Dzieciobójczyni Super Bohaterem Gazety Wyborczej, to nie przypadek to lewacka aksjologia

Prześlij dalej:

Pani, której nazwiska nie wymienię, bo mi szkoda klawiatury, została Super Bohaterem Gazety Wyborczej. Jaki heroiczny czyn popełniła? Uratowała swój komfort, zabijając własne dziecko. Nudne, tradycyjne wartości, które w normalnych czasach pozwalały uznawać za bohaterki matki chroniące dzieci własną piersią, stały się synonimem zacofania. Dziś bohaterstwo objawia się nie ochroną słabszych, ale zapewnieniem komfortu własnej dupie. Nic nie pomogą natychmiast zorganizowane przez Internet zwody, na najgłupszy tytuł roku i żadna z propozycji nie śmieszy, wszystkie przerażają. Nagroda dla Ojca Roku przyznana Mateuszowi Kijowskiemu, czy sędziemu Żurkowi wcale nie jest abstrakcją, to jedynie kwestia odpowiednio przygotowanej kampanii medialnej. Dotyczy to każdego innego przypadku nie mieszącego się w zdrowej głowie.

W lewackiej aksjologii wszystko jest oparte na dwóch filarach, pierwszy to nihilizm, drugi relatywizm. Jakakolwiek definicja najprostszych słów, w zderzeniu z lewacką aksjologią natychmiast staje się moralnym potworkiem. Ważmy złodzieja i oddajmy go do warsztatu lewicowych aksjologów. Jaki produkt nam wyjdzie po godzinie? Będzie to ofiara, ofiara nagonki, człowiek skrzywdzony, któremu brutalnie buciorami przeorano życie. Łzy Beaty Sawickiej, czy „samobójstwo” Barbary Blidy doskonale ilustrują takie właśnie produkty. Obróbka jest uniwersalna i cokolwiek się położy na obrabiarce wyjdzie z tego szlachetność, jak marzenie. Ukraińska cichodajka, puszczająca się na lewo i prawo, zostanie dziewicą orleańską, skrzywdzoną przez męskiego faszystę, który kusił niebogę reklamówką pieniędzy. Filantrop jeżdżący furą za ćwierć miliona złotych, wyjętych ze skarbonek dzieci, dostanie zbiorowe pozwolenie – a niech nawet kradnie, tyle dobrego przecież zrobił. Komunistyczny bandyta na wieki pozostanie wybitnym profesorem humanistą, światowej sławy naukowcem. Ofiary przez niego zamordowane, to bandyci z lasu. Idealnym obrońcą demokracji jest pułkownik SB, zamordystą prześladowany przez esbeka żołnierz AK.

Prawdę piszą kłamcy, kłamią oszołomy, przestępca jest sędzią, uczciwy przestępcą, przeszłość nie istnieje, liczy się tylko tu i teraz. Wszystko można kupić, niczemu nie warto się poświęcać. Donosiciel sprzedający kolegów za pieniądze ląduje na cokole bohatera ludu. Ludzie, których sprzedał to plujący jadem nienawiści frustraci. Obrzyganie katolików i polanie szambem, to święte prawo artysty do wyrażania swojej wrażliwości sprzeciwiającej się wszelkiej cenzurze. Krzyż przy drodze, to zamach na świeckość przestrzeni publicznej. Mógłbym tę litanię ciągnąć bez końca, ale jaki w tym sens, dość powiedzieć, że nie ma tu żadnego przypadku. Całkowite odwrócenie pojąć i wartości jest zarówno istotą, jak i celem lewackiej socjologii. Uprzedzam też optymistów, którzy twierdzą, że to się nie może udać, bo człowiek ma naturalne hamulce. Obrócę ten optymistyczny wniosek w drugą stronę i powiem, że to się niestety nie może nie udać, a hamulce już nie jeden raz puściły.

Strony

29300 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

11 (liczba komentarzy)

 1. nawet piosenkę o tym już ułozono

  https://www.you...

 2. jeden z najlepszych felietonów MK.

