Jak „Mrówka Cała” wynajmowała WOŚP i „Złotemu Melonowi” lokale „poniżej kosztów”

Prześlij dalej:

To zupełnie nie moja działka, nie mój styl i nie mój żywioł, ale postaram się napisać coś ciekawego o rynku nieruchomości i jednocześnie zilustrować biznesy Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i Jerzego Owsiaka. Ludzie bardzo często mnie pytają o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi? Odpowiem. O niesamowity dar do przelewania z pełnego w próżne i przebiega to mniej więcej tak. W dniu 6 października 2007 roku o godzinie 10.00 rozpoczyna działalność Owsiak TV, nowy kanał platformy „n” należącej do grupy ITI. Prawa do nazwy i znaku towarowego nabyła firma „Mrówka Cała”, której jedynym właścicielem jest żona znanego „filantropa” Lidia Niedźwiedzka Owsiak. Wcześniej, bo 14 czerwca 2007 roku „Mrówka Cała” wynajmuje od Pana X (znam jego dane, ale na razie nie chcę ujawniać) budynek w okolicach siedziby WOŚP o powierzchni 368 m, za kwotę 11 000 złotych netto, czyli 13 420 złotych brutto (stawka VAT w 2007 to 22%) plus opłaty za media, w 2008 strony podpisały aneks i wynajmujący podniósł czynsz do 12 500 złotych netto, czyli 15250 złotych brutto . Budynek ten Lidia Niedźwiedzka-Owsiak jako właścicielka „Mrówki Całej” wynajęła na potrzeby produkcji programów dla Owsiak TV i ta informacja widnieje na umowie najmu z dnia 28 kwietnia 2009 roku, którą Lidia Niedźwiedzka-Owsiak podpisała ze swoim mężem Jerzym Owsiakiem reprezentującym fundację WOŚP. W ramach umowy „Mrówka Cała” podnajęła fundacji WOŚP pomieszczenia o łącznej powierzchni 115,5 m, za kwotę 7700 złotych netto, co daje 9 394 złotych brutto, ale nie jest pełnym kosztem, bo w § 5 umowy WOŚP zobowiązuje się do pokrycia 66% wartości faktur za media (woda, gaz, prąd), które otrzyma od właściciela budynku „Mrówka Cała”. Tego samego dnia Lidia Niedźwiedzka-Owsiak podpisuje drugą umowę ze swoim mężem Jerzym Owsiakiem, tym razem reprezentującym spółkę „Złoty Melon”. Strony za podnajęcie 32,85 m powierzchni biurowej i łącznej powierzchni magazynowej 72,30 m umówiły się na miesięczną opłatę w wysokości 2 875 złotych netto, czyli 3 507,50 złotych brutto, plus 20% wartości faktur, które „Mrówka Cała” otrzyma za media. Pora na małe podsumowanie. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak podpisała umowę na wynajęcie lokalu o powierzchni 368 m za 11 000 złotych netto (13 420 brutto) potem czynsz wzrósł do 12 500 złotych netto, czyli 15250. Po dwóch latach właścicielka „Mrówki Całej” podnajęła WOŚP i „Złotemu Melonowi” łączną powierzchnię lokalową 220,65 metra, za łączną kwotę 10 575 złotych netto (12 901,50 brutto) i obciążyła podnajmujących 86% wartości opłat za media.

Strony

62135 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

15 (liczba komentarzy)

 1. Miało być zbieranie kurek a tutaj kurka chce ustrzelić dzidzią  niedźwiedzia. 

 2. a ona im w gardle stanęła.

 3. że nie nadążam. Jedno wiem na pewno, a mianowicie to, że komuch, jakim jest Owsiak, nigdy nie splamił się uczciwą pracą, nigdy powierzonych pieniędzy nie pomnożył, wręcz przeciwnie zawsze stracił i co też jest dla mnie pewne, to to, że napchał sobie kabzę "groszem publicznym". Bo komuch już taki jest. Nie znam takiego przykładu, świat pewnie też, żeby komuch wzbogacił się na uczciwej pracy. Amen.

 4. Uspołecznianie kosztów - prywatyzacja zysków. Samo to już dyskwalifikuje tę łobuzerkę.

  A w umowie nie było, że najemcy nie można podnajmować dalej? Najczęściej takie rzeczy się wpisuje... Brzydko to pachnie.

 5. avatar

  Co WOŚP i Jerzy Owsiak potrafi zrobić z mózgiem człowieka obrazuje najdobitniej matematyka, logika i etyka biznesu w wykonaniu byłego szefa sztabu z Bolesławca, ostatniego patrolowca w żółtej koszulce i propagandysty na posterunku, Radosława Iwickiego bez twarzy. Tenże w sądzie siedzi jak sztubak i nie ma odwagi podnieść wzroku w moją stronę, ale w piaskownicy.pl na "zamkniętym koncie" orze jak może. Jest to naprawdę ciekawy obiekt badań dla antropologów i neurologów oraz badaczy skutków przemocy ideologicznej.

