1, albo w razie dalszego uporczywego działania zarządu fundacji w sposób niezgodny z prawem, statutem lub celem fundacji, organ, o którym mowa w art. 13 [Minister Zdrowia – przyp. Obywatel K], może wystąpić do sądu o zawieszenie zarządu fundacji i wyznaczenie zarządcy przymusowego.
  Art. 14.3. Zarządca przymusowy reprezentuje fundację w sprawach wynikających z zarządu, w tym również w postępowaniu sądowym; jest on obowiązany wykonywać czynności potrzebne do prawidłowego działania fundacji.

 10. Art 14 Ustawy o Fundacjach i Stowarzyszeniach
  Czy nie tego WOSP powinien się spodziewać w roku 2016?

  Przypomnę:
  Art. 14.
  1. Jeżeli działanie zarządu fundacji w istotny sposób narusza przepisy prawa lub postanowienia jej statutu albo jest niezgodne z jej celem, organ, o którym mowa w art. 13 [Minister Zdrowia – przyp. Obywatel K], może wyznaczyć odpowiedni termin do usunięcia tych uchybień w działalności zarządu albo może żądać dokonania w wyznaczonym terminie zmiany zarządu fundacji.
  Art. 14.2. Po bezskutecznym upływie terminu, o którym mowa w ust. 1, albo w razie dalszego uporczywego działania zarządu fundacji w sposób niezgodny z prawem, statutem lub celem fundacji, organ, o którym mowa w art. 13 [Minister Zdrowia – przyp. Obywatel K], może wystąpić do sądu o zawieszenie zarządu fundacji i wyznaczenie zarządcy przymusowego.
  Art. 14.3. Zarządca przymusowy reprezentuje fundację w sprawach wynikających z zarządu, w tym również w postępowaniu sądowym; jest on obowiązany wykonywać czynności potrzebne do prawidłowego działania fundacji.

 11. Matka Kurka,
  dzięki za ten tekst.
   Swoją drogą szlag mnie trafia na fakt, że kolejny raz robisz robotę za zawodowych dziennikarzy. Ale cóż…
    Ruch z nartami to dobre rozwiązanie. Pacyfikacja pajaca zakończyła się sukcesem. Owsik tylko czekał na odmowę a funkcjonariusze z GW, Tokfm czy innych ścieków już grzali pióra i otwory gębowe. Jatka medialna przyniosłaby duże straty wizerunkowe, a kancelaria PAD nie jest od tego aby zwoływać konferencje i tłumaczyć się dlaczego Prezydent dał Owsikowi czarną polewkę. Do przeciętnych zjadaczy chleba poszedł komunikat że PAD ma dobre serce i mysli o chorych dzieciach i ok 😉 Po drugie PAD może zawsze powiedzieć, że nie wyróżnia Owsika bo przecież niedawno brał udział w SZlachetnej Paczce (gdzie sam pakował dary co też jest aż nazbyt czytelne dla odbiorcy).
  Sam wybór nart jako darowizny uważam za majstersztyk. Podejrzewam,że nie był to ślepy traf 🙂

 12. Matka Kurka,
  dzięki za ten tekst.
   Swoją drogą szlag mnie trafia na fakt, że kolejny raz robisz robotę za zawodowych dziennikarzy. Ale cóż…
    Ruch z nartami to dobre rozwiązanie. Pacyfikacja pajaca zakończyła się sukcesem. Owsik tylko czekał na odmowę a funkcjonariusze z GW, Tokfm czy innych ścieków już grzali pióra i otwory gębowe. Jatka medialna przyniosłaby duże straty wizerunkowe, a kancelaria PAD nie jest od tego aby zwoływać konferencje i tłumaczyć się dlaczego Prezydent dał Owsikowi czarną polewkę. Do przeciętnych zjadaczy chleba poszedł komunikat że PAD ma dobre serce i mysli o chorych dzieciach i ok 😉 Po drugie PAD może zawsze powiedzieć, że nie wyróżnia Owsika bo przecież niedawno brał udział w SZlachetnej Paczce (gdzie sam pakował dary co też jest aż nazbyt czytelne dla odbiorcy).
  Sam wybór nart jako darowizny uważam za majstersztyk. Podejrzewam,że nie był to ślepy traf 🙂

 13. Film ze zjazdu prezydenta
  Proszę zauważyć:
  Na stronie allegro film ze zjazdu naszego prezydenta A.Dudy

  http://charytatywni.allegro.pl/narty-prezydenta-rp-andrzeja-dudy-z-autografem-i2661161
  https://www.youtube.com/watch?v=BkJBnixT3lM
  Opublikowany 07.01.2016 przez WOŚP na youtube

  Film ze zjazdu Prezydenta 
  https://www.youtube.com/watch?v=b4Z_0qaSGEw
  Opublikowany przez Andrzej Duda w dniu 12.02.2015 … Prawie rok temu

  Te same filmy. Czy WOŚP ma prawo do przejęcia i publikacji tego filmu? 
  Pozdrowienia dla Matki ….