   

 3. avatar

  a'propos

  oklaski na stojąco..tekst i przesłanie felietonu 100%...gospodarz mógłby stanąć obok mnie następnym razem gdy będziemy organizować i ochraniać następny protest pro-live razem z fundacją pro-prawo do życia przed którąś z dolnośląskich mordowni dzieci nienarodzonych..(do publicznego odmówienia rożańca włącznie)..

  jak mawia red.Żebrowski i paru innych gigantów intelektu..najstraszliwszym w skutkach powstaniem w najnowszych dziejach RP jest...powstanie GW (gazowni)...

  znów puszczę wodze fantazji..co by było gdyby rząd w 3 dni (NAJPÓZNIEJ!!) posunięciem podobnym do premiera Orbana..(a także i pułkownika Putina!sic..) zdecydował się na wyłączenie prądu w tej redakcji..długo tak dalej być nie może..(znowu sie powtarzam)..ale panowie z pisu..są PO prostu grzeczni i uprzejmi..a z tego tak naprawdę nic nie wynika...

  może jak już nie wyłączeniem prądu..to setkami pozwów około-smoleńskich..m.in..choćli tylko 1sze z "brzegu" --> za wiadra POmyj kubliko-POdobnych można by było ich już dawno zaorać..do dziś ślad by nie został..żylibyśmy wszyscy w zupełnie innej Polsce!...

   

 4. Terlikowski jest dziwny, wystawili go z liceum drzwiami i płacze na wycieraczce zamiast zrobić na dziedzińcu liceum rekolekcje z fajnymi laskami. Wyrzucają drzwiami to wchodzimy oknem, i tyle. 

  Jeśli Niemcy chcą ukarać wyszechrad i Austrię za nieprzyjmowanie kontyngentów uchodźców, to pierwsze co nasuwa się to zrobić w ciągu 3 miesięcy 3 spotkania Polski Węgier Słowacji i Austrii, z tematami no współpraca w sprawie uchodżcow gospodarczej a  szczególnie militarnej. Myśl3 że Berlin zrozumie przesłanie.

 5. avatar

  red terlikowski to nawiedzony neon..(nowa ewangelizacja;nowe spojrzenie KK na świat i t.p....no i..robi za autorytet w jedynej;prawdziwej gazecie zwanej polską)

  co do niemczarni...przeszkodą są nasze "relacje" z Moskwą..i nasi "najwięksi" sojusznicy....

 6. Zaczekajmy cierpliwie.
  A w końcu
  ktoś nam powie,
  Gdzie trzeba szukać rozumu
  Jak świat się postawi na głowie...

  Gramsci zauważył, że język jest bardzo ważny. Myślimy za pomocą słów.

  A zatem - żeby zmienić sposób myślenia, wystarczy zmienić sposób rozumienia słów. A to doprowadzi do zmiany rzeczywistości, która będzie inaczej rozumiana, inaczej postrzegana.

  Stąd się bierze nie tylko łatwizna, lecz także przedefiniowanie pojęć. (Nie tylko dobro czy zło... itd... nie tylko eufemizmy w rodzaju "eutanazja" czy "aborcja" - to sięga podstawowych pojęć takich jak rodzina, matka, ojciec...).

 7. Ostatnim zdaniem dał Pan przykład "niebezpiecznej radykalizacji" (że aż miło było przeczytać). Przy okazji, z niedawnego artykułu A.Potockiego utkwiło mi takie zdanie "Po zakończeniu wojny domowej frankiści dokonali 100 000 egzekucji republikanów." http://wpolityce.pl/historia/333373-no-passaran-han-pasado-rocznica-zajecia-madrytu-przez-wojska-gen-francisco-franco

 8. avatar

  Wczoraj oglądałem drugi sezon Mr Robot. Była tam taka scena, w której jedna bohaterka opowiada drugiej pewną anegdotę. Szło to mniej więcej tak:

  Do kobiety w barze przysiada się mężczyzna. Flirtuje z nią, ona mówi, że się z nim nie prześpi. On na to: "A jeśli dam ci milion"? Dziewczyna nigdy tyle nie miała, więc się zaczyna poważnie zastanawiać. Facet zmienia nagle zdanie i mówi: "A jeśli dam ci dolara"? Dziewczyna patrzy się na niego zdegustowana: "Za jaką kobietę mnie uważasz"? On na to: "To już ustalone, teraz negocjujemy".

   

 9. "Gdy feministka popierająca mordowanie dzieci (aborcję), zaczyna mówić o ochronie zwierząt i wrażliwości, możesz z czystym sumieniem jebnąć ją w ryj"

 10. avatar

  Oczywiste, że każda kobieta która czytuje Gazetę Wyborczą   winna być zobowiązana do dokonania aborcji gdy wpadnie w ciążę. 

  Moralnie zobowiązana, zobowiązanie prawne to imo pewna przesada.

   

 11. Strony