Reklama

Drogie dzieci, tematem dzisiejsze lekcji w naszej Szkółce Niedzielnej są reformy. Nie Marysiu, nie te twojej babci, reformy bardziej grube i przełomowe. Te twojej babci są już dość leciwe i passe. Te o których mówimy są niczym Święty Graal dla polityków, wszyscy ich szukają, a żaden nie może do nich dojść. Bo w sercu to oni nie są czyści, oni mogą je poświęcić dla reelekcji. Jasiu, przestań świntuszyć, reelekcji nie reerekcji !

Nasi politycy wołają gromkim głosem: Reformować ! Niby naród tak chce. A naród chce, owszem, reformować, ale nauczyciele chcą reformować górników, górnicy chcą reformować kolejarzy, kolejarze chcą reformować lekarzy, lekarze chcą reformować stoczniowców… itd. Wszyscy chcą reformować wszystkich. W innych zawodach. Natomiast u siebie w branży… Co to branża Tadziu ? Milcz, nie przeszkadzaj, włącz sobie w domu internet ! Natomiast u siebie w branży reformują się za pomocą dodania nowych pieniążków. Ewentualnie istnieje jeszcze drugi punkt, mniej pracować. Dlatego panowie w Warszawie nie za bardzo chcą zmieniać coś innego niż zarobki, Wiedzą, że mogą skończyć jak taki pan ze Śląska, co teraz w Brukseli pracuje. W Brukseli Jasiu, nie w brukselce ! Buzek ten pan się nazywał. Jak wziął się za reformy, to nawet jego przyjaciele od niego uciekli i pozakładali nowe partie udając, że to nie oni. Więc, dzieci, widzicie, reformy w naszym kraju to bardzo ciężki kawałek chleba. Bardzo trudno jest reformować, ale jeszcze ciężej udawać, że się reformuje, a nic się nie robi. Na szczęście nasi politycy stają się powoli w tym mistrzami. Czy trudno im się dziwić, bo do reformowania trzeba mieć oprócz chęci wielką odwagę, a to u naszych polityków rzadka cecha, taka sama jak prawdomówność i pierwsza żona u polityków PiS.

Dzyń, dzyń.

O, już dzwonek. Do zobaczenia za tydzień. Chyba, że mnie nie będzie, bo idę na marsz protestacyjny w sprawie reformy Szkółki Niedzielnej. Będziemy chcieli 50% podwyżki i mniej godzin pracy w tygodniu. Zresztą może z tymi godzinami odpuścimy, ma być jakieś nowe święto w roku. Znowu wolne ! O tak, reformowanie świąt to nam najlepiej wychodzi !

panzerpapst

Reklama