Im trzeba zrobić „Szkło kontaktowe” i to 24 na dobę – cała prawda o nich

Prześlij dalej:

Na własne oczy nie widziałem, na własne uszy nie słyszałem, ale dochodzą do mnie sygnały, że Antoni Macierewicz cieszy się ponad przeciętną popularnością wśród młodzieży. Głowy nie dam, wydaje mi się jednak, że albo Marcin Meller o tym wspominał albo ktoś równie zaniepokojony obrotem stanu rzeczy. Naturalnie nie chodzi o popularność negatywną, tylko o coś w rodzaju „nasz idol Antek”. Młodzi ludzie mają to do siebie, że dokonują oryginalnych wyborów, w końcu krążą baśnie po gimnazjach i liceach o zwariowanym dziaduniu Januszu, który wcześniej, czy później wypala Hitlerem. Z Antonim Macierewiczem jest trochę inaczej, bo wiadomo, że przez lata taka moda uchodziła za ciemnogród. Coś w między czasie pękło i nie wszyscy załapali się na zmianę. Siedziałem sobie jak zwykle przed telewizorem, śledząc co tym razem nakłamią w TVN24 i nagle jeden z bardziej załganych „dowcipnisiów” wypala z tekstem: „skoro rząd tak chętnie będzie pomagał Polakom, w najdrobniejszych sprawach, to ja mam dwa takie problemy. Cieknie mi kran i przecieka okno. Zgłaszam, żeby rząd się moim polskim problemem zajął”. Prawda, że potwornie śmieszne? Nic tylko brać i pokazywać w „Szkle kontaktowym”. I tak by się pewnie stało, ale w nie w nowych realiach, w których durne dowcipy o Macierewiczu i złym Kaczorze śmieszą zaledwie 24% wyborców, czyli jakieś 7,5% Polaków. Zmiana trendu zrobiła Morozowskiemu duże kuku i nim cokolwiek dotarło do telewizyjnych programów ogłupiających widzów, cały Internet zaczął drzeć łacha z autora dowcipasków.

Na Twitterze powstał uroczysty hasztag #PrzypadkiMorozowskiego, pod którym można przeczytać naprawdę śmieszne rzeczy, na przykład: „Mrozowski do otarcia puszki piwa woła ślusarza”. Technika doskonale znana i opanowana przez bezlitosnych Internautów, ale do tej poro służyła takim „redaktorom” i celebrytom, jak Morozowski, a gnębiła Macierewicza i Kaczyńskiego. Ze wszystkich metod na zmianę nastrojów, mentalności i świadomości społecznej, najszybszym kursem kształcącym jest satyra, która nie pozostawia żadnego pola do obrony. Jeśli palnąłeś coś głupiego możesz być pewien, że Internet zabije cię śmiechem i bardzo długo, o ile nie na zawsze będziesz kojarzony ze swoją wpadką. Od roku 2005 do połowy 2015 niczym innym tylko szyderstwem gnojono miliony Polaków, którzy nie klękali przed mocarną ruską brzozą i niemieckim przywództwem w Europie. Czas najwyższy zamienić się rolami i miejscami. Z uporem maniaka powtarzam, że rząd PiS jest zaledwie naszym narzędziem do realizacji marzeń i w tym sensie jest to nasz rząd, a naszych trzeba wspierać. Aby być dobrze zrozumianym podam konkretny przykład. W morzu kretynizmów serwowanych z ekranów telewizorów brylowała poprawność polityczna głosząca, by „nie łączyć „uchodźców” z atakami terrorystycznymi”. Przytomnie zachowało się dwóch polityków, pierwszym był Szymański, drugim Waszczykowski, którzy oświadczyli, że Polska nie przyjmie nikogo obcego, jeśli będą wątpliwości, kim on jest.

Strony

37431 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

40 (liczba komentarzy)

 1. PAM to wspaniała umysłowość, odwaga i determinacja a ponadto szczery patriota . Nic dziwnego że boją się go w "tym kraju"  "europejczycy" i dlatego tak zawzięcie ujadają.