 14. Film ze zjazdu prezydenta
  Proszę zauważyć:
  Na stronie allegro film ze zjazdu naszego prezydenta A.Dudy

  http://charytatywni.allegro.pl/narty-prezydenta-rp-andrzeja-dudy-z-autografem-i2661161
  https://www.youtube.com/watch?v=BkJBnixT3lM
  Opublikowany 07.01.2016 przez WOŚP na youtube

  Film ze zjazdu Prezydenta 
  https://www.youtube.com/watch?v=b4Z_0qaSGEw
  Opublikowany przez Andrzej Duda w dniu 12.02.2015 … Prawie rok temu

  Te same filmy. Czy WOŚP ma prawo do przejęcia i publikacji tego filmu? 
  Pozdrowienia dla Matki ….

 15. To juz ostatnie podrygi
  To juz ostatnie podrygi Jerzego O. ps. KRECIOLA  . Jego publiczny zywot zbliza sie do konca , wiec  ……. nie kopmy lezacego , bo to nie po chrzescijansku .  Nie ten temat jednak dzisiaj jest najwazniejszy , o wiele ciekawszy jest list otwarty jaki napisal do Schulza , Bp Mering ! Az milo przeczytac . Polecam !

  • Cameron gada z Bildem:-)
   Ileż słów krytyki padło na tym forum pod adresem ministra Waszczykowskiego po tym jak udzielił wywiadu Bildowi. A tu proszę, premier Cameron nie pogardził rozmową z niemieckim tabloidem. Artykuł dedykuję wszystkim prześmiewcom:-)

   http://wpolityce.pl/swiat/277339-cameron-w-bildzie-o-ograniczeniu-swiadczen-dla-imigrantow-z-ue-to-nie-moze-oznaczac-ze-prawo-do-wszystkich-swiadczen-obowiazuje-od-pierwszego-dnia

   • Ja krytykowalem i to mocno i podtrzymuje!
    Ciekawi mnie czy Cameron, ktory jest premierem a nie szefem MSZ-tu, bedzie musial sie tlumaczyc i koledowac pozniej po wszystkich brytyjskich mediach? Minister Waszczykowski byl wszedzie (nagabywany) lacznie z TV Trwam i jak to okreslil Matka Kurka "tlumaczyl idiotom" co tak naprawde powiedzial. Na tym polegala pulapka zastawiona przez Niemcow.  Nie sadze zeby niemiecki wydawca pozwolil sobie na jakas inerpretacje slow Camerona oraz ze wywiad ukazal sie bez autoryzacji.

    Minister Waszczykowski popelnil 3 bledy NA RAZ!!!

    1. poszedl do brukowca skrajnie nieprzychylnego nowemu rzadowi i jego polityce (w tym repolonizacji mediow) = nizszy poziom kultury dyskusji oraz nizsze standarty dziennikarstwa

    2. nie autoryzowal wywiadu

    3. palnal glupstwo: "marksisci kulturowi" "veganie eko rowerzysci" "mieszanie ras" zamiast po prostu "polityka multi-kulti" i "wartosci lewicowe". A jeszcze glupiej sie z niego tlumaczyl:  "dostosowanie srodkow wypowiedzi" do profilu gazety i jej targetu = traktowanie wprost niemieckiego czytelnika jako glaba i glosne tego publiczne wielokrotne potwierdzenie przy probach wyjasniania co tak naprawde powiedzial.

    Moim zdaniem nie byla to skuteczna ani udana proba uprawiania polityki ocieplania wizerunku Polski i rzadu PiS za granica. Jestem dobrej mysli i jestem pewien ze odpowiednie wnioski zostaly juz wyciagniete.

 16. To juz ostatnie podrygi
  To juz ostatnie podrygi Jerzego O. ps. KRECIOLA  . Jego publiczny zywot zbliza sie do konca , wiec  ……. nie kopmy lezacego , bo to nie po chrzescijansku .  Nie ten temat jednak dzisiaj jest najwazniejszy , o wiele ciekawszy jest list otwarty jaki napisal do Schulza , Bp Mering ! Az milo przeczytac . Polecam !

