Durczok już jest skończony, Owsiak będzie dokończony!

Prześlij dalej:

Stara śpiewka i stary refren: „gdzie są dowody, to pomówienia i hejterstwo”, tym razem nie przyniosły żadnego rezultatu. Nietykalny Kamil Durczok skończył marnie, co zresztą zapowiadałem kilkanaście dni temu. W przepowiedniach nie jestem najlepszy, zwykle nie trafiam, ale to nie było przepowiadanie, tylko zapowiadanie. Identycznie rzecz się ma z Jerzym Owsiakiem, którego manipulacje, kreatywna księgowość zwykłe kłamstwa dające się zweryfikować w ciągu kilku minut, dobiegają końca. Za dobrych czasów Owsiak zrobiłby awanturę we wszystkich możliwych miejscach, gdyby na konferencji prasowej poświęconej ogłoszeniu wyników Finału WOŚP po pierwsze zabrakło telewizji i mediów, po drugie, gdyby transmisja nie szła na żywo. W ostatnią niedzielę Owsiak z ekipą podwinęli po cichutku ogonki i wyjechali na wieś, gdzie do własnej kamery nakłamali, podając wynik zbiórki zbudowany na kosztach i kasie sponsorów z przeznaczeniem na imprezy nie mające nic wspólnego z Finałem. Panika i kompromitacja tak olbrzymia, że wybór miejsca okazał się dodatkową komedią. Ekipa WOŚP ogłosiła „rekord” w remizie na wsi, gdzie Sztab WOŚP Orneta w 2014 r. zebrał 13.191,59 zł, a w 2015 r. 11 475,75 zł. Taka sytuacja, zwana WTOPĄ. Durczok uciekł do szpitala, żeby wziąć na litość. Owsiak musi uciekać przed mediami i robić idiotyczne ustawki, w kilka dni po „konferencji prasowej”, bo pan „Jurek” boi się najprostszych pytań. Pośród morza głupot wypowiedzianych przez „dyrygenta orkiestry”, w ostatnim czasie pojawił się ocean. Oto pan prezes twierdzi, że istnieje 1700 tajemniczych sztabów, których dane są w posiadaniu tylko i wyłącznie fundacji WOŚP. Przypomnę, że to już 147 wersja, jeśli chodzi o kwestię zbiórki publicznej i oczywiście Owsiak łże w żywe oczy z bardzo prostego powodu. Kasa zebrana przez sztaby jest do policzenia, co więcej WOŚP musiała policzyć, co do złotówki i zatwierdzić każdemu sztabowi sprawozdania.

Strony

53992 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. Pierwszym krajem, który się wycofał ze zbiórki na Owsiaka jest 

 2. czy Niemcy z Mercedesa odezwali się do kogoś?

 3. avatar

  Tak jak pan pisze..ale czy bedzie podobnie jak z dupczokiem..??ze wpierw sie gdzies do mikrofonu wyspowiada a pozniej zamknie sie w szpitalu??ten wariant chyba nie wchodzi w grę..Owsiak na samą myśl o wyprowadzeniu zgietego w pół i skutego,z kurtka na glowie.. z wizją zwinietego interesu i procesu sądowego o oszustwo jest dla niego i jego prowadzących jest absolutnie nie do przyjęcia........

 4. wiedzieć, co się u nich dzieje, muszą zaprenumerować wprost haha.

  o c ochodzi z tymi smerfami, Komorowski patrzy na świat oczami dziecka i cały świat jest dla niego wielką wioską smerfów, czy celuje w nowy terget wyborców?

 5. avatar

  pijący denaturat :)

 6. avatar

  ma wykształcenie podstawowe i niepełne podstawowe. Wyniknęło to z jakiegoś tam sondażu, ale podali tę wiadomość tylko raz. Nadstawiałem potem ucha, kiedy jeszcze słuchałem tej rozgłośni, ale już więcej newsa nie powtórzyli :P 
  Ciekawe dlaczego?

 7. niestety znam kilku ... gwoździe łbem można  w ścianę wbijać ...
  to dopiero dramat ...

 8. avatar

  W przypadku gajowego nie ma przypadku... Te jego rubasznosci i inne inności to zimna,analityczna wypunktowana strategia. trudno jest przecież widzieć śmiertelne zagrozenie w czlowieku ktory mi osobiście przypomina woznego z podstawówki.. jako żywo..a jeśli chodzi o tvn to wszystko co się dzieje teraz wokół tej stacji jest przygotowywaniem gruntu pod nowego właściciela -całkowita zmiane wizerunku-zwykłą;banalna ucieczkę do przodu.. By po zmianie władzy dalej byc WAZNYM Medium!!!.i przede wszystkim ta zmiana jest przygotowaniem-ucieczka do przodu przed lawina Procesów sądowych o kłamstwa. Smolenskie i o odszkodowania...