 2. Wojsko
  służby
  sądownictwo
  na początek
  media od stycznia
  no i opublikować raport otwarcia...
  żadnej zemsty. tylko prawo
  Ale nikt za nas tego pięknego Kraju Polski nie zrobi.
  Jedynym lekarstwem na uzdrowienie jest budowa społeczeństwa obywatelskiego. Każdy po godzinach zajmuje się tym co dla niego jest najważniejsze.
  Cieszę się że wicepremierem jest prof. Piotr Gliński słuchałem go wielokrotnie mam nadzieję że zbuduje system wspierania aktywności obywatelskiej.
  Piotr Wielgucki w tej materii inspiruje wielu ;)

 3. ... żeby odbudować Polskę (społeczeństwo obywatelskie itp itd ...

 4. Marian Hemar napisał kiedyś: "Moja gorąca miłość nie może się pogodzić z inną Polską, tylko najlepszą, najszlachetniejszą, najuczciwszą w świecie. Uczyli mnie tej miłości Słowacki, Żeromski i Piłsudski".

  Nie wiem jak wy - ale ja tek taż mam.

  Żadnej zemsty. Sprawiedliwość i uczciwość.

  Kultura - to niezmiernie ważny odcinek ugoru do wykarczowania i zasiewów.

  Edukacja, literatura... Tego nie da się zrobić w jeden dzień, ale prof. Gliński już obiecał, że telewizja stanie się instytucją krzewienia kultury! Zapowiada np. powrót Teatru Telewizji!

  Tak mnie to ucieszyło, że zaczęłam odkładać na telewizor. Oglądanie telewizji przestało mieć sens, więc od kilku lat w ogóle nie mam telewizora.

  "Ze wszystkich metod na zmianę nastrojów, mentalności i świadomości społecznej, najszybszym kursem kształcącym jest satyra".

  Dlatego was zamęczam tymi swoimi "ulotkami".
  (Dziś rocznica jak Feluś Dzierżyński zleciał z cokołu).

  W wymiarze symbolicznym... znamienna data.

  P.S. A propos satyry - widziałam znakomity dowcip - ale po francusku

  Je suis Charlie.
  Charlie Martel.

  [Jestem Karol.
  Karol Młot]

  :)

 5. Ciekawe perspektywy się rysują przed nami..
  a tu KAPITALNE podsumowanie elit i stanu społeczeństwa obywatelskiego w prl-bis w wykonaniu pana wicepremiera:

 6. avatar

  a ja ze stoickim spokojem czekam na wystapienie ANTONIEGO w sejmie..gdzie bedzie referowal AUDYT tego co zastał w MON...bedzie sie działoooooo....!!!!!!!!

 7. przykład debila. Coś czuję, że jego też niedługo oddelegują do telewizji śniadaniowej.

 8. Dla mnie od zawsze Macierewicz był i jest nadal politykiem dziwnym. Jednak Izrael domagał się jego odwołania z funkcji ministra MON co świadczy na korzyść.

 9. tylko garstka pejsatych z Ligi przeciw zniesławieniom w USA zarzucają Antoniemu, że coś tam coś tam z protokołami mędrców syjonu. 

 10. Tak, wiem, jakaś z setek organizacji pilnujących interesu.. Dobrze że to olano.

 11. kręcić lody na Wojsku Polskim paru pewnie szlag trafił.....

 12. ktory podobnie jak Ryszard Kuklinski uciekl na zachod w 1987r. w ktorym poruszony jest temat "protokołow mędrców syjonu", a mianowicie ze bylo to napisane przez carska ochrane i opisane w nastepujacy sposob w opublikowanym wywiadzie z gen. Pacepa:
  "These anti-Semitic ideas were soon embodied in one of the most resilient pieces of disinformation in history: the Protocols of the Elders of Zion, forged by Tsar Alexander III’s political police, the Okhrana.[13] To disguise its hand, the Okhrana claimed it to be the minutes of the first Zionist Congress (1897 in Basel, Switzerland), at which the Jews had allegedly plotted to take over the world. The Protocols was compiled by the Okhrana to compromise the new generation of Jewish intellectuals who wanted to modernize the country.

  The author of the Protocols was Petr Ivanovich Rachovsky, an Okhrana disinformation expert assigned to France, who had been inspired by the wave of anti-Semitism aroused by the Dreyfus controversy.[14] Rachovsky lifted most of his text from an obscure 1864 French satire called Dialogue aux Enfers entre Machiavel et Montesquieu (“Dialogue in Hell Between Machiavelli and Montesquieu”), written by Maurice Joly and accusing Emperor Napoleon III of plotting to seize all the powers in French society.

