Prześlij dalej:

Jestem zupełnie spokojny o losy Polski, w odniesieniu do problemów, które sobie stworzyła „cywilizowana Europa”. W poczuciu bezpieczeństwa posunę się tak daleko, że nie uzależniam tego, co się w Polsce z „uchodźcami” stanie, od aktualnego układu politycznego. Nieistotne, która partia będzie rządzić, która zapłacze się w ławach opozycji. Polska z „uchodźcami” sobie poradzi w każdych warunkach, o ile wykluczymy działania wojenne. Poczekam, aż ucichnie echo, bo zakładam, że w tej chwili tysiące Czytelników puka się w czoło i z pełnym spokojem będę kontynuował wątek. Nie ma w mojej ocenie sytuacji, cienia kontrowersji, efekciarskiego poszukiwania oryginalności na siłę, jest tylko i włącznie podsumowanie czytelnych faktów.

Polska jest bezpieczna, ponieważ w tej sprawie, jak w mało której, Polacy są wyjątkowo zgodni. Śmiem twierdzić, że poziom zgody i determinacji jest tak duży, że w razie potrzeby Polak nie cierpiący PiS stanie obok Polka zakochanego w PiS i pogoni „uchodźców” tam, gdzie kozy pasą. Bogu dziękować pomimo licznych i skondensowanych wysiłków nie udało się Polkom wszczepić „kultury zachodu”. Wszystkie badania wskazują, że jesteśmy „homofobami” i nie akceptujemy „gejowskich małżeństw”, o adopcji dzieci nawet, co niektórzy lewicowi działacze nie chcą słyszeć. W Polsce ciągle panuje dyskryminacja płciowa, każdy szanujący się mężczyzna ustępuje kobiecie miejsca w tramwaju, przepuszcza kobietę w drzwiach. Nie ma większej dezaprobaty społecznej niż dla bandziorów stosujących przemoc fizyczną lub seksualną wobec kobiet i dzieci. W Polsce takie patologie uznawane są za grzechy śmiertelne i najczęstsza reakcja Polaków jest dość brutalna „powiesić bydlaka”.

Wydawałoby się, że zbiór powyższych przykładów, to jakieś naiwne i pełne frazesów dywagacje zwłaszcza, że łatwo odgadnąć do jakich wydarzeń staram się odnosić. Tak, robię wstęp do nie pierwszego i nie ostatniego zamachu, tym razem w Manchesterze i nie znajduję lepszego pocieszenia dla Polaków, niż to, co jest naszą odwieczną siłą. Polska tradycja i kultura, to nie zbiór frazesów i staromodnych nawyków, to jest potężna moc, która chroni nas przez barbarzyństwem. Polskie rozumienie wspólnoty, relacji międzyludzkich, kanonów kulturowych, jest barierą nie do pokonania, zarówno dla dziczy lewackiej, jak i islamskiej hordy. Europa te „frazesy” i ten „obciach” wyśmiała i dlatego teraz płacze, taka kolej rzeczy, która nas nie dotyczy. Gdyby Bóg chciał ukarać Polaków powrotem PO do władzy, co skutkowałoby sprowadzeniem do Polski „uchodźców”, pierwszy incydent z udziałem islamisty, który krzywdzi polską kobietę lub dziecko, zakończyłby się wyjściem milionów na ulice i nikt nie musiałby Nas autobusami zwozić.

Strony

46838 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

17 (liczba komentarzy)

 1. Pracownicy biuro poselskiego Prezesa Kaczyńskiego - przyszło pismo na email w sprawie wsparcia Aleppo. maleńkie symboliczne. Da się?

 2. ...

 3. Prezydent Kaczyński miał opory przeciwko pełnemu uzawodowieniu armii i moim zdaniem miał rację. 

  Pełne uzawodowienie jest sensowne, jeśli kraj jest bogaty, ma nowoczesny sprzęt i małe szanse na realny konflikt, wtedy taka armia jest cennym nabytkiem dla NATO.

