Gratuluję mecenasowi Hamburze postawienia Arabskiego przed sądem, ale…

Prześlij dalej:

Bardzo się cieszę, że mecenas Hambura i pozostali pełnomocnicy rodzin uzyskali w końcu namiastkę satysfakcji i krztę sprawiedliwości. Dziś sąd podjął decyzję, że nie będzie umorzenia procesu i tym sposobem na ławie oskarżonych zasiądzie zbój Arabski. Jak napisałem cieszę się bardzo, bo wiem, ile to zdrowia kosztuje, ale jednocześnie nie mam złudzeń, co się stało. Decyzja sądu nie ma nic wspólnego z prawidłowo funkcjonującym wymiarem sprawiedliwości, to jedynie stare jak świat „pod kogo się podpiąć”. Chciałbym, aby ktoś kiedyś policzył ile postępowań prokuratorskich i sądowych dowcipnisie w togach na starcie rozpatrują anegdotyczną metodą „naukową”. Nauczyciele opowiadają sobie branżowy żarcik, w jaki sposób sprawdzają prace uczniów. Rzuca się w górę plik kartek, te które spadną na podłogę dostają „pałę”, te na krześle 3 i 4 na chybił trafił, a te na stole 5. Gdybym nie był wielokrotnie przeczołgany przez wymiar sprawiedliwości, może uznałbym, że nie ma między anegdotą z pokoju nauczycielskiego i „wymiarem sprawiedliwości” żadnej analogii. Niestety widziałem to na własne oczy i doświadczyłem na własnej skórze i nikt mi nie powie, że w Polsce prowadzi się postępowania w oparciu o materiał dowodowy. Daleko nie muszę szukać, wystarczy sięgnąć po przykład z ostatnich dni. Sąd postanawia umorzyć postępowanie ponieważ nie jest w stanie ustalić, czy autorem wpisu na forum internetowym jest wskazany przez oskarżenie pan X. Ta decyzja sama w sobie jest kuriozum, bo po prostu nie ma czegoś takiego jak niemożność ustalenia kto w sieci publikuje, to są bajki dla ubogich, ale tutaj jest jeszcze weselej. Otóż ten pan X w innym postępowaniu sam przyznaje, gdzie i co publikuje.

Zabawne? Nie, dopiero puenta będzie zabawna. Oskarżenie podało w załącznikach i treści głównej sygnaturę akt i cytaty z akt, w których te fakty zostały przez samego oskarżonego potwierdzone. W ogóle sąd nie wziął dowodu pod uwagę, co więcej zwrócił się do operatorów internetowych o ustalenie właściciela IP. Po co? To bez sensu? Z procesowego punktu widzenia całkowicie bez sensu, ale to jest, moi naiwni obywatele, doskonała podkładka. Oczywiście operatorzy przysłali umowy przypisane do IP i po pierwsze na umowie figuruje ktoś inny, po drugie w domostwie jest wi-fi i powiedzmy 6 użytkowników. Teraz wystarczy sięgnąć po odpowiedni artykuł kodeksu i sprawa wylatuje w powietrze. Sądy i prokuratury postępują w ten sposób nagminnie i istnieją dwa niezależne powody tych prymitywnych, de facto przestępczych działań. Na miejscu pierwszym jest „co ja się będę wysilał”. Sędziego i prokuratora nie rozlicza nikt i nic. Teoretycznie panowie mają trochę narobione w papierach jeśli apelacja zbyt często wykazuje ich błędy, ale to tylko teoria. W rejonie wszyscy znają się jak łyse konie i Władek Ryśkowi krzywdy nie zrobi. Zatem jakieś 70% umorzeń, na moje oko rzecz jasna, to zwykłe „pier..ę nie robię”. 30% stanowią zlecenia. Masz Józek umorzyć. Ale jak, tu dowodowo jest nie do ruszenia? Ja mam ci tłumaczyć, jak to się robi? I tak się mają sprawy w „polskim wymiarze sprawiedliwości”.

Strony

35753 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

26 (liczba komentarzy)

 1. oraz dzieci i wnuki tych z PRL-u. (np. takie tuleje, co to ich mamusie resortowe są).  Uczciwi sami sobie poradzą, reszta - won! Cejrowski się kłania...

 2. tym konkretnym Cejrowskim- ''Wszystkich won'', choć mu z Cejrowskim niemal kompletnie nie po drodze. Bo Gizbern nie lubi fanatyków, którzy swej inteligencji nie wykorzystują racjonalnie. Bo nawet wśród wierzących Cejrowski ma łatę fanatyka. A z fanatyzmem trza walczyć, bo fanatyzm jest niebezbieczny.

 3. Mnie najbardzej cieszy ten "bat nad głowami". A podane uzasadnienie jest jak najbardziej logiczne - czyli sąd na tym etapie nie mógł rozstrzygnąć winien/nie winien i stąd wnosek oddalił.
  Co nie oznacza, że nie uwalą tego w kolejnej rozprawie. Niemniej strach i presja nad głowami sędziowskich karykatur już wisi.

 4. Cudów jesteśmy świadkami od maja, a już generalnie od października. Miód na moją skołataną głowę. Dzisiaj info o emerytalnym exodusie prokuratorów.

 5. asystentów prokuratorów?

 6. avatar

  tak czy inaczej proces sie rozpocznie..chyba ze jak w przypadku kiszczaka;kopalni wujek;jaruzelskiego.baraniny..etc..etc..etc...kolejni sedziowie beda przechodzic na L4 trwajace po minimum kilka miesiecy..nie wiem czy ten proces zakonczy sie wyrokami skazujacymi..z reszta...co to za kara...3 lata wiezienia..chyba ze...beda to monitorowane cele całodobowo..ale w kilku znanych sprawach oskarzeni i skazani tez byli w moniotorowanych celach..ale jak dobrze pamietam conajmniej kilka osob "POpelniła samobójstwo"...

 7. Światowy kalifat jest coraz bliżej.

 8. Jestem za tym aby wszyscy z PRL poszli won , ale  wtedy bedzie po sadach hulal wiatr , a ludzie nie zalatwia najprostszych spraw , chocby odpisu aktu wlasnosci domu . Ja na poczatek zabralbym im immunitety i zorganizowal system kontroli . Tak , aby czuli nad grzbietem solidny bat , wtedy wielu sie nawroci , a tym ktorzy sie przyznaja do bledow i publicznie przeprosza - darowalbym winy . Wszystko w mysl zasady , ze lepiej wilka oswoic i karmic z reki , niz glodnego wypuscic na wolnosc !

 9. Przychodzi mi na myśl sędzia od furmana. Woźnica Temidy. Czy inny stangret...
  Jak powiada Senior:
  "Sprawiedliwość nie jest z tego świata".

 10. Strony