  • Cameron gada z Bildem:-)
   Ileż słów krytyki padło na tym forum pod adresem ministra Waszczykowskiego po tym jak udzielił wywiadu Bildowi. A tu proszę, premier Cameron nie pogardził rozmową z niemieckim tabloidem. Artykuł dedykuję wszystkim prześmiewcom:-)

   http://wpolityce.pl/swiat/277339-cameron-w-bildzie-o-ograniczeniu-swiadczen-dla-imigrantow-z-ue-to-nie-moze-oznaczac-ze-prawo-do-wszystkich-swiadczen-obowiazuje-od-pierwszego-dnia

   • Ja krytykowalem i to mocno i podtrzymuje!
    Ciekawi mnie czy Cameron, ktory jest premierem a nie szefem MSZ-tu, bedzie musial sie tlumaczyc i koledowac pozniej po wszystkich brytyjskich mediach? Minister Waszczykowski byl wszedzie (nagabywany) lacznie z TV Trwam i jak to okreslil Matka Kurka "tlumaczyl idiotom" co tak naprawde powiedzial. Na tym polegala pulapka zastawiona przez Niemcow.  Nie sadze zeby niemiecki wydawca pozwolil sobie na jakas inerpretacje slow Camerona oraz ze wywiad ukazal sie bez autoryzacji.

    Minister Waszczykowski popelnil 3 bledy NA RAZ!!!

    1. poszedl do brukowca skrajnie nieprzychylnego nowemu rzadowi i jego polityce (w tym repolonizacji mediow) = nizszy poziom kultury dyskusji oraz nizsze standarty dziennikarstwa

    2. nie autoryzowal wywiadu

    3. palnal glupstwo: "marksisci kulturowi" "veganie eko rowerzysci" "mieszanie ras" zamiast po prostu "polityka multi-kulti" i "wartosci lewicowe". A jeszcze glupiej sie z niego tlumaczyl:  "dostosowanie srodkow wypowiedzi" do profilu gazety i jej targetu = traktowanie wprost niemieckiego czytelnika jako glaba i glosne tego publiczne wielokrotne potwierdzenie przy probach wyjasniania co tak naprawde powiedzial.

    Moim zdaniem nie byla to skuteczna ani udana proba uprawiania polityki ocieplania wizerunku Polski i rzadu PiS za granica. Jestem dobrej mysli i jestem pewien ze odpowiednie wnioski zostaly juz wyciagniete.

  • Po podpisie PAD pod medialną
   Po podpisie PAD pod medialną czuję się jakbym zrzucił ciężki worek z pleców. Wreszcie, do cholery, wreszcie.
   TV Republika od godziny 9 do 15 nadaje telezakupy, po godzinie 15 też są co najwyzej średnio ogarnięci i pomijają masę ważnych wydarzeń każdego dnia – TV Republika nie jest siłą choćby małego rażenia na dziś 7 stycznia co stwierdzam z żalem. PiS w ogóle nie ma w tradycyjnych mediach swojego przekazu i dopiero za jakieś 3 – 4 dni pojawi się nadzieja. TVP 12 stycznia musi odpowiednio pokazać jak przestępca rzepliński popełnia kolejne przestępstwo – i przekaz ma być NASZ, a nie targowiczan i zaprzańców. Natomiast 13 stycznia MY w TVP mamy pokazać farsę w Brukseli w związku z przesłuchaniami faszysty junckera i reszty tej bandy.
   PS. Być może, kto wie, jak dobrze pójdzie, etc. – "już" w przyszłym tygodniu będzie powołana nowa komisja ds. badania wypadków lotniczych, która zajmie się Smoleńskiem. Dlaczego jednak najpierw ta komisja ma zająć się rolą Deripaski przy remoncie tutki, a nie służby, które mają możliwość doprowadzenia na przesłuchanie wojskowych pełniących dyżur z 9 na 10 kwietnia 2010 na Okęciu oraz borowców fingujących kontrolę pirotechniczną i poddanych pytaniom w snopie światła rzuconego na twarz o 2 w nocy – to ja nadal nie rozumiem tej taktyki dobrodusznej, ale trudno – poczekam (do tego nie trzeba dzis prokuratury – to może zrobić i ABW i żandarmeria i chyba Agencja Wywiadu).
   Póki co podpis pod medialną cieszy mnie niesamowicie. 10 stycznia ok. godziny 21 proszę nowych szefów TVP o bezpośrednią transmisję przemowy Kaczyńskiego w miesięcznicę smoleńską po serialu Blondynka (puścić wcześniej serial, aby zdążyć na przemówienie JK) – to chyba oczywiste, prawda? Mógłby Jarosław wówczas powiedzieć coś co stukrotnie przebije złodzieja owsiaka, który tego dnia urządza swoją kolejną złodziejską ustawkę.