  Wzmiankowany przykład ofiary WOŚP potrafi w jednym równoważniku zdania dwa razy zełgać i zniesławić, twierdząc, że zostałem skazany prawomocnym wyrokiem, by w następnym zdaniu napisać, że przygotował i wsadził do sejfu (chyba szyfru zapomniał) pozew o naruszenie dóbr osobistych Radosława Iwickiego, a poczuł się naruszony własnym publicznym wizerunkiem. Prawdę mówiąc trochę go rozumiem, wizerunek publiczny rzeczywiście ma poważnie naruszony tyle, że sam sobie poruszał i stoczył się na dno, gdzie tylko redaktor gazetki rozdanej w hipermarketach może go przytulić.

  Paradny osobnik, mówiąc wprost bieda intelektualna, ale "wszystko się zgadza: 12 901,50zł

  1) Lidia Niedźwiedzka-Owsiak jako właścicielka prywatnej firmy "Mrówka Cała" wynajmuje od osoby prywatnej 368 m powierzchni biurowej i magazynowej za 11 000 złotych netto (13 420 brutto) potem czynsz wzrósł do 12 500 złotych netto, czyli 15 250 brutto. Zatem za metr lokalu "Mrówka Cała" płaci płaci 41,44 zł.
  2) Ta sama Lidia Niedźwiedzka-Owsiak jako właścicielka prywatnej firmy "Mrówka Cała" podnajmuje WOŚP i Złotemu Melonowi 220,65 metrów powierzchni za 12 901,50, czyli kasuje WOŚP i Złotego Melona 58,47 zł za metr.
  3) Marża Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak bez litości krojącej na ciężki szmal: a) fundację, w której jest dyrektorem finansowym i członkiem zarządu, a jej mąż prezesem zarządu, b) spółkę powiązaną Złoty Melon, w której jej mąż jest prezesem zarządu i ona sama przedstawicielem WOŚP na radzie wspólników, wynosi ponad 40%.
  4) 86% kasztów utrzymania całego budynku Lidia Niedźwiedzka-Owsiak jako właściciel prywatnej firmy "Mrówka Cała", która zajmuje największą powierzchnię użytkową, 147,35 z 368 metrów, przerzuca na WOŚP i Złotego Melona. Tym sposobem prywatna firma Lidii Niedźwieckiej-Owsiak płaci 14% kosztów utrzymania lokalu, a reprezentowane przez nią i jej męża podmioty związane z OPP 86%.
  5) Przy tym całym ordynarnym numerze, lokal służył jako magazyn i pomieszczenia biurowe dla realizacji programów Owsiak TV, która była sponsorowana przez WOŚP, a kasę za realizacje przy jednoczesnym obciążeniu kosztami własnymi, inkasowała Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, jako prywatny właściciel "Mrówki Całej"

  W kraju gdzie obowiązują normalne relacje społeczne, prawne i polityczne, małżeństwo "filantropów" idzie za taką "etykę" i "matematykę" pod sąd, co najmniej opinii publicznej. Ale żyjemy w RPIII, gdzie panuje selekcja negatywna i według równania Iwickiego Lidia Niedźwiedzka-Owsiak jest w tym biznesie stratna i mniejsza w połowie od 100%.

  Po tym wywodzie biedy usiłującej coś bzdurzyć na temat logiki, matematyki i etyki biznesu, jestem pewien, że Zagajewski z Owsiakiem wywiesili białą flagę, gdyby tak nie było zabroniliby sztubakom występować w roli "adwokatów". Co by nie mówić o idolach Iwickiego, oni nie są w ciemię bici, za długo siedzą w swoich branżach i doskonale wiedzą, kiedy powiedzieć pas. Zagajewski i Owsiak mają świadomość, że stara i sprawdzona technika: prawne zastraszanie, plus medialne gnojenie przeciwnika, trafiło kulą w płot. Poszli na całość, bo dotąd na tym zyskiwali, ale nie przewidzieli, że na głębokiej prowincji Sąd zachowa się odważnie i teraz są w ciemnej dziurze.

  Stracili dwa podstawowe argumenty: naruszyli prawo i w kwestii procesu są spaleni w mediach. Owsiak już raz wykonał manewr "nie było sprawy", gdy rzucił się z pięściami na właścicieli straganu i udało mu się, mało kto wie, że stanął przed sądem jako pospolity "kibol", Taki numer jak dwukrotne niedopełnienie czynności procesowej, jest jeszcze gorszy i nie przejdzie w żadnym sądzie, tutaj sztubackie "dowcipy" prawnego stanu rzeczy nie zmienią. Pierwszy raz widziałem na sali sędziego, który nie potrafił ukryć emocji po bredniach wypowiadanych przez Zgajewskiego o "ryzie papieru" kupionej za 5 złotych, która wywróci autorytet WOŚP.

