Gratuluję mecenasowi Hamburze postawienia Arabskiego przed sądem, ale…

Prześlij dalej:

Bardzo się cieszę, że mecenas Hambura i pozostali pełnomocnicy rodzin uzyskali w końcu namiastkę satysfakcji i krztę sprawiedliwości. Dziś sąd podjął decyzję, że nie będzie umorzenia procesu i tym sposobem na ławie oskarżonych zasiądzie zbój Arabski. Jak napisałem cieszę się bardzo, bo wiem, ile to zdrowia kosztuje, ale jednocześnie nie mam złudzeń, co się stało. Decyzja sądu nie ma nic wspólnego z prawidłowo funkcjonującym wymiarem sprawiedliwości, to jedynie stare jak świat „pod kogo się podpiąć”. Chciałbym, aby ktoś kiedyś policzył ile postępowań prokuratorskich i sądowych dowcipnisie w togach na starcie rozpatrują anegdotyczną metodą „naukową”. Nauczyciele opowiadają sobie branżowy żarcik, w jaki sposób sprawdzają prace uczniów. Rzuca się w górę plik kartek, te które spadną na podłogę dostają „pałę”, te na krześle 3 i 4 na chybił trafił, a te na stole 5. Gdybym nie był wielokrotnie przeczołgany przez wymiar sprawiedliwości, może uznałbym, że nie ma między anegdotą z pokoju nauczycielskiego i „wymiarem sprawiedliwości” żadnej analogii. Niestety widziałem to na własne oczy i doświadczyłem na własnej skórze i nikt mi nie powie, że w Polsce prowadzi się postępowania w oparciu o materiał dowodowy. Daleko nie muszę szukać, wystarczy sięgnąć po przykład z ostatnich dni. Sąd postanawia umorzyć postępowanie ponieważ nie jest w stanie ustalić, czy autorem wpisu na forum internetowym jest wskazany przez oskarżenie pan X. Ta decyzja sama w sobie jest kuriozum, bo po prostu nie ma czegoś takiego jak niemożność ustalenia kto w sieci publikuje, to są bajki dla ubogich, ale tutaj jest jeszcze weselej. Otóż ten pan X w innym postępowaniu sam przyznaje, gdzie i co publikuje.

Zabawne? Nie, dopiero puenta będzie zabawna. Oskarżenie podało w załącznikach i treści głównej sygnaturę akt i cytaty z akt, w których te fakty zostały przez samego oskarżonego potwierdzone. W ogóle sąd nie wziął dowodu pod uwagę, co więcej zwrócił się do operatorów internetowych o ustalenie właściciela IP. Po co? To bez sensu? Z procesowego punktu widzenia całkowicie bez sensu, ale to jest, moi naiwni obywatele, doskonała podkładka. Oczywiście operatorzy przysłali umowy przypisane do IP i po pierwsze na umowie figuruje ktoś inny, po drugie w domostwie jest wi-fi i powiedzmy 6 użytkowników. Teraz wystarczy sięgnąć po odpowiedni artykuł kodeksu i sprawa wylatuje w powietrze. Sądy i prokuratury postępują w ten sposób nagminnie i istnieją dwa niezależne powody tych prymitywnych, de facto przestępczych działań. Na miejscu pierwszym jest „co ja się będę wysilał”. Sędziego i prokuratora nie rozlicza nikt i nic. Teoretycznie panowie mają trochę narobione w papierach jeśli apelacja zbyt często wykazuje ich błędy, ale to tylko teoria. W rejonie wszyscy znają się jak łyse konie i Władek Ryśkowi krzywdy nie zrobi. Zatem jakieś 70% umorzeń, na moje oko rzecz jasna, to zwykłe „pier..ę nie robię”. 30% stanowią zlecenia. Masz Józek umorzyć. Ale jak, tu dowodowo jest nie do ruszenia? Ja mam ci tłumaczyć, jak to się robi? I tak się mają sprawy w „polskim wymiarze sprawiedliwości”.

Strony

36087 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

26 (liczba komentarzy)

 1. oraz dzieci i wnuki tych z PRL-u. (np. takie tuleje, co to ich mamusie resortowe są).  Uczciwi sami sobie poradzą, reszta - won! Cejrowski się kłania...