  • Po podpisie PAD pod medialną
   Po podpisie PAD pod medialną czuję się jakbym zrzucił ciężki worek z pleców. Wreszcie, do cholery, wreszcie.
   TV Republika od godziny 9 do 15 nadaje telezakupy, po godzinie 15 też są co najwyzej średnio ogarnięci i pomijają masę ważnych wydarzeń każdego dnia – TV Republika nie jest siłą choćby małego rażenia na dziś 7 stycznia co stwierdzam z żalem. PiS w ogóle nie ma w tradycyjnych mediach swojego przekazu i dopiero za jakieś 3 – 4 dni pojawi się nadzieja. TVP 12 stycznia musi odpowiednio pokazać jak przestępca rzepliński popełnia kolejne przestępstwo – i przekaz ma być NASZ, a nie targowiczan i zaprzańców. Natomiast 13 stycznia MY w TVP mamy pokazać farsę w Brukseli w związku z przesłuchaniami faszysty junckera i reszty tej bandy.
   PS. Być może, kto wie, jak dobrze pójdzie, etc. – "już" w przyszłym tygodniu będzie powołana nowa komisja ds. badania wypadków lotniczych, która zajmie się Smoleńskiem. Dlaczego jednak najpierw ta komisja ma zająć się rolą Deripaski przy remoncie tutki, a nie służby, które mają możliwość doprowadzenia na przesłuchanie wojskowych pełniących dyżur z 9 na 10 kwietnia 2010 na Okęciu oraz borowców fingujących kontrolę pirotechniczną i poddanych pytaniom w snopie światła rzuconego na twarz o 2 w nocy – to ja nadal nie rozumiem tej taktyki dobrodusznej, ale trudno – poczekam (do tego nie trzeba dzis prokuratury – to może zrobić i ABW i żandarmeria i chyba Agencja Wywiadu).
   Póki co podpis pod medialną cieszy mnie niesamowicie. 10 stycznia ok. godziny 21 proszę nowych szefów TVP o bezpośrednią transmisję przemowy Kaczyńskiego w miesięcznicę smoleńską po serialu Blondynka (puścić wcześniej serial, aby zdążyć na przemówienie JK) – to chyba oczywiste, prawda? Mógłby Jarosław wówczas powiedzieć coś co stukrotnie przebije złodzieja owsiaka, który tego dnia urządza swoją kolejną złodziejską ustawkę.

   • To o mnie 🙂
    To o mnie 🙂
    Krajski ma też mówić o uchodźcach w tym kontekście i oczywiście powie, że ich też nasyłają masoni, bo on tak już ma ;-). Nie wie, ale się wypowie. Akurat w kwesti uchodźców i spraw zakulisowych zdecydowanie bardziej wolę słuchać i czytać Gadowskiego, bo przynajmniej zna dobrze ten temat.
    A co do reszty, czyli masonerii – każdy słucha to, co mu "podchodzi" i co go utwierdza w poglądach.
    "Najbardziej lubię te piosenki, które znam", że pojadę klasykiem filmu.

   • To o mnie 🙂
    To o mnie 🙂
    Krajski ma też mówić o uchodźcach w tym kontekście i oczywiście powie, że ich też nasyłają masoni, bo on tak już ma ;-). Nie wie, ale się wypowie. Akurat w kwesti uchodźców i spraw zakulisowych zdecydowanie bardziej wolę słuchać i czytać Gadowskiego, bo przynajmniej zna dobrze ten temat.
    A co do reszty, czyli masonerii – każdy słucha to, co mu "podchodzi" i co go utwierdza w poglądach.
    "Najbardziej lubię te piosenki, które znam", że pojadę klasykiem filmu.

 17. Bardzo dobry tekst “w całej
  Bardzo dobry tekst "w całej rozciągłości". Zgadzam się całkowicie, że to dobre i jedyne posunięcie. Zamknął usta tej bandzie, a w dodatku dostał w bonusie PR na Allegro.
  A tymczasem sądy do Owsiaka się dobiorą i nikt nie powie, że to jakaś zmowa, tylko wszystko będzie praworządnie i obiektywnie.
  Nie dodam więcej nic nowego, bo doskonale wytłumaczyli sprawę wątpiącym @K. (plusik za cierpliwość), @wilczyca szara, @jo.aszka (wg kolejności wpisów).

 18. Bardzo dobry tekst “w całej
  Bardzo dobry tekst "w całej rozciągłości". Zgadzam się całkowicie, że to dobre i jedyne posunięcie. Zamknął usta tej bandzie, a w dodatku dostał w bonusie PR na Allegro.
  A tymczasem sądy do Owsiaka się dobiorą i nikt nie powie, że to jakaś zmowa, tylko wszystko będzie praworządnie i obiektywnie.
  Nie dodam więcej nic nowego, bo doskonale wytłumaczyli sprawę wątpiącym @K. (plusik za cierpliwość), @wilczyca szara, @jo.aszka (wg kolejności wpisów).