  I once saw both original documents in the KGB archive. Rachovsky had done nothing more than substitute the words the world for France and the Jews for Napoleon III. In 1921, the Times of London published a devastating exposure of the forgery by printing extracts from the Protocols side-by-side with the passages from the Joly book that had been plagiarized.[15] Yet that did not stop the Protocols from becoming the basis for much of Hitler’s anti-Semitic philosophy as expressed in Mein Kampf, written in 1923."

  Polecam caly wywiad z lutego 2014 w j. ang:
  http://www.theblaze.com/blog/2014/02/10/an-interview-with-lt-gen-ion-pacepa-the-highest-ranking-soviet-bloc-intel-officer-to-ever-defect/

  • Co mogę powiedzieć ? Potrzebny mu mężczyzna w domu .

 13. W 2005 r. przed utworzeniem rządu PiS prezes Kaczyński dość jasno deklarował i oficjalnie rozliczenie komuny. Jakiś czas temu przed, w wywiadzie z Torańską również wspomniał o eliminacji komunistów. Oni zapamiętali, postarali się, 10 kwietnia również. Wniosek: jak się komuś chce urwać łeb nie ogłasza się tego całemu światu. Podobna sytuacja jest obecnie, przy całym szacunku dla patriotów, dla rozentuzjazmowanej młodzieży. jest za głośno, za głośno ! Nastąpiła zmiana polityki z biciem we wszystkie możliwe werble i dzwony. Jeszcze nie ma mocy, nie ma pełni władzy a jest wrzawa, reiwach i bojowe wzmożenie. Czy jest to właściwa taktyka ? Panu z MSZ. Oczywiście, że dyplomacja nie powinna składać deklaracji typu pan Waszczykowski. Zgłaszać gotowość przyjmowania uchodźców, rozumieć sytuację, ubolewać i robić tak by żaden z nich do Polski nie wiechał, z przyczyn obiektywnych lub innych. Zarówno z Berlinem jak i z Moskwą głosić uległość, działać pojednawczo, i jednocześnie realizować twardo politykę faktów dokonanych, robić swoje. Po cichu, z żelazną konsekwencją osiągnięcia celu. Wydźwięk propagandowy musi być proeuropejski i proniemiecki, działania efektywnie realizowane przeciwne oficjalnej propagandzie. Na tym polega polityka. Wszystkim, którzy drwią z nas w szkle, rąbią naszą kasę należy gratulować i utwierdzać w przekonaniu słuszności, klaskać im, a jakże, niech tkwią w przekonaniu, że są na fali. Jednocześnie iść po nich we właściwym czasie i sposobach załatwienia sprawy. I wcale nie za to co mówią. Nie można dać argumentu przeciwnikom żeby wyli o faszyzmie na całą Europę. Nic bardziej nie zrobi z nich idiotów jak przytakiwanie postulatom europejskiej komuny i szerokie uśmiechy z klepaniem po plecach przez Junckerów w Brukseli. Bić pianę ile wlezie, zapewniać o dobrej woli i robić swoje. Tłuc ich administracyjnie, za przecinek, za batonik w sklepie, za złe parkowanie. Upierdolić im reklamy z budżetu, wysłać NIK na kark i komisje podatkowe, kontrole ze skarbowego. Pokazać im ich układ. I najpierw Armia, potem służby specjalne, prokuratura i sądy, wymiar sprawiedliwości. Lejce w jednym ręku, dopiero wtedy bat, oczywiście zawinięty w aksamit i zwieńczony gałązką oliwną.

 14. Brawo OLEJ.
  Popieram w każdym calu. Tylko tak. Jeśli inaczej, to wyjdzie jak zwykle.

 15. DOKŁADNIE TAK! AL CAPONE SIDZIAŁ NIE ZA ZABÓJSTWA A ZA NIE PŁACENIE PODATKIÓW!

 16. Dłużej takiego krętaczenia bym nie wytrzymał. Po ośmiu latach takiej "sprytnej taktyki" chciałbym by polscy politycy nareszcie mówili podobnie jak ludzie mówią na ulicy. Nieco tylko się hamując. Tak jak mówią politycy Czech, Słowacji, Węgier, i sporej grupki krajów.
  Cwaniaczyć mogą tylko mocarstwa. Reszta powinna gadać uczciwie.