 2. tym konkretnym Cejrowskim- ''Wszystkich won'', choć mu z Cejrowskim niemal kompletnie nie po drodze. Bo Gizbern nie lubi fanatyków, którzy swej inteligencji nie wykorzystują racjonalnie. Bo nawet wśród wierzących Cejrowski ma łatę fanatyka. A z fanatyzmem trza walczyć, bo fanatyzm jest niebezbieczny.

 3. Mnie najbardzej cieszy ten "bat nad głowami". A podane uzasadnienie jest jak najbardziej logiczne - czyli sąd na tym etapie nie mógł rozstrzygnąć winien/nie winien i stąd wnosek oddalił.
  Co nie oznacza, że nie uwalą tego w kolejnej rozprawie. Niemniej strach i presja nad głowami sędziowskich karykatur już wisi.

 4. Cudów jesteśmy świadkami od maja, a już generalnie od października. Miód na moją skołataną głowę. Dzisiaj info o emerytalnym exodusie prokuratorów.

 5. asystentów prokuratorów?

 6. avatar

  tak czy inaczej proces sie rozpocznie..chyba ze jak w przypadku kiszczaka;kopalni wujek;jaruzelskiego.baraniny..etc..etc..etc...kolejni sedziowie beda przechodzic na L4 trwajace po minimum kilka miesiecy..nie wiem czy ten proces zakonczy sie wyrokami skazujacymi..z reszta...co to za kara...3 lata wiezienia..chyba ze...beda to monitorowane cele całodobowo..ale w kilku znanych sprawach oskarzeni i skazani tez byli w moniotorowanych celach..ale jak dobrze pamietam conajmniej kilka osob "POpelniła samobójstwo"...

 7. Światowy kalifat jest coraz bliżej.

 8. Jestem za tym aby wszyscy z PRL poszli won , ale  wtedy bedzie po sadach hulal wiatr , a ludzie nie zalatwia najprostszych spraw , chocby odpisu aktu wlasnosci domu . Ja na poczatek zabralbym im immunitety i zorganizowal system kontroli . Tak , aby czuli nad grzbietem solidny bat , wtedy wielu sie nawroci , a tym ktorzy sie przyznaja do bledow i publicznie przeprosza - darowalbym winy . Wszystko w mysl zasady , ze lepiej wilka oswoic i karmic z reki , niz glodnego wypuscic na wolnosc !

 9. Przychodzi mi na myśl sędzia od furmana. Woźnica Temidy. Czy inny stangret...
  Jak powiada Senior:
  "Sprawiedliwość nie jest z tego świata".

 10. obrońcy oskarżonych (co jest absolutnie normalne) oraz prokuratura (co jest absolutnie patologiczne!!!).

 11. avatar

  kilka godzin temu zauwazylem na tt gospodarza jakas taka mysl ze ponad 100 prokuratorów szykuje sie do odejscia..czyzby to był wiatr dziejowych zmian?tak sami z siebie?przez nikogo nie zmuszani?
  pamietam do dzis pamietne słowa strzembosza sprzed wielu...wielu.. lat.. o palestrze..moga wszystko (WSIoki) odpuscic..ale nie odpuszcza nigdy tego resortu!!!!

 12. że ponad 100 prokuraorów złożyło wnioski o przejście na emeryturę, potem skorygowano to "wnioskiem o przeniesienie w stan spoczynku". Nikt nie powiedział tego wprost, widać bali sie procesu, że to "porządni" prokuratorzy odchodzą z pracy, bo krwawy Zbyszek zaraz zacznie czyścić.
  To dobrze, że jest coś takiego, jak przeniesienie w stan spoczynku. Przenieść można osobe, która sobie na to zasłużyła, a osobę, która sobie na to nie zasłużyła należy WYWALIĆ NA ZBITY RYJ:-)
  Tak więc spełniają się słowa Strzemobosza, sprzed lat, że wymiar sprawiedliwości sam się oczyści:-) Niektórym trzeba będzie pomóc, innym zasugerować, a kilku postawić zwyczajnie przed sądem.