 9. To jest wariant optymistyczny. Ktoś postanowił wymienić władzę. No ale fakt że nie wiemy kto cichcem tą demokracją rządzi jest dosyć dołujący.

 10. avatar

  My mamy gajowego który dupcy o bigosie i staje na krzesłach.. Nasi sasiedzi mieli kiedys kanclerza ktory był na tyle wrazliwym człowiekiem ze w wolnych chwilach malował fajne akwarele..

 11. Może ten artykuł na Interii rzuci trochę światła na tę sprawę:

  http://biznes.interia.pl/news/siedzimy-w-kieszeniach-globalnych-spekulantow,2104532,7035

  Interia należąca do niemieckiej spółki Heinrich Bauer Verlag griluje PO i chwali PiS...

 12. avatar

  On sam jest głupi, jak but. Na tyle głupi, że nawet nie jest w stanie odgrywać roli pacynki, którą mu przypisano.

 13. W Polsce członka kasty panującej można ukarać dopiero wówczas gdy podpadnie swoim sponsorom, albo sponsor sprzeda daną osobę ludzką innemu, obcemu sponsorowi, albo wręcz z góry przyjdzie zlecenie na sponsoro. Wtedy łańcuchowo rusza procedura aż do samego dołu. Bez tego gnida jest całkowicie bezkarna, i żadne zeznania, dowody, taśmy, przyłapania za workiem kradzionej forsy czy nawet film z akcji molestowania nakręcony chytrze ukrytą w organiźmie kamerką nie dałyby rady.
  Z prezesem firm charytatywnych jest częściowo inaczej, bo jego zżycie z władzą nie było tak silne aby np wykluczyć ciąganie go po sądach. Nie jest bezpośrednim funkcyjnym władzy jak spiker telewizyjny czy jakiś prezydent miasta.

 14. Good stuff

 15. Bardzo optymistycznie to brzmi.

 16. chyłkiem (czyli cichaczem) wycofują sie z akcji. Nie widzę wszechobecnych kiedyś akcji medialnych typu "wylicytowaliśmy złote serce WOŚP-u za 5 milionów". Jakby zaczął się ostatni etap gry w Czarnego Piotrusia - kto żyw wyzbywa się kart (ostatni to się pewnie będą tratowali w drzwiach wyjściowych).

 17. avatar

  Stąd też te wszystkie rozpaczliwe kreacje. Najbardziej gorliwi pajace już nawet puszki liczą jako sztaby, ale to się nie rozmnoży. Co, by nie mówić cały ten interes trzyma za twarz "Dzidzia", która w życiu nie palnęłaby takich głupoty demaskujących księgowane kwoty, jakie palnął Dobies z Owsiakiem. Może sobie Owsiak być lepszy od Chrystusa i zbudować 4 tysiące sztabów, ale to oznacza dla niego tylko jedno, że do każdego sztabu będzie musiał przypisać rozliczenie i podać kwotę jednostkową. Innymi słowy nadgorliwe błazny wciskają prezesa na większą minę niż on sam się wpakował. Kwota deklarowana z puszek po odliczeniu 6,7 miliona, to zaledwie 29 milionów. A przypomnę, że Owsiak z Dobiesem już na tym etapie rozciągali dane, jak gumę od gaci. W najbliższym czasie pójdą skargi do Sądu Administracyjnego na wybrane sztaby lokalne (te najbardziej chamskie) i na samą WOŚP. W SA nawet Lasek przegrał, a fakt, że WOŚP łamie ustawę o dostępności do informacji publicznej jest potwierdzony wyrokiem sądu i setką dowodów, to będzie formalność. Owsiak nie ma pojęcia, ale "Dzidzia" wie, czym grozi wyrok SA.

 18. Jakież to zdziwienie przeżyłem wczoraj kiedy to w lewackiej stacji T(usk) V(ision) N(etwork) późnym wieczorem w programie podsumowującym miniony dzień redaktorzyna prowadzący hucznie ogłosił "kolejny sukces Owsiaka - aż 52mln złotych ze zbiórki". Uśmiałem się jak nadal ta telewizja pierze mózgi biednym, ćwierćinteligentom zwanymi lemingami. Niech lepiej ta stacja pilnuje "ujebanych stołów i rozporkowych Macho", bo za jakiś czas może okazać się, że na Owsiaka sami patrzeć nie będą mogli.