  Natomiast my mieliśmy stary tani radziecki sprzęt i krótką kołderkę, więc pełne uzawodowienie daje nam zawodowych żołnierzy na radzieckim muzeum, bo pensje zawodowe przejadają modernizację. Tworzenie kolejnej zawodowej dywizji w takim stanie rzeczy nie ma sensu, lepiej postawić na szybką modernizację. Oczywiście powrót do poboru też jest bezsensowny.

  Uważam że nie da się szybko zrobić modernizacji z pełnym uzawodowieniem, tym bardziej jeszcze zwiększając liczbę wojsk lądowych do 100.000, co jest konieczne jeśli chccemy być przygotowani na zadania które stawiamy przed sobą. 

  Jedynym sensowynym rozwiązaniem jest postawienie na szybką i dobrą modernizację wojsk lądowych oraz przygotowanie bądź pododdziałów ochotniczych bądź włączenie ochotników do poddodziałów zawodowych, ale z głową. To muszą być ochotnicy którzy są naprawdę nieźle wyszkoleni, w momencie wejścia do pododdziału ochotnicznego bądź pododdziału zawodowego.

  Tylko 100.000 dobrze wyposażone wojska lądowe dają nam możliwosci operacyjne.

  Czy Kraba da się zmodernizować do używania amunicji strzelającej na 70 km? Bo to będzie niedługo standard.

 4. od półtora roku (jak wygrał PIS) apeluję:  powszechna Ochotnicza Armia Krajowa  (teraz jest to WOT) . Na początek kompania w każdej parafii. 250 tys. nie za kilkanaście ale za rok, Panie Maciarewicz

 5. Pracownicy biuro poselskiego Prezesa Kaczyńskiego - przyszło pismo na email w sprawie wsparcia Aleppo. maleńkie symboliczne. Da się?

 6. Piotrze czytasz w myślach większości Polaków...nie tylko w tej sprawie zresztą .Wszystkie byłe potęgi kolonialne Europy mają problem z biedą,bezrobociem albo z uchodźcami .Teraz "oddają " to co przez dłuuuugie lata brali .Jest jednak jakaś sprawiedliwość na tym świecie .Krzywda ludzka zawsze wraca do "autora".UE na siłę chce ,aby w Polsce też były takie problemy.....niedoczekanie wasze.

 7. Kimkolwiek On jest, Bóg z Wami. Udaję się zwiedzać Świat.

 8. Pojadę tam, gdzie mnie wysadzą.

 9. Kodziarze wyją z tęsknoty za muzułmanami z prostego powodu. Wiedzą, że oni rozwalą cały fundusz socjalny pisu, i dodatkowo narobią takiego chlewu, że naród znienawidzi pis.Jeśli już tu będą, to odpadnie problem wpuszczania czy nie wpuszczania jako argument wyborczy. Na ten temat wszystkie partie będą już mruczeć jednakowo niewyraźnie. Druga sprawa, to ciężki szmal jaki miały zarobić nomenklaturowe, pozarządowe, finansowane przez rząd fundacje na uchodźcach.

 10. chlor...

  Druga sprawa, to ciężki szmal jaki miały zarobić nomenklaturowe, pozarządowe, finansowane przez rząd fundacje na uchodźcach."

  To prawda! + ekstra szmal dla krukow-prawnikow, krukow-sedziow, pracownikow socjalnych, pracownikow wieziennictwa, policji, szkolnictwa, finansowki... itd.

  Na takich samych zasadach funkcjonuje akceptacja nielegalnej immigracji do Kanady, a szczegolnie do USA!

  Cala ta banda to akceptuje... a przyszedl Donald Trump i ten caly uklad pomalu ro*******la!

  Stad ten kwik!

  Podobnie jak w Polsce! Choc, w Polsce dochodzi jeszcze do tego aspekt ..."zewnetrzny", wszyscy wiemy o co chodzi.

  Pozdrawiam.

 11. Strony