 13. Gąsior się ugiął ruskiego łącznika wystawili. Proces będzie, z jakim skutkiem ? Takim samym jak proces czerwonych generałów, stalinowskich ubeków. Umorzono z braku dowodów ! Dobrze, że w ogóle coś drgnęło i ruski łącznik będzie coś musiał. No ale w tle wydarzeń z ruskim łącznikiem wyłazi inne gówno, takie kosmate z długimi i wielkimi jak szufla łapami, podatek od sieci wielko powierzchniowych znaczy supermarketów. Jak się okazuje szykuje się rympała, którą dostaną sklepy większe sklepy z kapitałem polskim, oprócz tego jest szereg innych tzw. kosmicznych bzdur. Chciałoby się zakrzyknąć co robicie kochani wybrani ? Smoleńsk jako curiosum i smaczek paranoi, kropnęli prezydenta i całą generalicję, urzędników państwowych a oskarżenie zamiast z urzędu i automatu zakładają z powództwa cywilnego ludzie, którym zamordowano bliskich. Można zatem kogoś zatłuc na ulicy, spowodować wypadek ze skutkiem śmiertelnym i przejść do porządku dziennego. W zależności kto kogo walnie. Prawo ? Owszem dla podsądnego motłochu jako bat, i prawo władzy nad nim gdy motłoch się gdzieś wyłamie. Wracając do sprawy trybunałów, bowiem nie sądy lecz trybunały w tradycji ustrojowej i rodzinnej sięgają swych prapoczątków w sesjach wyjazdowych, z rozpoznawaniem spraw w ciągu 20 minut, do godziny i wyprowadzaniem skazanego za stodołę. Działają zgodnie z ‘’wytyczono linio partii’’ Obecnie busola zmian zasuwa w kółko, powstała kręcioła robi zamieszanie. I np. taki Gąsior jest przeciw a nazajutrz jest za. Ustawiają się juchy pod wiatr, chcąc utrzymać swój stary kurs ‘’zawsze w zgodzie z linio’’ i duchem postępu, który od 1945 r krąży nieprzerwanie trybunałami nad poniewieranym ludem.

 14. W stan spoczynku ? A ku….a na kuroniówkę i bujać się na swoje, jak zwykli ludzie. Co za jakaś cholerna moda i prawo kaduka, od komuny. Nasmrodzą, na kradną i spierdal…..ą na emerytury, chorobowe, urlopy kilkuletnie, stany spoczynku, z odprawami o jakich zwykły śmiertelnik może śnić. Czy wreszcie zostanie powołana lotna brygada gospodarcza ds. przestępczości gospodarczej, ale nie od kradzieży batonika czy gangu obrabiającego budy na targowisku, ale tych chu…w z górnych półek, którzy golą państwo z forsy w białych rękawiczkach pod parawanem prawa, stają się milionerami po jednym sezonie w sejmie.

 15. Po to  po 89 zlikwidowano wydziały PG (przestępstwa gospodarcze) w komendach 
   by łatwiej było robić przekręty

 16. Prowokacja, czy ktoś oszalał ??? Policja w mieszkaniu internauty za filmik z prezydentem ! Na co czeka premier, minister sprawiedliwości ?

 17. Za samo sformułowanie Nobel publicystyczny. Miło poczytać po ciężkim dniu.

 18. avatar

  Dziś w "Zadaniu specjalnym" Anity Gargas o bandyckiej ustawce Tuska i Schetyny zwanej "Akcja Widelec". 

 19. avatar

  „W związku z ostatnimi publikacjami prasowymi, wiceminister Jarosław Zieliński polecił komendantowi głównemu policji inspektorowi Zbigniewowi Majowi, przedstawienie wyjaśnień w sprawie akcji, podczas której policja miała stosować przemoc i wymuszać zeznania od zatrzymanej grupy kibiców” – podała służba prasowa MSWiA. Chodzi o akcję, którą portal niezalezna.pl opisywał w artykule pt. „Za tę akcję Schetyna powinien trafić do więzienia. Wymuszali fałszywe zeznania biciem”.
   