 19. Sposób interpretacji “gestu” Prezydenta
  świadczy, jak bardzo różni jesteśmy i jak łatwo przodem puścić emocje, zapominając o zdrowym rozsądku. Emocje nakazują pognać dziada, zdrowy rozsądek pokazać mu gest Kozakiewicza. PAD pkazał mu takiego wała, jak Polska cała. 
  Nawet odechciewa się wchodzić w dyskusję z osobami, które prędzej piszą, niż myślą.

 20. Sposób interpretacji “gestu” Prezydenta
  świadczy, jak bardzo różni jesteśmy i jak łatwo przodem puścić emocje, zapominając o zdrowym rozsądku. Emocje nakazują pognać dziada, zdrowy rozsądek pokazać mu gest Kozakiewicza. PAD pkazał mu takiego wała, jak Polska cała. 
  Nawet odechciewa się wchodzić w dyskusję z osobami, które prędzej piszą, niż myślą.

 21. News trochę obok tematu
  "Minister Witold Waszczykowski wystosował list do ministra spraw zagranicznych RFN Franka-Waltera Steinmeiera z prośbą o przekazanie informacji, czy wśród ofiar ataków na tle seksualnym, które miały miejsce w Kolonii, znajdowały się obywatelki Polski." – podaje portal wPolityce.pl

  Czyżby Waszczykowski miał jakieś informacje? Bo tak mi to wygląda.

 22. News trochę obok tematu
  "Minister Witold Waszczykowski wystosował list do ministra spraw zagranicznych RFN Franka-Waltera Steinmeiera z prośbą o przekazanie informacji, czy wśród ofiar ataków na tle seksualnym, które miały miejsce w Kolonii, znajdowały się obywatelki Polski." – podaje portal wPolityce.pl

  Czyżby Waszczykowski miał jakieś informacje? Bo tak mi to wygląda.

 23. Charytatywność
  Proszę Państwa, wydaje mi się, że pomyłką jest działalność Owsiaka nazywać akcją charytatywną. To nie ma nic wspólnego z miłosiernym, filantropijnym albo dobroczynnym wspieraniem ubogich. To społeczne dofinansowywanie panstwowych placówek służby zdrowia i z humanitaryzmem ma tak po drodze jak dotowanie monopolu spirytusowego poprzez kupowanie trunków.

 24. Charytatywność
  Proszę Państwa, wydaje mi się, że pomyłką jest działalność Owsiaka nazywać akcją charytatywną. To nie ma nic wspólnego z miłosiernym, filantropijnym albo dobroczynnym wspieraniem ubogich. To społeczne dofinansowywanie panstwowych placówek służby zdrowia i z humanitaryzmem ma tak po drodze jak dotowanie monopolu spirytusowego poprzez kupowanie trunków.

 25. OSTATNIE….
  Życzenie  przed "egzekucją " Oficjalnie Juras dostał narty a nie oficjalnie dostał chińskie ostrzeżenie …podskoczysz  za wysoko przed 24 finałem to przez całą nidziele będzie TELERANEK.Dziś podpisana ustawa a w niedziele …wszystko się mogło zdażyć !
  Dla tych co nie koniecznie popierają zachowanie PAD uważam ,.że nie sztuką zachować się po chamsku .Czasem trzeba się delikatnie ugiąć żeby się nie złamać (schamieć)

 26. OSTATNIE….
  Życzenie  przed "egzekucją " Oficjalnie Juras dostał narty a nie oficjalnie dostał chińskie ostrzeżenie …podskoczysz  za wysoko przed 24 finałem to przez całą nidziele będzie TELERANEK.Dziś podpisana ustawa a w niedziele …wszystko się mogło zdażyć !
  Dla tych co nie koniecznie popierają zachowanie PAD uważam ,.że nie sztuką zachować się po chamsku .Czasem trzeba się delikatnie ugiąć żeby się nie złamać (schamieć)

 27. Przysłowiowe narty.
  Ludzie (niektórzy), ostudźcie swoje palce. Za pomocą takich właśnie nart PAD i PiS wygrali (śmy)!
  Przecież przez cały ubiegły rok były tylko narty, narty i narty. To działało, że przypomnę choćby "poparcie" PiS-u dla referendum gajowego, a nawet ubogacenie tego referendum przez dopisanie:)
  Spoko, ustawy podpisane, komisarze unijni zaczynają kończyć swoje pogróżki, narty zrobiły się zbędne i dlatego zostały podarowane czerwonogaciowemu.

 28. Przysłowiowe narty.
  Ludzie (niektórzy), ostudźcie swoje palce. Za pomocą takich właśnie nart PAD i PiS wygrali (śmy)!
  Przecież przez cały ubiegły rok były tylko narty, narty i narty. To działało, że przypomnę choćby "poparcie" PiS-u dla referendum gajowego, a nawet ubogacenie tego referendum przez dopisanie:)
  Spoko, ustawy podpisane, komisarze unijni zaczynają kończyć swoje pogróżki, narty zrobiły się zbędne i dlatego zostały podarowane czerwonogaciowemu.

