Prześlij dalej:

Poza poziomem intelektualnym lub raczej jego brakiem, oraz dożywotnim brakiem wiarygodności, PO ze Schetyną mają jeszcze jeden wielki brak. W pierwszym odruchu chciałem napisać, że chodzi o brak przyzwoitości, ale to by oznaczało, że chłopcy z PO nie pomagają mamie w zmywaniu naczyń (płeć społeczna), a dziewczęta kradną pomadki swoim koleżankom i starszym siostrom. Nie chodzi zatem o brak przyzwoitości, tylko o coś znacznie poważniejszego. Jedni nazywają to kręgosłupem moralnym inni systemem wartości. Zwracam dość często uwagę, jak ta nieodzowna część życia człowieka wygląda w wydaniu „liberalnego” towarzystwa, ale oni ciągle dodają coś od siebie.

Tytułowa lista nazwisk praktycznie mówi sama za siebie, ewentualnie można dyskutować o Holland, ale do czasu, gdy sobie przypomnimy, że to córka modelowego komunisty, która od zawsze do komunizmu czuła wielki sentyment. Cała reszta mieści się na półce „Brak kręgosłupa moralnego” i takimi ludźmi Schetyna próbuje budować listy wyborcze. Oskarżony Gawłowski przy pomocy prymitywnych sztuczek miał dostać szansę na start w wyborach, po ujawnieniu klasycznych machloi PO, przez portal wpolityce.pl, sprawa upadała, podobnie jak upadła Iwona Hartwich. Tej ostatniej nie spodobało się 7 miejsce na liście Koalicji Obywatelskiej i cały czas mówimy o pani, która krzyczała w sejmie „to nie jest protest polityczny”.

W sumie Hartwich ma rację, Schetyna zapewniał, że dla obywateli zarezerwował miejsca na 5 i 10 pozycji, a teraz wciska 7. Mogłem jednak coś pomylić z „Szóstką Schetyny” albo 21 punktami rozbicia Polski na dzielnice. Tak czy inaczej, Gawłowski i Harwtiwch z układanki Schetyny wypadli. Zdanowska to trochę inna i poważniejsza bajka, bo ona jest skazana za oszustwo, ale „ma inną wizję”. Co to oznacza w polityce raczej nie muszę tłumaczyć, niemniej dla porządku parę słów napiszę. Prócz wymienionych strategii PO, była jeszcze jedna, szybko zapomniana, co nieco dziwi, bo chodziło o to, że samorządowcy mieli stać na czele list wyborczych, głównie do senatu. Co się stało z tą genialną myślą, promowaną między innymi przez Tuska? Ano właśnie, wizja Zdanowskiej do nazwiska Tusk się sprowadza. Zabrakło honorowych miejsc dla ludzi Tuska i całej koncepcji Tuska, to i wizje się rozjechały.

Wreszcie całość podsumowała wzmiankowana Agnieszka Holland, komentując grafomańską i egzaltowaną ocenę PO. Oceny tej dokonał były dziennikarz GW, obecnie ponoć pisarz. Nie jestem w stanie tego powtórzyć z pamięci, dlatego sięgam po dosłowny cytat:

PO jest nicością. Jest polityczną mezogleją bez właściwości, przegotowanym, wstrętnym krupnikiem, kotletem pożarskim odgrzanym w śmierdzącej mikrofalówce. Jest tak powabna jak zimne frytki nasiąknięte starym olejem silnikowym z zepsutej motorówki"

Mnie się zarzuca ostre oceny i „wylewanie żółci”, tymczasem rzekomy pisarz Piotr Paziński, utopił Schetynę razem z PO nie tylko w żółci, ale w jeszcze innym płynie o podobnym kolorze. Na tę wypowiedź zareagowała Holland, dość zaskakująco i obiektywnie, jak na nią:

Strony

Źródło foto: 
44479 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

15 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Przekupa Hartwich sama sobie przeczy:

  Na początku "zaproszona przez <<poważnego polityka>>" a na końcu żali się na <<niepoważne potraktowanie>>.  A dobrze jej tak. 