 17. Po ośmiu latach takiej ‘’sprytnej polityki’’potrzebna fasadowa kontynuacja
  Nie krętaczenie, realna polityka. Nie zaciska się pięści i nie wymachuje nią jak nie ma siły żeby przypiera….. tak by przeciwnik nie wstał. Do 1934 zanim Niemcy a później Hitler uzyskał siłę podpisywał pakty o nieagresji, wrzeszczał o pokoju i przyjaźni, podobne komunikaty słało sowieckie politbiuro. Podpisywali pakty o nieagresji z największym swoim przeciwnikiem Polską. Było cacy, Goering polował w Białowieży. Idylla zwieńczona propozycją Hitlera wejścia Polski do paktu antykominternowskiego. Trwał wyścig z czasem. Oni ten czas wykorzystali, my nie. Podobnie jest teraz. Zegar tyka nieubłaganie, trzeba sobie uświadomić gdzie jesteśmy i o co gramy. Sowiecka polityka dekonstrukcji Europy wchodzi w stadium rozwojowe. Za chwilę pomoc sowiecka przeciw terroryzmowi stanie się nieodzowna jak w 1943 przeciw Hitlerowi. Zachód i umiłowana Francja zapłaci, oczywiście jak zwykle nami. Dwie rury i dwóch silnych osiłków, z których jeden jest pruskim cwaniakiem drugi rasowym bandziorem bezceremonialnie sadowią swoje dupy na nas. Naszym zadaniem jest zejść z linii ich ciosu, wepchnąć ich na siebie na tyle mocno, żeby doprowadzić by się pożarli.

 18. Teraz są inne czasy i lepsza informacja tajna. Polscy politycy nikogo na zachodzie sprytnie nie wykiwają, bo wywiady wiedzą o nas wszystko. Politycy mogą tylko oszukiwać własne społeczeństwo.

 19. Na potwierdzenie słów. Cyt. za ,,Niezależną’’ ….W miesięczniku „Mieżdunarodnaja Żyzń” wydawanym przez rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ukazał się artykuł poświęcony niedawnemu szczytowi w Bukareszcie i nowej koncepcji polskiej polityki zagranicznej…Niejaki Władysław Gulewicz, analityk sowiecki pisze o knowaniach Polski – knowaniach ! Stawia sprawę Międzymorza, sojuszu polsko rumuńskiego. Stawia Polskę w rzędzie państw ‘’agresywnych’’ Rosja boi się stwierdza w tytule artykułu. Jeszcze nie ma amerykańskich czołgów ani rakiet w Polsce a sowiet się już boi, zawczasu. On się bał zawczasu i dlatego musiał zginąć prezydent Lech Kaczyński. Nieodparcie nasuwa się refleksja, dlaczego polska dyplomacja daje powód by Rosja się bała ? Czy ktoś pamięta jak sowiet zgłosił chęć wejścia w członkostwo NATO ? Ja pamiętam, z jednoczesnym resetem i rezygnacją z tarczy 17 września, dobrocią w oczach Władymira, którą zauważył George Bush. Wtedy Rosja zgłaszała swoje współdziałanie z USA a jednocześnie realizowała politykę, która światło dzienne ujrzała dopiero obecnie. Wilk pokazał kły ! Dlaczego nie oferować Moskwie misji normalizacji, misji dobrej woli. Jeżeli Polska ma błagać o obecność amerykańską u nas to gówno z tego będzie, choćbyśmy na głowie stanęli. Ameryka musi się liczyć z utratą Europy Środkowej i Pribałtyki, to musi być realna groźba. Im prędzej Jankesom uświadomimy nasze znaczenie w europejskiej układance i narastającym niemiecko-rosyjskim piekle, tym lepiej dla nas. Słowami Winstona Churchilla; jeśli idziesz przez piekło idź dalej. Jak pisałem w którymś z komentarzy, sowiet nie będzie biernie czekał, kończąc pytaniem czy zdążymy ?

