Dziś wstępniak Michnika jest mniej warty niż felieton Matki Kurki

Prześlij dalej:

Pięknych dożyłem czasów i z tej radości pozwalam sobie na większą dawkę rozrywki, zaczynając od tytułu, w którym dowcip wcale nie polega na megalomanii, ale na fakcie. Na przełomie lat 90-tych, gdy za pieniądze peerelowskich komitetów centralnych powstała redakcja Nowej Trybuny Ludu (GW), potem dofinansowana kredytem nowojorskiej żydokomuny, nie wstępniak, ale każde słowo Michnika miało swoją materialną wartość. Jąkający się żydowski komunista dysponując monopolem w postaci Gazety Wyborczej, którą po prostu i bezczelnie nazywał gazetą, był w stanie zmieniać wyniki wyborów i decydować o miliardach złotych przetransferowanych na odpowiednia konta. Nie wiem, czy sam Stefan Banach, legendarny lwowski matematyk, byłby w stanie policzyć ile ten wrogi Polsce Żyd wyrządził szkód przełożonych na złotówki, bo moralnych krzywd porachować się nie da. W każdym razie każda większa patologia odnosząca się do życia gospodarczego, politycznego, kulturalnego, społecznego, która dotknęła Polskę jest dziełem Michnika i marginesu społecznego, jaki wokół siebie skupił. Zatrzymam się na chwilę przy wspomnianym marginesie, dla niepoznaki nazywanym elitą. Gazeta Wyborcza zbudowała coś w rodzaju egzekutywy albo synodu, zapraszając do składu wszelkiej maści pseudo intelektualistów, artystów, literatów i nawet księży. Ta ekipa zażerając się koszernym kawiorem i popijając Cymes z musztardówek, przez 25 lat prała mózgi gojom swoimi klezmerskim refrenami: „zaciskajcie pasa”, „wstydźcie się polska dzicz, patrzcie na zachód”, „wszystko co nasze, tyle warte ile warte, kto da więcej temu sprzedać”. W państwie moich marzeń Adam Michnik z całą czerwoną gminą stanąłby pod murem jak Nicolae Ceaușescu, a ja bez najmniejszych odruchów litości i wyrzutów sumienia chętnie pociągnąłbym za spust. Nie wszystkie marzenia się spełniają, potrafię się jednak cieszyć tym, co mam i dziś cieszy mnie, że wstępniak Adama Michnika jest mniej warty niż felieton Matki Kurki.

Strony

35272 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

25 (liczba komentarzy)

 1. Wstepniak Michnika zawsze był mniej warty od Twojego felietonu , ale za ten tekst spodziewaj się pozwu sądowego od  Michnika.

 2. Nie możemy się już doczekać :)

  Proces z Owsiakiem to było coś, ale Michnix przerabiany na mielone w sądzie - warto by dożyć.

 3. avatar

  a ja zamykam czasami oczy i widze...widze dziesiatki..setki wokand wypelnionych nazwiskami..cytatami..opisami zdarzen medialnch ktore nigdy nie mialy miejsca badz tez ostaly stworzone przez "ludzi wladzy i mediów"...bez masowych procesow o odszkodowania za wszytsko co kiedykolwiek zostalo wypowiedziane o "kublikowych dylematach dotyczacych pilotażu tu154m..."równiez za te tvn-owskie "jak nie wyladuje to mnie zabiją"....etc..etc...etc..przez te ostatnie straszne 5 lat mozna by juz bylo dawno zrobic z nimi porzadek..i pojsc na "zywioł"..i zaczac pozywac o wszystko co kiedykolwiek zostalo napisane i powiedziane..i zarzadac odszkodowania zaKAŻDE SLOWO!!!ZA KAZDE SLOWO!!!PODKRESLAM!! w kwocie miliona zlotych lub euro---->wg uznania..nie wiem..czy komukolwiek podobala by sie medialna "ksywka"--->"czlowiek milion euro".(parafrazujac slawku-zegarku)..ale...wystarczy wziasc przyklad z ANTONIEGO i z jego żelaznej konsekwencji...taaaaaaaa...byleby tylko ludziska chcialy...juz by dawno niczego nie bylo jak mawial nieoceniony pan Kononowicz..
  .ktos jest mi w stanie wytlumaczyc dlaczego chocby i JK..nie zdecydowal sie nigdy na proces...za wszystko co przeciwko sobie uslyszal na łamach i antenach tych gadzinówek..
  p.s.
  ktos jest mi w stanie wytlumaczyc dlaczego nikt nie ruszyl z lawina procesow o znieslawienie w stosunku do tych gadzinowek..(choby i tvn-u)..gdy byl w skrajnej zapasci finanswej...czy nie mozna bylo nie dopuscic do wykupienia tego scierwa prez amerykanców..??gdyby do przetargu ni doszlo...powietrze mielibysmy czystsze...bo linia "redakcyjna"..nie zmieni sie nigdy....