  Komendant główny policji ma przedstawić wyjaśnienia ws. akcji, która miała miejsce w 2008 roku. Wówczas w Warszawie odbywały się derby Warszawy. Policja zatrzymała dużą grupę kibiców Legii Warszawa, którzy kierowali się na stadion klubu Polonii. Zdaniem policjantów akcja miała zapobiec zdemolowaniu miasta. Działania policji nazwane zostały później przez opinię publiczną akcją „Widelec”.

   

  „Wiceszef MSWiA podkreślił, że oczekuje wyjaśnień ze strony policji na podstawie dokumentów i informacji, którymi aktualnie dysponuje ta służba. Według publikacji prasowych przemoc wobec zatrzymanych kibiców miała polegać m.in. na biciu pałką policyjną, kopaniu czy zamykaniu w samochodzie, wewnątrz którego rozpylony był gaz”

  - czytamy w komunikacie
   
  Służba prasowa zapewniła, że „MSWiA zależy na pełnym wyjaśnieniu tej sprawy”.

   

  „Wiceminister Jarosław Zieliński podkreślił, że nie ma i nie będzie przyzwolenia na łamanie prawa przez policję i inne służby państwa”

  – stwierdził resort.
  Źródło: niezalezna.pl

   

 20. Chrońmy kibiców, bo to Nasza Polska Niezależna Armia!

 21. Przepraszam, a z inwigilacją dzienikarzy zajmujących aferą taśmową, ich prawników oraz rodzin to już skończyli? Bo nie słyszałem, żeby ktoś poszedł siedzieć ani nawet, żey sprawa miała dalszy ciąg - coś przycichło ostatnio.

  PS http://bezdekretu.blogspot.com/2016/01/samobojstwo-w-obronie-demokracji.html

 22. 1) Słusznie prawi, mając wiedzę ile materiału odziedziczył po PO :). Nic ino chcieć cokolwiek wykryć.
  2) Panie Ministrze Błaszczak nie odebrał Pan narzędzi inwigilacyjnych zwyrodnialcom i sadystom policyjnym tak jak prosiliśmy. Czas mniej gadać, więcej działać. Et(h)er nie popuści nigdy.
  3) Polecam piosenkę na miesiąc luty:
  youtube.com/watch?v=W06duUvIgtk

 23. Kilka przykładów: wrzucanie za szafę akt spraw, różnych, ot tak sobie, by ich nie widzieć. Jeśli tych akt ci prokuratorzy nie widzą to spraw nie ma. Proste? Logiczne? Tak było w pewnym mieście.  Inny "prorok" z apelacyjnej brał łapówy równo, że aż się kurzyło.  Zresztą akurat to wszystko w tym samym mieście się odbywało. To co dalej napiszę także w tym mieście się odbywało. Na egzaminie wstępnym na aplikację prokuratorską (tak, jeszcze na starych zasadach kilka dobrych lat temu) po 30 minutach z tego egzaminu wychodzi uśmiechnięty syn prokuratora, mecenasa, sędzi (właściwe dopisz). Ok, geniusz może  ktoś powie. Może, ale przez te 25,30 minut nie był w stanie fizycznie przeczytać i zapoznać się oraz odpowiedzieć na pytania testowe, które były bardzo długie, odpowiedzi także oraz na pytania pisemne.
  Po tym zdarzeniu może tak niespełna rok w innej cześci kraju pojawiła się informacja, że córka sędzi sprzedawała pytania na te wstępne egzaminy na aplikację sądową i prokuratorską.

  Nam na tym egzaminie pokazywano zalakowaną kopertę i proszę mnie nie pytać, czy w ten lak ja wierzę (jestem po kryminalistyce < w języku tych, którzy kończyli prawo, więc naiwniakiem nie jestem od dawna).
  Nie będę już dodawał kto się dostawał w tamtym czasie na aplikacje tzw. etatowe, odpowiedz jest oczywista.
  Czy wierzę w uczciwość? ,ktoś może mnie zapyta...Odpowiem tak - ostatnie 8 lat mam zniszczone,m.in. przez nepotyzm i takich ludzi, ale jeszcze w to wierzę. To mnie trzyma przy życiu.

 24. Strony