 20. avatar

  Warto posłuchać prof. Mirosława Piotrowskiego "nadającego" z PE w Brukseli. Od 04:00 mówi on o roli G. Sorosa w influxie islamistów na nasz kontynent. Soros, o którym pisałam kilkakrotnie, uważa, że Europa powinna przyjmować milion imigrantów rocznie. Prof. Piotrowski celnie puentuje swoją wypowiedź cytując nadzwyczaj aktualne słowa K. I. Gałczyńskiego z "Cyrulika jesiennego". 

 21. avatar

   
  GEORGE SOROS: “Those ten months [of the Nazi occupation in 1944] were the happiest times of my life … We led an adventurous life and we had fun together”

 22. avatar

  Niektórym wydawało się, że ambicje Sorosa ograniczają się do zniszczenia USA. Nie doceniali go; on chce unicestwić świat. 

  http://beforeit...

 23. Prof. Piotrowski nieźle zarabia w tej Brukseli - już 3-cią kadencję - ale felietony przygotowywuje solidnie - audio, video i w tekście http://www.radiomaryja.pl/multimedia/myslac-ojczyzna-prof-miroslaw-piotrowski-33/ - to ostatnie ważne, bo umożliwia wyszukiwanie i powoływanie się na stare felietony.
  Na mnie zrobił wrażenie tym, że przejrzał perfidię rządowego programu "ratowania górnictwa" który w rzeczywistości miał całe górnictwo pogrążyć do końca http://www.radiomaryja.pl/multimedia/myslac-ojczyzna-prof-miroslaw-piotrowski-9/

 24. avatar

  Przeczytałem w "Do rzeczy" ( nie kupię więcej tego goowna w którym historii Polski uczy mnie Szewach Weiss razem z Timothym Snyderem) a raczej w "od rzeczy" artykuł pana profesora Rybińskiego  (kiedyś wydawało mi się, że to mądry gość) -  "Madra polityka imigracyjna" w którym  straszy, że Polska w 2100 roku będzie liczyła 16 mln Polaków.Oczywiście recepta pana Rybińskiego  jest prosta - "mądra polityka imigracyjna". Nie tworzenie warunków do rozwoju Polski i takie ustawienie polityki prorodzinnej żeby nie było 2 sigle (♀ ♀) + adopcja, bądź 2 single (♂ ♂) + adopcja  ale normalna polska rodzina z dziećmi (jak to ma miejsce w wśród polskich rodzin w Anglii czy Irlandii). Czyli nawiedzony pan profesor wpisuje się w obowiązujące poprawne trendy "nowoczesnej europy"
  ( może będzie potrzebował wsparcia Sorosa bo interesy z Eurogeddonem poszły psu w zadek).  
  .

 25.    Pomysł z zatrudnieniem ludzi z poczuciem humoru, znających języki jest całkiem rozsądny. Oczywiście nie dosłownie. W nawale memów i różnego rodzaju "dowcipnych" zdjęć ośmieszających tych, którzy wygrali, a szczególnie JK i obecnego Ministra Obrony Narodowej byłaby to dobra kontra.

 26. Zapewne niedługo rząd poda jaki jest prawdziwy dochód narodowy. Czyli po odjęciu od kwoty oficjalnej, tych pieniędzy których podatnik prosty, ani rząd nawet nie wąchają, a dzięki dziwnej kalkulacji wchodzą do PKB który rośnie i rośnie.
  Wszystkie kredyty na autostrady i długi gmin podnoszą PKB podobnie jak "eksport" czyli wywóz do kraju właściciela, tutaj wyprodukowanych wyrobów. Nie wiem czy aby szmal odsetkowy wydojony z polskich kredytobiorców też nie podnosi PKB. Wszystko możliwe.

 27. do PKB zaliczono szarą strefę, a więc kurwiszony, przemytników i chgw co jeszcze. No, to wyszło im te trzy i pół:-P

 28. szacownego redaktora Morozowskiego i jego "zote myśli" to nieodmiennie przypominam sobie, że dziadziuś znanego z żarliwego obiektywizmu pana dziennikarza nazywał się Jodek Mordka. Naprawdę rodowe nazwisko lepiej pasuje do postaci pana redaktora niż to późniejsze przybrane. 

 29. W "Resortowych dzieciach" jest, że jego ojciec nazywał się Moses Mordka.
  Ale tak czy owak, Mordka pozostaje Mordką ;-)

 30. Strony