 4. Pani, ludzie nie mają chleba
  Niech jedzą ciastka
  Ludzie szeroko pojętej władzy tak się właśnie zachowują.

  Na Michnika i jego kamarylę najlepiej zajrzeć do tego fragmentu książki: http://pulldrag...

  Wszystkim, również Gospodarzowi polecam zapoznanie się z tym materiałem:

  Od 1:10:20 do 1:15:08 (można też kawałek dalej)
   

  O co mi chodzi.

  Śpiewak mówi, że Lis to antysemita i prawdopodobnie wystąpienie Lisa było wstępem - przygrywką do dalszej eskalacji w tym kierunku.
  Ale Śpiewak to zablokował - jednym artykulikiem de facto.

  Potem dzwoni do Śpiewaka ambasador USA i de facto wpierdala się w sprawy, które w ogóle go nie powinny interesować - w wewnętrzne rozgrywki w Polsce.
   

  Pytania:

  Jaka była treść szyfrogramu, który przyszedł do ambasadora, że ten zrobił to co zrobił

  Kto pierwotnie był autorem tego szyfrogramu, tzn kto spowodował, że departament stanu zareagował na wystąpienie Śpiewaka.

  Jakie przełożenie i gdzie ma Śpiewak, że jego wystąpienie tak zadziałało.

 5. avatar

  do solidnego wgryzienia metodą kornika :)^:)

 6. Ale, żeby chociaż zastosowano taką regułę „wszystko co nasze, tyle warte ile warte, kto da więcej temu sprzedać”. 
  Geniusz polskiej ekonomii, aktywny członek  PZPR-owskiego reżymu, obecnie specjalista od pisowskiego, wmówił Polakom, że najlepiej sprzedać wszystko co nasze za 1 (jedną) złotówkę.
  A głupia gawiedź modliła się do niego jak do Boga. Do dziś spotykam się z niegłupimi na oko ludźmi, którzy z nabożeństwem odnoszą się do jego chorych pomysłów. Owszem, zdusił inflację, ale do jasnej... jakim kosztem? On powinien być u nas persona non grata. Dziwi mnie, dlaczego do dziś nie ma porządnych analiz ekonomistów o tej chorej transformacji.
  Jedyne co czytałem na ten temat to teksty prof. Kieżuna, oczywiście już skompromitowanego.      

 7. Da Bóg, że i temu panu podziękujemy tak, jak sobie na to zasłużył. Za Smoleńsk musi stanąć przed sądem, nie może być tak, że szczujnia, która wyprodukowała kłótnię na lotnisku, presję na pilotów... szkoda wyliczać, kto ma wiedzieć ten wie, no więc nie może być tak, żeby uszło mu to płazem.
  Odnośnie dziennikarstwa. Warsztat to podstawa. Druga sprawa to styl, musi być unikalny, tak żeby można było po przeczytaniu fragmentu poznać kto pisze. Średnio rozgarnięty słuchacz nie ma kłopotów z odróżnieniem Janis Joplin od Adelle, powyższe dotyczy też pisania.