 29. “Pierd.ol się, będziesz miał w d.pę żuliku cuchnący komorami Aus
  "Pierd.ol się, będziesz miał w d.pę żuliku cuchnący komorami Auschwitz" – zastanawiam się, czy   odpowiedź KPRP w takim stylu, z zaznaczeniem, że wielokrotnie oskarżony Jerzy O. używa taki sformułowań w stosunku do osób usiłujących "utransparentić" finanse fundacji i firm powiązanych, nie byłaby lepszym sposobem na zakończenie tej hucpy poprzez nagłośnienie i poinformowanie celowo niedoinformowanego społeczeństwa.
  Zwracam uwagę, że 10.01 chyba będzie też obchodzona miesięcznica – i co, będą huczały światełka do nieba?

 30. “Pierd.ol się, będziesz miał w d.pę żuliku cuchnący komorami Aus
  "Pierd.ol się, będziesz miał w d.pę żuliku cuchnący komorami Auschwitz" – zastanawiam się, czy   odpowiedź KPRP w takim stylu, z zaznaczeniem, że wielokrotnie oskarżony Jerzy O. używa taki sformułowań w stosunku do osób usiłujących "utransparentić" finanse fundacji i firm powiązanych, nie byłaby lepszym sposobem na zakończenie tej hucpy poprzez nagłośnienie i poinformowanie celowo niedoinformowanego społeczeństwa.
  Zwracam uwagę, że 10.01 chyba będzie też obchodzona miesięcznica – i co, będą huczały światełka do nieba?

 31. Zgadzam się z Autorem
  W świetle reflektorów, przed kamerami trzeba się uśmiechać do najgorszego nawet O.wsika
  Chucpa w mediach promująca WOŚP będzie gwoździem do trumny ….
  władz TVP!
  Przecież oni nie potrafią uczciwie załatwić sprawy kosztów obsługi medialnej wydarzenia pt. Finał
  A nowa ustawa zacznie obowiązywać po opublikowaniu czyli…. no właśnie kiedy?
  I będzie można rozliczyć panów prezesów ze strat na promocji WOŚP

 32. Zgadzam się z Autorem
  W świetle reflektorów, przed kamerami trzeba się uśmiechać do najgorszego nawet O.wsika
  Chucpa w mediach promująca WOŚP będzie gwoździem do trumny ….
  władz TVP!
  Przecież oni nie potrafią uczciwie załatwić sprawy kosztów obsługi medialnej wydarzenia pt. Finał
  A nowa ustawa zacznie obowiązywać po opublikowaniu czyli…. no właśnie kiedy?
  I będzie można rozliczyć panów prezesów ze strat na promocji WOŚP

 33. Wracając na chwilę do wegetarian, ekologów kosmitów itp

  Następny morderca nasion, kiełków ,liści ,trawy itp oraz mięsofob Cytuje– Mam nadzieję, że kiedyś w ogóle nie będziemy zabijać zwierząt. Mam nadzieję, że kiedyś nie będzie ludzi uprzedzonych do innych kultur, nie będzie rasistów, nie będzie szowinizmów. Mam nadzieję, że kiedyś nie będzie Polski” – zdradził swoje marzenie publicysta pisma redagowanego przez Tomasza Lisa.
               link
  http://www.pch24.pl/skonczmy-z-ta-polska–niechze-juz-ta-polska-zdechnie—nawoluje-publicysta-newsweeka,40392,i.html#ixzz3wUMMxKEX

  PS Podobno Hitler też był wegetarianinem

 34. Wracając na chwilę do wegetarian, ekologów kosmitów itp

  Następny morderca nasion, kiełków ,liści ,trawy itp oraz mięsofob Cytuje– Mam nadzieję, że kiedyś w ogóle nie będziemy zabijać zwierząt. Mam nadzieję, że kiedyś nie będzie ludzi uprzedzonych do innych kultur, nie będzie rasistów, nie będzie szowinizmów. Mam nadzieję, że kiedyś nie będzie Polski” – zdradził swoje marzenie publicysta pisma redagowanego przez Tomasza Lisa.
               link
  http://www.pch24.pl/skonczmy-z-ta-polska–niechze-juz-ta-polska-zdechnie—nawoluje-publicysta-newsweeka,40392,i.html#ixzz3wUMMxKEX

  PS Podobno Hitler też był wegetarianinem

 35. Zwróćcie uwagę na jeszcze jeden mały szczegół: AD dał te narty
  Jurasowi aby zjeżdżał z Palacu, ale ze swoich własnych pieniędzy. W odróżnieniu od różnych spółeczek i spółek państwowych, których prezesi dają na wośp setkami (i milionami) złotych, ale z majątków spółek – dlaczego nie z własnych portfeli?

