Dzień Niepodległości jak marzenie! Polska dla Polaków!

Prześlij dalej:

Na ile wycenilibyście Szanowni Rodacy ten obraz? Ja bez kozery daję milion słów! Wszystko w tej kompozycji jest idealne w proporcjach, godne, prawe i sprawiedliwe. Młode pokolenie Polaków, po 50 latach komuny i 25 latach zaprzaństwa przyklęknęło przy pokoleniu Polaków, które dało nam ten dzień. Uroczystość w Pałacu Prezydenckim bije po oczach tak dosadną symboliką, że kto ma się popłakać, ten płacze, kto palić ze wstydu i strachem bełkotać, ten się pali i bełkocze. To pożądane i wyczekiwane piękno było początkiem dalszych cudów. Kwiaty pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego, a potem Apel Poległych na Placu Piłsudskiego. Pierwszy raz od wieków nikogo nie zabrakło. Powstańcy wszystkich Powstań, Żołnierze Niezłomni, ofiary stalinowskiego PRL-u. Prezydent Andrzej Duda przywoływał wszystkich i wszyscy stanęli obok polskich żołnierzy. W tle z zagryzionymi wargami i wytrzeszczonymi oczami jak kołki w płocie tkwili miłośnicy „tenkraju” i ledwie utrzymywali pion. Tak ma wyglądać polskie święto, margines na marginesie Polacy w Polsce. W szczegóły wchodzić nie zmierzam, krótko wyłożę ideę. Hańbą, hańbą i jeszcze raz hańbą jest to, że blisko wiek sowieccy generałowie i pokolenia esbeków uchodziły za elity Polski, jednocześnie prawdziwych bohaterów i elitę mieszano z błotem, nazywano bandytami i nazistami. Nie obecny stan rzeczy jest przerażający, totalitarny i szowinistyczny, ale poprzednie zwyrodnienie. W haśle Polska dla Polaków zawiera się esencja normalności, którą stłamszono etykietami szaleństwa i nacjonalizmu. Tymczasem chodzi wyłącznie i aż o to, aby Polak w Polsce decydował o sobie, bez żadnych kompleksów, dyscypliny wewnętrznej i zewnętrznej.

Polskie sprawy trzeba porządkować możliwie najszerszym frontem, na szpicy powinni stanąć najlepsi z najlepszych i pociągnąć za sobą resztę. Bez terapii szokowej stracimy kolejne dekady na rozmywanie oczywistości i relatywizowanie wartości. Dziś zmian boja się trzy grupy. Po pierwsze stara zgnilizna żyjąca ze złodziejstwa i zaprzaństwa, która do niedawna była panem i władcą sytuacji. Po drugie wszelkiego autoramentu koniunkturaliści, karierowicze, tanie i droższe panienki gotowe sprzedać się za pieniądze i sławę. I w końcu trzecia grupa, pogubieni w permanentnej propagandzie i pedagogice wstydu Polacy. Jedynie tym ostatnim nie wolno robić krzywdy, tutaj trzeba cierpliwości i empatii oraz czasu, aby zahukani zrozumieli, że czas powstać z klęczek i pewnie stanąć na nogach. Starą zgniliznę wyciąć w pień, każdy chirurg to powie, najmniejszej litości, oni mają czuć, że nic nie znaczą i do niczego się nadają. Jeśli się, któryś karierowicz rzetelnie i prawdziwie nawróci, ode mnie ma wybaczone, bo sam błądziłem, chociaż z głupoty nie dla mamony. Polska dla Polaków! Daleko mi do tradycji narodowej, nigdy specjalnie się nie ekscytowałem Dmowskim, a współczesne ruchy narodowe w mojej ocenie są najłagodniej mówiąc niedojrzałe. Żaden ze mnie żarliwy katolik, od ćwierćwiecza żyje w grzechu ateizmu, ale nie boję się Polski narodowej i Polski katolickiej. Polskę narodową i katolicką znam od zarania i taka Polska nie sadzała ludzi na nogach od stołka, nie strzelała Naganem w potylicę, nie mordowała studentów, robotników i licealistów.

Strony

49184 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

56 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  wybacz Matko Kurko, ale masz dwie kobity w domu więc mam nadzieję, że zrozumiesz:

    wywołal u mnie placz wzruszenia.

  Tylko tyle i aż tyle.
   