 8. Ktoś na FB powinien załozyć wydarzenie pt.  Domagamy się prawa do Eutanazji...Odłączmy Agorze respirator i kroplówkę z publicznym szmalem. ;-)

 9. O Michniku można zdecydowanie powiedzieć to samo, co o Niesiołowskim wyrerczał Tusk: "To nasz bohater".
  Obaj "ich bohaterowie" posiadają podobne zasługi w doprowadzeniu Polski do stanu, w jakim się kraj dziś znajduje.Każdy z nich robił to w swoim własnym stylu, na miarę własnych możliwości.
  Moim zdaniem GW- dzinówka różni się nieco od Trybuny Ludu. Choćby tym, że korzysta z gadzinowego funduszu i istnieje głównie dzięki fundatorowi.

 10. narobi klangoru i otoczony wytworzoną legendą prześladowanego w Polsce Żyda uda się na emigrację, może nawet niedaleko, do braciszka. A tak na marginesie, to w dniu, w którym zamkną tą gadzinówkę urządzę imprezę - będę sobie pił (chyba do upadłego) i śpiewał radosne piosenki.

 11. „Byłem w niedzielę na obiedzie w Maisons-Laffitte. I spotkałem tam jednego z bohaterów polskiej kontestacji, niejakiego Michnika. Dosyć mnie zirytował, choć nie potrafię wyłożyć pokrótce, czym właściwie. Bezpośrednio tym, że perorował jak młody goszysta na Zachodzie przeciwko <zasranym antykomunistom> , którzy poza tym nic nie robią, gdy tymczasem byli stalinowcy itp. narażają się, siedzą po więzieniach etc. [ chodziło o Kuronia etc. , a także Kołakowskiego]. Zaczyna się już ustalać moda na nawrócenia, podczas gdy ludzie, którzy zawsze wiedzieli jak się sprawy mają, ale nie wychylali się zanadto spektakularnie, schodzą do roli, która na Zachodzie przysługuje burżujom, reakcjonistom etc. Sekundował temu Giedroyć z miną pełną zrozumienia i wyrozumienia, czym mnie też zirytował. Kult aktywizmu, „letni będą wypluci” itd. Właściwie zaczęło się od tego, że rozmowa zeszła na Kisiela, o którym powiedziałem, że właściwie reprezentuje najpoważniejszy autorytet, jako że nigdy się nie zbłaźnił „wiarą” - na co tamci zaczęli właściwie mieć pretensje do niego, że nie siedzi, nie prowadzi komitetu robotniczego itd.”. ( Z listu Skalmowskiego do Mrożka 1977 r )                                                                                                                                                                "Mrożek Skalmowski Listy 1970-2003"

 12. Gdy się rozejrzeć wokół
  przychodzi ochota
  Za Kisielem powtórzyć
  te pamiętne słowa:

  "...że naprawdę,
  chyba uczciwość - to głupota,
  a dobra pamięć - choroba umysłowa..."

   

 13. ...

 14. Jakiś czas temu:

  http://fraszki-...

  :)

 15. w ubiegłym stuleciu ...

  Jakie piękne fraszki :)
  Dziecko wewnętrzne, wychowane na Pietrzaku potrzebowało tego jak, nie przymierzając, kania dżdżu ...
  Kania ... hm ....

 16. Fraszki & ulotki
  w skrócie "Fiu, fiu, fiu"

  Strasznie smutno dokoła. To dlatego.

  Zaglądajcie. Ulotki są rozrzucane praktycznie codziennie.
  Przed chwilą wstawiłam o odszkodowaniach za Kiejkuty.
  Jakoś w ferworze przedwyborczym przemknęły się prawie niezauważone.
  W "GW" pisali o tym we wczorajszym wydaniu.

  Termin zapłaty upłynął dzisiaj.

 17. Adaś straszący przejeciem władzy przez ludzi nieodpowiedzialnych brzmi jak późny towarzysz Gomułka. 

 18. http://yarrok.blogspot.com/2015/05/duda-wygra-okadka-jutrzejszej-gw.html

  Genialna wizja okładki "GW" - w przeddzień ukazania się wstępniaka.