  No cóż .. głupi lud to kupi, na szczeście mamy społeczeństwo, które samo wybiera sobie źródło rzetelnych wiadomości

 19. pytam się znajomych czy datkowali i to co robi MK poszło mocno w eter, jedynie zatwardziali sekciarze bronią tego interesu. Moim zdaniem nawet sam Jiźi traci animusz, wystarczy sobie porównać chociażby konferencje sprzed 4-5 lat. 

 20. to nie są wyniki pieniężne, tylko derywaty - pochodne wartości od zbiórek w puszkach, czyli opcje i kontrakty terminowe i swapy wartości puszkowych, których wartość opiera się na instrumencie bazowym i na potrzebie zabiezpieczenia się przed ryzykiem, że w danym roku do puszek nie zostanie zebrana ustalona, na zasadzie wishful thinking, kwota bazowa. Taką mam koncepcję.

 21. mat .
  To kolejny duzy krok w budowaniu prawdziwej demokracji szczególnie przez autora blogu, w imeniu naszego narodu. Za co szczególnie dziękuję. Żal tych nieświadomych, wykorzystywanych w wiekszości dzieci na BIZNES grupy cwaniaków. Te pieniądze i tak znalazły by się w budżecie. Tylko i do budżetu powinni być dopuszczeni ludzie z honorem i wiedzą.

 22. raz wspomniales o Adamowiczu, a potem o Abramowiczu. To chyba caly czas o tego pierwszego chodzi?

 23. >>Nie ma mowy o żadnej walce z wiatrakami, owszem natyrać się trzeba, ale to jest praca wymierna i wręcz skazana na sukces<<.
  Dlatego też pracę wspierać należy ile można. I nie jest to żadne rozpieszczanie.

 24. avatar

  Dobrzy ludzie dostarczyli danych. 13,1 miliona zebrała WOŚP w 10 województwach i 791 sztabach. W tym jest Allegro!!! Pętla się zaciska. Żeby nie było znów jakiś głupot wymyślanych na poczekaniu, to w zestawie jest biedne podlaskie i rekordowe śląskie, do tego małopolskie, dolnośląskie, zachodniopomorskie i kilka innych. Średnia dla sztabu 16 553,6 tysiąca. Przy takiej próbie, czyli ponad połowa sztabów i więcej niż połowa województw można przyjąć, że błąd statystyczny nie powinien wynieść więcej niż 2%, ale załóżmy absurdalnie wysokie 10%. A zatem 16 553,6 tysiąca razy 1467 sztabów daje nam 24 284 131,2. Dodać 10% w górę? 2 428 413,12 + 24 284 131,2 = 26 712 544,32 zł. I to by było na tyle, jeśli chodzi o puszki Owsiaka, w dodatku połączone z aukcjami Allegro przeprowadzonymi przez sztaby.

 25. petla wokol Owsiaka zaczyna sie zaciskac..

  kombinatorstwo a raczej cwaniactwo jest krok po kroku demaskowane..

 26. avatar

  1             Owsiak – co i za ile kupi z tej rekordowej zbiórki dla „ratowania dzieciaków”. Czyli na jakie sumy będą opiewały faktury.

  2             Durczok – Tempo, w którym rozpatrzono sprawę Durczoka zdumiewa. A także wynik. Trzy osoby pokrzywdzone. Wręcz żenada, jak się przypomni casus Bill Cosby. Czy mamy przez to rozumieć, że TVN jest krynicą sprawiedliwości i zera tolerancji?

 27. Kwotę mozna wyssać sobie z brudnego palca, ale im więcej się zmyśli tym wiecej trzeba będzie wydać. Jasne,że przez całe lata jest duży rozdźwięk pomiędzy tym co się zbiera a tym co się wydaje, ale jeśli się zejdzie z 50 baniek rzekomo nazbieranych do 25 wydanych na sprzęt to nawet część wyznawców tego nie kupi. Kasę sobie można przerzucać i kreatywną księgowość ćwiczyć, ale na pewno przyjdzie taki moment, że stanie się to zbyt rażące. 

 28. avatar

  z własnej kieszeni nie dołoży?
  Właśnie jeden wydatek już jest i uściski doktora Skalskiego - czy to już z tegorocznej zbiórki?

 29. A może nastepnym razem Offsiax zrobi konferencje w Złotoryji ?

 30. Albo jeszcze lepiej w Biskupinie :)))

 31. Strony