 36. Zwróćcie uwagę na jeszcze jeden mały szczegół: AD dał te narty
  Jurasowi aby zjeżdżał z Palacu, ale ze swoich własnych pieniędzy. W odróżnieniu od różnych spółeczek i spółek państwowych, których prezesi dają na wośp setkami (i milionami) złotych, ale z majątków spółek – dlaczego nie z własnych portfeli?

 37. dzieki Piotrze za ten wpis, tak wiele wyjasnia……….
  nalezaloby ten wpis MK rozkolportowac w internecie zeby chociaz ludzie nie lapali sie na tania propagande uprawiana w internecie przez klakierow POprzedniej wladzy w stylu jak ponizej, Propagandzista jak widze wysmarowac zdolal 2 wpisy , oczywiscie do ataku na Prezydenta RP :
  http://nerwicaeklezjogenna.salon24.pl/690112,sie-dzieje-andrzej-duda-wspiera-wosp

  drugiego wpisu tej … nie zamieszcze..

 38. dzieki Piotrze za ten wpis, tak wiele wyjasnia……….
  nalezaloby ten wpis MK rozkolportowac w internecie zeby chociaz ludzie nie lapali sie na tania propagande uprawiana w internecie przez klakierow POprzedniej wladzy w stylu jak ponizej, Propagandzista jak widze wysmarowac zdolal 2 wpisy , oczywiscie do ataku na Prezydenta RP :
  http://nerwicaeklezjogenna.salon24.pl/690112,sie-dzieje-andrzej-duda-wspiera-wosp

  drugiego wpisu tej … nie zamieszcze..

 39. “PS A może w ramach
  "PS A może w ramach rehabilitacji media, jakiekolwiek, zechcą łaskawie podać do publicznej wiadomości, że wychowawca dzieci i młodzieży 13 stycznia 2016 roku o godz. 9.00 stanie przed obliczem Sądu Rejonowego w Złotoryi, za pomówienia i znieważenia, to jest czyny z art 212 i 216 kk. Przynajmniej tyle?"

  Stawiam, że nikt – no może poza FAKT-em – nie zrobiłby tego. Mim zdaniem za mały kaliber rażenia sprawy. Za duże straty wizerunkowe – przynajmniej dokładnie w tym okresie, gdy rusza ofensywa WOSP.  Gdyby byly sądowe zarzuty przekrętów finansowych to ok.
  Poza sezonem medialnej wrzawy – zgoda.

  EDIT:
  dysponuje ktoś jakimś linkiem do przekazu już naszej 🙂 TVP?
  Chodzi mi o jakiś znamienny fragment już wyższego sortu 🙂
  Najchętniej wystąpienie nowego prezesa z czytelnym między wierszami "kurwy wypierdalać":P)

 40. “PS A może w ramach
  "PS A może w ramach rehabilitacji media, jakiekolwiek, zechcą łaskawie podać do publicznej wiadomości, że wychowawca dzieci i młodzieży 13 stycznia 2016 roku o godz. 9.00 stanie przed obliczem Sądu Rejonowego w Złotoryi, za pomówienia i znieważenia, to jest czyny z art 212 i 216 kk. Przynajmniej tyle?"

  Stawiam, że nikt – no może poza FAKT-em – nie zrobiłby tego. Mim zdaniem za mały kaliber rażenia sprawy. Za duże straty wizerunkowe – przynajmniej dokładnie w tym okresie, gdy rusza ofensywa WOSP.  Gdyby byly sądowe zarzuty przekrętów finansowych to ok.
  Poza sezonem medialnej wrzawy – zgoda.

  EDIT:
  dysponuje ktoś jakimś linkiem do przekazu już naszej 🙂 TVP?
  Chodzi mi o jakiś znamienny fragment już wyższego sortu 🙂
  Najchętniej wystąpienie nowego prezesa z czytelnym między wierszami "kurwy wypierdalać":P)

 41. Matko Kurki, wycinasz ścieżkę w dżungli. Maczetą.
  Polacy niewiele wiedzą o "działalności" czerwonego pajaca. WOŚP moze zostać, jako firma, instytucja, Marka, ale bez tego osobnika.
  Prezydent załatwił gościa subtelnie, acz czytelnie. Na wszystko jest miejsce i czas. Na tu i teraz inaczej być nie mogło. 
  Inko, podpisaliśmy i rozesłaliśmy znajomym. Protestów nigdy dość:) Pozdrawiamy.