 19. Leży na dechach Bronek Gajowy, Jeszcze nie wierzy, że już ma z głowy, Pałac, zaszczyty, hołdów naręcza, życzliwe media, nawet Nałęcza,
  I choćby przyszło 5-ciu Michników, 10—ciu Lisów i Olejników, Oraz dywizja wprost z WSI, Nic nie poradzi, klęska u drzwi.
  Publika woła, niech się nie męczy, Niech ktoś przytomny rzuci mu ręcznik, Niechaj wyjeżdża do Ruskiej Budy, Koniec obciachu, my chcemy Dudy.
  Bo nawet w gęstwie dębów i buków, Goni go echo, Kukiz a kuku!
  ---------------------------------
  Tyle poezji, teraz do pracy:

  http://krucjata...

 20. Jakieś dwa lata temu jadłem z moją Panią obiadek w knajpce w Gdyni koło Klifu, a tu przychodzi "Adaś" z jakąś babą i siadają dwa stoliki dalej. Cały czas myślałem, żeby wstać i mu przy ludziach powiedzieć co o nim myślę, ale przyznaję, nie zdobyłem się na to. Po części dlatego żeby awanturą nie psuć nam miłego wieczoru, ale jakbym był sam to też nie wiem czy bym to zrobił.
  I teraz pointa: jakbyśmy się nie krygowali i każdy wykorzystywał okazję, żeby takim szkodnikom w publicznych miejscach mówił co o nich sądzi, może byłoby inaczej. W normalnych krajach, obowiązki głosu ludu przejmują media i to pod ich naciskiem i ze strachu przed nimi politycy czasem się zastanowią nad swoim postępowaniem. A u nas?
  Kelnerzy mają fajnie, bo mogą przynajmniej napluć takiemu do zupy ;) Może założyć event dla kelnerów na Facebooku pt. "napluj Michnikowi do talerza"? :)))

 21. Bardzo mało osób wypowiedziało się dziś o http://pressman...
  gdzie wyreaźnie zaznaczona jest różnica między nędznej wartości wstępniakiem Michnika a pierwszym lepszym felietonem Piotra Wielguckiego, z wyróżnieniem określenia "lepszym" w każdym możliwym przypadku, każdego felietonu MK.
  Mało tego, http://pressman... prezentuje nagość Michnika w całej okazałości tego brzydkiego, przepalonego cielska, obutego w klapki.
  Toć Michnik, szerzej znany pod ksywą nadredaktor, jest szczotką prowadzącą całą orkiestrę złożoną z Lisów, Olejnikgówien, Sobie niowskich, Stasisińskich i innych instrumentów medialnej PrOpagandy.
  Kto ma oczy niech czyta.

 22. avatar

  Cytat z Lewisa Carrolla, wcale nie taki dziecinny :
  „Trzeba bardzo szybko biec, aby zostać w tym samym miejscu”,
  „Co w takim razie trzeba zrobić, aby się gdzieś dostać?”,
  „trzeba biec dwa razy szybciej”. 

  Wygląda na to, że Pan jest tym, który biegnie dwa razy szybciej.

 23. Prezydent, czy może jego żona, osoba która powinna znać najlepiej PBK powiedziała "wierzę, że cechy mojego męża, który jest człowiekiem przewidywalnym .... pomogą mu" sięgnąć po zwycięstwo. To tylko fragment wyłowiony z wywiadu dla reżimowej TV http://dziendob...
  Czy aby na pewno jest jak to przedstawione zostało? Jeśli tak to kłóci się jego praca z kampanią, jego zachowanie z chęcią pokazania nowego oblicza. Wszystko nastawione na reelekcję i kolejne pięciolecie opływania w luksusy i szkodliwej działalności dla Polski i Polaków.

 24. Nie oddać Polski gówniarzom...   

   

  Mówiąc między nami...

  "Nagroda za odważne myślenie"
  A tak tam trzęśli portkami... 
   

  http://fraszki-...

 25. Strony