  Trzeba im przyznać, że po bezczelnym numerze, ratującym tyłek Owsiakowi obrali jedyną możliwą strategię - po prostu milczą odmawiając wszelkich komentarzy (media zawracały się do Zagajewskiego i Owsiaka wielokrotnie o komentarz dotyczący zarządzenia sądu). Owsiak wie doskonale, że jeśli w TVN i GW nie będzie informacji o jego recydywie, to Matka Kurka z "niepokornymi" może się ze..ć, a z informacją o blamażu Owsiaka się nie przebiją. Siedzą cichutko i odcierpią każdy wyrok, dawno pogodzili się z sądową przegraną, tylko nie wiedzą jeszcze, że czeka ich niespodzianka, której wyciszyć się nie da. Sędzia do czasu zajęcia stanowiska przez WOŚP i Złotego Melona zawiesił wnioski, które okrężną, ale dużo pewniejszą drogą dochodzą do znacznie większych cudów, niż te opisane powyżej. Teraz odwieszenie stanie się formalnością i to nie koniec, bo będą poważniejsze wnioski związane z łamaniem prawa przez Owsiaka.

 6. przekretow oj mogl zrobic wiecej niz sie MK-e i innym wydaje lub snic moze
  stad pewnie decyzja o graniu glupa z udzialem ww palca
  on sie zabetonowal i szluz

  MK - punktujesz go bardzo racjonalnie, on ma do dyspozycji nocnik i emocje

 7. avatar

  tylko konia z rzędem temu, kto wymyśli sposób, by to g... wypłynęło na szerokie wody, a smród przewałów rozszedł się leniwie po całym kraju...

 8. avatar

  I jeszcze informacja dla dzieci z piaskownicy.pl na poziomie percepcji, który nie powinien dzieci przerosnąć, czyli cytat z Wikipedii:

  Obowiązek udostępniania informacji publicznej nałożony jest m.in. na[11]:

  • podmioty realizujące zadania władzy publicznej i gospodarujące mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa, w tym organizacje pozarządowe otrzymujące środki z 1% odpisów od podatku dochodowego od osób fizycznych w ramach swojego statusu organizacji pożytku publicznego i/lub realizujące zadania publiczne zlecone z środków publicznych w zakresie gospodarowania tymi środkami[12]

  Fragmentu z orzeczenia WSA nawet nie wklejam, bo to wymaga czytania, myślenia i porzucenia kultu Światowida jednocześnie. Albo spróbuję:
   
  Przenosząc powyższe rozważania na grunt niniejszej sprawy należy stwierdzić, iż Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta K., jako organizacja pożytku publicznego, bez wątpienia jest podmiotem zobowiązanym do udostępnienia sprawozdań w zakresie swojej działalności oraz majątku, w tym majątku uzyskanego z przekazanego 1% podatku dochodowego przez osoby fizyczne, co wynika wprost z art. 23 ust. 2a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2010r., nr 234, poz. 1536 ze zm.).
   
  Mówiąc krótko, każdy kto twierdzi, że Organizacja Pożytku Publicznego korzystająca z odpisu 1% podatku od osób fizycznych nie podlega Ustawie o dostępności do informacji publicznej, powinien sobie zagrać w bierki albo przeczytać refren z przeboju Doroty Rabczewskiej. Trzeba obiektywnie przyznać, że Zagajewski nie błaźni się tak jak jego oporni intelektualnie podopieczni i obronił się w sądzie przed udzielaniem informacji publicznej Matce Kurce, ze wzglądu na proces. Takie możliwości oskarżyciel wobec oskarżonego rzeczywiście ma, ale gorzej, że WOŚP odmawiała udzielania informacji pozostałym obywatelom i obywatelkom, a to już kolejne naruszenie prawa.

 9. Na stronach internetowych 'zawieszane" są sprawozdania bardzo ogólnikowe, jak choćby to:
  https://www.dropbox.com/s/jr4jc9g4lcz5knq/Rachunek%20wynik%C3%B3w.pdf

  Czy każdy, przykładowo człowiek prosto z ulicy, może wnosić o szczegółowe rozliczenie środków czy OPP nie ma takiego obowiązku? Przepraszam jeśli pytanie jest idiotyczne, ale te sprawozdania z Internetu to można sobie rozbić o kant dupy. 

 10. avatar

  Dokładnie i dosłownie każdy człowiek. Mało tego, każdy i nawet anonimowy. Tryb ustawy pozwala zadać pytanie komuś, kto nie nie jest obywatelem Polski, jak również wystarczy pytanie w formie elektronicznej (mail). Pytałem wielokrotnie, jako Matka Kurka i uzyskiwałem odpowiedź na wskazany adres mailowy. Nie należny mylić obowiązków OPP wynikających z upubliczniania sprawozdań finansowych i sprawozdań merytorycznych, z obowiązkiem udzielenia informacji w trybie ustawy od dostępności do informacji publicznej. Ponad to NSA uznał, że faktury jak najbardziej wchodzą w skład informacji publicznej, nota bene sprawa dotyczyła faktur partii politycznych, o ile dobrze pamiętam.

 11. Strony