 2. ....ja już ten obraz zraszałam dzisiaj łzami kilka razy.... 
  Dzięki Matko Kurko, wpisałeś się idealnie w mój dzisiejszy nastrój :) 

 3. To słynne zdjęcie, na którym Pan Prezydent prawie przyklęka, aby ucałować rączkę tej małej damy w różowym płaszczyku...
  A teraz to...
  To nie jest wystudiowane, opracowane przez specjalistów od PR i HR. To jest szczere, spontaniczne - i przejmująco prawdziwe.

  Jak tu się nie wzruszyć?

  Mnie się udziela, jak widzę łzy mojego Ojca... A dziś łzy popłynęły, obficie: przemówienie Prezydenta, pieśni patriotyczne, marsz, ludzka rzeka płynąca ulicami polskich miast, flagi - i hasła "Bóg, Honor i Ojczyzna"...

  I wiecie co powiedział?

  "A jednak doczekałem...
  ...pożegnałem wolną Polskę w 1939, miałem wtedy 14 lat... mój Boże..."

  I jak tu się nie popłakać?

  Do tej pory słyszałam co najwyżej westchnienia, że to nie jest ta Polska, o którą walczył...

 4. avatar

  pewnie, że pamiętam zdjęcie z mala dziewczynką :):) :)

  Pozdrawiam Cię serdecznie

  Ps. I pozdrów  Tatę. Zawsze ze wzuszeniem o Nim czytam.

 5. No juz przestan... Wandziu Kapica!
  Ciagle sie trzese z radosci...i chociaz jestem "twardzielem", to lezka zakrecila mi sie w oku!

  Pozdrawiam Pania i Wielce Szanownego Ojca - Janusz z Toronto.

 6. Seniorowi pozdrowienia przekażę.
  Jeszcze z nim dziś nie rozmawiałam, ciekawa jestem co powie po pierwszym posiedzeniu Sejmu.

 7. avatar

  .."tanie i drozsze panienki gotowe sprzedac sie za pieniadze i slawe"...
  w przypadku bylych;prezydenta;premiera;bylych ministrow..etc..etc..terazniejszych ekspertow smolenskich;komentatorow;socjologow i dziennikarzy...co ONI oddali..serce??duszę??a czy JE kiedykolwiek MIELI???jeden obraz wart tysiaca slow...schodzacy juz w kraine cieni general GRYF.. I niedobitki z rady ministrow "PO-przedniego".."żondu"....coraz bardziej zaczynam wierzyc ze to co PAD powiedzial po apelu w przemowieniu to sie naprawde ZIŚCI...gębulka doktorowej1metrodszpadla w tym momencie bezcenna..
  wiadomosc tygodnia..ANTONI wszystko PO-zamiata...
  p.s.
  mam NIEUSTAJĄCEGO "GULA"...w gardle...

 8. Nie wiem czemu, wydawało mi się, że wzruszenie jest w dzisiejszym dniu domeną pań takich jak ja -  i staruszków, takich jak mój Senior.
  :)

 9. avatar

  FACECI NIE PŁACZĄ...!!!???..............to bzdura... :-))

 10. ...jak się zadraśnie albo ktoś mu coś powie do słuchu, albo samochód mu się zarysuje. Opłakiwać zmarłych czy płakać ze wzruszenia to zupełnie co innego. Niestety, panowie zakodowali sobie, że nie płakać o byle co znaczy nie płakać w ogóle. A to zupełnie nie tak. Rycerze w średniowiecznych poematach opłakiwali poległych towarzyszy, płakali greccy herosi w eposach, wielcy biblijni mężowie takoż. Dlaczego współczesnym nie wolno?

 11. tylko zaprzedali i serce i dusze...

  Chcialbym zeby ten dzien trwal tydzien albo i dwa!

  A od NORMALNOSCI bijacej z tej fotografii (wszystkie sprawy na swoim miejscu poukladane wg ich naturalnego porzadku rzeczy) az kreci mi sie w glowie.

  11 11 2015 - zapamietajmy te date!

 12. Tutaj jest video, naprawdę wzruszające:

 13. dla takich jak ja ofiar tableta (tudzież smartfona), które zamiast wideo mają w tym miejscu pustą białą przestrzeń... 

 14. Juz zostałam "ubiegnięta" w podaniu linku, więc tylko napiszę, że dzięki Tobie dowiedziałam się, że oprócz filmu trzeba też wklejać link. To ważna informacja.
  Wlasnie sprawdziłam na tablecie: rzeczywiscie jest puste miejsce.

 15. Mnie ścisnęło w gardle po słowach Jana Pawła II przytoczonych z taką samą mocą, jak zostały wypowiedziane wtedy, i na tym samym placu.