 42. Matko Kurki, wycinasz ścieżkę w dżungli. Maczetą.
  Polacy niewiele wiedzą o "działalności" czerwonego pajaca. WOŚP moze zostać, jako firma, instytucja, Marka, ale bez tego osobnika.
  Prezydent załatwił gościa subtelnie, acz czytelnie. Na wszystko jest miejsce i czas. Na tu i teraz inaczej być nie mogło. 
  Inko, podpisaliśmy i rozesłaliśmy znajomym. Protestów nigdy dość:) Pozdrawiamy.

 43. Dać czy nie dać na WOŚP –

  Dać czy nie dać na WOŚP – osobiście tradycyjnie nie dam i aktywnie uświadamiam ludzi wokół mnie, jaki z Jurka gagatek. 
   

  ALE przecież to nie inicjatywa zbiórki pieniężnej na sprzęt szpitalny jest zła, to nie dawanie datków albo promocja tej inicjatywy jest zła – to SPRZENIEWIERZENIE otrzymanych na szlachetny cel pieniędzy jest złe. To KŁAMSTWO jest złe, ZWODZENIE ludzi jest złe, BRAK PRZEJRZYSTOŚCI jest zły. I to Jerzego O. trzeba potępiać, a nie jego ofiary, które sięgają po portfel, by wesprzeć chore dzieci.

   

  Nie twierdzę, że Duda jest naiwniakiem – twierdzę jedynie, że dając bezdomnemu worek kartofli nie biorę odpowiedzialności za jego produkcję bimbru.
   

  Duda dał fant, nie kasę – o ile nikt go nie kupi, to raczej mało wartościowy.

   

  Jerzy budował swoje imperium i pozycję przez ponad 20 lat, a zaczynał jako już ustawiony. Do końca świata i jeden dzień dłużej na pewno nie będzie grał, ale spodziewam się, że będzie jak na Titanicu: do końca. Już w górę lodową wpieprzył, woda już się wlewa, ale to jeszcze potrwa.

   

  Kaczyński ma tyle ludzi do oderwania od koryta, że zaczynanie od Jurka byłoby zaczynaniem od ogona. Świadomość społeczna już się budzi, a Orkiestra rozpadnie się przez inicjatywę oddolną – to pewne. Władza do nas dołączy, ale jeszcze nie teraz, i nie w roli prowodyra zamieszek. Duda jest prezydentem wszystkich Polaków – także tych szlachetnych, choć naiwnych. Już wystarczająco wiele razy powiedział NIE, żeby do tego jeszcze odebrać nieoświeconej gawiedzi igrzyska. Zmiany trzeba wprowadzać stopniowo.

   

  A na razie: masz narty i zjeżdżaj. Siema? Nara!

 44. Dać czy nie dać na WOŚP –

  Dać czy nie dać na WOŚP – osobiście tradycyjnie nie dam i aktywnie uświadamiam ludzi wokół mnie, jaki z Jurka gagatek. 
   

  ALE przecież to nie inicjatywa zbiórki pieniężnej na sprzęt szpitalny jest zła, to nie dawanie datków albo promocja tej inicjatywy jest zła – to SPRZENIEWIERZENIE otrzymanych na szlachetny cel pieniędzy jest złe. To KŁAMSTWO jest złe, ZWODZENIE ludzi jest złe, BRAK PRZEJRZYSTOŚCI jest zły. I to Jerzego O. trzeba potępiać, a nie jego ofiary, które sięgają po portfel, by wesprzeć chore dzieci.

   

  Nie twierdzę, że Duda jest naiwniakiem – twierdzę jedynie, że dając bezdomnemu worek kartofli nie biorę odpowiedzialności za jego produkcję bimbru.
   

  Duda dał fant, nie kasę – o ile nikt go nie kupi, to raczej mało wartościowy.

   

  Jerzy budował swoje imperium i pozycję przez ponad 20 lat, a zaczynał jako już ustawiony. Do końca świata i jeden dzień dłużej na pewno nie będzie grał, ale spodziewam się, że będzie jak na Titanicu: do końca. Już w górę lodową wpieprzył, woda już się wlewa, ale to jeszcze potrwa.

   

  Kaczyński ma tyle ludzi do oderwania od koryta, że zaczynanie od Jurka byłoby zaczynaniem od ogona. Świadomość społeczna już się budzi, a Orkiestra rozpadnie się przez inicjatywę oddolną – to pewne. Władza do nas dołączy, ale jeszcze nie teraz, i nie w roli prowodyra zamieszek. Duda jest prezydentem wszystkich Polaków – także tych szlachetnych, choć naiwnych. Już wystarczająco wiele razy powiedział NIE, żeby do tego jeszcze odebrać nieoświeconej gawiedzi igrzyska. Zmiany trzeba wprowadzać stopniowo.

   

  A na razie: masz narty i zjeżdżaj. Siema? Nara!