  P.S. Histeryczna reakcja przekupy to kolejny plus dodatni dla nas. Jest na tyle wylansowana, że mogłaby zdystansować umieszczonych przed nią na liście a tak to na starcie pozbawiła się wszekich szans. I o to chodzi!

 2. Politbiuro medialne, samoautorytety i komedianci już dziś konstruują sobie sPOKOalibi na październik.

 3. avatar

  Kotlety Pożarskiego smaży Grzegorz Ostrowski z MniamMniam.pl

 4. avatar

  Koperku migdy nie dodawałam, nie pasuje mi.

  Dla rozrywki:

  https://www.youtube.com/watch?v=bKgjOAYO2_w

 5. avatar

  " Ach, gdzie są niegdysiejsze śniegi!"

 6. avatar

 7. Nie ma się czemu dziwić. Schetyna układa listy według wytycznych swoich promotorów. Wszystkie kontrowersyjne postaci muszą zostać usunięte, by zniechęcić jak najmniej wyborców. Jako bonus ma prawo pozbyć się wszystkich tuskowców, których i tak promotorzy mają głęboko gdzieś. Nie ma się czemu dziwić gdyż szykuje się dwubiegunowa scena polityczna. Z jednej strony falanga tęczowego postępu, a z drugiej blok partii zwykłego człowieka. Ten drugi promotorzy zamierzają najpierw osłabić, a później zniszczyć.

 8. Wygląda na to, ze jest kilku promotorów niekoniecznie majacych wspólny cel.

 9. Dlatego liczba mnoga. Wygląda na to, że siły niemieckie słabną a ich protegowanych powoli przejmują tęczowi neokomuniści spod znaku NWO. Ci pierwsi chcieli nas doić a drudzy chcą zamienić w skundloną, zbydlęconą i bezwolną masę.

 10. Wszystko to prawda ale niezależnie od wszystkiego atak na PiS w październiku będzie bardzo mocny, ze wszystkich stron przy użyciu bardzo ostrej amunicji i ABSOLUTNIE nie można go lekceważyć.

 11. Czy jest możliwy taki trik, że prezydenci miast z palety obywatelskiej, z miasta Łodzi, Poznania, Gdańska itp. startują sobie w wyborach na jesieni pełniąc normalnie funkcje prezydentów miast? Zdobywają np. mandat posła, rezygnują z niego i wchodzi na ich miejsce ktoś kolejny z listy palety? A oni są nadal prezydentami miast? Bo jeśli taki trik jest możliwy to ja dziekuję za taki system wyborczy!

 12. Jest taka opcja, ale może skończyć się niefajnie. Ze prezydenci na listach Polskiej Zjednoczonej Platformy Obywatelskiej dostaną dużo mniej głosów niz w wyborach samorządowych, co będzie problemem politycznym. A metka PO będzie się ciągnęła przez 3 lata. 

 13. jeszcze jest trochę czasu do wyborów - ale byłby numer, gdyby KO nie przekroczyła progu wyborczego!  Na razie idzie to w dobrym kierunku

 14. Zdanowska, Hartwich...

  Schetyna nie chce Mazguły na listach wyborczych KO. 
  Były wojskowy jest obrażony na lidera PO i ogłasza wojnę: Czym różni się on od „największego” prezesa?” 
  Były wojskowy uważa, że przez ostatnie 4 lata tak bardzo zasłużył się protestując przeciw PiS, że miejsce właściwie mu się należało.

  Zawiedzionych jest więcej. Romek Qń też liczył na załapanie się do Sejmu...

 15. Odnoszę wrażenie, że Grześ już sobie darował tę jesień. "Nadchodzi zima" i czas skonsolidować stado. Kierunek na przetrwanie? Przeczekanie? Plan z nadzieją na to, że Kaczyński nie jest wieczny a PIS kiedyś sam się zniszczy od środka a wtedy k... wa my? Chyba coś takiego zaczyna z tego wyzierać. I to nie jest może takie głupie. Chyba, że wzrost świadomości politycznej Polaków to tendencja stała a PIS się nie posypie.

 16. Strony