 16. Wszystko by było pięknie ale ile osób zobaczy ten obraz? Garstka osób przeglądających media nie powiązane z postkomuną i jej otoczką, z Niemcami czy Rosjanami. Przeciętny Polak wejdzie na dojczeria peel czy inne onety, posłucha radia bzdet (bo ma ostatnio najsilniejszy po Radiu Maryja sygnał w Polsce) czy obejrzy tefaueny i cóż tam ujrzy? Wykrzywione w złym grymasie twarze ludzi PiSu lub inych nie powiązanych z "czerwono różowym salonem". Propagandowe tytuły stawiającej PiS w najgorszym świetle.Felietony, których autorzy piszą, że oni są niezależni, ze tak naprawdę PO nie lubią ale ten PiS to taki żły, a PO sensownie rządziło. Że marsz niepodległości przebiegł dziś bez zakłóceń ale zdarzyły się incydenty. Że ten zły Duda to straszył premier Kopacz mówiąc jej coś na ucho i to dziś choc mógł wcześniej złoczyńca.
  Tego dowie się dziś czy jutro przeciętny Polak.
  Nawet media lokalne dalej dizałają w interesie sytemu postkomuny. Sam fotografuję m.in. takie uroczystości jak dziś. Co zaobserwowałem "od zaplecza"? Kamerzytsa powiązanej z jedynie słuszną stacją tv celowo odkładał kamerę gdy kwiaty pod tablicą Piłsudskiego składali ludzie "nie kochający" rządu ludowego premier Kopacz i Słońca Peru.

 17. TYLKO WIELKA POLSKA!

  I potem dostała lajki od kilku znajomych w tym samym wieku ... Inne dzieci podawały sobie patriotyczne grafiki.

  Idzie nowe, idzie głęboko spodem...

 18. Fiziu, ja widzę, że nowe nie tylko idzie, ale wręcz biegnie!
  Mój osiemnastoletni siostrzeniec ze swoją dziewczyną biegają na marsze i demonstracje jako sympatycy ONR-u. Rodzice tegoż - platfusy, od niedawna "nawróceni" na PiS.

 19. wbrew pozorom nie tylko emocje. To konieczność spowodowana położeniem geograficznym. Bo słaba Polska, to prędzej czy później, żadna Polska, a co najwyżej, kształt na mapie.

 20. Dziękuję za piękny i mądry artykuł. W tym pięknym dniu.

 21. to było więcej ludzi niż na ważnym meczu kadry na Stadionie Narodowym, Pierwszy raz pomaszerowałem i zobacztłem niesamowitą ilość młodych ludzi z flagami, całe rodziny - ojciec , matka synek mały i jeszce młodsza córeczka - to robiło ogromne wrażenie a policja ukryta pod mostem robiła za "bezrobotnych".

 22. Przepraszam, wiem, że nie pasuje do patosu i tematu, ale nie mogłem sie powstrzymać. Wszedłem na gazeta.pl, a tam w rubryce bodajże kobieta, link do tego "artykułu":

  http://foch.pl/...

  Nie wiem, czy w życiu czytałem cos bardziej żenującego. Często czytam niemiecką prasę i wyborcza jest tam powoływanana jako źródło informacji. Niekiedy jest nazywana najpoważniejszym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce.

 23. Popraw tylko jedno : ostatni akapit, druga linijka - zamiast "przewracanie" ma być "przywracanie".

 24. Pięknie ten dzień się zakończył .A jak przebiegał to zależy kto co i w jakiej TV zobaczył.
  Od poniedziałku rząd PISu powinien działać w kierunku REWOLUCJI w mediach .Bez tego ta trzecia
  grupa o której pisał MK nigdy nie ZASKOCZY .
  A  ciekawy jestem CO powiedział PAD    P EK.

 25. Ten piękny gest Prezydenta przypomniał mi, że w 1919 roku wszyscy żyjący jeszcze Powstańcy Styczniowi dostali specjalne mundury Wojska Polskiego i stopnie oficerskie. Zapraszano ich na uroczystości państwowe, dostali zabezpieczenie finansowe na życie. Wszyscy Polacy ze służb mundurowych mieli obowiązek im salutować, a chłopców uczono, aby - mijając ich na ulicy - zdejmowali czapki z głów.

  Kochani, GODNA, PEŁNA HONORU POLSKA WŁAŚNIE WRÓCIŁA!! DEO GRATIAS!

 26. A na mojej ulicy, od rana ,moja biało-czerwona powiewa samotnie...dużo pracy jeszcze przed nami...

 27. Strony